Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   108 / 3965
(#) MaxPower válasza Norberto hozzászólására (») Júl 25, 2007 /
 
az jólenne
(#) maTaKee hozzászólása Júl 25, 2007 /
 
az UA741 az műveleti erősítő??
(#) Dudus válasza maTaKee hozzászólására (») Júl 25, 2007 /
 
Igen, az.
(#) ferci válasza K.Leslie hozzászólására (») Júl 25, 2007 /
 
Leslie!
Tartalékba...

noninvert.jpg
    
(#) K.Leslie hozzászólása Júl 25, 2007 /
 
Köszi
(#) K.Leslie válasza MaxPower hozzászólására (») Júl 25, 2007 /
 
Én a volvómba kicseréltem a ledeket fehérre: A legerősebbet vettem meg és 4 égő volt benne, be kellet rakjak még 4 et tehát 8 led van 4 égő helyett... Ha erős akkór ott van még a műszerfal erősság állító ha van kérdésed írj
(#) K.Leslie válasza ferci hozzászólására (») Júl 26, 2007 /
 
Mekkora kondikat javasolsz?
(#) ferci válasza K.Leslie hozzászólására (») Júl 26, 2007 /
 
100-220 n a lábaknál valahol..
(#) K.Leslie válasza ferci hozzászólására (») Júl 27, 2007 /
 
220 asakkal raktam össze, de a kimeneten tápfesz megy ki... igaz fáradt voltam mikor össze raktam, péntek este újra nekiállok, lehet valahol elkötöttem....
(#) zsoltee0001 válasza MaxPower hozzászólására (») Júl 27, 2007 /
 
hali
most a fehér fényű led a divat
de vigyázz, ha műszerfalba, pl km óra megvilágítására akarod használni. mivel ezek a ledek nem szórt fényt bocsátanak ki hanem koncentrált 1 pontot világítanak erősen, nagyon nehéz a ledeket beállítani úgy, hogy egyenletes legyen a megvilágítása a műszereknek, én már 1x megjártam mégegyszer nem baszom el ilyesmivel a drága időt hehe.... jó munkát
(#) nandras válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 27, 2007 /
 
van olyan kivitelű led is, amely szórt fényt ad!
(#) zsoltee0001 hozzászólása Júl 28, 2007 /
 
sziasztok!
1 kérdésem lenne : szereztem egy LCD-s hegesztőpajzsot ami nem működik, ez a ketyere egy marha nagy LCD-s üvegbűl és egy smd-s áramkörből valamint egy napelemből áll, namost a gáz, hogy lövésem nincs hogyan működik az LCD (hány volt.. ac/dc????) létezik olyan, hogy tönkremegy? vagy inkább az áramkörbe keressem a hibát
(#) Gery válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 28, 2007 /
 
Azért van rajta kérlekszépen napelem mert azzal müködik(lásd:heggesztés fénye).
Nekünk is ilyen van de hogy a hibát hol keresd nemtom...
De kipróbáltad már heggezstés közben is?Mert ha napbanézel vele nem sötétedik ám el. Szal ha régen nemvolt használva tedd heggesztés elé majd egy pár másodperc múlva(kicsit töltődik a napelem) elkéne sötétülnie:
(#) zsoltee0001 válasza Gery hozzászólására (») Júl 28, 2007 /
 
Köszi, ezen túl vagyok, a kérdésem inkább arra irányulna, hogy az LCD-t mekkora feszültséggel lehet működtetni, a kis digit kijelzőknek elég pár volt, de ebbe van ám folyadékkristály jócskán 24v-ra meg se mozdul.
az előbb elfelejtettem, itt a képe:

lcd.jpg
    
(#) krajnyak_dani hozzászólása Júl 28, 2007 /
 
heló
Már párszor tönkremet 1-2 érzékeny IC-m a helytelen kezeléstől. Az a kérdésem hogy tároljam és bányak ezekel az IC-kel h ne menyenek tönkre?
(#) Gery válasza krajnyak_dani hozzászólására (») Júl 28, 2007 /
 
Kezeld őket helyesen!
Kicsit bővebben? Mégis mitcsináltál vele pontosan?
(#) nandras válasza krajnyak_dani hozzászólására (») Júl 28, 2007 /
 
1./ tartsd be az adatlapban megadott értékeket
2./ ügyelj a tápfesz polaritásra
3./ a CMOS IC lábait SOHA ne fogdosd össze
3./ a CMOS IC- ket alufóliába csomagolva tárold, vagy használj vezető szivacsot
3./ ha az IC- t nem foglalatba rakod, akkor vigyáz, nehogy túlmelegedjenek
4./ ha elkészül egy kapcsolás, akkor kétszer is ellenőrizd a panelt, mielőtt tápra kapcsolod
kb. ennyi az alapszabály...
ja,és még egy:
5./ "bányak"=báNJak....
(#) zsoltee0001 hozzászólása Júl 29, 2007 /
 
hi!!
kellene nekem 1 IC : LB1923
3 fázisú 2 irányba pörgő léptetőmotor meghajtó ic
a sanyo gyártja, tehát szabvány ic ,... de mégse lehet sehol kapni, aki tud ebbe segíteni az kap tölem egy lufit..
persze csak gondolatba, de azért nagyon hálás lennék
(#) jocokacska hozzászólása Júl 29, 2007 /
 
zsoltee0001 nézd meg veszprémben is az ady uton ha eddig nem tedted. remélem közel laksz!
(#) Krisz03 válasza jocokacska hozzászólására (») Júl 29, 2007 /
 
Jaj, az Ady utcai fószer... Inkább hagyjuk... Viszont ajánlottak nekem egyet (asszem) a Cholnoky utcában a Peugeot szalonnal szemben. Az mennyire felszerelt, mennyire normálisak az eladók, mennyire drága?
(#) Kicsa hozzászólása Júl 29, 2007 /
 
Szevasztok!
Lenne itt a rajz,ez egy rgb led villogató lenne pic-kel.A Terv a következő : (csak az elvet figyelkjétek,tom h pl a pic rosszul van bekötve)Led kapcsolása átúsztatással : simán a ledhez tartozó láb be ki kapcsolgatása - ott a kondi ...Ha meg hirtelen szeretném,kondinál lévő tranyót is 1xre kapcsolom,az pedig kisöntöli a kondit.Szerintetek ez működne?
(#) Kicsa válasza Kicsa hozzászólására (») Júl 30, 2007 /
 
Most látom hogy rosz hellyen vannak a kondik-tranyók,a pic lába és a led közé kellene rakni,nem a led és a gnd közé.Tehát a kérdésem továbbra is áll..az elv működőképes lenne?
Köszi
(#) vizor hozzászólása Júl 30, 2007 /
 
Helló !

Egy trafóra a következő adatok vannak írva: 250V 50/60hz 3750Vrms. A trafóban 2 darab I magos tekercs van, a vasmag megmérhetetlen a teljes szétaprítás nélkül.

Mit jelent a Vrms ?

Köszi.
Üdv:vizor
(#) Dudus válasza vizor hozzászólására (») Júl 30, 2007 /
 
http://en.wikipedia.org/wiki/Root_mean_square

rms= root mean square
Négyzetes Középérték=effektív érték.



(#) djpety hozzászólása Júl 30, 2007 /
 
Lenne egy megoldatlan problémám!Nekem a kocsiban van egy 350w Blaupunk erősitőm, ha sátoruzunk én szolgáltatom a zenét és ezért már többször csutira ment az aksi magyarul nem tudtam beiindtani a kocsit!Ehez kellen nekem egy elektronika hogy ne tudjam lemeriteni az aksit és kikapcsoljan az erősitő ha lacsony a fesz!Remélem tudtok segiteni!Előre is ksözi!!
(#) schyber hozzászólása Júl 30, 2007 /
 
haalihóóó!
segítsetek pllzegy tápot szeretnék késziteni itt találtam leirást nekem annyi kéne h a táp 230ról működjön és 12v ot adjon lee és csak annyit mondjatok el h a tekercs mögött mi az a kocka amibe 3szögek vannak,????xD

12vtap.jpg
    
(#) Ricsa válasza schyber hozzászólására (») Júl 30, 2007 /
 
Graetz - híd. 4 db dióda a hármoszög.
(#) nandras válasza schyber hozzászólására (») Júl 30, 2007 /
 
biztos, hogy neked +- táp kell?
(#) fazksg hozzászólása Júl 30, 2007 /
 

Szeretném a segítségeteket kérni! Szeretném megépíteni a kapcsolások között található forrasztó állomást. Egy alkatrésszel van problémám: a trafóval. Elég drága, és sokat kellene utána járni, hogy megvegyem (vagy kifizetni a postaköltséget). Nem rég viszont javítottam egy 100 wattos pillanatpákát. Ilyet néha lehet találni a hipermarketekben nagyon olcsón (6-700 Ft). Egy számomra szimpatikusnak tűnő transzformátor van benne, aminek csak pár menetes a szekuder tekercse. Mivel a primer tekercs és a vasmag között van hely (több mint egy centiméter), arra gondoltam, szétszednék egy pillanatpákát, leszedném a szekunder tekercset, próbatekercseléssel meghatároznám a voltonkénti menetszámot, aztán tekernék rá annyi huzalt, hogy 24 volt legyen a szekunder oldali feszültség. Véleményetek szerint használható lenne az így készített trafó egy forrasztóállomáson keresztül egy 48 wattos páka táplálására? Tudom, hogy a gyári primert (meg az egész transzformátort) szakaszos üzemre tervezték, de a páka, amiből a trafót bontani szeretném, 100 wattos, tehát a teherbírásának még a páka maximális teljesítményénél is alig felét használnám (a cikk szerint 50 VA-s transzformátor elegendő). Mi a véleményetek, életképes elképzelés? Azt légyszi ne írjátok, hogy egyszerűbb megvenni, ezt tudom magamtől is, de hát az ár, meg az alkotás öröme...
(#) schyber hozzászólása Júl 30, 2007 /
 
őőőő nemtom nekem olyan táp kellene amivel ezeket a kis dolgotak amiket bütygölgetek eltom inditani stbstb
szal inkáb nem +-os de másmit hogycsinállhatok?
Következő: »»   108 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem