- ... msp430/bin/ld.exe: unrecognized option '-L'
Fórum témák
» Több friss téma |
A Texas Instruments legújabb akciója az, hogy megnyitották a TI Deals (tideals.com) honlapot, ahol kéthetente újabb termékehez osztogatnak árkedvezményre jogosító kuponkat - amíg a készlet tart.
E sorok írásának idején az MSP-EXP430F5529 USB Experimenter board kapható féláron ($149 helyett $74.50). A korábbi akcióban az EZ-Chronos kit készletet 36 óra alatt elkapkodták.
Szép lett. Az én robotomon már kész a panel de a H híd még nem megy valamiért....
Bővebben: Link
Reméljük, hogy előbb-utóbb megoldódik! Mindenesetre a mechanika nagyon impozáns! Gratula!
Érdeklődnék hogy a grafikus kijelzős projektből mikor lesz (lesz-e egyáltalán) cikk? Az nagyon érdekelne! SPI-on vezérled vagy csak simán szoftveresen?
Az LCD-s programot hogy töltötted rá a 2231-es uC-re? Ahogy néztem a forráskódot ez msp430x44x-re van írva.
Idézet: A korábbi beírásomban az eredeti forráskódot tettem közzé. Azóta többrendbeli módosításon ment keresztül:„Ahogy néztem a forráskódot ez msp430x44x-re van írva.” 1. Lefordítottam a kínai kommenteket 2. Kigyomláltam a kínai kiíró eljárást és a kínai karaktereket definiáló táblázatot. 3. Beraktam a logót kirakó eljárást 4. Átírtam a főprogramot 5. Elkészítettem a képből a becsatolható hexa konstansok táblázatát. 6. Módosítottam a projekt opciókat, hogy az MSP430G2231-re készüljön a fordítás. 7. Módosítanom kellett a portkiosztást is (Port2 helyett Port1). Az átszerkesztett projekt aktuális változatát mellékelem (IAR EW Kickstart v5.30.1-hez való). A jelenlegi változatban a kiírás szoftveres (bit bang). Cikk leghamarabb akkor lesz belőle, ha átírom hardveres SPI kezelésre, s végiggondolom még, hogy milyen más funkciókkal kellene/lehetne még bővíteni a display kezelését.
Köszönöm a kódot! Habár nálam nem igazán működik, egy pillanatra felvillan a kép utána pedig sötét lesz a kijelző.
Mostmár csak az a kérdés, hogy mid van és hová kötötted. A nokaia5110.h elején van az én bekötésem, de ahogy elnézem, ahány kijelző, annyiféle sorrendben variálják a kivezetéseket.
A csomagban tegnap elküldtem a lefordított programot is (lásd Debug/exe) tehát a fordítási problémák kiküszöbölhetőek.
Nekem 3310 lcd-m van, de ahogy néztem az kontroller ugyan az benne. A bekötés az valószínűleg jó mert akkor nem jelenne meg a kép egy pillanatra. A kódban csak annyit módosítottam hogy a bekötés más sorrendben van, de szerintem ez nem lehet hiba.
Én is elkészítettem egy kisebb projektet, keresztlányomnak az íróasztalára, mindig nyagatott, hogy csináljak neki is valamit.
Egy digitális öröknaptárat készítettem, mely kijelzi az órát, dátumot, aktuális névnapot, van benne ébresztő is, meg még egy halom funkció... amit soha nem fog használni.
Fel tudnál tenni egy képet a 3310 lcd -ről pontosabban a hátuljáról ahol az érintkezők. vannak. Ugyanis én már több fajtával (3) találkoztam és a driver nem működik mindegyikkel. Az elöző oldalon tettem fel 3310 drivert azzal próbáltad.
Azzal még nem próbáltam mert nincs rá időm, de amint lesz elég időm kipróbálom.
Ezt a fajta 3310 Lcd -t csak úgy tudtam meghajtani, hogy az CS -t GND-re húztam és a kontrollerhez csak 4 pint csatoltam. És persze a drivert is kicsit modósitani kell.
Az alábbi n3310 kijelző működik az 5110 driverrel is, nekem ez a típus vált be, erre a típusra álltam rá és szereztem be jópárat. Kiváncsiságból meghajtottam mind a 3 típust, mindegyik kifogástalanul működik.
Ez nagyon jó, nekem tetszik! Megírhatnád a Kapcsolások rovatba!
Azt akarom, már neki is kezdtem remélem hamar formába sikerül öntenem.
Most telepítettem a CCS4-et. Létezik, hogy ebben nincs is szimuláció?!
Igen, én se találtam. Ha szimulálni is akarsz, használj IAR-t, annak a kezdő verziója is ingyenesen letölthető.
Köszi
Sziasztok!
Van 4 ilyen kontroller a fiókomban (MSP430G2211 tipus). Szeretném őket kipróbálni, ezekkel kisérletezni. Azt szeretném kérdezni, hogy mivel tudjátok programozni ezeket? Mind szoftveresen, mind hárdveresen érdekelne a dolog. Próbáltam googleal keresni egyszerű programozó hárdvert soros vagy párhuzamos portra, nem nagyon találtam megfelelőt. Ill. olyat nem láttam, ami biztosan működőképes. Vagy esetleg a TI oldalán található fejlesztőpanelt (Launchpad) használjátok programozáshoz? Ebben az esetben a nagyobb lábszámú mikrovezérlők gondolom nem jöhetnek számításba... Ez a fejlesztőpanel nagyon tetszene, csak sajnos nincs megfelelő bankkártyám a vásárláshoz. Pedig szivesen rendelnék belőle, akár több darabot is. Már csak a 2 mellékelt mikrovezérlő megér annyit. Tehát ha próbáltatok mással is programozni, akkor légyszives segítsetek valami leírással. Más. Itthon főként linuxot (ubuntu) használok. Windows csak virtuális gépen van. Valaki próbálta már ezt a fejlesztőpanelt linux alatt használni? Ha igen, mennyire ment a dolog, ill. milyen szoftverekkel próbálkoztatok? Köszönöm előre is a válaszokat!
A Launchpad-ra épített emulátor a kétvezetékes ICSP programozást/debugolást támogatja, amit a TI Spy-Bi-Wire néven emleget. Az MSP430G2xx sorozaton kívül a nagyobb kiépítettségű MSP430Fxxx mikrovezérlők között is van olyan, ami támogatja a kétvezetékes programozást (természetesen nem mindegyik). Nekem nem volt még szerencsém ilyet kipróbálni a Launchpadhoz kötve.
Elvileg az összes MSP430 MCU (vagy csak a többségük?) támogatja a full JTAG módot is (csak a 14 lábúaknál nem sok értelme van így debug-olni, hiszen akkor mi marad az alkalmazáshoz?). Ebből van USB-s kivitelű (jó drága) és van LPT portos, ami elvileg szinte csak egy TTL buffert tartalmaz. Ilyen az Olimex is árul, honlapján a kapcsolás is elérthető. Én még csak fényképen láttam ilyet. Szerintem a Launchpad nagyon megéri. Az is nagyon megéri, ha a családban/rokonságban meg tudsz kérni valakit a beszerzésre. Végszükség esetén az FDH Kft-nél is megrendelheted (akár utánvéttel is), de akkor hozzájön az ÁFA, meg a szállítás+utánvét díja.
Köszönöm az infót, utánnaolvasok még. Valamikor régebben építettem egy programozót avr-hez, ami hasonlít az említettre, de sajnos nekem nem akart menni.
Most láttam csak az általad írt cikket. Nagyon jó, köszönöm! Rajta vagyok a beszerzésen, már találtam is egy ismerőst, akivel el tudom intézni a fizetést. Remélem jövő héten kezemben lesz a launchpad. Idézet: Sok sikert hozzá! „Remélem jövő héten kezemben lesz a launchpad.”
Programozni mspdebug nevű progival lehet. Ahogy elnéztem az említett procit éppen nem támogatja, de némi USB sniffelés után könnyen adható support hozzá.
GCC, libc van, ezen leírás alapján könnyen lepörgetheted magadnak: http://hackaday.com/2010/08/11/how-to-launchpad-programming-with-linux/ Én spec. ideóta vagyok, ezért meghekkeltem a Codeblocksot, hogy lehessen vele fejleszteni. Még nem toltam ki a patchet hozzá, mivel a project wizard még reszelés alatt áll. Idézet: A Windowshoz is jól jönne egy mspgcc-vel összeházasított Codeblocks (a 16 kbájtnál nagyobb memóriával megáldott MSP430 mikrovezérlőkhöz). „meghekkeltem a Codeblocksot, hogy lehessen vele fejleszteni.”
Köszönöm a tippet, a GCC jó lesz.
Sajnos nem értem hogy mit is kellene tennem az mspdebuggal hogy menjen az én kontrolleremmel is. Ki tudnád fejteni egy kicsit. Ha kész lesz a codeblocks, szerintem egy linknek mindenki örülne itt a topicban. Köszönjük!
Elvileg windowson eddig is supportolt volt, habár elég kevés CPU volt felsorolva a gccnek átadható mmcu opcióknál. http://forums.codeblocks.org/index.php?topic=14463
Itt az utolsó előtti postba feltoltam egy patchet meg egy zipet, ha a zip tartalmát kibontod az
mappába akkor lesz projektvarázslód msp430-hoz ami segítségével ki tudsz választani a pár nappal ezelőtti mspgcc snapshot által támogatott összes procit.
A) Fogsz valami USB sniffer progit windowsra
- UsbSnoop (figyelni kell a verziókra mert van N+1 féle és nem mindegyik megy) fapados de jó - Usblyzer (fizetős de van demó ami fullsoan megy n+1 napig, cserébe csillivilli) B) Virtualbox Linux Host, Slave Windows, + WireShark ez a legcélravezetőbb kombó Tolsz egy programozást CCS-ből, közben hallgatod le az USB trafficot az adott eszközön. Figyeled a packeteket amiknek a adatmezőjének elején 0x28, 0x29, 0x2b van. Leszeded gitből az mspdebugot, kikeresed a fet_db.c fájlt. A sniffelt ereményeket hozzáadod. Újrafordítod. Kipróbálod. Ha működik nyomsz egy
Örülsz. Idézet: Ha ilyen a supported, akkor vajon milyen lehet az unsupported? „Elvileg windowson eddig is supportolt volt” Lehet, hogy bennem van a hiba, de egy félnapi kínlódással sem sikerült lefordítanom vele egy ledvillogtatót programot sem. Windows XP alatt próbálkoztam. 1. Az MSPGCC-nek telepítője sincs, azt simán kizippeltem. 2. Codeblocks telepítővel könnyen felrakható. Az MSPGCC-t természetesen nem találta meg automatikusan, de a Settings/Compiler and Debugger menüben a Toolchain executables fülre kattintva gyorsan beállítható az elérési könyvtár. Ugyanebben a menüpontban beállítható az is, hogy az MSPGCC legyen az alapértelmezett fordító. 3. A Codeblocks fórumán regisztrált felhasználónak kell lenni, hogy a mellékletek egyáltalán láthatók legyenek. Így sikerült végül sikerült letölteni az általad beküldött kiegészítéseket. Köszönet érte! 4. Bemásolva a Codeblocks megfelelő mappájába, nem történt semmi, azaz nem jelent meg a varázslók listáján. Kínomban bemásoltam az AVR varázsló helyére, úgy működött. 5. Annak ellenére, hogy az MSPGCC-ben ott vannak a megfelelő header fájlok, nem látok lehetőséget pl. az MSP430G2231 mikrovezérlő kiválasztására. A compiler -mmcu=msp430x2131 opcióval fut, de hogy ezt honnan veszi, azt nem tudom (a build opcióknál nem látok pipát). Most beraktam a pipát, de most meg akármit csinálok, -mcu= (üres!) opcióval fordít. A patch fájloddal történő módosítás után valamit újra kellene fordítani, vagy az mire szolgál? Fordításhoz most nagyon nincs ingerenciám (s ahhoz megint össze kell rakni egy fejlesztői környezetet, s akkor a problémák kezdődnek elölről....). 6. A létrehozott projekt Build címen a main.c-ből main.o-t csinált, s azután megállt a a tudomány.
Sziasztok!
Kezdő vagyok a mikrokontrollerek világában . el szeretnék kezdeni foglalkozni velük. Egy darabig pic ekben gondolkoztam, de olvasván a cikket szerintem egy kezdőnek jó lenne ez is főleg az ár miatt. Ennyiből mifelénk még egy alap pic sem jön ki nemhogy egy programozó vagy fejlesztői kártya ( Debrecenben) . Szerintetek jó lenne egy kezdőnek ez a cucc ? Az ingyenes posta még mindig érvényes? Milyen bankkártyával lehet fizetni és hogy kell intézni ezt a rendelést? Még soha nem rendeltem külföldről és bankkártyával sem fizettem neten, kicsit tartok tőle. |
Bejelentkezés
Hirdetés |