Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp autóba Hi-Fi-hez
Lapozás: OK   99 / 148
(#) Suncorgo hozzászólása Szept 11, 2011 /
 
Elkezdtem volna csinálni ha lett volna itthon ekkora nyákom ejj

Ennek hála sokkal kisebb lett a nyák. katt egy hirtelen véleményt adj már légyszi hogy nem e kerülte el valami a figyelmem. Köszi
(#) (Felhasználó 46585) válasza Suncorgo hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Elvileg jó, de a keresztkötés a kimeneti puffernél nem jó. Ha nem tudod megcsinálni ezt a kötést, akkor inkább tedd át a trafó szekunder kivezetésének közepét a C43-ról, a C49-re. A panel bal oldalán nagyon kicsi a fóliák között a szigetelési távolság.
(#) Suncorgo válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Tényleg elcsesztem a keresztkötést.

Milyen alkatrészeknél mondod hogy kicsik a távolságok? Mindenhol 0.5mm
(#) Suncorgo válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Keresztkötés javítva
(#) (Felhasználó 46585) válasza Suncorgo hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Én a dupláját szoktam csinálni. Így nagyon könnyű egy kis óndarabbal zárlatot csinálni. ( miután nem használsz lötstoplakkot) Egyébként jó a nyákterv.
(#) Suncorgo válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Értem. Megnövelem 1mm-re és akkor vasalhatóvá vált. Majd jelentkezem.
(#) albinolynx válasza kawa1 hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Áttekerés nélkül, csak átkötözéssel sem érhető el a 2x42V.
TL494 = KA7500.

Átkötözni úgy kell, hogy szétválogatod az 5V és 12V tekercseket, majd az 5V-osokból 1-1 szálat sorba kötsz a 12V-osokkal. Így azt éred el, mintha az eredeti 12V-os tekercsek nem X, hanem X + 5V-os tekercsek menetszámával lettek volna megtekerve.
(#) albinolynx válasza thedespot0 hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Ez becsapós, terhelés alatt (terhelés nagyságától függően) szépen le fog esni a 2 x 32V üresjárati.
Kis előterhelést adj neki folyamatosan, úgy nem lesz "túl nagy" meglepetés.
(#) kawa1 válasza thedespot0 hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Hello!

A trafót,amit kibányászok.Hogy forraszom át?
Az 5v-os rész lesz a primer 12 v os a secunder?A 220-as primer résszel nem kell semmit csinálni?A trafó tetején van egy kivezetés 6db zual jön ki belőle...ez hova kerül..ez nekem kicsit homályos.Kösz a segítséget.Ha kibogarászom, hogy van a trafó,neki is állok legyártani a nyákot,nyákodat...Kösz!
(#) kawa1 válasza albinolynx hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Nem egyszerü szétkapni egy ilyen trafót 2-őt már széttörtem,de nem adom fel.
(#) Suncorgo hozzászólása Szept 11, 2011 /
 
Elkészült a nyák. Igaz van benne apró cseprő hiba de nem vészes. Volt már rosszabb is

IMAG0026.jpg
    
(#) szucsip válasza albinolynx hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
De igen, szerintem meg a PC táp trafójával elérhető 2×42V!

Viszont a nagyobb teljesítmény érdekében és a stabil feszültség igényére én 2db -ot használnék.

Áttekerés nélkül 42V-ot ki lehet venni egy PC-s trafóból, és jó pár wattot (holnap ilyenkor megmondom, hogy nekem mennyit sikerült)
(#) emmzolee válasza Suncorgo hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Aztán ha jól is fog működni, akkor írhatnál egy cikket. Nem kimondottan a tápod tervezéséről, és kivitelezéséről, hanem inkább azokról a dolgokról, amiket sehol nem lehet olvasni. Tehát: Hogy kell kapcsolóüzemű tápot tervezni? Mire kellett figyelni? Mit miért úgy ahogy? Stb.

Persze ha érzel magadban írói vénát.

Többiek. Mit szóltok hozzá?

Valamelyik nap úgyis szóba került ez a téma.
(#) (Felhasználó 46585) válasza emmzolee hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Amire te gondolsz, az ebben a topicban már korábban mind le lett írva. Csak annyi a baj, hogy szét van szórva az információ 99 oldalra. Ezt persze senki nem olvassa végig, hiszen sokkal egyszerűbb újra és újra megkérdezni.

Ebből jön a kérdésem: miből gondolod, hogy egy ilyen irányú cikket értően el fognak olvasni?
(#) (Felhasználó 46585) válasza Suncorgo hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Kíváncsi vagyok... egyébként jól néz ki.
(#) emmzolee válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Mondjuk máris itt az értelme amit írtál.
Idézet:
„Csak annyi a baj, hogy szét van szórva az információ 99 oldalra. Ezt persze senki nem olvassa végig”



Idézet:
„miből gondolod, hogy egy ilyen irányú cikket értően el fognak olvasni?”


Az egy másik dolog, hogy mennyire lesz érthető. Ez már csak az írón múlik.
(#) Suncorgo hozzászólása Szept 12, 2011 /
 
Én most az én szintemen sacc kb értem hogy mi merre hány méter, de hogy én elkezdjek egy ilyet cikket írni ami tuti tele lenne hibákkal, ezért inkább bele sem kezdek.

Ha lenne egy ilyen cikk akkor tuti végigolvasnám. sőt még ha van hozzá 1-2 rajz is hogy mire gondol akkor pláne meg lehetne érteni.

Igen ahogy mondod katt 99 oldal azért elég sok. főleg hogy legalább 50% ilyen trécselés amit most mi itt nyomatunk

A működésére én is nagyon kíváncsi vagyok. Holnap hozok hozzá puffereket. Nincs itthon amennyi kellene.
(#) thedespot0 válasza kawa1 hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
Hat en is eltortem mar egy parat, egyebkent nekem csak a tekercselessel vannak bajaim, sajnos. Mert kiszamolom a vezetek keresztmetszetet, aztan mennyi kell, es hopp nem fer fel xD . D: Ez a legjobb meglepetes, es nincs masik drotom mert mindet szetvagdostam hogy feltekerjem...

Nekem ezt irtak : 5V-os ág: 2 x 3 menet
~230V-os ág: 2 x 20 menet
(#) thedespot0 válasza szucsip hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
Na erre mar en is kivancsi vagyok, 200 watt siman kijon belolle szerintem. Miert esne ugy le a kimeneti DC?
(#) albinolynx válasza kawa1 hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
Több lehetőséged is van:

- mikroban egy bögre víz mellett (akár vízben is) melegíted
- mezei tűzhelyen, vízbe meríted és felforralod a vizet

Hősokk ne érje.
(#) albinolynx válasza thedespot0 hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
Bonts szét pár relét, mágneskapcsolót (behúzótekercse kell neked). Ezekből a huzalokból príma kis sodratokat lehet készíteni, ami elfér már.

Én régebben Ecopityu leírásával indultam el. AT 200W-os tápból való trafót használtam átkötözve. A feszültség 2 x 30V körül alakult üresjáratban, terhelve szépen leesett.
Egy 12x12mm-es keresztmetszetű vassal és áttekerve viszont stabil 500W teljesítmény megvan. (2 x 22V - 12A)
(#) szucsip válasza thedespot0 hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
Ki mondta, hogy leesik a kimeneti DC? És leesik "úgy"?! Hogyan úgy? Mennyire? Az én tápomban biza nem esik semmi, mert PWM, és nem mezei csiki-csuki.

Nem értem, hogy miért kéne áttekerned.
(#) (Felhasználó 46585) válasza Suncorgo hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
Nem kell mindent beültetni. Elég, ha a bemeneti két középső pufferkondit, meg a két középső FET-et beülteted. A kimenetre is elég két kondi és már kapcsolhatod is be. A vezérlés kapjon stabil 12 V-ot ( legalábbis legyen független a betápja a főkörtől ) , a főkör meg jó lenne, ha valami áramkorlátos tápról kapna feszt. Ha jók a jelek a drain-source-on ( meg mindenhol ), akkor terheld meg egy 50...100W-tal. Ha a stabilitás is jó, akkor ültesd be a többi alkatrészt is.
(#) thedespot0 válasza szucsip hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
Tudod melyik rajzot szeretnem megcsinalni, azt amit feltoltottem ide , valaki irta hogy nem lesz annak 32 v a kimeneten, csak max uresjaratba , terheles hatasara le fog esni a fesz.
(#) szucsip hozzászólása Szept 12, 2011 /
 
*

Arról a rajzról nem tudok nyilatkozni. Viszont mutatok valamit.
tápom
(#) thedespot0 válasza szucsip hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
Lattam mar, hogy mekkora a kimeno feszultseged, terhelve, es mennyi uresjaratban? Megtudod mondani, mekkora volt a kimeneti aram ?
(#) albinolynx válasza szucsip hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
Szimmetrikus kimenetű a tápod?
1 x 42V, vagy 2 x 42V?
(#) kawa1 hozzászólása Szept 12, 2011 /
 
Hello.
Sikerült végre szétkapnom egy Pctáp trafót.Kellett hozzá egy öngyújtó és egy kis feszegetés.Pillanatok alatt szétugrott.A fóliát már nehezebb volt levakarni róla,mert rá volt sülve....Hogyan tovább?Tudna valaki segíteni?Megköszönném.
(#) thedespot0 válasza albinolynx hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
(#) thedespot0 válasza thedespot0 hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
Na igy alakul a panelem eddig.
Következő: »»   99 / 148
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem