Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   38 / 360
(#) Szamy hozzászólása Okt 31, 2011 /
 
Üdvözletek.

Menet közben lehet lcd-t inicializálni? A cél az lenne, hogy ha program futása közben dugom rá az lcd-t a pic-re akkor is működjön. Létezik?
(#) slogan válasza slogan hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Megoldottam ,köszönöm !
Túl akartam kombinálni ....
(#) kaqkk válasza slogan hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Egy random -több számítás
(#) Szamy válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Van valami amire figyelnem kell? Mert próbáltam az aktuális kiíratás előtt , de nem ok.
(#) Szamy válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Érdekes,most nekem is működik...hogy eddig mért nem , rejtély marad. Az iniciálás mennyi időt vesz igénybe? (sajnos ezt az időt is bele kell kalkulálnom némely helyeken)
(#) slogan válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Több random -> több változó
(#) babuka hozzászólása Nov 1, 2011 /
 
Szia !

Két gondom van, egy hogy nem értek hozzá, kettő, hogy az égiek sem szeretnek.
Szóval 16F819 programozása- égetés, hiba a következő
1.kép
Igy ismeri meg a PICkit2
2.kép
Hex fájl betöltése után
3.kép
Irás után
4.kép
Olvasás után (olvasás után All Protect lesz)
5.kép
Egy törlés és Blank chehk után

Mi lehet a probléma ?
Köszi !
(#) Szamy válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Köszönöm.
Ezek a sebességek 4megás kristállyal is igazak?
Így nagyjából 35ms-es átlagértékkel számolhatok ezek szerint?
(#) attis71 hozzászólása Nov 1, 2011 /
 
Sziasztok!

Készítettem egy solar vezérlőt PIC16C84A-ra. Kezdő PIC-es vagyok, megnéznétek Nekem, hogy esetleg van-e valami hibája a programnak? Mivel csak kapcsol majd egy relét( Led_1) belső óra jel gondolom elég neki, a bemenetek Magasra vannak állítva. Előre is köszi.

Üdv: attis71

Solar.fcf
    
(#) kokozo válasza attis71 hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Szia! Írd már le hogy hogy szeretnéd ha működne, mert így csak a zöld led akkor kapcsol be ha mind a 2 szenzor "lát"
(#) attis71 válasza kokozo hozzászólására (») Nov 3, 2011 /
 
Szia!
A zöld LED csak akkor kapcsol be ha a két szenzor jelez, ezt így is akartam. A kapcsolást úgy szeretném, hogy a két szenzor egy "hőmérséklet kapcsoló" a két tartályban a zöld Led pedig egy relé kivezetés lenne.
A PIC megfelelő lábaira lennének rákötve ami ki is van neki jelölve.
(#) kokozo válasza attis71 hozzászólására (») Nov 3, 2011 /
 
Szia!
Akkor jó lesz bár ennek a típusú picnek nincs belső órajele, de ha már ilyet vettél akkor egy 10k-s ellenállást kell a táp és a 16-os láb közé tenni és egy kb 30pF-os kerámia kondit a 16-os láb és a test közé. Ha még nem vettél picet én egy kisebb méretűt ajánlanék.
pic12f629 vagy pic12f675 ezeknek van belső oszcija és elég ennyi láb is, ezen kívül sokkal olcsóbb mint a 18 lábas verziók.
(#) kokozo válasza attis71 hozzászólására (») Nov 3, 2011 /
 
Egy kicsit egyszerűsítettem rajta.

Solar.fcf
    
(#) attis71 válasza kokozo hozzászólására (») Nov 3, 2011 /
 
Szia!

Köszi a segítséget. Már megvettem a 16F84A PIC-et.
Megnéztem amit változtattál, ha ezzel nem tudom megcsinálni, akkor meg próbálom az általad javasoltakkal. Elkészítem a kapcsolási rajzot, ha elkészült meg néznéd Nekem?
Előre isköszi a fáradtságot!

Üdv: attis71
(#) attis71 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 3, 2011 /
 
Húú ez tényleg más Nekem!
Ezekről a konfigurációs beállításokról tudnál Nekem részletesebb infót adni? Pl.: órajel állítást nem találom sehol.
(#) attis71 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 4, 2011 /
 
Aha, köszi meg van. :worship:
Még egy kérdés: az óra jelet az alkalmazott kvarz-hoz kell állítani?
(#) babuka hozzászólása Nov 9, 2011 /
 
Szia !

C kódot próbálok beilleszteni és használni, de nem megy.
funkció így néz ki (kép 1)
Hibaüzenet (kep_2)
Köszi !
(#) vilmosd válasza babuka hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
  1. char add_be (a char, b char);
helyett
  1. char add_be (char a, char b);
(#) babuka válasza vilmosd hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Szia !
Ezt benéztem rendesen

Köszi szépen !
(#) Firefighter1 hozzászólása Nov 14, 2011 /
 
Sziasztok.
A PWM ről tudna nekem pár szót valaki mondani. helyesebben azt hogy itt a flowcodba azt hogy állítom illetve használom.
Ezt szeretném megvalósítani, de szerintem amit én pötyögök be flowcodba ott csak világít illetve sötét a led, nem fokozatos.
Köszönöm
(#) Firefighter1 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Nekem Flowcode nélkül még egy egyszerű led villogtratás megírása is nagy kihívás, sajnos ez az igazság. . . ezt hogy érted hogy hardvedres pwem-hez tehát minden egyes kimenetet egy hardveres pwm szabályzón kéne keresztül vinni? ajaj. . miért van egy olyan érzésem hogy ez nem az én megoldásom lessz, tehát akkor flowcode-ba nem fogom tudni megcsinálni...
(#) kaqkk válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Egyébként a flow -ban a szimulátor ha leddel akarod kijelezni csak két állapotot tud (vagy világít vagy nem)
ha beégeted élőben lehet hogy jól fog működni .
(#) Firefighter1 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Azt tudom vezérelni. . azzal nincs is gond. . csak a pwm-ről tul sok mindent nem találok még. . .
16F628 ast választottam abba úgy tudom benne van 1 csatorna.
(#) Firefighter1 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Én valahogy úgy képzelem el, (de hozzá teszem lehet hogy rosszúl) hogy pl egy makróba megadom hoyg a 100 százalékot mennyi idő alatt érje el tehát hogy a led menyi idő alatt legyen max fényes, aztán ezt a makrót a különböző programágak elé (más más villogási minta) vagy behívom a pwm makrót vagy nem... ha behívom a akkor fokozatosan fényesedik és halványul ha meg nem akkor fokozat nélkül világit és alszik el. de hozzá teszem lehet hogy rossz az elképzelésem. . .
jó felé tapogatózok?
(#) Firefighter1 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Valami kezd egy kicsit körvonalazódni, de csak még az elvi síkon.
Tehát nem magát a pwm-et használom hanem egy pwm hatást létrehozó programrészt. . . remélem jól kezdem felfogni.
Most próbálom megvalósítani amit írtál
(#) Firefighter1 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Ebbe beletörik a bicskám. kaptam másik vonalon is segítséget egy kicsit, azt hoztam ki belőle hogy tulajdon képen számoltatok tehát ha mondjuk egy ledet csak 50% fényerővel akarok világítani akkor 5/10 részeidig adok neki áramot. . stb stb...
Ez még úgy ahogy menne is de hogyan számoltatok vele? (mármint azt tudom hogy hogy mert mondjuk számoltassuk z értéket és csinálok egy makrót amibe exhas 10ms késleltetésekkel rakok egy z=z+1 et és igy 100 ms alatt elérem vele a 100-at de ezzel az értékkel hoyg szabályozom azt hogy ugymond mennyi ideig legyen magas vagy alacsony. .mert tulajdon képpen akkor nem a kimeneti feszt szabályozom hanem azt hogy ha fele fényerővel akarok világítatni akkor csak fel részideig adok neki áramot..
vagy rossz az elképzelésem?
(#) kokozo válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Szia!
Úgy képzeld el mint a filmet.. 24 kocka/ másodperc fehér kocka az full fehér 24 kocka fekete az fekete kép ha 12 fehér 12 fekete kocka akkor fél fényerő ha 18 fehér 6 fekete akkor a fényerő 3/4-vel világít ha 18 fekete és 6 fehér van akkor meg a fényerő 1/4-vel világít a lámpád.. remélem így már érthető
(#) slogan válasza kokozo hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Erről a minusz számos vicc jut eszembe

"képzelj el egy buszt, amin hatan utaznak. Mi történik, ha leszáll, tíz ember? Fel kell még szállnia négynek, hogy ne legyen fent senki...."
(#) kkrisz75 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Azt hiszem barátunk példáját látva meg foglak keresni titeket a PWM el kapcsolatban.

Nejemnek itt kellett ülnie mellettem mikor a linken látható "ufo"-t megnéztem.

Azt mondta csináljak ilyet a gyereknek játszani, ha lehet karácsonyig.
(esélyét nem látom hogy ennyi idő alatt elkészül, de a fantáziámat megmozgatta.)
(#) Firefighter1 válasza kokozo hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Igen ez így érthető akkor énis jól gondoltam magamba. . .
És ha belegondol az ember akkor logikus is. Úgyhoyg nem ezzel volt gond
Őszinte leszek ... a gyakorlatba helyesebben a programba való átültetéssel... mert nem értem hogy a számlálás eredményével hogyan befojáslojam a kimenet értékét,.
mert pl a csatolt proginál egyértelmű, adok a kimenetnek egy magasat, és amig a késleltetés le nem fut és el nem jut a kimenet alacsonyig addig világít. .
Gondolom valahogy ugy kéne megvalósítani hogy amig , tehát amig a kimenetnek logikai magas az értéke addig nem folyamatosan világít hanem ha a világitási idő mondjuk 1000 egység és 30 százalékos fényerőt szeretnék akkor mondjuk 10 szektorokra osztom. a 10 szektorból 3 szektort világít 7 szektort nem világít és ezt lefuttatom 100 szor , igy megkapom az 1000 egységnyi ideig 30 százalékos fényerővel világító ledet. . .
Remélem ezt jól értelmezem Csak van 2 gond az egyik hoyg ezt se tudom hoyg hogyan valósítsam meg, mert ha én léptetem milliszekundumonként akkor kb 2 kilóméter hosszu lenne a program
Gondolom erre van az a számlálós dutys megoldás, de mint ahogy irtam sajna nem értem hogy hogyan valósítsam meg.
A másik probléma hogy ezzel csak egy adott fényerőt tudok létrehozni.
Tehát nem fokozatosan erősődő hanem fixet, vagy ebből A "számlálómakróból" csinálok mondjuk 5öt husz százalékonként változtatva a fényerőt, és annak az 5 makrónak a behívásával érem el a 100 százalékos fényerőt?? ha pl 200 milliszekundumonként akkor 0 tól a teljes fényerőig 1 másodperc alatt fényesedik.. . .
Vagy már nagyon elmentem c vágányra????

leptetett.fcf
    
Következő: »»   38 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem