Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   109 / 582
(#) csoky73 hozzászólása Aug 23, 2011 /
 
Szasztok !

S::O::S::
Whrilpool INVENSYS 475560 rajza kellene hpgy mit hova dugjak......Javitottam a mosógépet ...lehuztam és most nem tudom mit hova ...Kösy előre is
(#) csoky73 válasza tipy hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Szia ...ENNEK A BEKÖTÉSÉT NEM TUDNÁTOK ELKÜLDENI HOGY MIT HOVA DUGJAK??? apucika01@citromail.hu
(#) Stefan válasza csoky73 hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Csak nekem tűnik úgy, hogy minden csati aszimetrikus?
Amúgy ha ordibálsz azzal max obszcén ötleteket fogsz kapni, hogy hova dugd...
(#) zolika60 válasza csoky73 hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Kis türelem, nem mindig ül mindenki a gép előtt, aki tudná a választ a problémádra. Az igazi szakik ilyenkor épp mosógépet szerelnek. :yes:
(#) csoky73 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
OKsa Zolika60 De az asszony mosni szeretne És ha nem gondolom rosszul akkor nem sürgetett senki...
(#) csoky73 válasza Stefan hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Bocsi a nagybetűért én nem kiabálni akartam
(#) csoky73 válasza Stefan hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Kicsit kifejtenéd hogy ezt mire érted ?
(#) tibibalogh520 válasza csoky73 hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Szia!
Szerintem a csatlakozók "alakos" kiképzésűek, ezért ha figyelmesen dugdosod őket (nem erőltetve!!!), nem is tudod rossz helyre dugni.
Előbb utóbb mindnek meg lesz a helye.
Ja, és leg közelebb ne akkor ásd a WC-t, mikor már a nadrágot tolod lefele.
Tessék szépen feljelölgetni. :yes:
(#) csoky73 válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Hmm.....az a probléma hogy én gyagyás csak az egyik oldalt jelöltem viszont a másik oldalon a Leeresztő szivattyú és a viz szivattyu csatlakozója ugyan az.....Próbáltam igy is ugy is(de nem riszáltam.. ....) de sajna ugy indul ,hogy leereszti a vizet aztán kivillan a 2.3.zöld és a szerviz piros.....Esetleg igy tudnál-e segiteni----És Bocsi ha zavarlak........Kösy a segitséged és az eddigi hozzászólásod.......
(#) tibibalogh520 válasza csoky73 hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Mielőtt szét kaptad is ez volt a hibája?
Ellenőrizd le a perifériákat (főmotor, fűtőszál, stb.) nem e vezet valamelyik test irányba(test zárlat), nem e szakadt, főmotor szénkefe...
Ellenőrizd a légcsapdát, nem e tömődött el, stb...
Egyébként nem ismerem ezt a típust, csak amolyan általános javítási információk...
(#) sburgen hozzászólása Aug 23, 2011 /
 
Üdvözlök minden kedves résztvevőt!

Van valakinek tapasztalata az Ariston AVSF 129-típusú mosógép hibáiban? Leverte a biztosítékot, majd a kijelző szaggatottan villog és nem történik semmi. Nem engedi a resetet sem. Ez vezérlő hiba lehet? Érdemes méregetni, vagy vezérlőcsere? Várom a válaszokat, köszönettel: sburgen
(#) csoky73 válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Sya.
Előtte csak az volt a baja hogy a fűtőszál közötti tartóka elhajlott és beleakadt a dobba...szétkaptam kiegyenesitettem és azóta csinálja ezt.....
(#) Szpidi hozzászólása Aug 23, 2011 /
 
Sziasztok
Egy régi de működő mosógéppel kapcsolatban érdeklődöm, tipusa: Energomat thermal komfort. Gondolom többen ismeritek, nem mai tipus. Tökéletesen működne, de az öblítőt nem viszi ki a kis "tartályból".

Nincs "kedvem" lecserélni, viszont így meg "vicces", hogy figyelni kell, hogy hol jár a programban, majd egyszercsak hirtelen kinyitni, öblítő bele és folytatás...

Tudtok segíteni a hiba felderítésében?
(#) Gubó válasza Szpidi hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Szia !
Az öblítőtartály fedelének sarkaiban van 4 db csavar.
Ezeket tekerd ki, vedd le a fedelet. Most hozzáfér-
hető lessz egy kis cső, amin a max. felirat található.
Ezt a csövet húzd le és tisztítsd ki egy huzallal, vagy
amivel bele tudsz nyúlni és az adagoló tartály belsejét is takarítsd ki szépen. Utána szereld vissza és próbáld ki. Valószínű, hogy csak ennyi a baja.
(#) Szpidi válasza Gubó hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Szia! Köszi a választ.

Ezen túl vagyok, volt benne trutyi, de még így sem működik.

Esetleg az elmenő csőben is lehet még a maszatból? Hogy lehet azt tisztítani?
(#) ati_81 válasza sburgen hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Szia!

Vezérlés hiba lesz valószínű, a kijelzőn minden karakter gyorsan villog,és nem indítható a program? Lefotózhatnád a vezérlést hogy milyennel szerelték ezt a gépet. Az Evo2 vezérlésen mindig egy kondi fekszik el ilyenkor.
(#) Gubó válasza Szpidi hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Igen. Próbáld meg azt is kipucolni. Kifúvatni.
(#) sburgen válasza ati_81 hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Kedves Ati81!

Köszönöm, a gyors választ! A mosógép 2006-os gyártású, nem tudom melyik falyta vezérlés van benne. Sosem szedtem még szét. Valamelyik nap szétkapom (remélem menni fog...) és akkor átküldöm a képet. Remélem megtalálom az agyát a gépnek, eddig csak mosógató gépet szereltem. Még egyszer köszönöm a segítségedet! Sburgen
(#) Szpidi válasza Gubó hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Kifúvatni? Mivel?
(#) zolika60 válasza Szpidi hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Kompresszor, ha van. Ha nincs bringapumpa, vagy hasonló eszköz.
(#) ppeter hozzászólása Aug 24, 2011 /
 
Sziasztok !

Egy nagyon béna kérdésem van, kissé off is, de nem akartam új topikot nyitni miatta..

Van egy Siemens Siwamat 2085 mosógép, amiből ki lett szerelve az ellensúly (az a nagy beton izé a tetején), és nem tudom, hogyan kell visszarakni. Mivel a túllógása nem szimmetrikus, ezért kétféleképp is lehet, és sajnos nem jegyeztem meg, hogy volt eredetileg. Letöltöttem a gyári rajzot, de azon meg szimmetrikusnak van ábrázolva, tehát nem segít.
Meg tudná valaki mondani, vagy esetleg egy fotót készíteni róla leszedett fedőlappal ?

Előre is köszönöm,
p
(#) zolika60 válasza ppeter hozzászólására (») Aug 24, 2011 /
 
Szerintem bármelyik módot választod jó lesz. Csak a súlya számít.
(#) ppeter válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
köszi a választ

én mégis inkább az eredeti helyzetben raknám vissza, de úgy látom, nem a megfelelő helyen kérdezem..
(#) csanad11 válasza lukovicsek hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Na úgy döntöttem, hogy inkább egy új mosógép, úgyhogy akit érdekel a lent említett mosógép javítani, alkatrésznek, papírnehezéknek, az szóljon, várom az ajánlatokat
(#) lanti hozzászólása Aug 25, 2011 /
 
AEG főzőlapos kérdésem lenn, off ugyan de az a topic kihat és aktatrészre lenne szükségem ! Elektronika halt meg benne Cikkszáma: 330560315 de electrolux oldalán is van itt a PNC szám: 949592894 a robbantott ábrán a 059 kódú . Talán tudna valaki esetleg famentes vagy más beszerzést ! Köszönöm.[OFF]
(#) sburgen válasza ati_81 hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Hello, Küldöm a képet. Hátha tudsz nekem segíteni!
Köszönettel: Sburgen

IMG_3365[1]
    
(#) vgyre válasza csanad11 hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Szia!
Induláskor háromszor meg kell forgatni a főmotort, és csak akkor engedi be a vizet, ha jó. Valószínű a főmotor szénkeféi koptak el. Másik tipikus hiba, az 1µF kondi lett kapacitás szegény.
Üdv Gyula
(#) csanad11 válasza vgyre hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Értem és egy ilyen szénkefés történetet milyen nagyságrendű összegből lehet javítani?
(#) Tanyasipeti hozzászólása Aug 25, 2011 /
 
Sziasztok!
Ha valakinek netán van a keze ügyében egy Whirlpool AWE8725 EEPROM tartalma és az egy mail-ben elküldené nekem, nagy jócselekedet hajtana végre.
F14 hibát ír ki majdnem minden programválasztó pozícióban. Az EEPROM jelenlegi tartalmát átírtam egy új EEPROM-ba, de a helyzet azzal is ugyanaz, tehát nem írás gondja van, hanem a tartalom nem stimmel, vélhetően.
Üdv:
Tanyasipeti
(#) lukovicsek hozzászólása Aug 25, 2011 /
 
Sziasztok. kellene egy kis segitség egy kv.főzőhöz amire ez van ráirva: Supréma delux silver, Azt csinálja, hogyamikor bekapcsolomelindul a mehanika de a darálója nem megy, aztán tovbb fordit, vagy 2mp.re beindul a pumpa és leál pirosat villogni. Nagyából átnéztem mindent amit tudtam,pl a kazán melegit, mk.kapcsolók jók,szelep, a darálómotor nemkap áramot, alul az áramlásmérő müködik, de mondjuk a szenzort nem tudtam bemérni.
Jó volna valami kis segitség.
Kösz mindenkinek. Laci!
Azért irtam ide mert mert a másikon nem nagyon járnak.
Következő: »»   109 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem