Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1454 / 3970
(#) Sanya55 válasza mex hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Köszi a gyors válaszokat
(#) Sanya55 hozzászólása Szept 21, 2011 /
 
na és 6.5V és 1000 ľF hellyet milyet rakjak be? van 6.3V 2200 ľF -os vagy 16V 1500 ľF sztetek melyiket kell? köszi előre is!!
(#) neogeo2 válasza Sanya55 hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Egyiket se!
A kapacitásnak meg kell egyeznie! A feszültség lehet nagyobb, kisebb nem!
(#) mex válasza Sanya55 hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Ha elfér akkor mindig a nagyobb feszültségűt kellene.
(#) Sanya55 válasza mex hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
értem akkor még keresgélek kicsit hátha találok!!! köszi a segítséget...
(#) janikukac hozzászólása Szept 21, 2011 /
 
Sziasztok !

A közeljövőben ez fog elkészülni (csak előtte az órámat meg a kivezérlésjelzőt készre szerelem ) Bővebben: Link

Ez jó cucc? Szerintem nagyon tuti lehet. Nem értem pontosan, ez tudja azt, hogy ha rákötök 1 bakelit lejátszót, akkor a dj programban azt vezérli, ha pl tekergetem? Hol lehetne alkatrész listát szereznem hozzá? Ami be van linkelve, azt nálam nem tölti be.
A nyákrajzot hogyan nyomtassam majd jó minőségben, méretpontosan?
(#) bbalazs_ válasza szbalogh hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Szerintem nem sorban. Parhuzamosan. Ahogy irtam. Ha a kapcsolo nincs bekapcsolva, akkor amugy sem szabad semmit csinalnia a motornak.
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Ezt a lemezjátszós dolgot nem értem. Viszont ez csak egy hangkártya lesz, ami USB-vel van a számítógépre kötve.
Idézet:
„mely így egy könnyen hordozható, 2 db sztereó ki- és bemenettel ellátott külső hangkártyát eredményez”
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
A bakelit lejátszót semmi nem vezérli, csak te, ha tekergeted. A nyákrajz méretét megadják az oldalon (150x94mm). Úgy kell jó minőségben kinyomtatni, hogy akkora legyen.
(#) Mexbacsi válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Szerintem ő egy ilyen dologra gondolt. Bővebben: Link A lényege, hogy a zene nem a lemezen van hanem a gépen és igazából szoftveresen megy a keverés a lemezjátszó pedig, mint egy segédeszköz szerepel.

Más:

Korábban írtam adapterekről, hogy mi van itthon. Itt van róluk két kép, egyik nehezen leolvasható. Melyikből lenne alkalmas csinálni az említett tápot ? vagy egyik sem? Bővebben: Link
Ha nem jó akkor innen melyiket lehet hozzá haszálni? Bővebben: Link
(#) zolika60 válasza Mexbacsi hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
No ez ezt nem tudja. erre utaltam.
Más: Nem tudom, melyik az említett táp.
(#) szbalogh válasza bbalazs_ hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Na ez nekem már bonyolult
Maradok a reed-nél. Kipróbálom aztán ha működik akkor még 3-at kell vennem de nagyon jó móka lesz. Közben lemértem, befér a tárba akár 16mm hosszú is, a mágnes pedig 4x4x5mm-es lehet max. Köztük 2mm műanyag fal lesz. Remélem kapcsolni fogja.
Ha minden stimmel akkor ha kifogy a golyó a tárból nem fog működni a puska. Sőt akkor sem ha nincsen benne tár. Mint az igazi Azért teszek be egy kapcsolót valahová mivel ki lehet iktatni.
Majd írok, hogy sikerült-e.
Köszi a segítséget!
(#) janikukac válasza Mexbacsi hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Köszi mindannyiatoknak a segítséget. Igen, arra gondoltam, hogy csak egy "vinyl"-t rárakok, Traktortost, vagy Mixvibeset (ezek DJ programok) , és azok tekergetésével vezérlem a szoftvert. Ez így van? Ha nem is akkor is megépítem egy hangkártyának, találó ötlet + hasznos lesz nekem több téren. Üdv
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
A NYÁK gyártás már megy, mint láttuk. Úgyhogy hajrá!
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Köszi ! Ezt tuti gyári nyákra fogom készíteni, mert akkor nem ronthatom el. Ha fújom bénzáhatok. Ez már ónozva is lesz. Veszek rendes szárat a szép fúrásnak, 0,6osat is. Amúgy akkor pontosan hogyan kell beállítani a nyomtatási méretet? Vindóz képnézegetőben nekem nem sikerült. : (
(#) Mexbacsi válasza janikukac hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Mi itt vásárolgattunk még anno:Bővebben: Link

és itt : Bővebben: Link

Nem olyan vészes a 2. ára már. Na de befejeztem az offot.
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
(#) janikukac válasza Mexbacsi hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Oké, oké, de az én kártyámmal ez nem hozható létre, mármint, hogy megfelelő lemezzel vezérelni tudjak? Bővebben: Link
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Köszi Viktor. Mikor is vihetlek Zoli bácsival, meg a többi sráccal sörözni?
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Ja, nem értek még valamit a kapcsoláson, ha megkérdeztem nem unalmaskodok már tovább. Tehát az a másik IC mi a csuda ott rajta, semmit nem találok róla..
(#) neogeo2 válasza Mexbacsi hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Kapcsolásnak használd ezt.
A trafó legyen a 12V-os. Ekkor a max kimenő feszed kb. 9-10V lesz. Jelenleg ez elég. (Ezt majd valaki okosabb megmondja)

Másik megoldás lehet még egy 7805 alkalmazása. Bekötése hasonló mint az lm317-é, csak nem kellenek az ellenállások és nem tudod szabályozhatóra csinálni. Ezzel mindig stabil 5V-od lesz. Szerintem ennyit simán adhatsz az említett kapcsolásodnak. Ehhez bármelyik dugasztápod jó lehet, de ha nagyon melegszik, kellhet rá hűtés. Amúgy a hűtés kellhet az lm317-re is.
(#) neogeo2 válasza janikukac hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Ha az OPA-ra gondolsz, akkor az egy műveleti erősítő. A pcm-nek kicsi a kimenő jele, ezért szükséges ez az erősítő oda. Így kényelmesen ki tud vezérelni bármilyen végfokot.
(#) janikukac válasza neogeo2 hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Igen, arra a 8lábúra. Mi a teljes neve, illetve mivel helyettesíthető?
(#) neogeo2 válasza janikukac hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
OPA2353 a neve. Nem tudom hogy mennyire beszerezhető pont ez a típus és azt sem hogy mivel helyetesíthető, de van itt egy pcm-es topic. Szerintem olvasd végig azt. Nézd meg, hogy ott ki mit rak oda. Persze így lehet hogy nem lesz jó a nyákterv. Ott egyébként is rengeteg hasznos infó van ezzel az ic-vel kapcsolatban! Végső esetben megépítheted nélküle is. Persze a nyákterv akkor se lesz jó.
(#) janikukac válasza neogeo2 hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Nem pont értelek.. Na, mindegy, azért köszi..
(#) neogeo2 válasza janikukac hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Mit nem? Itt van olyan ami neked kell, csak egy kicsit drága...
(#) janikukac válasza neogeo2 hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
KICSIT? Az nem kifejezés. A 2 IC kevesebbe került hozzá. :O Na a totyikját elkezdem untatni ! Köszi az infot !
(#) kopaszs hozzászólása Szept 22, 2011 /
 
Sziasztok egy kis segítséget kérnék töletek van egy behringer keverő pultom most szereztem namost van a tápjával(MXEU1 CLASS2) egy olyan probléma hogy le van szakadva a dugójárol az összes vezeték és nem tudom hogy forrasszam vissza mi hova megyehez kellene segítség.
(#) kopaszs válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Hello láttam de ugy gondoltam talán itt elöbb kapok választ mivel egy müvelődési ház hangcuccárol van szó ahol karbantartó vagyok és délután szükség lenne erre mert rendezvény lesz.
(#) kopaszs válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Ezt láttam én is de sajnos nem tudtam mit kezdeni vele mert a szinek nem egyeznek.
Következő: »»   1454 / 3970
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem