Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   545 / 1271
(#) karaszbandi válasza drótnyúzó hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Elromlott az eltérítése, el kéne vinni szerelőhöz, hogy megjavítsa.
(#) Zsoltii válasza Papp Ferike hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Köszönöm mindenkinek!!Elnézést a rossz topikért!
(#) drótnyúzó válasza karaszbandi hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Szerinted a vezérlésben valamelyik IC szállt el vagy a tekercs? Vajon mitől lehet hogy gondol egyet és észhez tér?
Am a Videoton 2810-esemben nemrég cseréltem a TEA táp IC-t, dehát az még barátibb szerkezet, azzal könnyű dolgom volt.
(#) Frenki007 hozzászólása Okt 9, 2011 /
 
Sziasztok

Van egy TV-m ami olyat csinál h mikor bekapcsolom van kép csak pirosas árnyalattal de ha bemelegszik elmegy a kép és csak hang van.
Arra gondoltam h az a baja h a képcső végén valamelyik forrasztásnak van baja.
Szerintetek mi lehet vele?? A válaszokat köszönöm előre is.
(#) BarnaPili válasza drótnyúzó hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Szia!
A képeltérítő áramkörben vannak elektrolit kondik,azokat kell ellenőrizni,illetve cserélni.
István
(#) kadarist válasza Frenki007 hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Szia!
Na és most akkor mire vársz? Vizuálisan ellenőrizd a forrasztásokat. A melegedő alkatrészek hőtágulása gyakran okoz ilyen problémát, amelyet egyszerűen lehet javítani..
(#) mlali hozzászólása Okt 9, 2011 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, van egy Orion TV-m 2115 MTX Silver típusú, a gond az volt hogy nem lehetett bekapcsolni csak "pityegett" miután kicseréltem a sorkimenő tranyot(BU880DFI helyet BU808DFX) és néhány elkot, kb 10másodpercig csak hang utána kb. 1 percig a mellékletben levő kép látható ezalat a trafó bug, de kb. 1-1,5 perc után a kép bejön és a bugás is elmulik. A tranyo állandósult hőfoka kb. 55-65C. Előre is köszönöm a segítséget.
(#) gerry hozzászólása Okt 9, 2011 /
 
Üdvözlet!

Nem tudom mi van az éterben vagy a tesóméknál, de sorra romlanak el a tv-i (3van neki).

Most ez a samsung_s63b_chassis_shine2_cw29z308p tip tvje adta be a kulcsot. A goldstart félre toltam. A jelenség ami után beadta a kulcsot a következő:"halk sipolás üzem közben elég sokáig ment igy, majd csak egyszer se kép se hang". Nos azóta se kép se hang csak egy ütemes sipolás szerű hang hallatszik belőle.
Annyit elértem, hogy kiszedtem a sorvég tranyót és a táp életre kelt, a power led világít. Annyit szeretnék kérdezni, hogy ha a sorvég tranyó tönkre ment akkor a sortrafó is tönkre mehetett és azért vágta haza a tranyót? Mindkettőt cseréljem?
A másik. Van az alaplapon egy 7uH tekercs elötte egy csatlakozóval, nos a csatlakozót olyan szerencsétlenül szedtem le, hogy lerántotta a tekercs tetejéről a mágnes rögzítő fóliát. A tekercs tetején a mágnes a pontos beállíthatóság miatt van? Azzal lövik be a 7uH értéket?

Köszönöm!
Tiszteletem
(#) karaszbandi válasza mlali hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Na akkor még keress benne rossz kondit!
(#) karaszbandi válasza gerry hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Azért a tápot fesz méréssel is ellenőrízni kéne és a hibát elhárítani, mert valószínű, hogy nagyobb villanyt csinál a kelleténél.
(#) gerry válasza karaszbandi hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
igen azt teszem, meg vannak a fesz értékek, nem akarom elkapkodni, csak annyit mondj meg ,hogy a nagyfesz trafót is cseréljem a sortranyóval együtt, vagy majd meglátjuk!
illetve a táp ellenörzésnél kibukhat még valami hiba. Köszönöm!
(#) mlali válasza karaszbandi hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Köszi a gyors választ! Esetleg tudsz abban segíteni hogy hol keresem? Akár egy 3,5mf is okozhatja? Egyébként a tranyo (BU808DFX) menyire melegszik fel ha jól működik?
(#) gerry válasza karaszbandi hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Nos leellenőriztem a feszültségeket.
A leírás alapján, csak 1 feszültség érték stimmel.
A 135V helyett csak 121V van. A 16V h. 13,3. A 12V h. 8,8. Egyedül a 6,7V stimmel. Mindezt standby üzemmódban.
A leírása azt mondja hogy ha nincs meg a 135V iletve kisebb akkor ellenőrizzük a sortranyót, de mivel az ki van véve ezért azt nem tudom helyesen mérni, illetve standby üzemmódban kell e mérni, de gondolom igen!
(#) karaszbandi válasza gerry hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Tegyél egy körtét a sortápra és úgy indítsd el és mérd végig. A trafót akkor cseréld, ha rossz.
(#) karaszbandi válasza mlali hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
A tranyónak az 50-60 fok normális ezeknél. Ezt a kondi értéket honnan vetted? Ilyen érték nincs. Az mf az eleve semmilyen mértékegységet sem jelent.
(#) mlali válasza karaszbandi hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Ezt az indulási problémát csak valamelyik elko okozhatja? (mf=mikrofarad=ľF).
(#) voodoo hozzászólása Okt 10, 2011 /
 
Sziasztok!

Adott egy THOMSON black Diva - fantázianévre hallgató dolby surrondos TV. Bekapcsolás helyett csak a standby led világít és nem akar bekapcsolni. Nemtörténik semmi. Mi lehet a baja? Táp? Esetleg valami letilt?
Szétszedtem, de egy kis dupla oldalas nyákon kívül mást nem találtam benne így all in one felszerelés egy helyen. Alul teli IC-kell és chipekkel, felül szokásos alkatrészek. Számomra túl modern és forraszthatatlan. Ha valami táp baja van akkor azon belül is csak a panel felső részén szerelt alkatrészeket tudnám kicserélni max, alul sűrű SMD vár rám... Ahhoz se kedvem se türelmem nem lenne. Mellesleg túl nagy TV és csak a helyet foglalja. Ha valaki tud mondani valami jó ötletet megfogadnám tanácsát és megoldanám valahogy. Aztán vagy működik vagy nem
Válaszokat előre is köszi !
Üdv. Tibi
(#) bratyus hozzászólása Okt 10, 2011 /
 
Sziasztok!
Van a nagypapánknak egy Grundig STF 55-1001 TV-je.
A probléma, hogy a világos és fehér tartalomnál a kép mellett sávok jelentkeznek, amik a képernyő széléig tartanak. Mellékeltem egy képet, talán a TXT-ten látszik a jelenség legjobban. Mit érdemes ellenőrizni rajta? Természetesen a kontraszt fényerőt már próbáltam beállítani. A paneleken nem láttam semmi gyanúsat.
Köszönöm a segítséget!

DSC00135.JPG
    
(#) karaszbandi válasza bratyus hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Mit neveznél gyanúsnak?

Egy hozzáértőnek minden gyanús, aki meg nem hozzáértő, annak semmi sem az.
A videó táp szűrőt cseréltesd ki.
(#) bratyus válasza karaszbandi hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Pl. púpos kondi.
Köszi a tippet.
(#) karaszbandi válasza bratyus hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Nem feltétlenül púpos, ha rossz!

A teve, az púpos!
(#) geo76 hozzászólása Okt 10, 2011 /
 
sziasztok!
kaptam egy CINEX tft 83621 lcd tv-t és táp panel hiányzik belölle.hol tudnék hozzá venni komplett táp panelt?Segitségeteket előre is köszönöm.
(#) karaszbandi válasza geo76 hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Jó esetben sehol.
(#) BarnaPili válasza bratyus hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
A videó végfokban nézz szét,meg amit Karaszbandi kolléga írt az is helytálló.Keress rossz elektrolit kondikat.
István
(#) kreator hozzászólása Okt 11, 2011 /
 
Sziasztok
Adva van egy 10éves Thomson 28DF17e/TX807cs tv.

A gond a következő bekapcsolás után a készenléti led
elalszik de nincs kép a sorkimenő trafó gyengén "cincog" a
képcső nincs felfűtve majd 2-3 perc múlva beindul és minden rendben így megy egy darabig 10 perc vagy akár 1-2 óra utána magától kikapcsol a sorkimenő trafó "cincog"de készenléti led nem világít aztán két perc múlva megint visszakapcsol ...
ezt játssza folyamatosan

A hibás forrasztásokat javítottam ez nem segített
A kérdésem az ,hogy sorkimenő trafó csere vagy kondi csere szerintetek vagy valami más is lehet?

Tisztelettel kösz a választ előre is
(#) BarnaPili válasza kreator hozzászólására (») Okt 11, 2011 /
 
Szia!
Ezeknél gyakran vacakolnak a táp primer és szekunder oldalán megtalálható smd tranzisztorok.Ezeket,továbbá azt a pár elkót,ami a táp primer oldalán van,cserére javaslom.A tranzisztorok cseréjénél fokozott figyelemmel járj el.(Típus,pozíciószám)
István
(#) kreator válasza BarnaPili hozzászólására (») Okt 11, 2011 /
 
Szia!

Kösz a gyors választ akkor ez lesz a következő lépés...

Üdv.Pali
(#) rokarege hozzászólása Okt 12, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy Samsung LE27T51BX/XEH készülékem. Olyat szokott produkálni, hogy menet közben pattan egy baromi nagyot, lehalkul, majd szép fokozatosan felhangosodik.
Valaki esetleg tud segíteni, mi lehet a gond vele?

Köszönöm!
János
(#) Jancsy25 hozzászólása Okt 12, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy kis problémánk egy Samsung típusú tv-vel
úgy kezdődött enyhén fura szaga volt kiporoltuk volt benne bőven, utána viszont már kicsit nyúllott lett a képe és a bal oldalon van egy fekete kb 4cm átlátszó fekete csík! Kérdésem az esetleg elállítódott valami a kiporolása során esetleg az ecsettel toltunk el valamit hang van kép is csak ennyi a gond?!
(#) karaszbandi válasza Jancsy25 hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
Szamszung tv-ben van potméteres geometria állítási lehetőség és a por is hatással van rá.
Következő: »»   545 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem