Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   305 / 607
(#) reloop válasza csabacsaba hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Mekkora a tápfeszültséged? +/-20V alatt előfordul ilyesmi ezzel a kapcsolással. Korrigálható. Mérj feszültséget testhez képest a 9,10 lábakon.
(#) reloop válasza depi52 hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
(#) depi52 válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Hát ez a megoldás tettszik csak nem tudom megnyitni a fájlt amit felraktál milyen progi kell hozzá meg ha azt le tudnád irni hogy milyen alkatrészek kellenek hozzá és mennyibe fáj az egész és hogy 2x 24 volt lesz táplálásként akkort kétszer kell megépíteni??

reloop
Hát olvastam a fórumban amit mutattál de nem csak a hangszórókat hanem magát az erősítőt is akarom védeni olyasmire gondolok mint ami a TV-k benn van h késlelteti a bekapcsolást
(#) reloop válasza depi52 hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
(#) depi52 válasza reloop hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Te vagy az én emberem xD és igen ilyenre
(#) reloop válasza depi52 hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Köszi! Ezt vagy kedvtelésből, vagy 400VA- nál nagyobb trafó esetén építsd meg. Kapcsolás.
(#) depi52 válasza reloop hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Nemrég néztem át meg tettszett csal annyi hogy a trafóm 250W-os szóval bőven elég rá lehet nem is lenne rá muszáj megcsinálni de inkább biztosra megyek
(#) bootscode hozzászólása Nov 12, 2011 /
 
Sziasztok!
TDA7294-es monó erősítőt szeretnék építeni és ezzel kapcsolatban lenne kérdésem:
Ezt a kitet megépítette valaki? Működik rendesen?
http://www.zolee.hu/upload/12996764441775.jpg
http://www.zolee.hu/rajz_mutat.php?mutasd=154
Itthon régebbről megmaradt egy toroid trafó ami 120VA és 2x18/24 V, 2db 10.000 mikrós 63V-os elkó. Ezek jók hozzá?
Tápról van működő kapcsolás?
Előerősítőt nem terveztem beletenni, mert sub ládát hajtana meg. Az ic adatlapján olvastam, hogy koppanásgátló van benne. Esetleg valami tipp, hogy mi kellene még a végfok mellé.
Előre is köszönöm!
(#) depi52 válasza bootscode hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
A trafó táplálásnak elég szerintem és a két kondi meg szűrésnek tökéletes, de ha tévednék akkor elnézést.
(#) Keresztes Vitéz válasza depi52 hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Hello! Ez a Sprint Layout-al készült. Minden alkatrész nincs feltűntetve, a tranzisztorok mindegyike BC182, a dióda pedig 1N4148. Nem kell kétszer megépíteni, ezt elég egyszer. Az árát pontosan nem tudom, nekem ez itthon talált alkatrészekből készült. A legdrágább a két relé egyértelműen, az egyik 1 áramkörös. a másik 4 áramkörös és mindegyik 12V-os. Nálam ez a kapcsolás csak a hangszóróvédelemre készült, de azt szépen csinálja. Arra, hogy az erősítőt késleltetve kapcsolja be, arra is megfelel, csak az plusz költség, mert akkor a késleltető részt kétszer kell megépíteni, először az erősítő bekapcsolását késlelteti, majd ha az bekapcsolt, utána pedig a hangszórók bekapcsolását késlelteti. Én a hidalt változatot építettem meg, és szerintem nem szükséges külön a végfoknak védelmet készíteni, elég strapabíró az IC, de ezt majd akik jobban értenek hozzá megcáfolják, ha kell. De mivel a védelem azt hiszem nem témája a topicnak, inkább privátban, vagy e-mailben írnám le a pontos leírást, ha érdekel.
(#) Davidd hozzászólása Nov 13, 2011 /
 
Udv.Ennek a hangszoronak egy tda7294 hid eleg,vagy nagyobb erositot erdemel?Ha nagyobbat akor milyet.
(#) neocska válasza Davidd hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Szia.
1. papir membránosok amit csöves erösitövel illik hajtani.
2. Olyan 150W körüli lehet
3. Valaki már lehurrogta az oldalon ahonnat vennéd.
egy probát megér, általában 1et szoktam venni hangszorobol s ha bevállik még veszek párat
(#) Bassmester válasza Davidd hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Attól függ, hogy mire akarod használni és a ládájában mennyire lehet majd terhelni. A 18"-asoknál elég nagy a lengő tömeg (Mms) ezért (is) célszerűbb nagyobb damping faktorú végfokkal hajtani őket. Én valami izmosabb fetes, vagy D-osztályú végfokkal hajtanám, pl UCD-vel.
(#) Davidd válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Udv.Koszonom segito valaszotokat.Lennel szives feltenni valami kapcsolasi rajzot.A D osztaly szamomra nagyon vonzo,mert nem kell ra oriasi bordak stb.
(#) Bassmester válasza Davidd hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Vannak jó pár buktatója a D osztálynak és van egy topikja is.
Az már nem az a fajta dolog, amihez elég egy kapcsolási rajz.
(#) pjg hozzászólása Nov 15, 2011 /
 
Azt szeretném megkérdezni, hogy mekkora bemenőfeszültséggel lehet maxra meghajtani? Köszi.
(#) reloop válasza pjg hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Szia! Melyik kapcsolásra és mekkora tápfeszre szeretnéd tudni?
(#) pjg válasza reloop hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Ez az:
Link
(#) pjg válasza reloop hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
+-35V, 8Ohm
(#) reloop válasza pjg hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
A 22k/680R visszacsatolás 33x erősít. A +/-35V tápba (veszteséget nem számolva) 24V szinusz jel fér el. Az osztást 24/33 elvégezve 0,73V-ot kapunk. Ekkora szinusz jel biztosan elegendő a teljes kivezérléshez. Ettől nagyobb is lehet a bemenő jel, csak ott már torzítani fog.
(#) pjg válasza reloop hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Nagyon szépen köszönöm.
(#) csabacsaba hozzászólása Nov 17, 2011 /
 
Hello.
Ez a kapcsolast nemeleg szimpla trafoval bekotni?A trafo 28V valto.
Es evvel az egyeniranytassal nemfog mukodni az erosito?
(#) reloop válasza csabacsaba hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
A szimpla alatt gondolom azt érted, hogy egy szekunder tekercsed van. Működni ugyan fog, de nem szerencsés megoldás.
(#) csabacsaba válasza reloop hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Es ket egyforma transzformatoral hogy lehet megolani?
Hogy menjen rendesen az erosito?
(#) reloop válasza csabacsaba hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
A két transzformátor szekunderét sorba kötöd, a primereket pedig párhuzamosan.
Az összekötés akkor fázishelyes, ha a szekunderek szabad végei között a kétszeres feszültség jelenik meg. Ha 0V közeli, akkor az egyik primer vagy szekunder bekötését fordítsd meg.
(#) neocska válasza reloop hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Vagy külön-külön egyenirányitod s az egyenirányitást igy kötöd be, a kép szerint.

tap.jpg
    
(#) reloop válasza neocska hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Köszönöm! Ez a legtisztább megoldás.
(#) Keresztes Vitéz hozzászólása Nov 18, 2011 /
 
Hello! Van köztetek olyan, aki a hidat 4 ohmon hajtja? Tudom a minimum 8, de nekem csak 8 ohmos hangszóróim vannak, és ha azt párhuzamosan bekötöm, abból 4 lesz. Bekötném sorba, de ugye a dóm előtt lesz egy kondenzátor és fogalmam sincs, az hogy befolyásolja a mélyet. Szóval ha valakinek van tapasztalata a 4 ohmos terhelést illetően, ossza meg velem. Sok helyen olvastam, hogy lehet 4 ohmmal terhelni, csak jobban melegszik, nekem aktív hűtés van benne. Köszönöm előre is a választ!
(#) Keresztes Vitéz válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Bocs, 4ohmos mély és 8ohmos dóm van.
(#) reloop válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Helló! A TDA híd 4 ohm -on rossz hatásfokú, ha lehet kerüld el. Pontosan mit mivel kötnél sorba?
A sorbakötés nem jár kockázattal, ha a hangszórók önmagukban is ráköthetők az erősítőre. Próbáld ki, hallgasd meg.
Következő: »»   305 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem