Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Eagle 3D segítség, POV-Ray
Lapozás: OK   7 / 42
(#) MPi-c válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Mit ír a Messages fülön a "Parse Error"-nak? Ha a pcb-height a probléma keress rá a pov fáljban! Lássuk ott mi van. (De ezt már kértem...) Mindig csak a hiba helyét nézed, a hiba okát nem!
(#) MPi-c válasza MPi-c hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Látom a képen, a pcb-heigth megint nem jó! Akkor nézzük azt a pov fáljban!
(#) Attila86 válasza MPi-c hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Innen kipróbáltam többet is, de egyik se ment.
Eddig csak a demo 2.pov fálj működött, amit PCB linkelt be.
(#) Attila86 válasza MPi-c hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
A Messages fülön van egy ilyen sor:

"Parse Error: Expected 'numeric expression', undeclared identifier 'pcb_height' found instead"

Erre gondolsz?
(#) MPi-c válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Igen. Most lépj be a pov fáljba és keressrá a 'pcb_height' -re. A mit a "#declare" után ír arra vagyok kíváncsi.
(#) Attila86 válasza MPi-c hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Rákerestem több nem működő fáljban is, de nem talált ilyen szót. Még csak "height"-ot sem.

A PCB-től kapott pov-fáljban viszont van ilyen szó, mégpedig itt:
"//Do not change these values
#declare pcb_height = 1.500000;
#declare pcb_cuheight = 0.035000;
#declare pcb_x_size = 46.025000;
#declare pcb_y_size = 26.025000;
#declare pcb_layer1_used = 1;
#declare pcb_layer16_used = 1;
#declare inc_testmode = off;
#declare global_seed=seed(116);
#declare global_pcb_layer_dis = array[16]"
(#) MPi-c válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Egy "//Do not change these values" szöveg csak van?
Azután legyen beírva: #declare pcb_height = 1.500000; írd (másold) be aztán save és run.
Így néz ki!
Egyébként a pcb többi adata benne van?
(#) Attila86 válasza MPi-c hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Igen, az a szöveg megvan. Viszont ami utána van az érdekes:

//Do not change these values
#declare pcb_hight = 1.500000;
#declare pcb_cuhight = 0.035000;
#declare pcb_x_size = 46.025000;
#declare pcb_y_size = 26.025000;
#declare pcb_layer1_used = 1;
#declare pcb_layer16_used = 1;
#declare inc_testmode = off;
#declare global_seed=seed(915);
#declare global_pcb_layer_dis = array[16]

Én emeltem ki félkövéren. Az bizony ott "hight" és nem "height"! Kereséssel ezért nem találtam! (Nem félregépeltem.)
Csak tudnám miért...

Átírtam (plussz egy "e"-betű), mentettem, de ugyan azt csinálja.
(#) Attila86 hozzászólása Aug 5, 2007 /
 
Ja hogy alatta egy sorral a "cuhight" sem jó.

Oda is írtam egy e-betűt, így már működik még a saját brd-m is!!!
(#) Attila86 hozzászólása Aug 5, 2007 /
 
Mostmár csak az a baj hogy sok alkatrészt nem ismer. Biztisítéktokot, trimmert, potikat, diódákat, elkokat, ledet...

Egyébként azt a sok img képfáljt milyen program használja? Az Eagle 3D vagy a POV-Ray? És mire?
(#) PCB válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Szia !

Szerintem a te fájlod van rosszul fordítva és belekerült ez a hiba.

Itt van ez, ezt próbáld ki.

----

Azokból az img képekből lesz a 3D-s kép a PCB-ról összerakva

Eagle3D használja (szerkeszti össze a pov fájlba)

POV-RAY csak a megjelenítő eszköz

Üdv!


3d41.ulp
    
(#) MPi-c válasza PCB hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Rejtéjes hiba!
Az általam feltett Eagle3D.zip-ben jó az ulp, nem az csinálja.

Az alkatrészek hiányával kapcsolatban írtam én is itt.

PCB! Mi a helyezt a saját képpel?
(#) Attila86 válasza PCB hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Ezzel az ulp-vel már nincs ilyen gond. Viszont az ismeretlen alkatrészek képeit ez az ulp se mutatja .

Egyébként ugye jól gondolom, hogyha megcsináltam egy panelt, felismertettem vele az összes általa nem beazonosított alkatrészt és megcsináltam a pov-fáljt, utána a panel más pozícióba állításához az egészet előrről kell kezdenem?
(#) PCB válasza MPi-c hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Helyzet a következő:

Van egy eredeti képfájl, neve:
CAP_DIS_ELKO_5MM_10MM

Ezt átszineztem és a nevét megváltoztattam
CAP_DIS_ELKO_50MM_10MM

Mivel saját alkatrészre akarom rátenni bejelölöm hogy képet lehessen hozzáadni, és meg is jelenik a listában

(1.ábra 1.ábra_1)

Látszik, hogy ennek más a színe, nem az eredeti kék.
kiválasztom futtatom a pov készítést...ok

POV-RAY futtatása... az eredeti képet kapom vissza
pedig látszik, hogy az én CAP_DIS_ELKO_50MM_10MM nevű képemet használja, mert ez van a pov forrásában is (3.ábra)


Itt akadtam el

Üdv!


(#) PCB válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Szia !

Csak annyira kell előről kezdeni, hogy a képen látható lapon tudod a nézetet állítani, ne lépj ki belőle a fordítás során.
Akkor a beállítások változtatása után csak egy gombot kell megnyomni, és kész az új pov fájl.

A POV-RAY -ből se lépj ki !

Üdv!


pov.gif
    
(#) MPi-c válasza PCB hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
HUH!
Ezek a képek csak az alkatrész kiválasztását segítik, nincs szerepük a pov fájl létrehozásában. Az alkatrészek az inc makróiban leírtak alapján "készülnek", ott kapják meg a színüket is. Ha az elkók színét akarod változtatni, akkor a külső, "börnek" használt Eagle3d\povray könyvtárban lévő tex_elk.png és tex_elko_axial.png fájlokat változtasd meg. Itt vannak az én png-im.
(#) MPi-c válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Idézet:
„Viszont az ismeretlen alkatrészek képeit ez az ulp se mutatja”


Az ulp első lapján be kell jelölni a saját és az ismeretlen alkatrészek megjelnítését! (Ezt is írtam már)
(#) PCB válasza MPi-c hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Szia !

Ezt nem tudtam......

Viszont akkor felmerűl a kérdés, hol a többi ellenállás....dioda....IC......stb kinézete ?

kondenzátorokból van vagy 20 féle alakú és színű is.


Üdv!
(#) MPi-c válasza PCB hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Hát, ha neki állnál és az összes inc-ben összeszámolnád az alkatrészeket biztos ugyanannyi lenne, mint a png kép. Egy makróban több alkatrész leírása is benne van. Pl az ellenállásoknak, kondenzátoroknak csak a méretük más, így elég a makróban egy alkalmas függvényt megalkotni és a méreteket változókban megadni.
(#) Attila86 válasza MPi-c hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Tudom hogy írtad, de is jelöltem de nem mutatja.
(#) PCB válasza MPi-c hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Szia !

Ok Most lett világos, megtaláltam a makrókat.

végül is magam is definiálhatok formát, színt ...stb

#macro CAP_DIS_CERAMIC_DISK_GRND(diam1,value,leadspc,bcolour,tcolour)


#macro CAP_DIS_CERAMIC_DISK_64MM_50MM(value)
object{CAP_DIS_CERAMIC_DISK_GRND(5.0,value,6.35,Brown,Black)}
#end


Csak egy új sorban paramétereznem kell a függvényt




Jó, hogy eddig csak az inc fájl felét néztem meg

Gyakorlatilag az img könyvtárra nincs is szükség

Üdv!
(#) PCB válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Ha bejelölöd az idegen/saját alkatrészt akkor kapsz egy listát amiből kiválaszthatod, hogy melyik képet rendelje hozzá
(#) MPi-c válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Én már ehhez nem nagyon tudok hozzászólni. (Szerda óta annyi hozzászólás született, mint előtte bő egy év alatt)
Azt hiszem tök érthetően annak idején leírtam már itt a 4. pontban. (és már mondtam, hogy olvasd el figyelmesen!) Az eltérés csak annyi, hogy azóta sikerült az alkatrészek előnézetét is megoldani, így nem kell vaktában keresgélni, a kiválasztandó alkatrész képét egy gombnyomással meg lehet jeleníteni.
(#) Attila86 válasza MPi-c hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Már mondtam hogy többször, figyelmesen elolvastam.

Te nem olvastad el elég figyelmesen az én hozzászólásomat, vagy pedig én fogalmaztam rosszul;

A képen talán egyértelműbb; ha ERRE a gombbra nyomok rá, akkor nem mutatja az alkatrész képét.

Ezt írtad anno:
"Persze az alkatrész kiválasztását hivatott könnyíteni a már fentebb említett img könyvtárba lévő sok png kép, amit nekem viszont nem sikerült "beüzemelnem".

És ezt írtad most:
"azóta sikerült az alkatrészek előnézetét is megoldani, így nem kell vaktában keresgélni, a kiválasztandó alkatrész képét egy gombnyomással meg lehet jeleníteni."

Erre vagyok én kíváncsi, hogy hogyan? Mert nekem még most is "vaktában kell keresgélni".
(#) PCB válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Szia !

Eagle\ulp\Eagle3D\img\ itt legyenek a képek

Eagle\ulp\Eagle3D\povray\ tartalmát ha jól emlékszem áthelyezted valahova, azt tedd vissza ide

Részemről nagyon nem tudok mást ajánlani, mert egy régi hozzászólás alapján töltöttem le a fájlokat és mindent oda telepítettem ahova mondta, és probléma nélkül ment minden.

Leírást csatoltam

Üdv!

Eagle_3D.doc
    
(#) MPi-c válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Hát ezért mondom, hogy nem olvasol figyelmesen...
Itt van ez a topic,de nem vetted a fáratságot, hogy az elejétől végig bogarázd!
Akkor tisztázzuk, a képek megjelenítése az Eagle3D 1.05-ös változatának magyarításával lett kijavítva! Amit te használsz, az nem az!!! ...látom a képen.
Az eredeti 1.05 a szerző honlapjáról, a magyarítás a javítással együtt ebből a topicból letölthető. (keresd meg! 2006. december 31-én csináltam meg) És ahogy a javított magyarításnál és a sokat hivatkozott, de az Eagle Nyáktervező topicban lévő leírásban írtam az img könyvtárat neked kell létrehoznod és oda a szerző honlapjáról a png képeket kicsomagolni. Ezekután fog csak működni!
(#) Attila86 válasza MPi-c hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
"a képek megjelenítése az Eagle3D 1.05-ös változatának magyarításával lett kijavítva! Amit te használsz, az nem az!!! ...látom a képen.
Az eredeti 1.05 a szerző honlapjáról, a magyarítás a javítással együtt ebből a topicból letölthető. (keresd meg! 2006. december 31-én csináltam meg)


Magyartásként a 2006. 12. 31.-én íródott #56699-es hozzászólásod mellett levő Eagle3Dhu.zip-et töltöttem le és telepítettem fel.

Ám ezzel volt nekem az a sok gond, ami később kiderült ugye a hiányzó e-betű miatt.

A #110040-as hozzászólásában PCB volt olyan kedves és elküldte az ő 3d41.ulp-jét, amivel felülírva a sajátomat már nem jelentkezik a nemrég még nagyon bosszantó hiba.

Ezen felül többször írtam már hogy az img könyvtárat létrehoztam, jó helyen és belepakoltam a képeket.

"Akkor tisztázzuk, a képek megjelenítése az Eagle3D 1.05-ös változatának magyarításával lett kijavítva! Amit te használsz, az nem az!!! ...látom a képen."

Ezt melyik képen látod? Mert nekem biztosan az 1.05 van fenn, megnéztem több helyen is.


Most akkor ki nem olvas figyelmesen?! :heureka:

(Egyébként elkezdtem a legelejéről végigolvasni a topicot már reggel, mert egyéb kissebb kérdéseim/problémáim is vannak, csak azokra biztos vagyok hogy végigolvasással is választ kapok.)
(#) MPi-c válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
A te képeden az ablak neve "Engedélyezett alkatrész" Ez a megnevezés az 1.04-hez írt magyarításban volt.
Amikor megjelent az 1.05, írtam ebben a topicban (2006. dec. 30.), hogy azzal nem megy a magyarítás! Mégis azt használod, ezért voltak a hibák.

Az 1.05-höz készült magyarításban ez az ablak így néz ki! Az ablak neve "Alkatrész helyettesítése" lett, és még néhány felirat is változott!
Tehát letöltötted az 1.05-öt. Hozzá az 1.04 magyarítását használod! (te magad jelölted meg itt a hozzászólásaidban a forrást. Keress csak rá "Eagle3D.hu.zip"-el és láthatod, hogy a 11.10-es hozzászólásodban ott van.) Az a magyarítás a 2006 februári változat volt és abban még nincs hibajavítás. Amit meg PCB adott az az eredeti 1.05, abban sincs kijavítva az előnézeti kép.
Tehát keveregsz-kavarogsz! Nem olvasol figyelmesen, ha tetszik hanem. Ha használni akarod az Eagle+d-t, akkor az összetartozó fájlokkal kell dolgozni! Másnál is megy, de te a verziókat megkavartad!
Ha ezek alapján helyreteszed az egész Eagle 3D-t - ezt csak úgy tudod, ahogy írtam, - vagyis a szerző honlapjáról az eredetit, majd ebből a topicból az Eagle3Dhu.zip-et - és megfelelően működik, nos, akkor egy köszönöm mindazoknak, akik egésznap a figyelmetlenségeddel foglalkoztak, elvárható!
Üdv!
(#) jdani hozzászólása Aug 9, 2007 /
 
hi! a 3D-s képet milyen progival kell megalkotni és hogy?
(#) PCB válasza jdani hozzászólására (») Aug 9, 2007 /
 
Szia !

Olvasd el a hozzászólásokat, csak úgy szőrmentén legalább.
Az egész téma erről szól

Üdv!
Következő: »»   7 / 42
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem