Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV-s NYÁK levilágító készítése
Lapozás: OK   86 / 136
(#) DkGrinder válasza janikukac hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
(#) janikukac válasza DkGrinder hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
Na, de ma hogy jártam ! Épp akartam nyákot csinálni, és bedugtam, egy nagyot villant, lekapcsolta a biztosítékot, meg megsültek a drótok, mert zárlat lett. Szerencsémre semmi se gyulladt fel, és nekem se lett bajom. (na meg az is szerencse, hogy nem tudnak itthon róla ) ...
(#) DkGrinder válasza janikukac hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Van egy villanyszerelő cégem ha akarod akciósan kijavítjuk
(#) vicsys válasza DkGrinder hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
A hirdetés tilos a fórumban!
(#) janikukac válasza DkGrinder hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
[OFF] Nem a falban a drótok, csak a dobozomban..
(#) DkGrinder válasza vicsys hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
(#) Bubu54 hozzászólása Okt 19, 2011 /
 
Udv.

Az enyem is elkeszult Pcbuher segitsegevel augusztusban. Elotte egy 120 cm-es uv csovet hasznaltam ami kb 30 percet vett igenybe hogy 1 nyakot levilagitson. A 4 hosszukas UV csovet itt vettem a hobbielektronikan, a masik ket szelsot meg ebayrol rendeltem, egy nyakot 2-3 perc alatt vilagit le. Sajnos meg idozitot nem tudtam csinalni hozza. Az egesz egy scannernek a hazabe lett beleepitve.

Udv.: Bubu54
(#) kaqkk válasza Bubu54 hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Gratulálok egészen jó lett ! Időzítőt milyet szeretnél bele ? Fix időre beállított vagy netán pices lcd kijelzőst ?
(#) vicsys válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Vagy valami egyszerűt: Bővebben: Link
(#) kaqkk válasza vicsys hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Bővebben: Link például ilyet is lehet
(#) vicsys válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Bővebben: Link vagy ilyet is...
Esetleg ilyet: Bővebben: Link
(#) kaqkk válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Ez érdekes ! Az én első időzítőm programjában is sokat segített Thowra Az még Parsic "fejlesztőkörnyezetben " készült
(#) Firefighter1 válasza vicsys hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Szia.
A videóban bemutatott időzítő nagyon jó esetleg megosztanád velem a terveket és a progit ha nem áll a szellemi mű jogvédelem alatt. . .
Gratula hozzá. . Nagyon jó. . .
(#) Bubu54 válasza vicsys hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
igen ezt akarom megcsinálni, megvan hozzá minden csak nem tudom felprogramozni a pic-et valami oknál fogva egy hibát dob ki és nincs a pic-ben semmi :S
(#) DkGrinder hozzászólása Okt 19, 2011 /
 
Brutális lett a levilágítóm meg kellett emelni az üvegtől 10 cm és így 45 másodperc egy levilágítás.10ből 10 sikeres fotózás.

Kijavítottam, mert eléggé össze-vissza lett a bejegyzésed. Legközelebb légy szíves, nézd át mielőtt/miután elküldöd, még lehet javítani benne.
Frankye
(#) rockersrac hozzászólása Okt 22, 2011 /
 
Én egy Whirlpool talent mikrót találtam múltkor itt a közeli szelektív hulladék gyűjtőnél, hazahoztam, kivettem belőle a trafót, meg a magnetront(kiderült, a magnetron háza, meg a fűtőszál egyik kivezetése között valami okból ívet húzott-én csak a magnetron és a trafó kiszerelése után kapcsoltam be- és valószínű emiatt lett kidobva.) Ebből fogok nyák levilágítót csinálni, pici átalakítással, valószínűleg a két grill szál helyére lesz betéve két 8w-os uv cső, vagy valami más uv forrás. Mindenesetre örülök a digitális időzítőnek, ami bele van építve!
(#) DkGrinder válasza DkGrinder hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Köszönöm
(#) DkGrinder válasza rockersrac hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
A mikró nagyon jó ötlet, a scenneres verzióknál nem lehet elég messze rakni a csöveket.Én is azért emeltem meg mert nem elég egyenletes a levilágítás. A csövek helyei mindig látszanak az előhívás után. Nekem 4 cm-re van az üvegtől, és erre rekok még rá 10 cm emelést. Régebben írták, hogy számit az üveg minősége, szerintem ez nem igaz, vagy legalább is nem számottevő. Még egy kis szösszenet: Sokat szenvedtem a film készítésével is, próbáltam fóliára nyomtatnin, tintással rengeteg idő a száradás, lézeresnél meg két réteget kell egymásra rakni, ami nem egyszerű. Eszembe jutott gyerekkoromból a pauszpapir, tintasugaras nyomtatóval tökéketesen lehet rá nyomtatni.
(#) DkGrinder válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Mennyi idő neked a levilágítás ?
(#) DkGrinder válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
atomvillanás
(#) kaqkk válasza DkGrinder hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
Én 2db cree leddel világítok 30 másodpercig

Kamera000.jpg
    
(#) bibiq hozzászólása Nov 1, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!
Megépítettem a címen található (Bővebben: Link) kapcsolást uv levilágítónak ! A kapcsolásban 4db 8w-os uv fénycsövet hajtok meg! A csövek nincsenek túlhajtva-szépen világítanak! A problémám a következő:szerintem az alkalmazott Fet tranzisztorok (irf 840) túlzottan melegednek ,ami nem indokolt a 32 w os meghajtott teljesítmény miatt! Érdekességként ha 2x40 w os csöveket üzemeltetek róla (természetesen a fojtók cseréjével) még a kéz meleget sem érik el ! Gondolom a Fet -ben levő védődiódák miatt ill a kialakuló nagy feszültség csúcsok miatt melegszenek túl ! Szerintetek mit tegyek a jelenség leküzdésére,hogy elkerüljem a felesleges(káros) hőfejlődést! ...
(...remélem a címet helyesen illesztettem be )
Köszönöm a segítségeteket előre is !

Link javítva.
Frankye
(#) kehu hozzászólása Nov 4, 2011 /
 
Üdv mindenkinek.

Én is építettem egy levilágítót az itt olvasottak alapján. És én a power UV LED-ek melett döntöttem mert számomra az volt a legegyszerűbb. 4 db led, meg egy kis avr-el vezérelt állítható időzítő-ből áll az egész. 10perc egy levilágítás. idáig nem sokat használtam de bevált és elégedett vagyok. kicsi levilágítót építettem max 160mmX260mm -as nyákot lehet levilágítani. de egyenlőre nincs is szükségem nagyobbra. És könnyen bővíthető az egész. A fentebb írt 5mp meg 45mp -hez képest nagyságrendekkel nagyobb a 10perces levilágítás. De a türelem rózsát terem.
(#) Shul hozzászólása Nov 13, 2011 /
 
Az lenne a kérdésem, hogy akkor a kompakt fénycsőből kiszedett elektronikát egy az egybe sorba köthetem 2 fénycsővel és ez megy is 12V váltóról, vagy 230ról is megy?
(#) kokozo válasza Shul hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
A kompakt fénycső elektronikája 230V-os és 1 elektronika 1 fénycsőhöz jó természetesen a teljesítmények egyformák legyenek, tehát egy 8W-os fénycsőhöz 8W-os elektronikát használj.
(#) Shul válasza kokozo hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
értem, és 4cső esetén a 4 elektronikát párhuzamosan kössem a hálózatra?
(#) karaszbandi válasza Shul hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Nagy valószínűséggel!
(#) krisztianAMG hozzászólása Nov 20, 2011 /
 
Sziasztok!

Ilyen UV Led-ekkel érdemes nyák levilágítót készíteni,vagy halott ötlet a kis teljesítmény miatt?
(#) Firefighter1 válasza krisztianAMG hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Én nem sokat értek hozzá de...
A hullámhossz pont a positiv 20 reagenstartományába esik.. így ebből a szempontból jó
A kibocsátás szöge nincs feltüntetve de ha a kép nem illusztráció akkor elég kötött úgyhogy valóban kell belőle jó pár ahhoz hogy le tudd "fedni a nyákot!
De ha már e-bay akkor lehet hogy ez jobban megéri
ha a darabszámot vesszük már akkor... is plussz ez 5 mm LED.
Amúgy énis most készülök egy ilyet összehozni. . de én még nagyon tervezési fázisba tartok!
Mondjuk azért egy levilágítási időre kiváncsi lennék!
(#) stencil hozzászólása Nov 20, 2011 /
 
Remélem nem off, de a negatív levilágító maszkokhoz használt negatív fóliát, amit ipari eljárásoknál is használnak, azt hol és hogy lehet beszerezni? Fényévekkel jobb megoldás, mint a fújkodós spré.

(Negatív fólia alatt azt értem, amikor a fény által megvilágított részek válnak oldhatatlanná az előhívóban. A fóliát úgy kell rá laminálni a nyákra, magától rátapad, nem kell szórófejjel, híg állapotban felvinni.)
Következő: »»   86 / 136
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem