Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   791 / 1679
(#) zsuscsinyo válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Előtte..
és utána
(#) morzsa15 válasza jdani hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
47k ntc
(#) sanykaraj válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Ez nagyon komoly munka
(#) Action2K válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Aztaleborultszivarvégit! Igazi mikro wurlitzer!
(#) moderboy válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Gratulálok, szép munka lehetett a programozás is és a ház is szép lett. Még egy kis extra elektronika és kezdheted gyártani a zenegépeket
(#) Action2K válasza moderboy hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Idézet:
„egy kis extra elektronika”
Pénzbedobó?
(#) Stadi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Esetleg a próbanyákkal meg lehet vezetni a fúrószárat is. Ha már úgyis rasztertávra vannak a lyukak.
(#) moderboy válasza Action2K hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Idézet:
„Pénzbedobó?


meg erősítő
(#) zsuscsinyo válasza Action2K hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Köszönöm szépen mindenkinek! Erősítő nagy valószínűséggel lesz benne, távirányító résszel együtt. Csak egy kis idő kérdése.
(#) slogan válasza mrobi hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Szép lett ,így tovább !
(#) mrobi válasza slogan hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Köszi. Próbálkozok.
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Szept 1, 2011 /
 
Készül a Nixi óra. Remélem sikerül szépen összehozni a dobozolást is.
(#) zolika60 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Profi munka. Szerintem a dobozolás sem jelenthet gondot. Gratulálok hozzá.
(#) Slope válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Eddig nagyon tetszetős, és a fotózás is igényes!
(#) Ballage válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Szép lesz, gratula! Fotóztad a nyákot?
(#) zsuscsinyo válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Ez igen! Nagyon szép és igényes!
(#) Zoli_bácsi válasza Ballage hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Zolika60: Köszönöm, remélem én is, hogy sikerül majd a dobozolás is szépen, igen.

Ballage: Köszönöm! Igen, ez fotózott nyák. Úgy döntöttem, hogy ennél a nyákgyártó technikánál maradtam.
(#) janikukac válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Már megszoktuk ezt a profi munkát ! Ügyes !
(#) Abukodonozo válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Idézet:
„Remélem sikerül szépen összehozni a dobozolást is.”
Biztos, gratulálok!
(#) lewi hozzászólása Szept 1, 2011 /
 
Nos örömömre szolgál, hogy ismét írhatok ide, mivel elkészültem egy rajz asztallal.
Gyakorlatilag annyit tud, hogy a benne levő 3db fénycső megvilágítja a felette levő homokfúvott üveget. Ez azért jó, mivel én, és az aki kérte építészeti szakirányban tanul tovább, és nagyon sok rajzolni való van. Sokszor kiadják a méretpontos nyomtatott rajzokat, melyeket játszi könnyedséggel ehet ennek az eszköznek a segítségével átrajzolni, és immáron tussal papírra vetni.
Egy párhuzam vonalzóval kiegészítve elképesztően sok segítséget nyújthat egy kezdő építőipari tanulónak, mivel nagyságrendekkel csökkenti a szerkesztés idejét.
A konstrukció nagyon sok egyedi ötletet tartalmaz megvalósításában. Az első ilyen, hogy a tetején lévő üveglap az nem egyszerűen rá van ültetve az oldalfalra, hanem az oldalfal lépcsősen be van mélyítve, és abba a kis nútba csúszik bele az üveg. Ennek kialakításával hihetetlen sok időm ment el, mivel az oldalfal rétegelt lemezből készült, és annak a rétegeit egyenként vágtam végig sniccerrel. A másik ilyen érdekes dolog a sarok csatlakozás. Bár mindegyik saroknál gérbe van vágva, és úgy összecsatlakoztatva, és belülről egy sarokelemmel összefogva, a széléből megint kiszedtem egy réteget, és oda azokat az alu sarokprofilokat ragasztottam élvédő gyanánt.
Ezentúl a ventillátor nem nagyon fért volna el kerettel egütt, így kivágtam a ventlátor forgórészét, és külön egy konzolt csináltam neki.
A fénycső gújtó patronokat úgy helyeztem el, hogy azoknak az esetleges meghibásodása esetén a cseréjük könnyen megoldható legyen, akár pillanatok alatt. -> külön belső tartó konzolja van.
A levegőt beengedő nyílásokat is kézzel vágtam ki, majd kis reszeléssel finomítottam.
Valamint az alja is érdekes, mivel az olyan lépcsős bemarást kapott amivel azt értem el, hogy a belső magasabb része a doboz belsejébe pontosan belepasszol, míg egy vékonyabb perem alulról takarja a doboz oldalát, és így zárja azt le.
A doboz belseje mindenhol alufólia borítást kapott.
Valamint egy szerintem nagyon ötletes megoldással sikerült elérnem, hogy az alja minden gond nélkül levehető legyen. A kialakítása úgy lett megoldva, hogy a csövektől jövő drótokat felhajlítgattam egy oldalhoz odavezetve, majd egy kifurkodott falapba helyeztem. Az összesnek a tetejét egy magasra vágtam, majd a doboz belső falán pontosan oda tettem egy csokit, amibe bele tud csúszni az összes érintkező (12db) a megfelelő részekhez belül odacsavaroztam a doboz belső falán elhelyezkedő elektronikát, majd a doboz oldalát kifúrkodtam. Így csak ráteszem az alját, és az a sok kis luk azért van, mert miután az alja a helyére került a csoki meghúzásával biztosított az elektromos kapcsolat--> teljesen bontható a szerkezet
A kis lyukaknál azért van még egy téglalap kimélyítve, mert majd oda egy lemart nyákot teszek, amire a nevemet, és az elérhetőségemet rakom. Így két legyet ütök egy csapásra, mivel 1, meg lesz szgnózva a kezem munkája, és ha bárkinek kell még egy ilyen könnyen kapcsolatba tud lépni velem 2, eltakarom a kis lyukakat, és még kompaktabban néz ki a cucc
No de ennek a szó f...ásnak a végére pár kép.
(#) Laciveszp válasza lewi hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Szép munka, gratulálok, sok sikert a puzzle-höz is
(#) lewi válasza lewi hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
És még egy pár kép.
(a fényképezés minősége sajan nem a leg jobb. Ezen kéne még mit finomítani.. : )
Aproropó kifelejtettem, hogy kis extra ként ott van, hogy a ventilátor sebessége egy lm317 esnek köszönhetően szabályozható.
(#) lewi válasza Laciveszp hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
A puzzle az már egy nehezebb falat.

És még két kép róla.
(#) lewi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Nagyon szépen köszönöm még egyszer a srácoknak, akik segítettek a Fénycső bekötése topicban. Elég sokat vertem utána a fejem.. De a fő, hogy majdnem kész.
(#) Gafly válasza lewi hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
És akkor áruld azt is hogy mitől villogott eleinte?
Szerintem elkötötted, de arra még mindíg nem jöttem rá hogyan

Egyébként ilyet használtunk mi is annó (a fene sem akarta kiszerkeszteni a hengerfejet metszetbe) csak akkor még nem volt ventilátor
(#) zolika60 válasza lewi hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Sokat dolgoztál és nem hiába. Gratulálok. Bár az elektronika minimális benne és nem is bonyolult. Igaz egy építésztől ez is szép.
(#) lewi válasza Gafly hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Mint kiderült rosz volt a folytó hozzá. Így abból egy új szettet kellett vennem. (az előző kompakt csőhöz való volt, vagy mi, és azért nem hajtotta meg rendesen) Az új előtétekkel tökéletesen működik. Bár még lehet javítani kéne rajta, mert kicsit zavaró a vibrálása, de azon még gondolkozom.
(#) lewi válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Igazából a "sokat dolgoztál" kifejezés, az majdnem találó, de tán még egy picit többet Majd egy hónapig készült.
(#) lewi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Igen, enneke már én is utána olvastam, de még azt nem sikerült megtalálnom, hogy pontosan milyet is vegyek. Meg hogy minden előtéthez kell külön, vagy egyből a bemenethez elég egyet kötni? Meg hogy pontosan hogy is kell a kondit kötni. (sorosan a gújtóval, vagy párhuzamosan, és akkor a koni egyik felét az előtét egyik felére, a másikat a másikra, vagy a konit úgy párhuzamosan, hogy az egik megy az előtét kijöveteli pontjára, és a másikat meg ahol a fénycső közvetlen csatlakozik a hálózatihoz)
(#) skero válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Azért semmi sem lehetetlen! Nekem múltkor a nyákon a vezetősáv villogott . Bocsánat az off -ért
Következő: »»   791 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem