Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rébusz avagy: kitalálod? (Régi verseny topic)
Lapozás: OK   6 / 16
(#) dbase válasza hyperprof hozzászólására (») Jan 31, 2006 /
 
Megvilágítom a mobillal
Amugy az én zokniaim mind egy színü,vagy nem nagy különbség van rajtuk.Sötétbe ,cipőbe elmegy.
(#) vicsys válasza dbase hozzászólására (») Jan 31, 2006 /
 
Este szólok az asszonynak, hogy készítsen ki egy párat!
(#) zaik válasza Frankye hozzászólására (») Jan 31, 2006 /
 
há" mi az, h az asszony még hempereg, miko" má" talpon kéne lenni. Há" reggeli, káve oszt" uccu a kádat kisiká"ni. :zavart1:
amúgy ez egy típus példa (akarhatott lenni). skatulya-elv. hyperprof jól mondta.
vagy szandált veszel, ahhoz pedig nem is áll jól a zokni. így biztos, hogy nem is lesz felemás? nos?
(#) source2 válasza zaik hozzászólására (») Jan 31, 2006 /
 
Hi

Nekem is lenne egy feladványom: 4 rabnak a fejére két fekete és két fehér sapkát raknak, és a képenlátható módon helyezik el őket (mellékelt ábra) . Az a csík az első után egy fal ő nem látja többikeket, a többiek nem látják őt. Senki sem forgolódhat és nem beszélhet. Az előtte álló spkáját természetesen látja persze ha van előtte valki Ha valamelyik rab kitalálja milen sapka van fején megmenekül, ki menekül meg ?

Feladvany.JPG
    
(#) Frankye válasza zaik hozzászólására (») Jan 31, 2006 /
 
Nos, a megoldások egész jók, zaiké tetszett a legjobban, de hyperprof levezetése a legtutibb!
A megfejtés azonban a kvetkező:
Tekintve, hogy az alap felállás ez volt: 25 pár van a fiókban, minimum 26 db zoknit ki kell venni, hisz a legrosszabb esetben 25 különféle, és még egy, ami valamelyikhez muszáj, hogy stimmeljen!
Ha viszont feltételezzük, hogy csak 2 különböző színű (fekete és fehér) zokni van a fiókban, akkor elég 3 db ugyanezen okból kifolyólag!

Azért szellemes megoldások születtek, gratula!
(#) Frankye válasza source2 hozzászólására (») Jan 31, 2006 /
 
Van valami szabály is, hogy milyen rendszer szerint kaptak sapit a "rosszfiúk"?
Mert anélkül elég nehéz kitalálni...
Hacsak a fal nem tükröz...
(#) source2 válasza Frankye hozzászólására (») Jan 31, 2006 /
 
csak annyi van hogy tudják 2 fehér és két fekte sapi van. és azt nem hogy mi van a fejükön , de láltják az előtte állójét
(#) Frankye válasza source2 hozzászólására (») Jan 31, 2006 /
 
Így egészen más a helyzet!!!!
(#) deguss válasza source2 hozzászólására (») Jan 31, 2006 /
 
szerintem kettő vagy négy a megoldás.
Hogy miért? Majd megindoklom.
(#) Csapajev válasza vicsys hozzászólására (») Jan 31, 2006 /
 
Öröm olvasni Titeket!

Csapajev
(#) zaik válasza source2 hozzászólására (») Jan 31, 2006 /
 
Hi,

eztet toom. a faltól jobbra a középső. mert ő csak egy feketét lát(vagy fehéret) a mögötte lévő pedig két különbözőt, de ő csak tippelni tud, szal nem mond semmit. mivel nem mond semmit, ebből a középső tudja, hogy a hátső unsure, szal két különbözőt lát, ergó, ha az előtte lévő fekete (or w) így az övé más, tehát fehér. ergo ő találja ki.
a nemjel is jel esete.
(#) vicsys válasza Csapajev hozzászólására (») Jan 31, 2006 /
 
Idézet:
„Öröm olvasni Titeket!”


Sir! Thank You!

vicsys
(#) csonthulye válasza vicsys hozzászólására (») Jan 31, 2006 /
 
Térjetek vissza az elektronkiaval kapcsolatos talalos kerdesekhez, mert azok jok es sokat lehet beloluk tanulni. Amugy latom vannak itt nagyon okos emberek is .
(#) source2 válasza zaik hozzászólására (») Feb 1, 2006 /
 
igazad van!

gratula!
(#) Frankye válasza Csapajev hozzászólására (») Feb 1, 2006 /
 
Semmi újabb feladvány?

Mostanában nagyon csendben vagy, Csapajev mester!
(#) Csapajev válasza Frankye hozzászólására (») Feb 1, 2006 /
 
A versenyen dolgozom. Nem is olyan egyszerű: rendkívül jól és egyértelműen kell fogalmazni. Néha már ezzel is álmodom. A minap például álmoban a következő feladatot találtam ki: PIC alapú kis kéziszámológépet kell készíteni, amelyik a 2005-ös személyi jövedelemadót számolja ki. Sok rémálmom volt már, na de ilyen???

Amúgy a kirándulós feladatot még nem oldotta meg senki! Mint voodooooooo (remélem eltaláltam az o-k számát!) helyesen rámutatott: az északi sark jó megoldás. Innen indulva - a föld gömb volta miatt - a négyszögnek gondolt út háromszöggé alakul. De sajna az északi sarkon kívül még számtalan hely van öreg sárgolyónkon, ahonnan a kiránduló elindulhat. Szám szerint végtelen sok.

Ugyhogy a déli sark környékére utaló megjegyzésem nem volt véletlen!!!!

Üdv

Csapajev
(#) kicsi_huszar válasza Csapajev hozzászólására (») Feb 1, 2006 /
 
Már elnézést de a déli sarkról hogy indul el bárki is délre?
(#) Norberto válasza kicsi_huszar hozzászólására (») Feb 1, 2006 /
 
Egy helyben marad :buck: :buck:
(#) Csapajev válasza kicsi_huszar hozzászólására (») Feb 1, 2006 /
 
A déli sark környéke nem a déli sark!!!!
(#) Frankye válasza Csapajev hozzászólására (») Feb 2, 2006 /
 
Az álmok kapcsán: "Tudom miről beszél...", hogy klasszikust idézzek... Én is álmodtam Hókuszpókokkal, Törpapákkal, hasonlókkal, szal most csak "visszakapod"...
(#) Csapajev válasza kicsi_huszar hozzászólására (») Feb 2, 2006 /
 
Adok egy utolsó segítséget:

Hogyan lehetséges, hogy valaki nyugatra megy 10 km-t és visszaér a kiindulási pontra?

Üdv

Csapajev
(#) Norberto válasza Csapajev hozzászólására (») Feb 2, 2006 /
 
Az illető a padlóról fellép a nyugati irányba elhelyezett taposógépen. 10km-t legyalogol, aztán ha végzett, visszalép a kiindulási pontra, a padlóra :buck:
(#) voodooo válasza Csapajev hozzászólására (») Feb 2, 2006 /
 
egy 10 km hosszú szélességi körön? ( vagy az a hosszúsági??? na ezt buktam föciből...)

az előző feladathoz:
ha még azt is belevesszük hogy a mágnesen eészaki sark nem esik egybe a "geometriaival", akkor aztán igazán izgi lesz a feladat...
(#) Csapajev válasza voodooo hozzászólására (») Feb 3, 2006 /
 
Ha már ezt tudod, akkor a feladatot is meg tudod oldani.

Amugy a kiránduló meg GPS-t használ...:

Üdv

Csapajev
(#) mspike válasza Csapajev hozzászólására (») Feb 3, 2006 /
 
Szentem senki nem mondta, hogy egyben megy el annyit arra, lehet, hogy 5-öt megy nyugatra, aztán 5-öt keletre aztán még 5-öt keletre és még 5-öt nyugatra... És vagy, megvárja míg körbefordul alatta a föld
(#) Frankye válasza mspike hozzászólására (») Feb 3, 2006 /
 
Idézet:
„megvárja míg körbefordul alatta a föld”


Nekem ez a legszimpibb +oldás!!!
(#) junga válasza Topi hozzászólására (») Feb 3, 2006 /
 
Üdv. mindeknek.

Ha én is részt vehetek a versenyen akkor JAJ DE JÓ, HOGY VAN, alig várom már h. kezdődjön !!
(#) csaba504 válasza junga hozzászólására (») Feb 3, 2006 /
 
Hát nemtudom! de nekem semmi közöm az elektronikához de szerintem a barangolós megoldása a következő:

Van egy bolygó amelynek a hosszúsági köre 20 km így ha elindul délre akkor az egyenlítön fog elfordulni és menni nyugatra, utána pedig ujra északra, és így visszaérkezik a kiindulási pontra is!

De ha csak 10 km-ert akar valamerre gyalogolni akkos egy olyan bolygón van, aminek a szélességi, és a hosszúsági körei is 10km-eresek! igy tökmindegy, hogy merre megy ugyanoda fog visszaérkezni

Képzeljétek el milyen szar lehetett a kishercegnek (Aki nem ismerné a mesét annak elmondom, hogy egy rohadt pici bolygón élt amin csak egy ágy és egy virág fért el[Ha jól emlékszem])
(#) kicsi_huszar válasza csaba504 hozzászólására (») Feb 4, 2006 /
 
Na meg 3 vulkán...
(#) zaik válasza source2 hozzászólására (») Feb 4, 2006 /
 
akkor gondolom, rajtam a sor. hát kövezzetek meg (csonthulye), de nem nagyon jutott eszembe elektros feladat. (mások által kitalált versenypéldával pedig nem akartam jönni) szal egy egyszerűbb pl, csak, h ne haljon meg a topic.

Egy konferencián száz politikus vett részt. Minden pilitikus vagy tisztességes vagy tisztességtelen. Azt tudjuk, hogy van legyalább egy tisztességes politikus a találkozón. Illetve azt, hogy bármely két politikus közül az egyik tisztességtelen. Hány tisztességtelen/es politikus van a találkozón?
Következő: »»   6 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem