Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Robotika kezdőknek
 
Témaindító: mspike, idő: Júl 18, 2005
Lapozás: OK   44 / 82
(#) Zozi85 válasza Kovadam hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Pedig minden fent van ami kell egy után építéshez.
Egy nagyon jó kis robot teljesen dokumentálva.
A kinyomtatom kimarom beforrasztom és kész megoldás nem épp a robot "építés" kategória. Itt inkább az elvi megoldás a fontos, mivel mindenki abból építkezik amit talál, alkatrészről alkatrészremásolással nem sokat tanulsz belőle. Egy összetett robotot úgysem fogsz megérteni ha nem részenként vizsgálod.
Olvasd el a leírást figyelmesen és rájössz milyen egyszerű is értelmezni a magyarázatokat.
(#) Fizikus válasza Kovadam hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Szia!
Nem keszitettem hozza nyaktervet, mert amint az a cikkben levo kepeken is lathato, egy dugdosos probapanelra raktam ossze a kapcsolast, utana meg egy probanyakon raktam ossze. Azota is ezeket a panelokat hasznalom a robotjaimhoz.
A robot vegleges kapcsolasi rajza itt talalhato:
WILL-I 3 kapcsrajz
A fenykoveto robot annyiban mas, hogy nem kell neki a szervo meg a Sharp taverzekelo. A cikkben pedig leirtam hogy melyik analog bemeneti labakra kotottem az LDR-eket.
Az AVR-GCC (WinAVR) kod pedig az oldal aljan van:
Robomoly kod
(#) Kovadam hozzászólása Okt 10, 2011 /
 
Köszönöm szépen és elnézést a sok buta kérdésemért!
(#) Fizikus válasza Kovadam hozzászólására (») Okt 11, 2011 /
 
Nem tesz semmit. Amugy szerintem nincs buta kerdes, csak buta valasz... (felesleges kerdes viszont van)
Ha barmiben elakadnal, vagy nem ertesz valamit kerdezz batran. Ha tudunk segitunk!
(#) Kovadam hozzászólása Okt 11, 2011 /
 
Szia
Köszi
Lenne még egy kérdésem hogyha Arduino panelt választok a robotomhoz akkor melyiket érdemes mert van sok de nem tudom melyiket kellene!
Egyet linkelek:
http://pc.tavir.hu/modules.php?name=Asers_Shop&s_op=viewproductdeta...&cid=7
Köszi és bocsi hogy ennyit zargatlak!
(#) Kovadam válasza Kovadam hozzászólására (») Okt 11, 2011 /
 
De amit linkeltem az lehet nem is jó mert AVR-Duino a neve és nem Arduino!
(#) Fizikus válasza Kovadam hozzászólására (») Okt 11, 2011 /
 
Teljesen mindegy, hogy AVR-Duino, Freeduino, Roboduino stb. Az a lenyeg, hogy Arduino kompatibilis legyen. Az altalad megadott mindket linken levo panel jo.
A kezdeshez egy kis segitseg:
Magyar nyelvu Arduino programozasi kezikonyv a TavIR weboldalrol (regisztracio utan ingyenesen letoltheto):
Magyar Arduino konyv

Ket angol nyelvu PDF sok-sok peldaval:
Earthshine Arduino Manual
ARDX Arduino Manual

Es vegul egy magyar nyelvu oldal egy Arduino alapu robotrol:
30 ezer Ft-os Robot
(#) kameleon2 hozzászólása Okt 11, 2011 /
 
Sziasztok!
Az imént találtam ezt a gyöngyszemet:
Bővebben: Link
(#) Zozi85 válasza kameleon2 hozzászólására (») Okt 11, 2011 /
 
Lehet nálunk is kapni, de horror ára van
(#) hayes987 hozzászólása Okt 17, 2011 /
 
Sziasztok!

Az a helyzet, hogy kinéztem magamnak ezt a robotot:

Asuro

Az lenne a kérdésem, hogy az ezen a linken található termék tartalmaz-e minden alkatrészt, mert már nézegettem máshol is ASURO-t. Itt a farnell-nél azonban nem találtam részletes listát, hogy mit tartalmaz a csomag.
(#) borvendeg válasza hayes987 hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
Hello!
Láttam a robotika topicba a kérdésedet. Szerintem ahhoz a robothoz nem adnak semmit. Ezt az árára alapozom. De ha érdekel akkor nekem van egy eladó asuro-m sok kiegészítővel.
üdv.:Matyko
(#) hayes987 válasza borvendeg hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
Helló!

Én is a gyanúsan alacsony ár miatt tettem fel a kérdést. Mindenhol 15000 körül mozog az ára. Az a helyzet, hogy még döntöttem el 100%-osan hogy mit is akarok venni. Te a tiedet mennyiért adnád, és milyen kiegészítőid vannak hozzá?
(#) icserny válasza hayes987 hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
Szerintem csak egy ilyen USB kütyüről szól az ajánlat, amivel esetleg irányíthatod a robotot. A Farnell ajánlatában a "típusszám" árulkodik...
(#) Szikra91 hozzászólása Nov 2, 2011 /
 
Sziasztok! Teljesen kezdő vagyok és érdeklődni szeretnék lenne-e olyan robot amit otthon házilag megtudnék csinálni és hozzá alkatrészeket értem ezalatt kisebb meghajtómotorokat hol tudok beszerezni? Előre is köszi
(#) sargarigo válasza Szikra91 hozzászólására (») Nov 4, 2011 /
 
Szia!

Természetesen tudsz házilag robotot építeni, ha megvannak a szükséges feltételeid hozzá. Gondolok itt most szerszámokra, alapanyagokra (vagy esetleg lego technics), valami mikrovezérlőre, és főleg sok-sok kitartásra.
A szükséges alkatrészeket akkor fogod látni, ha már elképzelted hogy mit szeretnél építeni. Motorok mindenképpen kelleni fognak, erre ötlet távirányítós autókból dc motorok, vagy nyomtatókból stepper motorok bonthatók.
Ez a fórum arra van, hogy ha kérdésed van (legyen!), akkor segítünk. Nagyon jó fejek vannak ám itt!
(#) Krisszes hozzászólása Nov 17, 2011 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék. Már egy ideje próbálkozok egy atmega128 és egy encoder összeillesztésével. Próbáltam már mindent amit csak ki tudtam magamból csikarni. (nem rég keztem)
A Probléma az, hogy akármerre forgatom az encoder-t mind a két IT lefut (PINE 4, 5)
Ha valaki tudna nekem egy programot mutatni ami lekezeli rendesen azt nagyon megköszönném. (Assembly-ben)
(#) bodgabo válasza Krisszes hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Miért van két interruptod? Én úgy csináltam amikor ilyen problémám volt, hogy csak az egyik csatorna (mondjuk az "A") 0-1 átmenete okozott megszakítást, és a megszakítás rutinban ellenőriztem a másik ("B") csatorna állapotát, majd az alapján növeltem vagy csökkentettem egy változó értékét. Igaz hogy én PIC-et használok, de az elv szerintem ugyanaz.
(#) Krisszes válasza bodgabo hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
ez nem rossz, viszont akkor ehhez mintavételeznem kéne állandóan, ugye? Hiszen az encoder "forgatása" közben mind a két csatornán van változás, csak 90°eltolással.
(#) bodgabo válasza Krisszes hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Nem szükséges mintavételezni. Atmel-nél nem tudom hogy működik, de PIC-nél van olyan lehetőség, hogy valamelyik port (láb) állapotváltozása okozzon megszakítást. Ha áll az enkóder, akkor nincs állapotváltozás, nem kell megszakítás.
(#) Krisszes válasza bodgabo hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Megpróbálom, remélem bejön. csak anyi, hogy amíg az IT van kiszolgálva addig az encoder állapota változhat. vagy ez nem fog gondot okozni?

Köszönöm a segítséget.
(#) lazsi válasza Krisszes hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Szia!
Ha az IT alatt megváltozhat az encoder állapota, akkor túl hosszú az IT rutinod. Ebben az esetben mindenképpen lesz lépés-vesztésed. Valószínűleg éppen ezért jön be mindkét lábról az IT, mert amíg az egyiket kezeled, bejön a másik is. Számold ki (tippeld meg), hogy a rutinod mennyi idő alatt fut le (hány utasítás, mekkora az órajel), és az encoder milyen időközönként léphet egyet. Ha az első szám sokkal kisebb, mint a második, akkor jó, különben problémáid lesznek.
(#) Krisszes válasza Krisszes hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 


Köszi, ez bejött!
imitt amott ugrál egy kicsit de már működik!
(#) Krisszes válasza lazsi hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
elméletileg ha jol tudom az akkor ~15 parancssoros az kb 15 us. itt a fő gond a 2 db IT volt.

azért köszönöm Szépen
(#) pittyu2 hozzászólása Nov 17, 2011 /
 
Sziasztok. Arduino mini 5 V16 MHz et szeretnék vásárolni lehetőleg Magyarországon . Ha valaki tud bolt linket meg köszönném.
(#) kameleon2 válasza pittyu2 hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Szia! Nézd meg a FabLab-nál.
(#) vagnerjazon hozzászólása Nov 26, 2011 /
 
Nem tudom, hogy érdekel-e valakit, úgy gondoltam, hogy a nemrég elkezdett robotom építéséről vezetnék egy blogot. Elsősorban azért lenne ez jó, mert így előfordulhat, hogy valaki ötletet merít belőle, és persze az is, hogy én kapok tanácsokat. Itt van az oldal, még csak két bejegyzés van összesen, örülnék, ha kapnék visszajelzéseket.
(#) sargarigo válasza vagnerjazon hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Biztosan lesz haszna a dolognak, mindenképpen pártolom az ötletet!
(#) bodgabo válasza vagnerjazon hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Én fűnyíró robotot nem csinálnék lánctalpasra, a széleket nem tudja levágni. Meg azt az áttételes motort érdemes jól beburkolni, mert rengeteg por és piszok kavarog ott munka közben.
(#) vagnerjazon válasza bodgabo hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Igazából úgy vagyok vele, hogy egyenlőre legyen csak meg a mechanika, aztán jön az hogy ne menjen neki semminek, és csak aztán gondolom tovább.
Egyébként valószínű, hogy először a porszívó változatot csinálom meg, aztán majd meglátom hogy lesz-e belőle fűnyíró. Ha majd eljutok oda, természetesen beburkolom az egészet, de ez még messze van.

sargarigo: Köszönöm, én is remélem, hogy lesz haszna.
Következő: »»   44 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem