Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   94 / 188
(#) Pioneer válasza Pioneer hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Meglett a hiba! Az R1, R2, R3 közös pontja nem igazán volt közös pont.
Most normálisan működik. Köszönöm a segítségeket.
(#) p_istvan válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Látom intenzíven használod... ezért lehet a mérővezetékkel lehet a gond, a banándugó és a csipesz beforrasztását meg kellene nézni!
Már az is problémás, ha csak néhány szál tört el a huzalsodraiból. Arra már gondolni sem merek hogy nem forrasztással van rögzítve...
Üdv. István
(#) sztankovics bruno válasza p_istvan hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Szia István á dehogy forrasztottam a panelra.. rendesen dugó csipesz minden pedig azok jók! már azis megfordult a fejembe,hogy az indukvitásra teszek még plusz egy zsugor csövet de az gáz nem?
(#) CHZ válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Nekem is előjön ez a probléma, nálam a kapcsoló okozza.
Nagyon gyenge minőségű kapcsolókat lehet kapni, sajnos.
Én átkötöttem a kapcsolót (L/C), azonnal jó lett.
(#) koczka hozzászólása Szept 1, 2011 /
 
Sziasztok

Pár hete én is elkészítettem eme remek műszert, működött is rendesen ahogy kell aztán egyszer csak megzabosodott és folyamatosan azt írja ki, hogy "váltsak mérésre" mi lehet a kicsikének ilyenkor a gondja?

kép1
(#) p_istvan válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Nem egészen értem amit írsz, biztos az én hibám...
Szerintem valahol kontakthibád van: vagy hidegforasztás, vagy hajszálrepedés a nyákon, vagy a mérővezetékben.
(#) p_istvan válasza koczka hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Szervusz!
A képed szerint, pontosan az amit kiír, azaz a nullázó gombot kapcsold át a mérési pozicióba...
Bekapcsoláskor nem lehet a kalibráló kapcsoló átváltva!
(#) koczka válasza p_istvan hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
A kapcsolótól független ha calib. ha normál állásban van akkor is "váltsak mérésre". 1.2es szoftverrel ment most 1.25öt próbáltam de ennél is "váltsak mérésre", a kontaktokat már átnéztem kezdek a pic-re gyanakodni.
(#) p_istvan válasza koczka hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
A Cal kapcsolót megnézted mindkét állásban?
A szoftvert hiába cserélgetitek ha hibás a hardver!
(#) koczka válasza p_istvan hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Igen tejesen mindegy hogy melyik állásban kapcsolom be ugyan azt írja ki. Azt nem értem ha eddig mért rendesen akkor most mi lett?
(#) p_istvan válasza koczka hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Ohmmérővel gondoltam megnézni a kapcsolót...
Illetve a PIC 19. lábán kell a feszültségnek változni a kapcsoló állásától függően.
(#) koczka válasza p_istvan hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Igen a kapcsoló megmérve is jó.
A 19.es lábon állandó 4.7V van de ha éppen sikerül átkapcsolni akkor 0.25V, 10böl 1 szer általában átkapcsol.
(#) p_istvan válasza koczka hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Ez némileg önellentmondás: "a kapcsoló mérve jó, de csak tízből egyszer kapcsol át"
Most akkor kövesd vissza a 19. lábtól az 1 kOhmon keresztül a kapcsolóig a nyomokat (forrasztások, nyákrepedés)
(#) koczka válasza p_istvan hozzászólására (») Szept 2, 2011 /
 
Igen az 1k-s egyik lábikóját újra kellet forrasztanom és így már meg is oldódott a dolog,de most az ESR mérésnél fals értékeket mér.
(#) sztankovics bruno hozzászólása Szept 2, 2011 /
 
Üdvözletem segítség kellene, kondi mérésnél 4700mf/10v
a kijelző lüktet-villog! mutatja az értékeket persze és csinálja ezt a galibát. gondoltam mérek egy másikat 100mf/25 ittis megvan ez a jelenség de már gyengéb valamivel.. nemtudom miez valami ötlet? Köszönöm elöreis Fecó :miaz:
(#) p_istvan válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Szept 2, 2011 /
 
Talán ideje lenne elemet cserélni...
(#) sztankovics bruno válasza p_istvan hozzászólására (») Szept 2, 2011 /
 
Szia István igazadvan! mármindent átnéztem a fentebb irtakat is nyák, kapcsoló érintkezés és a végén az elem már a 9v-os elem a 6 voltot nem érte el... Akkor gondolom ez betehetö a müszer egyéb ingázásának igaz ? stb.. Elöre is köszönöm Fecó
(#) karaszbandi válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Szept 2, 2011 1 /
 
Nem akarok senkivel sem kötözködni, de ha egy elemcserére fel kell hívni a figyelmet, akkor mit akar kezdeni a műszerrel?
(#) solti_imre válasza karaszbandi hozzászólására (») Szept 2, 2011 /
 
Meg akarja mérni vele az elem feszültségét...
(#) mex válasza solti_imre hozzászólására (») Szept 2, 2011 /
 
Ti még nem voltatok úgy, hogy nem láttátok a fától az erdőt? Tudjátok, amikor a homlokracsapás után következik az az épületes jelző....
(#) sztankovics bruno válasza karaszbandi hozzászólására (») Szept 3, 2011 /
 
Látom már nemtudtad megálni megint! ..a beszólogatást és evvel magaddal rántasz még másokat is...azért mert más 1xer benézte az elem cserét a műszer ezek szerint igy reagált, hogy villogot a kijelzö, a merült elemmel mivel nem mutatta a kijelzön ,a másik műszerem tudja ezt, a funkciót és mér még ugyanúgy egy darabig.. ezért nem tudtam merre van elöre.. mivel ez a szerkezet az elsö ami megvolt épitve nekem! örültem is neki stb és gondoltam mivel ez egy beszélgetős oldal tanulgatunk egymástól és én nem akarok kötözködni távol áljon tőlem de gondolom neked is lehetnek még olyanok amikor a homlokracsapás után következik az épületes jelző... Szép napot Fecó
(#) p_istvan válasza koczka hozzászólására (») Szept 3, 2011 /
 
Olvass egy kicsit vissza!#1055572; #1055098
(#) solti_imre válasza mex hozzászólására (») Szept 3, 2011 /
 
Hajaj, de már hányszor!! Utána nem győztem csodálkozni, hogyan is nézhettem el egy triviális dolgot! Ezért is raktam a hozzászólásom mögé a jelet...
(#) MAGA VAN válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Szept 3, 2011 1 /
 
Üdv Fecó!
Nem gondolom ,hogy érdemes arra figyelni aki úgy kezdi a hozzászólását, hogy " Nem akarok senkivel sem kötözködni,.....". Ezt mondja és az ellenkezőjét teszi, nem csupán a célszeméllyel. hanem mind ezt többesszámban. Az is lehet, hogy nem a pontos kifejezés, hanem az elemcsere a fő erőssége.
Üdv.
M-V
(#) jano36 válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Szept 3, 2011 /
 
Szia Feco, István
Az 1.35-ös szoftver (fazékmagos) rendelkezik egy olyan újdonsággal, hogy kijelzi, ha az elem lemerült.
Esetemben ilyent már produkált, de csak egy pillanatra (speciális kapcsoló üzemű tápot használok).
Itt kerül István a képbe: Van e az 135-ös szoftveren kívül a nyílt vasmagos kivitelhez is, ilyen tulajdonsággal rendelkező szoftver?. Illetve lemerült elemnél folyamatos-e a kijelzés? Pillanatnyilag nincs lemerült elemem.
Előre is köszönöm a választ.
(#) emmzolee válasza jano36 hozzászólására (») Szept 3, 2011 /
 
Az enyémben az új nyílt vasmaghoz való progi van, de csak a műszer bekapcsolásakor jelzi az elem állapotát.
(#) p_istvan válasza jano36 hozzászólására (») Szept 3, 2011 /
 
Szervusz János!
A lemerült elem figyelése az 1.22 verziótól kezdve minden verzióban benne van, mint azt a kapcsolásoknál a letölthető HEX-ek meletti változáslistában olvasható is.

- Az elem tesztelése csak a bekapcsolás során történik.
- A régebbi verzióknál egy lemerült elem ikonja látszik, és folyamatosan ha jól emlékszem, viszont az 1.25 és 1.35 verziónál a bekapcsolási önteszt során a "LOW BAT" felirat jelenik meg, ha gyenge az elem, később nem látszik, de talán így is megjegyezhető az információ!
- Egyes (nem alkáli) elemtípusoknál ez nem igazán működik, bekapcsolásnál még elegendő a feszültség, de nagyon gyorsan leesik a feszültsége.

Az LCD érzékenyebb a feszültségesésre, maga a PIC még normálisan üzemel amikor a kijelzéssel már baj van.
Ha villog (az elkó töltőárrámának ütemében) vagy halványul az LCD, akkor biztos hogy ideje az elemcserének.
Üdv. István
(#) sztankovics bruno válasza p_istvan hozzászólására (») Szept 9, 2011 /
 
Üdvözlet István! érdeklödnék hogy a kondi mérésnél mit jelez ilyenkor a müszer..

C sz 5 = 3.64 sz?
Esr = 750 mohm

És van még valami..

C m 12=
C m 24=
C m 19=
C m 26= m?
Ezt a két jelzést nemtudom hova rakni a fölsö szivárgás lenne ?
De a másik..?

Elöreis köszönöm a válaszod Fecó
(#) p_istvan válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Szervusz!
Igen, az "sz" --> szivárgást jelöl az "m" --> kondenzátor memória Bővebben: Link vagy
Bővebben: Link
István
(#) sztankovics bruno válasza p_istvan hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Üdvözletem István! Tápról üzemeltetném a műszert 12v-ról és a 39ohm ellenálást cserélném de!.. A csajszi 56ohm-ost adott ez belemehet?
Elöreis köszönöm Tisztelettel Fecó.
Következő: »»   94 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem