Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fénycső bekötése
 
Témaindító: atya, idő: Márc 9, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 23
(#) kadarist válasza TéeM22 hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Szia!
Hány wattos a fojtó? Mert a fénycső teljesítményét a fojtó teljesítményéhez kell igazítani.
(#) TéeM22 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Ha jól olvastam le akkor 20W. De a kissebbik cső is 20W-os tehát nemtudom mi lehet a baj
(#) kadarist válasza TéeM22 hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Akkor vagy a fénycső, vagy a gyújtó a rossz, feltéve, hogy jól vannak bekötve az alkatrészek.
(#) TéeM22 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Szerintem az alkatrészek jólvannak bekötve (gondolom ha nemlennének jól bekötve, akkor elszállna a fénycső vagy zárlatot kapna esetlek nemis működne vagy akármi más)
2 fénycsővel próbáltam mint említettem de mindeggyikkel ugyanazt csinálta.
(#) Gafly válasza TéeM22 hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Ha minden alkatrész jó és jól is van bekötve akkor működik is.
Ez három állítás, szerintem egyik hamis mindenképpen.
Ezen lehet agyalni
(#) TéeM22 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Eggyik ismerősömmel holnapra iskolába hozattam eggy új gyujtót. Ezzel kipróbálom majd és ha nemsikerül, akkor következik a fojtó lecserélése. Ha ezekutánis csak villog akkor lessz egy gyönyörű stroboszkópom
A válaszokat köszönöm!
(#) Adi811 hozzászólása Okt 1, 2011 /
 
Sziasztok
Nekem egy kis problémám akadt egy philips ballasztal. A rejta szereplő bekötési módszer alapján kötöttem be a két darab 18w-os csövet és ha feszültség alá helyezem, szépen be is villannak egy másodpercre aztán semmi. Elveszem a feszültséget és újra ráadom akkor újra villanás és utána szintén semmi. A kapcsolásban nem szerepel gyujtó patron. Ez lehet a probléma, vagy az, hogy nem adtam földelést a tápnak?
Adok egy linket a ballast pontos leirásáról és képéről.
Bővebben: Link
Kérem aki tud valamit erről az segítsen. Ha patront kell bekötnöm esetleg akkor azt hova tegyem? Várom segítségeteket
(#) kadarist válasza Adi811 hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Szia!
TL5-ös fénycsövet használsz?
(#) Adi811 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Nem vagyok nagy szakértője a témának, amit tudok hogy 60cm-es a cső és talán T8-as? Sima neoncső mindkét oldalán két pöckös csatlakozóval.
(#) kadarist válasza Adi811 hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Ez a 15mm átmérőjű cső lesz. Ilyennel próbálkozz.
(#) Adi811 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
26mm-es a csövek átmérője.
(#) kadarist válasza Adi811 hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Az nem 15 mm. Ez is gond lehet, mert nem úgy alakulnak az indulási áramok, mint ahogyan az előtét elvárná a fénycsőtől.
(#) dB_Thunder válasza Adi811 hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Nos ez az előtét nem jó a 18wattos csöveidhez. Ehhez ezek a csövek jók. (ez rá is van írva az előtétedre)
Oda kell figyelni a részletekre mert hagyományos pl 36 wattos csövekhez sem jó minden előtét, van olyan ami csak a "saját" fénycsövével hajlandó működni.
(#) Adi811 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
szóval ha jól értem ezek a csövek nem fognak működni ezzel az előtéttel? Az viszont gáz, mert ezek spéci akvárium csövek. Nem lehet őket 15mm-esben kapni.
(#) kadarist válasza Adi811 hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Akkor válassz egy ehhez a csőtípushoz való előtétet.
(#) Adi811 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
akkor így jártam
Sajna a csöveket nem tudom másra cserélni, mert spéci akvárium csövekről van szó. Köszönöm a felvilágosítást!
(#) Adi811 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Az lesz, csak ez ingyen volt azért próbáltam meg első körben.
(#) Kovidivi hozzászólása Okt 20, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy fénycsöves lámpám, 11w-os, a hozzá való 11w-os fojtó trafóval. Gyári konstrukció, és már elég régi is. Használatkor nem láthatóan, de zavaróan vibrál. Folyamatosan világít, csak látszik a megvilágított tárgyon az 50-100Hz. Meg tudnám ezt szüntetni, ha a csővel párhuzamosan raknék pl. 100nF ~230V-os kondit? Csökkenne vajon a villogás, vagy mivel próbálkozzak? Köszönöm!
(#) Haszuboy válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 4, 2011 /
 
Én úgy tudom, hogy a csővel párhuzamosan nem szoktak kötni kondit. Vasmagos előtéttel, pláne, ha régebbi a lámpa, szerintem elképzelhető, hogy vibrál. Szerintem ezzel nem lehet semmit kezdeni. Talán egy új fénycső megoldja a gondot.
(#) moltam válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
A kondi nem segít. Egy elektronikus előtét a fojtó helyett megszüntetné a vibrálást.
(#) ekkold válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Ha a fénycső 4 kvezetéses akkor kipróbálhatod egy kompaktfénycsőből bontott elektronikával.
Ha jól működik vele (és a teljesítményfelvétel is stimmel nagyjából), akkor a 300V-ot pufferelő 400V/2....10ľF közötti elkót érdemes nagyobbra cserélni (400V / 22...47uF) és a bemeneten levő 5...47 ? körüli lökésgátló ellenállást egy hasonló értékű, de 5W-os huzalellenállásra. Szerncsés esetben a fojó helyére befér az egész elektronika.
(#) Haszuboy válasza ekkold hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Szerintem 11W-os csövet nem csinálnak 4 pinnel.
(#) Kovidivi válasza ekkold hozzászólására (») Nov 7, 2011 /
 
Köszönöm a tippeket, nagyon jók. Egy gond van csak, hogy a fénycsövem 2 kivezetéses, és két vezeték is megy hozzá a fojtóról. Valami nagyon régi fajta lehet. Pedig van két rossz kompaktom is...
(#) Haszuboy válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 7, 2011 /
 
Szerintem beépített gyújtó van a csőben, ezért írtam, hogy nem hiszem, hogy 4 pinest gyártanak 11W-osból. Természetesen 4 kivezetése van, de csak 2 van kivezetve. Vagy tévednék?

Nagyfesz neont nem hiszem, hogy betesznek egy asztali lámpába
(#) Kovidivi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 7, 2011 /
 
Valóban egy trafó van a cső előtt, de hogy sorosan-e, arra most nem emlékszem.
(#) Haszuboy válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 8, 2011 /
 
Nevezzük fojtótekercsnek
(#) röntgen válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 8, 2011 /
 
Sorosan......
(#) Kovidivi válasza Haszuboy hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Itt írta Zoli, hogy esetleg nagyfeszültségű lenne a lámpa, ekkor nem sorosan lenne a trafó a fénycsővel. Erre reagáltam, hogy nem néztem meg, hogyan is van bekötve. Ha lesz időm, rakok fel képet.
(#) Shul hozzászólása Nov 21, 2011 /
 
Foglalat

Az ilyen foglalathoz hogyan kötöm a vezetéket?
Forrasztópákával rászenvedem, vagy van valami szebb megoldás is?
Esetleg szét lehet-e szednI?
(#) kaqkk válasza Shul hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
csak egyszerűen beledugod a hátul lévő lukba a megblankolt vezetékvéget , és automatikusan megszorul .
Következő: »»   8 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem