Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   97 / 1682
(#) valve válasza technik hozzászólására (») Aug 3, 2007 /
 
Nagyon Popec az erositod, tenyleg nagyon tetszik..
(#) tbence3 válasza technik hozzászólására (») Aug 3, 2007 /
 
Ejha! Nagyon szépen megcsináltad!
(#) Mate78 hozzászólása Aug 3, 2007 1 /
 
Csatlakozom...nagyon szép munka.

Üdv.
(#) titi válasza technik hozzászólására (») Aug 3, 2007 /
 
Igényes kivitelezés! Grat!
Tetszik a csövek foglalata! te csináltad?
(#) Müszi hozzászólása Aug 3, 2007 /
 
Nagyon szép munka!
(#) technik hozzászólása Aug 3, 2007 /
 
Udv!
Orulok, hogy tetszik, koszonom a visszajelzeseket. Sokkal jobb is lehetett volna a design, ha megvannak a megfelelo szerszamok es anyagok. Sajnos panelban csak ennyire futotta. Praktikerben csak vorosfenyot tudtam venni, bukk vagy tolgy nincs. Alu lemez helyett egy baratomtol kaptam alu+muanyag+alu szendvicset, 1+3+1mm vastag. Egyelore birja a hot, meglatjuk meddig. A csofoglalatok keramia noval, bontottak. Valahol neten lattam kepeket, hogy a csoveket alulrol megvilagitjak LED-ekkel es baromi jol nez ki. Talan en is megprobalom.
(#) Frankye válasza technik hozzászólására (») Aug 3, 2007 /
 
Tényleg szép munka, gratulálok!
(#) Topi válasza technik hozzászólására (») Aug 3, 2007 /
 
Furcsa, hogy nem rajongok a csöves erősítőkért, de mindig elképedek milyen szépen képesek egyesek hobbiból összehozni.
Gratulálok! Ez igazán szép munka
(#) Donpedro hozzászólása Aug 3, 2007 /
 
2 LED-es villogó, próbanyákkal. Elég szívás vele dolgozni, mert azért "összekötni" az alkatrészeket ónnal...
(#) sound.man válasza Donpedro hozzászólására (») Aug 3, 2007 /
 
Én régebben úgy csináltam hogy egyzserűbb legyen és kisseb hogy a led-re megy ellanállás azt kihagytam és a 2 10k-ra tettem egy sztereo potit és lehetett állítani hogy milyen gyorsan villogjon Amúgy tökre elvoltam vele egyfolytába szórakoztam mostanába bontottam 2 háromszög alakú ledet és csináltam nekik egy ilyet Addig is levoltam amíg csináltam legalább nem unatkoztam
(#) Müszi válasza Donpedro hozzászólására (») Aug 3, 2007 /
 
Ügyes
(#) titi válasza Topi hozzászólására (») Aug 3, 2007 /
 
Na ezzel én is így vagyok!
Pedig annakidején hány csöves tévét, meg rádiót kaptam ajándékba!
(#) Topi hozzászólása Aug 3, 2007 /
 
Készítek megrendelésre egy nagyobb led kijelzőt. A feladat nem idegen számomra, most annyiban új, hogy a határidő nagyon rövid.
Íme az alábbi képek, ezek a szegmensek. És amit az utolsó képeken látni, az a tényleges mennyiségnek csak a fele. Emellé ami ott van, mégegyszer oda kell rakni és = a tényleges darabszámmal Ma már nem volt türelmem tovább forrasztani...
(#) Donpedro válasza Topi hozzászólására (») Aug 3, 2007 /
 
Mester :worship:
(#) sound.man válasza Topi hozzászólására (») Aug 3, 2007 /
 
Gyáh ez az má durva Amúgy király :yes:
(#) Stadi válasza Topi hozzászólására (») Aug 3, 2007 /
 
Idézet:
„Ma már nem volt türelmem tovább forrasztani...”


Megértem... Ennyiszer ugyanaz a mozdulatsor... Kitartás!
(#) sound.man válasza Donpedro hozzászólására (») Aug 3, 2007 /
 
Hehe mi meg az oda-vissza villogól beszélünk... Én neveztem el így de jó nem?
(#) Topi válasza Stadi hozzászólására (») Aug 3, 2007 /
 
Ez csak két óra munkája... De sok volt, mivel egész nap rohangáltam... Nyákot is 3kor hoztam el. Azért 160db-ot már házilag nem gazdaságos gyártani
(#) Peti_85 válasza Topi hozzászólására (») Aug 3, 2007 /
 
Éppen most akartam kérdezni, hogy a nyákot is Te csináltad? Mert az azért nagyobb munka... maratni, fúrkálgatni stb. Egyébként nagyon jól néz ki így eddig!
Mi lesz majd rá kirajzolva? Jah és majd szerintem szeretnénk látni képet működés közben is!!!

---> Meg eszembejutott, egy merész ötlet!!!
Ha már úgyis ilyen sok szép leded van, akkor csinálhatnál egy TETRIS-t!!! Gondolom nem nagy falat - Neked....
Peti
(#) Donpedro válasza sound.man hozzászólására (») Aug 3, 2007 /
 
Nekem a multivibrátor jobban tetszik :circling:
(#) sound.man válasza Donpedro hozzászólására (») Aug 3, 2007 /
 
De az nem olyan egyedi. Amúgy kipróbáltad amit írtam a potmétereset? Ki se kell forrasztani az ellenállást csak arra ráforrasztot kábelekkel a poti lábaitól. Próbáld ki jobb lesz
(#) Donpedro válasza sound.man hozzászólására (») Aug 3, 2007 /
 
Éjfélkor nem állnék neki forrasztani
Amúgy továbbra se tom miért 3 lába van egy potméternek
(#) titi válasza Topi hozzászólására (») Aug 4, 2007 /
 
Forraszgatás közben nem jutott eszedbe, hogy kellene csinálni hozzá egy beültető gépet? :eek2:
(#) technik hozzászólása Aug 4, 2007 /
 
Udv!
Noh, nemreg kiraktam par kepet a csoves erositomrol es volt arcom azt mondani, hogy nemjok a mely hangok. Ezt most visszavonom! EL84-hez boven eleg a regi TV/radiobol kibuheralt kimeno trafo, csak a megfelelo hangsugarzokat kell rakotni. Kiprobaltam egy par Videoton DC4014A hangfallal (90W), szepen donget, pedig az erosito csak 4W! El sem hiszem...
(#) dbase válasza Topi hozzászólására (») Aug 4, 2007 /
 
Topi:
És hány led halt meg a forrasztástól?
Mikor bontottam fehér ledeket, csak én kifele, az 5 ledes fehér bicaj lámpábol, akkor 5böl 1 mindig elhalványult, mert rövid volt a lába ugyebár, és nem viseli el a hőt így sokáig
(#) zoly15 válasza Topi hozzászólására (») Aug 4, 2007 /
 
te jó isten! :eek2:
az a sok led mennyibe volt?
amúgy jól néz ki ilyennel az ember biztos nem unatkozik!
(#) zoly15 válasza Donpedro hozzászólására (») Aug 4, 2007 /
 
szia!
a potméternek azért van 3 lába mert a 2 szélső klényegében 1 ellenállás a középső lába pedig a csúszkája ami csúszia az
Idézet:
„ellenálláson”

és így változik az ellenállása
(#) zoly15 válasza dbase hozzászólására (») Aug 4, 2007 /
 
a megoldás az ónszippantó ha nem használsz még
(#) sound.man válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 4, 2007 /
 
Ha ónszippantót használsz akko is fel kell melegíteni nem?
(#) zoly15 válasza sound.man hozzászólására (») Aug 4, 2007 /
 
végülis fel de nem kell addig melegíteni míg kihúzgálos a lábait
Következő: »»   97 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem