Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fejhallgató erősítő
Lapozás: OK   22 / 145
(#) deadlyroberta válasza kemenygolya hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Stúdióra csak tranzsiztoros és ab vagy quad elven müködö b osztályosat szabad!
(#) Bassmester válasza kemenygolya hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Én ezt a kapcsolást építettem meg, kisebb módosítással.
6N23P-EV meghajtóval és 6N13SZ végcsővel használom. Az eredeti kapcsolásban 30 Ohm feletti terhelőimpedanciával érdemes csak használni, de ha komoly stúdiófüleshez kell, akkor ez nem lesz gond.
Jó füleserősítőt lehet még csinálni 6N6P, 6N1P, E88CC csövekből is, de ezeknél OTL kapcsolásban ajánlott a 100 Ohm feletti terhelés.
Így néz ki a cucc.
(#) deadlyroberta válasza Bassmester hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Faxzányosan kidolgoztad a szerkezetet.Bár ez inkább zenehallgatásra jó az én véleményem szerint.
(#) Bassmester válasza deadlyroberta hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Köszi. Ez bizony valóban zenehallgatásra való
Viszont stúdió munkára is tökéletes, főleg akusztikus zenékre. Könyörtelenül megmutat minden apró részletet, tisztán, pontosan és dinamikusan szól. A térleképzése is döbbenet pontos, bár ez utóbbi kissé meghajtó cső függő. Máig sem döntöttem el, hogy 6N1P, vagy 6N23P a jobb (mindkettő nagyon jó). Mindenkinek tudom ajánlani aki nem retten vissza egy kis csövezéstől.
(#) deadlyroberta válasza Bassmester hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Olyat tudnále hogy zenét beküldessz rajta és azt felveszed és ide beküldöd? igy én is megtudom hallgatni
(#) Bassmester válasza deadlyroberta hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Most csak poénkodsz ugye?
Persze tudnék ilyet csinálni, de nem volna sok értelme.
Egy ilyen erősítőt csak tökéletes, nagyfelbontású (minimum CD, vagy FLAC) zenével, élőben lehet tesztelni, jelforrás - erősítő - fejhallgató láncban. Ha beleküldöm a zenét és a kimenetét vonalban felveszem, akkor Te otthon a hangkártyádon kb ugyanazt hallanád mintha az eredeti zenét hallgatnád, attól jobb semmivel sem volna.
(#) deadlyroberta válasza Bassmester hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Ja mint a quadnál?
(#) accaboj hozzászólása Okt 15, 2011 /
 
Sziasztok! ESP erősítőjébe C1 helyére 2,2uf helyett mehet 0,47uf fólia? Bővebben: LinkEsetleg tudok még tenni oda 1uf/63V.
(#) reloop válasza accaboj hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Szia! Jó az 1uF. Bővebben: Link
(#) accaboj válasza reloop hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Szia! Akkor marad az 1uF. Csak arra lettem volna kiváncsi, hogy 0,47µF-al jó lenne-e. Egyébként a te terveid alapján szeretném megépíteni, már módosítottam is az igényeimnek megfelelően
(#) saraha hozzászólása Okt 15, 2011 /
 
Üdv.
A THS6012 ill. a TPA6120 teljesen kompatibilisek?
(#) melcher hozzászólása Okt 23, 2011 /
 
Üdv!
Van egy Audio Technika ATH M50s fejhalgatóm, adatai:
Type: Closed-back dynamic
Driver Diameter: 45 mm
Magnet: Neodymium
Voice Coil: CCAW (Copper-clad aluminum wire)
Frequency Response: 15 - 28,000 Hz
Maximum Input Power: 1,600 mW at 1 kHz
Sensitivity: 99 dB
Impedance: 38 ohms
Ehhez szeretnék valami jó minőségű csöves erősítőt összedobni. Én erre a kapcsolásra gondoltam, ezt építeném meg a Bassmester-féle módosításokkal, és csövekkel. A végfokcső 6n13sz a 6as7 helyett, az előfokcső 6n23p az e88cc helyett. A végfoktriódák alatt 1,5kohm, így a katódáram 50mA lesz. A kérdésem az, hogy ez a fejhalgató-erősítő feléllás mennyire mőködőképes, milyen teljesítményű lehet? Mit várhatok el hangminőségben, hangerőben? Ha esetleg más erősítőt, vagy egyéb módosításokat javasoltok, szívesen venném az ötleteket.
Előre is köszönöm!
(#) Bassmester válasza melcher hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Hali!
Én csak azért kínzom a végcsövet ebben a beállításban, hogy a 24 Ohm-os fülesemet is megfelelően kihajtsa.
A 38 Ohm-os füleshez szerintem 2k katód ellenássással próbálkozz.
Hangminőségre nekem eddig nem sikerült jobbat csinálni, egy ideje nem is kisérletezek vele, csak használom.
Jelenleg 6080 (Philips) végcső és 6N1P meghajtó van benne, perpillanat éppen ezek tetszenek
Kicsatoló kondinak 1000u/250V (Nippon Ch.) és 1u/250V (kék ERO mkp) vannak benne.
Csináld meg nyugodtan, szerintem nem lesz vele sok bajod.
(#) melcher válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Köszönöm a gyors választ!
(#) djkoko hozzászólása Okt 24, 2011 /
 
Sziasztok!
Ezt a kapcsolást szeretném megépíteni. Az lenne a kérdésem, hogy az LF356 helyett esetleg tudnék használni NE5534-et, vagy mást? Köszönöm!

lf356.jpg
    
(#) Bassmester válasza djkoko hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
Jó lesz bele az 5534, vagy bármi hasonló.
(#) saraha hozzászólása Okt 27, 2011 /
 
Üdv.
A linkelt rajzzal kapcsolatban szeretném megérdeklődni,hogy az ott található potikat milyen módon célszerű beállítani?Gondolom valami szimmetrializáló szerepet töltenek be.TPA
(#) saraha válasza saraha hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Tegnap elkészültem vele,Rod Elliot féle...Sajnos még nincs hozzá megfelelő fülesem,de a meglévővel is jól szól.
Aki esetleg tisztában van a fülesekkel ajánlhatna hozzá valami jó kis középkategóriás fejhallgatót én nem igazán tudok dönteni a sok közül.Erről mi a vélemény?
TPA 6120
(#) djkoko válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Sziasztok! Végül erre esett a választom, de nagyon rossz döntés volt. Egy bizonyos hangerőig csak búgás, aztán 50% elindul, de torzít borzalmasan. Vélemény esetleg?

canamp.JPG
    
(#) martin96 válasza djkoko hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Nekem is volt ilyen problémám. Próbáld ki másik műveleti erősítővel. A NE5534 eléggé gerjedékeny.
(#) Bassmester válasza djkoko hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Miféle nyák ez? Hol vannak a BD 139-ek párjai?
Valami nagyon nem oké ezen... :no:
Nem az 5534 gerjedékeny, hanem a kapcsolás rossz.
(#) martin96 válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Ez a Heed Audio Canamp. Itt egy bd139-es van egy csatornán. Bd 140 helyett meg egy ellenállás van.
(#) szucsero hozzászólása Okt 29, 2011 /
 
Sziasztok!

Egy sennheiser fejhallgatót, akartam megcsinálni, mert a jack- nél rosszul érintkezett! Nem szólta csak az egyik oldali füles! Szétszedtem a jack.nél és kezembe maradt a jack leszakadt vezetékkel együtt! Mi tudok tenni, ilyen esetben!? Segítsetek nekem! Köszönöm!
(#) belganarancs válasza szucsero hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Vegyél egy ilyet,majd forraszd be helyesen a vezetéket!
(#) Bassmester válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 30, 2011 /
 
Érdekes kis kapcsolás, ki is fogom próbálni. Van néhány KT802A-m, azokból lesznek a végtranyók, aztán ha érdemes akkor rakok bele valami rendeset.
(#) szucsero válasza belganarancs hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Szia!

Igen, ilyet akarok én is venni, csak hogy férek hozzá a jack belsejéhez? Hogy fogom odaforrasztani a vezetéket?
(#) belganarancs válasza szucsero hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Szia!

Ez a fajta szétcsavarozható.
Így néz ki:szétszedve.
(#) Bassmester válasza szucsero hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Szétcsavarozod, átdugod a kábelt a burkolaton, ráforrasztod a kábelt a forrfülekre, fogóval összenyomod a szorítófület és összecsavarozod. Nem láttál még ilyet?
Vehetsz komplett fejhallgató kábelt is, EZ a legolcsóbb, de egyéb alkatrészek mellett beszerezhető eredeti Sennheiser kábel is kb 20x ennyiért.
(#) bakos13gab válasza szucsero hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
A tajti musicnál kapható elég profi kivitelű neutrik is, aranyozott, bordós/lilás. Talán 800Ft. Esetleg ajánlom azt, mégiscsak szebb ennél.

P1120630.JPG
    
(#) bakos13gab válasza bakos13gab hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
A Neutrik dolgot visszaszívom, nincs rajta felirat. Nekem úgy adta el a srác, de igényes kivitelű.
Következő: »»   22 / 145
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem