Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   818 / 1682
(#) Moderátor hozzászólása aveszka hozzászólására (») Nov 1, 2011
 
Nana!
Rossz helyen kérdezel és több topicban. Olvass szabályzatot!
(#) fantom45 válasza qvik hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Ez igen! Rendesen megpakoltad a szobát jobbnál jobb dolgokkal. Szépmunka!
(#) kiborg válasza qvik hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Szia!
A VFD kivezérlésjelzső csövet milyen ICvel hajtod meg?
Logaritmikus vagy lineáris?
Egyébkétn szép munka, nem kevés munkaóra van benne.
Egyedi a biztosítékolási technikád
Üdv Kiborg
(#) zoz11 hozzászólása Nov 2, 2011 / 1
 
Hello
Én ma fejeztem be egy ezt a kis panelt.
DIP 24-as tok méret az égész.
A lelke egy PIC16F684, a panelon helyett kapott egy 5Vos stab a PIC-nek, és maga léptetőmotor tápja is.
A lényege az áramkörnek, hogy egy léptető motorral ellátott EGR szelepet nyisson és zárjon, meg nyitva tartson.
Az áram körnek van egy bemenete onnét kapja a jelet hogy mikor mennyire kell neki nyitva lenni. Ez egy nagy projekt kis része?
(#) Laciveszp válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Az szép munka. Gratulálok. Egész kicsi lett.
(#) guliver83 válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Nagyon szép lett! Gratulálok hozzá!
(#) vicsys válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Jópofa lett! Az anya mit csinál rajta...?
(#) dudassandor1 válasza demcar hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Rendben van a dolog! A belső zöld led mit jelez?
(#) zoz11 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Elég jól melegedett az az IC, és az volt kéznél, mint ?hűtő borda?, nagyon jó szolgálatot tesz rajta, így kéz meleg az IC.
Üdv!
(#) davidovics hozzászólása Nov 2, 2011 /
 
Sziasztok!
Volt ma egy kis szabadidőm és gondoltam csinálok valamit. találtam egy infra érzékelőt és gondolkoztam mit lehetne belőle csinálni.
Az itteni kapcsolások között pont találtam egy nekem megfelelőt és így elkészítettem egy infra érzékelőt a géphez.
Még nem a végleges kinézet,mert az érzékelő kap egy hosszabb és szebb kábelt és még a csatlakozón is rajta lesz a tok,de szerintem így sem annyira rossz.
(#) Medve válasza davidovics hozzászólására (») Nov 3, 2011 /
 
Ügyes interfész ez! Ha majd hozzájutsz kisebbhez akár a csatlakozó házába is beleapplikálhatod. Én az LPT-re készítettem hasonlót, le is lehet tárolni így bármilyen távirányító jelsorozatát...
(#) varttina válasza Medve hozzászólására (») Nov 3, 2011 /
 
Mostanában engem is érdekel a távirányító jelének fogadása, dekódolása. Ezzel kapcsolatban az érdekelne, hogy milyen szoftver szükséges ehhez?
(#) Medve válasza varttina hozzászólására (») Nov 3, 2011 /
 
Vannak célszoftverek, de egy egycsatornás logikai "analizátor" kell ugye, de kipróbálhatsz egy közönséges hangfelvevő szoftvert is, ha a Line-in-re kötöd az infravevő kimenetét. Magas mintavételt válassz. Én írtam egyet, itt van, ha már ki mit épített, de még elég buta. A vevő jeleit az LPT 11-es lábán várja. Ha másra nem, az LPT port sebességét le lehet vele mérni, a markerek 10ms-onként vannak.

IR-vevő.JPG
    
(#) jdani válasza davidovics hozzászólására (») Nov 3, 2011 /
 
Szevasz. Nem akarok hazudni, de több mint 4 éve már használom ezt a kapcsolást, és ebbe se akarok hazudni, hogy szinte minden nap Mire használod, és milyen progit?
(#) nagy hoho válasza davidovics hozzászólására (») Nov 3, 2011 /
 
Annyira nem rossz. Az infra lábaira kis mipolán cső nem ártana.
(#) davidovics válasza jdani hozzászólására (») Nov 4, 2011 /
 
Szia!
Hát mi tagadás elég lusta vagyok és most arra használom a kapcsolást,hogy a zenéket a kanapéból irányítsam és kikapcsoljam vele a gépet ha túl messze van
Most a Girder programot használom hozzá és még nem tudom mennyit is fog tudni ez az egész,mert még nagyban ismerkedem a programmal.
Rakok még fel pár képet arról,hogy milyen volt tegnap és milyen most.
(nem a legszebb,de igyekeztem minden tőlem telhetőt megtenni)
(#) qvik válasza kiborg hozzászólására (») Nov 4, 2011 /
 
Szia!

Gyári Videoton: HA12019. Vaterán vettem két rossz erősítőt és abból szedtem ki őket. Logaritmikus.
Lehet kapni kitt-be az elektroncső.hu-n, de drágább mint ha veszel rossz vidiket. A bizti,,panel" még várat magára, de meg lesz.
(#) zenetom válasza davidovics hozzászólására (») Nov 4, 2011 /
 
Kb. a Girder tud a legtöbbet, jobb nemigen van.
Idézet:
„nem a legszebb,de igyekeztem minden tőlem telhetőt megtenni”

Látnád az enyémet!
(#) Schnitt hozzászólása Nov 5, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!

Meguntam a mindenféle szedett-vedett kábeldarabokkal breadboardon kínlódást, és rászántam egy fél napot egy normális kábelkészlet öszerakására.
Volt készülékből bontott sokszálas vékony kábelem, meg szintén bontott merev telefon bekötő kábel, vettem hozzá 3 méter 1,5-ös zsugorcsövet, és a képeken látható kis szettet sikerült összeforrasztgatnom.
110 db-os kábelszett, minimális anyagköltséggel (KB 300 fT), amiből:
20 db 17 cm
20 db 14 cm
50 db 11 cm
20 db 8 cm hosszú vezeték jött össze.
(#) vicsys válasza Schnitt hozzászólására (») Nov 5, 2011 /
 
Irigylem a türelmed!
(#) qvik hozzászólása Nov 5, 2011 /
 
Volt egy kiszuperált DVD-m, lett belőle egy 3 utas fényorgona.
(#) slogan válasza Schnitt hozzászólására (») Nov 5, 2011 /
 
[OFF]Melyiket kell elvágni ?
A kékek ,vagy a pirosat ?

Nincs is kék ......
Kíváncsi vagyok figyeltek e ! [/OFF]
(#) qvik hozzászólása Nov 5, 2011 /
 
A Qvik lámpa!
(#) Schnitt válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 5, 2011 /
 
A türelmem elfogyott, azért csináltam ezeket
(#) H2opok hozzászólása Nov 5, 2011 /
 
Elkészült pár "dinamit óra" nyák, egy már beültetve sárga kijelzőkkel, ami majd egy új "körítést" kap. A beültetett nyákon mint látható, két kijelző direkt fordítva van benne, így a DP ledek egymás alá kerültek. Sajnos ezt a nyák módosításánál megint BENÉZTEM basszus, így ennek a két kijelzőnek MEGINT át kellett vezetékelni a lábkiosztását. De működik.
A másik -nagyobb- nyák ugyan az, (a dinamiton ilyen van) csak vannak benne külön elválasztó ledek, és dip tokos rajta a cd4543.
(#) janikukac válasza H2opok hozzászólására (») Nov 5, 2011 /
 
Szép - szép ! Akkor látom lett jó panel is. Tetszik, hogy piros. Gondolom így is ketyeg.
Üdv !
(#) janikukac hozzászólása Nov 5, 2011 /
 
Én is akkor panelozok. Úttörő munka ez. Először használtam kémia ónozót. Amúgy PIC-es fejlesztő panel lesz, csak nincs fúrószáram.

Üdv !
(#) pcroland válasza janikukac hozzászólására (») Nov 5, 2011 /
 
Klassz lett És az én névmakrómat használtad Pár forrszem ki van fúrva. Eltört az utolsó fúró?
(#) Mybuster válasza H2opok hozzászólására (») Nov 5, 2011 /
 
Jól Nézz ki! Ügyes Munka!
(#) janikukac válasza pcroland hozzászólására (») Nov 5, 2011 /
 
Hát persze, hogy a tiedet. Nagyon zsír logo !
Nem, csak már az összes sorjázik, ez is. Inkább veszek keményet, és majd a haver kifúrja állványossal, amíg nem lesz állványom. :|
Következő: »»   818 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem