Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MSP430 mikrovezérlők
 
Témaindító: gomzito, idő: Ápr 21, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 139
(#) icserny hozzászólása Szept 7, 2011 / 1
 
A Texas Instruments legújabb akciója az, hogy megnyitották a TI Deals (tideals.com) honlapot, ahol kéthetente újabb termékehez osztogatnak árkedvezményre jogosító kuponkat - amíg a készlet tart.

E sorok írásának idején az MSP-EXP430F5529 USB Experimenter board kapható féláron ($149 helyett $74.50).

A korábbi akcióban az EZ-Chronos kit készletet 36 óra alatt elkapkodták.
(#) David.zsombor válasza icserny hozzászólására (») Szept 8, 2011 /
 
Szép lett. Az én robotomon már kész a panel de a H híd még nem megy valamiért....
Bővebben: Link
(#) icserny válasza David.zsombor hozzászólására (») Szept 8, 2011 /
 
Reméljük, hogy előbb-utóbb megoldódik! Mindenesetre a mechanika nagyon impozáns! Gratula!
(#) fidelcastro válasza icserny hozzászólására (») Szept 8, 2011 /
 
Érdeklődnék hogy a grafikus kijelzős projektből mikor lesz (lesz-e egyáltalán) cikk? Az nagyon érdekelne! SPI-on vezérled vagy csak simán szoftveresen?
(#) fidelcastro válasza icserny hozzászólására (») Szept 8, 2011 /
 
Az LCD-s programot hogy töltötted rá a 2231-es uC-re? Ahogy néztem a forráskódot ez msp430x44x-re van írva.
(#) icserny válasza fidelcastro hozzászólására (») Szept 8, 2011 /
 
Idézet:
„Ahogy néztem a forráskódot ez msp430x44x-re van írva.”
A korábbi beírásomban az eredeti forráskódot tettem közzé. Azóta többrendbeli módosításon ment keresztül:
1. Lefordítottam a kínai kommenteket
2. Kigyomláltam a kínai kiíró eljárást és a kínai karaktereket definiáló táblázatot.
3. Beraktam a logót kirakó eljárást
4. Átírtam a főprogramot
5. Elkészítettem a képből a becsatolható hexa konstansok táblázatát.
6. Módosítottam a projekt opciókat, hogy az MSP430G2231-re készüljön a fordítás.
7. Módosítanom kellett a portkiosztást is (Port2 helyett Port1).

Az átszerkesztett projekt aktuális változatát mellékelem (IAR EW Kickstart v5.30.1-hez való).

A jelenlegi változatban a kiírás szoftveres (bit bang). Cikk leghamarabb akkor lesz belőle, ha átírom hardveres SPI kezelésre, s végiggondolom még, hogy milyen más funkciókkal kellene/lehetne még bővíteni a display kezelését.

emese.zip
    
(#) fidelcastro válasza icserny hozzászólására (») Szept 9, 2011 /
 
Köszönöm a kódot! Habár nálam nem igazán működik, egy pillanatra felvillan a kép utána pedig sötét lesz a kijelző.
(#) icserny válasza fidelcastro hozzászólására (») Szept 9, 2011 /
 
Mostmár csak az a kérdés, hogy mid van és hová kötötted. A nokaia5110.h elején van az én bekötésem, de ahogy elnézem, ahány kijelző, annyiféle sorrendben variálják a kivezetéseket.

A csomagban tegnap elküldtem a lefordított programot is (lásd Debug/exe) tehát a fordítási problémák kiküszöbölhetőek.
(#) fidelcastro válasza icserny hozzászólására (») Szept 9, 2011 /
 
Nekem 3310 lcd-m van, de ahogy néztem az kontroller ugyan az benne. A bekötés az valószínűleg jó mert akkor nem jelenne meg a kép egy pillanatra. A kódban csak annyit módosítottam hogy a bekötés más sorrendben van, de szerintem ez nem lehet hiba.
(#) DecebaL válasza fidelcastro hozzászólására (») Szept 9, 2011 /
 
Én is elkészítettem egy kisebb projektet, keresztlányomnak az íróasztalára, mindig nyagatott, hogy csináljak neki is valamit.
Egy digitális öröknaptárat készítettem, mely kijelzi az órát, dátumot, aktuális névnapot, van benne ébresztő is, meg még egy halom funkció... amit soha nem fog használni.
(#) DecebaL válasza fidelcastro hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Fel tudnál tenni egy képet a 3310 lcd -ről pontosabban a hátuljáról ahol az érintkezők. vannak. Ugyanis én már több fajtával (3) találkoztam és a driver nem működik mindegyikkel. Az elöző oldalon tettem fel 3310 drivert azzal próbáltad.
(#) fidelcastro válasza DecebaL hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Azzal még nem próbáltam mert nincs rá időm, de amint lesz elég időm kipróbálom.

DSC01978.JPG
    
(#) DecebaL válasza fidelcastro hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Ezt a fajta 3310 Lcd -t csak úgy tudtam meghajtani, hogy az CS -t GND-re húztam és a kontrollerhez csak 4 pint csatoltam. És persze a drivert is kicsit modósitani kell.
(#) DecebaL hozzászólása Szept 10, 2011 /
 
Az alábbi n3310 kijelző működik az 5110 driverrel is, nekem ez a típus vált be, erre a típusra álltam rá és szereztem be jópárat. Kiváncsiságból meghajtottam mind a 3 típust, mindegyik kifogástalanul működik.

DSCN2720.JPG
    
(#) icserny válasza DecebaL hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Ez nagyon jó, nekem tetszik! Megírhatnád a Kapcsolások rovatba!
(#) DecebaL válasza icserny hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Azt akarom, már neki is kezdtem remélem hamar formába sikerül öntenem.
(#) icserny hozzászólása Szept 11, 2011 /
 
Most telepítettem a CCS4-et. Létezik, hogy ebben nincs is szimuláció?!
(#) mathe válasza icserny hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Igen, én se találtam. Ha szimulálni is akarsz, használj IAR-t, annak a kezdő verziója is ingyenesen letölthető.
(#) David.zsombor válasza icserny hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Köszi
(#) neogeo2 hozzászólása Szept 11, 2011 /
 
Sziasztok!

Van 4 ilyen kontroller a fiókomban (MSP430G2211 tipus). Szeretném őket kipróbálni, ezekkel kisérletezni.

Azt szeretném kérdezni, hogy mivel tudjátok programozni ezeket? Mind szoftveresen, mind hárdveresen érdekelne a dolog. Próbáltam googleal keresni egyszerű programozó hárdvert soros vagy párhuzamos portra, nem nagyon találtam megfelelőt. Ill. olyat nem láttam, ami biztosan működőképes. Vagy esetleg a TI oldalán található fejlesztőpanelt (Launchpad) használjátok programozáshoz? Ebben az esetben a nagyobb lábszámú mikrovezérlők gondolom nem jöhetnek számításba... Ez a fejlesztőpanel nagyon tetszene, csak sajnos nincs megfelelő bankkártyám a vásárláshoz. Pedig szivesen rendelnék belőle, akár több darabot is. Már csak a 2 mellékelt mikrovezérlő megér annyit.
Tehát ha próbáltatok mással is programozni, akkor légyszives segítsetek valami leírással.

Más. Itthon főként linuxot (ubuntu) használok. Windows csak virtuális gépen van. Valaki próbálta már ezt a fejlesztőpanelt linux alatt használni? Ha igen, mennyire ment a dolog, ill. milyen szoftverekkel próbálkoztatok?

Köszönöm előre is a válaszokat!
(#) icserny válasza neogeo2 hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
A Launchpad-ra épített emulátor a kétvezetékes ICSP programozást/debugolást támogatja, amit a TI Spy-Bi-Wire néven emleget. Az MSP430G2xx sorozaton kívül a nagyobb kiépítettségű MSP430Fxxx mikrovezérlők között is van olyan, ami támogatja a kétvezetékes programozást (természetesen nem mindegyik). Nekem nem volt még szerencsém ilyet kipróbálni a Launchpadhoz kötve.

Elvileg az összes MSP430 MCU (vagy csak a többségük?) támogatja a full JTAG módot is (csak a 14 lábúaknál nem sok értelme van így debug-olni, hiszen akkor mi marad az alkalmazáshoz?). Ebből van USB-s kivitelű (jó drága) és van LPT portos, ami elvileg szinte csak egy TTL buffert tartalmaz. Ilyen az Olimex is árul, honlapján a kapcsolás is elérthető. Én még csak fényképen láttam ilyet.

Szerintem a Launchpad nagyon megéri. Az is nagyon megéri, ha a családban/rokonságban meg tudsz kérni valakit a beszerzésre.

Végszükség esetén az FDH Kft-nél is megrendelheted (akár utánvéttel is), de akkor hozzájön az ÁFA, meg a szállítás+utánvét díja.
(#) neogeo2 válasza icserny hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
Köszönöm az infót, utánnaolvasok még. Valamikor régebben építettem egy programozót avr-hez, ami hasonlít az említettre, de sajnos nekem nem akart menni.

Most láttam csak az általad írt cikket. Nagyon jó, köszönöm!

Rajta vagyok a beszerzésen, már találtam is egy ismerőst, akivel el tudom intézni a fizetést. Remélem jövő héten kezemben lesz a launchpad.
(#) icserny válasza neogeo2 hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
Idézet:
„Remélem jövő héten kezemben lesz a launchpad.”
Sok sikert hozzá!
(#) Lucifer válasza neogeo2 hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
Programozni mspdebug nevű progival lehet. Ahogy elnéztem az említett procit éppen nem támogatja, de némi USB sniffelés után könnyen adható support hozzá.

GCC, libc van, ezen leírás alapján könnyen lepörgetheted magadnak:
http://hackaday.com/2010/08/11/how-to-launchpad-programming-with-linux/

Én spec. ideóta vagyok, ezért meghekkeltem a Codeblocksot, hogy lehessen vele fejleszteni. Még nem toltam ki a patchet hozzá, mivel a project wizard még reszelés alatt áll.
(#) icserny válasza Lucifer hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Idézet:
„meghekkeltem a Codeblocksot, hogy lehessen vele fejleszteni.”
A Windowshoz is jól jönne egy mspgcc-vel összeházasított Codeblocks (a 16 kbájtnál nagyobb memóriával megáldott MSP430 mikrovezérlőkhöz).
(#) neogeo2 válasza Lucifer hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Köszönöm a tippet, a GCC jó lesz.

Sajnos nem értem hogy mit is kellene tennem az mspdebuggal hogy menjen az én kontrolleremmel is. Ki tudnád fejteni egy kicsit.

Ha kész lesz a codeblocks, szerintem egy linknek mindenki örülne itt a topicban. Köszönjük!
(#) Lucifer válasza icserny hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Elvileg windowson eddig is supportolt volt, habár elég kevés CPU volt felsorolva a gccnek átadható mmcu opcióknál. http://forums.codeblocks.org/index.php?topic=14463
Itt az utolsó előtti postba feltoltam egy patchet meg egy zipet, ha a zip tartalmát kibontod az
  1. /usr/local/share/codeblocks/templates/wizard

mappába akkor lesz projektvarázslód msp430-hoz ami segítségével ki tudsz választani a pár nappal ezelőtti mspgcc snapshot által támogatott összes procit.
(#) Lucifer válasza neogeo2 hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
A) Fogsz valami USB sniffer progit windowsra
- UsbSnoop (figyelni kell a verziókra mert van N+1 féle és nem mindegyik megy) fapados de jó
- Usblyzer (fizetős de van demó ami fullsoan megy n+1 napig, cserébe csillivilli)

B) Virtualbox Linux Host, Slave Windows, + WireShark ez a legcélravezetőbb kombó

Tolsz egy programozást CCS-ből, közben hallgatod le az USB trafficot az adott eszközön.

Figyeled a packeteket amiknek a adatmezőjének elején 0x28, 0x29, 0x2b van.

Leszeded gitből az mspdebugot, kikeresed a fet_db.c fájlt.
A sniffelt ereményeket hozzáadod.
Újrafordítod.
Kipróbálod.
Ha működik nyomsz egy
  1. git diff > azbeszt.patch
az mspdebug mappában. Ezt elküldöd a program készítőjének.

Örülsz.
(#) icserny válasza Lucifer hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Idézet:
„Elvileg windowson eddig is supportolt volt”
Ha ilyen a supported, akkor vajon milyen lehet az unsupported?
Lehet, hogy bennem van a hiba, de egy félnapi kínlódással sem sikerült lefordítanom vele egy ledvillogtatót programot sem. Windows XP alatt próbálkoztam.
1. Az MSPGCC-nek telepítője sincs, azt simán kizippeltem.
2. Codeblocks telepítővel könnyen felrakható. Az MSPGCC-t természetesen nem találta meg automatikusan, de a Settings/Compiler and Debugger menüben a Toolchain executables fülre kattintva gyorsan beállítható az elérési könyvtár. Ugyanebben a menüpontban beállítható az is, hogy az MSPGCC legyen az alapértelmezett fordító.
3. A Codeblocks fórumán regisztrált felhasználónak kell lenni, hogy a mellékletek egyáltalán láthatók legyenek. Így sikerült végül sikerült letölteni az általad beküldött kiegészítéseket. Köszönet érte!
4. Bemásolva a Codeblocks megfelelő mappájába, nem történt semmi, azaz nem jelent meg a varázslók listáján. Kínomban bemásoltam az AVR varázsló helyére, úgy működött.
5. Annak ellenére, hogy az MSPGCC-ben ott vannak a megfelelő header fájlok, nem látok lehetőséget pl. az MSP430G2231 mikrovezérlő kiválasztására. A compiler -mmcu=msp430x2131 opcióval fut, de hogy ezt honnan veszi, azt nem tudom (a build opcióknál nem látok pipát). Most beraktam a pipát, de most meg akármit csinálok, -mcu= (üres!) opcióval fordít.

A patch fájloddal történő módosítás után valamit újra kellene fordítani, vagy az mire szolgál? Fordításhoz most nagyon nincs ingerenciám (s ahhoz megint össze kell rakni egy fejlesztői környezetet, s akkor a problémák kezdődnek elölről....).
6. A létrehozott projekt Build címen a main.c-ből main.o-t csinált, s azután megállt a a tudomány.
  1. ... msp430/bin/ld.exe: unrecognized option '-L'
(#) balux33 hozzászólása Szept 14, 2011 /
 
Sziasztok!
Kezdő vagyok a mikrokontrollerek világában . el szeretnék kezdeni foglalkozni velük.
Egy darabig pic ekben gondolkoztam, de olvasván a cikket szerintem egy kezdőnek jó lenne ez is főleg az ár miatt.
Ennyiből mifelénk még egy alap pic sem jön ki nemhogy egy programozó vagy fejlesztői kártya ( Debrecenben) .

Szerintetek jó lenne egy kezdőnek ez a cucc ?
Az ingyenes posta még mindig érvényes?
Milyen bankkártyával lehet fizetni és hogy kell intézni ezt a rendelést? Még soha nem rendeltem külföldről és bankkártyával sem fizettem neten, kicsit tartok tőle.
Következő: »»   5 / 139
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem