Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Analóg oszcilloszkóp javítása
Ha szkóp-képet teszel fel, legyen látható a kezelőszervek beállítása, vagy add meg a beállításokat!
Lapozás: OK   73 / 246
(#) Dióda válasza pucuka hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Huhh látom vágod a témát én meg még csak csahogom.

Namost akkor át kellene ehhez állítanom a tápját a csőnek ahogy értelmezlek hogy ez a kapcsolás alkalmazható legyen rá.
Na de most hová milyen feszt is kéne varázsolnom?
Ahogy skubiztam van egyszer nekem +120 meg +400 meg van olyan -800v körüli fesz ezt nem tudtam pontosan lemérni . Illetve van még a fűtésnek meg a 30voltos ág ami ugye most szabaddá vált mivel nincs rajta az elektronika.
A lemezeken olyan 60-65v körüli fesz volt(van mert még nem kötöttem szét az egészet mert olvastam hogy annélkül nem szerencsés járatni) . Illetve a 120v-os részről van egy feszosztó ami szintén egy 60v-os feszt állít be a csőnek.
(#) pucuka válasza Dióda hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
Megméred most minden elektródán a feszt, és úgy állítod be, az új kapcsolásban, hogy az egymáshoz képesti feszültségek lehetőleg megmaradjanak. Tehát minden feszültségből levonod a jelenlegi eltérítő lemezen mérhető feszültséget, de meglehet hogy a -800 V kevés lesz. Na bumm, kicsit érzéketlenebb lesz az eltérítés.
(#) Dióda válasza pucuka hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
Kezdem kapisgálni amit mondassz :yes: .

Csak azon tűnődöm hogyan tudnám ezt kivitelezni.
Egy rajznak hogy konkrétan mi hol legyen és mennyinek kell ott lennie nagyon meg tudnék örülni .
Egy skiccrajz is megteszi.
(#) sirály12 hozzászólása Júl 22, 2011 /
 
Kis segítséget kérnék. Mégis megtartom az EMG 1568/2 szkópomat, és ezért meg szeretném javítani.

Valamiért nincs kép! Régebben néha elment a képe, akkor a felső gombsor gombjainak nyomkodására visszajött, és így lehetett használni. De egyszer csak már nem jött vissza a kép.

A teljes rajzát megkerestem a neten, és aszerint nekiálltam kiméregetni. A tápfeszültségek rendben vannak, az eltérítőlemezekre dolgozó tranyók jók és kapnak vezérlést is. Egyedül a 8,5kv-ot nem tudom kimérni. Merre induljak tovább?

Mellékletben a teljes rajz és leírás.
(#) proli007 válasza pucuka hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
Hello!
"-800 V kevés lesz. Na bumm, kicsit érzéketlenebb lesz az eltérítés."
Én ezt fordítva gondolnám..
üdv! proli007
(#) Dióda válasza proli007 hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
Most akkor merre hány méter mert addig amíg meg nincs konkrétan hogy mit hová és menyit addig csórikám relaxál.
(#) proli007 válasza Dióda hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
Hello!
Ezt én csak Pucuka-nak írtam, és nem érinti a lényegi kérdést. Ezért is tettem "OFF" közé.
A lényeg "Megméred most minden elektródán a feszt, és úgy állítod be, az új kapcsolásban, hogy az egymáshoz képesti feszültségek lehetőleg megmaradjanak." ez volt..
üdv! proli007
(#) Dióda válasza proli007 hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
Na ezzel sem kerültem kiljebb a vízből.
(#) pucuka válasza proli007 hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
Elírtam, elnézést, már nem tudtam javítani, mire észrevettem. A fényerő lesz kisebb, kisebb anódfesznél.
(#) pucuka válasza Dióda hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
Építsd meg az áramkört, a táp + oldalát kösd földre, a katód rács komplexumra a táp negatív oldalát, ahogy a rajzon is van. Aztán méregess feszültséget az elektródákon.
Bővebben: Link
(#) Dióda válasza pucuka hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
Ja vúúú kezdem kapisgálni mirő lessz itt szó.

A csö 9-12-es lábát tegyem le a földpontra ez eddig világos. Ha ezt veszem földpontnak akkor lessz +400 és -800v-os feszem amit meg is tudok akár fordítani -400 és +800-ra . Vagy a kettő egyben olyan 1200volt körül.
Értelemszerű hogy ugye a nagyobb fesz megy az anódsapekra az alacsonyabból meg megy a feszosztó a fókusz meg fényerő számára. Vagy azt is pozitív feszen kellene hagyni és akkor lenne +800v és +400v és a cső 9-12 menne le a földre és akkor az lenne a testpont is.

Hű de luke agymenetem van.

A linket nézve nekem csak annyi a nyűgöm hogy nálam nem szimetrikus a tápfesz.
(#) pucuka válasza Dióda hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
Az nem baj mert az osztót kell csak a feszültségek megfelelően átszámolni, és a föld ott van, ahol a rajzon is van. A nagyobb feszt tegyed a katód felőli végére
(#) Dióda válasza pucuka hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
Jelenleg úgy áll a dolog hogy van +400 volt és azon van egy feszosztó a fényerő és a fókusznak. Van -800C volt az anódsapekra és a cső 9-12-es lába egy külső tápról kap egy kb 60v-os potenciált. Ha a 9-12-es lábát a csőnek leteszem a testre és a +400-ra teszem az eltérítő osztóit akkor az úgy jó lehet?
Anyám de láma vagyok a szkópcsövekhez :lama: .
Kezdem szégyenleni magam de mentségemre válljék most kezdtem el ilyennel foglalkozni eddig csak használtam szkópot.
(#) pucuka válasza Dióda hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
Mester! Ha az utolsó rács földön van (meg az eltérítő lemezek) akkor a katódnak ehhez képest negatívnak kell lenni, a gyorsító sipkának meg pozitívnak. Ott az osztó lánc a mínusz táp, a föld, és a pozitív táp között.
(#) pucuka válasza pucuka hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
Csak azért van szimmetrikus táp, mert azt könnyű előállítani a trafó egyszem 600 V -os szekunder tekercsével, vagy 2×300 V -os tekercsével, ami egyébként a többi cső anódfeszültségét is adja.
(#) ivicz válasza zkakuszi hozzászólására (») Júl 24, 2011 /
 
Köszi a választ, úgy döntöttem, eladom így, ahogy van. Klassz szkóp volt, nagyon szerettem, de nekem nem praktikus, mert nagy és nehézkes arra, amire nekem kell (autódiagnosztika).
(#) MaTe193 hozzászólása Aug 4, 2011 /
 
Üdvözletem!
Hosszú idő után újból előhozakodom az OML-3M szkópommal. Tegnap kíváncsiságból elővettem, bekapcsoltam és láss csodát, tökéletesen működött! (Hirtelen felindulásból mértem is vele párat.) Ma újból elővettem, de ismét ugyan azt a tünetet produkálja.Videó A kontakthibát nem tartom valószínűnek, tegnap is bejárattam a gombsort és jó volt, ma viszont nem. Lehet nagy batárság, de én kondenzátorra tippelnék. Más ötlet?
Köszönettel:Máté.
(#) MaTe193 válasza MaTe193 hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Találtam is 1-2 gyanús kondid("kifutott") pontosabban C26;C6. Ezek, ahogy elnézem, a tápegység résznél vannak. Okozhatják ezek a problémát?
Máté.
(#) kadarist válasza MaTe193 hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Szia!
A videón mit kell nézni? Azt, hogy nincs időalap?
(#) MaTe193 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Szia! A hibajelenség az, hogy az ernyőn a "csíkot" (nem tudom, talán a sugár a jobb kifejezés) nem lehet a teljes vízszintes tartományban mozgatni, csak kb. a 2. raszterig és tőle jobbra.
Máté.
(#) kadarist válasza MaTe193 hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Amikor jó volt, akkor mennyire lehetett mozgatni?
(#) MaTe193 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Teljes tartományban, mind balra, mind jobbra, az ernyőről is lelógott.
(#) MaTe193 válasza MaTe193 hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Jó hírem van: kicseréltem a két gyanús kondenzátort és most már tökéletesen működik! Nagyon boldog vagyok, hogy nem volt nagyobb hibája. Egyébként 10µF-nak kellett volna lennie, ehelyett 1µF volt.
Máté.
(#) cyberpalko hozzászólása Aug 23, 2011 /
 
Sziasztok
Van két Tektronics oszci

455 tipus szinkronhibás
335 tipus -ba kellene 155015 végfok meghajtó ic..
tud valaki segíteni a javításban?
köszönöm
(#) gerenk hozzászólása Aug 24, 2011 /
 
Sziasztok !
HPA-04 oszcilloszkóp y erősítő és szinkronleválasztó
ic.-t keresek vagy valami használható infót róla.
MEV gyártotta a 80-as években, speciál BOÁK oszcilloszkóp célra. A csatolt képeken egy kis hiba van
a tokozás nem DIL 16 hanem DIL 14.
(#) pucuka válasza gerenk hozzászólására (») Aug 24, 2011 /
 
Szerintem nagyon hasonlít a 733 ra. Próbáld meg beleapplikálni.
(#) gerenk válasza pucuka hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Megnéztem az adatlapját a 733 ic.-nek, meg lehet
próbálni mint erősítőt, a szinkronjel leválasztását viszont
meg kell oldani más módon. A jelszintekkel is probléma
lesz a sávszélességről nem is beszélve !
A csatorna 250 MHz-es a 733 max 200-at tud 10X erősítés mellett.
Nagy segítség lenne a HPA-04 belső kapcsolása.
(#) pucuka válasza gerenk hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
A szinkronjel leválasztás a legkisebb probléma, könnyen leveheted onnan, ahol már elegendően nagy amplitúdó rendelkezésre áll, viszonylag kis impedancián. Valóban jó lenne megszerezni az áramkör belső kapcsolását, de gondolom abban sincs más csak néhány diff erősítő egymás nyakában, a sávszélességnek megfelelő elemekkel. Utánépíteni meglehet nem lehetetlen, de biztosan nagyon babrás.
(#) gerenk válasza pucuka hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
A 733-ast kipróbáltam de sajna semmi köze a HPA04-hez.
Ez a ic. foglalatban van, egy fiókban kettő található és
közösen rádolgoznak a HPA06 kimeneti ic.-re ami fogadja még a különböző kapcsolójeleket / ALT, CHOP, CH1, CH2 /.
Érdekes ha kiveszem a foglalatból az egyiket /rosszat/
a másik bemenetre adott 40 mV kalibrálójel amplitúdója
20 mV-ra csökken a képernyőn. Úgy gondolom két egyforma erősítő és szinkronleválasztó van egy tokban
de a két erősítő egyenáram szempontból csatolva valamint nf.
szempontból kompenzálva van.
Próbáltam azt is hogy a kimenetet a bemenettel mindkét
oldalon a foglatban átkötöttem egy-egy 1 Kohmos
ellenállással, így meglett a másik idővonal is, a jó csatorna amplitúdója visszaállt, de az idővonal pozícióállítása egy kicsit egymásra hat és a hibás csatorna amplitúdója nem megfelelő, szinkron nincs
stb.
(#) samu81 hozzászólása Aug 28, 2011 /
 
Sziasztok,
Egy EMG tr 4660ast vettem használtan, de végülis szinte kezdetektől gondom volt vele, mostanra pedig elérte a használhatatlan állapotot, szóval ha valaki tapasztalt az alábbihoz hasonló hibajelenséget, annak nagyon megköszönném, ha megosztaná velem a hibaekreséssel kapcsolatos tapasztalatát.

A kezdeti állapot:
Bekapcsolás után 3-4 percig csak 1 pontban világított a sugár (függőleges eltérítés volt, de vízszintes nem.) Aztán a 3-4 perc után elindult a vízszintes eltérítés. Innentől használható volt a gép. Nem kellemes, de nem is elviselhetetlen probléma. Ezzel még ellettem volna.

De ma délután bekapcsoltam, és a 3 perc végén nem jött meg a vízszintes eltérítés, hanem eltűnt a sugár. Ha átkapcsolom ext.hor. módba, akkor megjelenik a sugár, és ha lenne fűrészjelem vélhetőleg működne is, mert a kalibráló négyszögjel hatására (ext.hor-ra kötve) két pontom lesz.
Ha egy ideig ext.hor. módban van, akkor visszakapcsolva megint látszik a sugár, (vízszintes eltérítés ekkor sincs) majd eltűnik a sugár úgy 10-20 sec múlva ismét.

Melegedésre gyanakszom ... de semmi rossznak tűnő alkatrész nem látszik. Mitől tűnhet el a sugár? (mi oltja ki teljesen?)

Még egy (bár most nem annyira fontos) kérdés hogy az ext.hor. módban miért nagyobb a fényerő?

Előre is köszönöm ha valakinek van ötlete.
Végső soron egy jó szkópszerelő címe is jól jöhet ...
Következő: »»   73 / 246
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem