Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   60 / 574
(#) toro válasza bigpapa hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 


(#) toro válasza Szammer hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
Igen, vannak ilyenek is!
(#) apoca68 hozzászólása Nov 17, 2011 /
 
Na most ment el az egésztől a kedvem. Tegnap kisavazták a bitermikus hőcserélőt. Sokkal szebben megy, hangos, de nem kattog. Este 10-reggel 3-ig nem hogy tele lett a vödör, amit a biztonsági szeleptől kivezetett csőből jön, hanem állt keményen a víz. Mi a fenétől jön ki belőle a víz? 3 hete lett kicserélve a piros biztonsági szelep!!!!! Írja meg, aki tudja, most mi lett a baja ?? Ugye nem kilyukadt a hőcserélő????????? Ja és a nyomás mindemellett 2 baron marad!!!!!!!!!!!!!
(#) toro válasza apoca68 hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Engedd le a kazánkör nyomását és mérd meg a tágulási tartály nyomását. Ha 0,8-1,0 bar alatt van pumpáld fel erre az értékre!
(#) gyoret válasza toro hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Kedves István,
közben megoldódott azon probléma, hogy miért nincs fűtés. Kicseréltem a váltószelep középrészt és majdnem minden ok, de néha elég hülye zúgó hangot hallat a szelep és nem vált át. Kérdés: azt a részt, ahol van a motor, a belső oldalt, ahol a tányér van, lehet-e ill. kell-e kenni valamivel, hogy könnyebben járjon? Vagy ez már a vég és az egészet cserélni kellene?
Előre is köszönöm!
(#) gekzsolt hozzászólása Nov 17, 2011 1 /
 
Sziasztok!
Holnap szerelmem be az új tagulasi tartályt.
A tartály nyomását, hogy tudom ellenőrizni beszerelés előtt?
Leírná valaki egy laikusnak?
Köszi előre
(#) gabszin hozzászólása Nov 17, 2011 1 /
 
Sziasztok!

Van egy Baxi Nuvola 240i típusú kazán, ami néha gondol egyet és kikapcsol és hibára fut. Resetelés után elindul és megy tovább. Van amikor hetente 2x 3x van amikor naponta 5x 6x is kikapcsol. Általában mikor fűtésről átvált meleg vízre és onnan vissza fűtésre akkor csinálja, de akkor se mindig.

Kérlek segítsetek, mitől lehet.

Köszönöm!
(#) realpopek válasza gekzsolt hozzászólására (») Nov 17, 2011 / 1
 
Szia,sima guminyomás mérővel.Amivel az autó guminyomását mérik.
(#) gazszeres válasza gabszin hozzászólására (») Nov 17, 2011 / 1
 
Tisztítsd ki a motoros váltó szelepet, ( rudazat, motor ..) a hiba itt keletkezik. Erről bővebben is olvashatsz előző beírásokból.
(#) wattafilling hozzászólása Nov 19, 2011 /
 
Üdvözlet!

Fernox F3-at és F1-et Budán merrefelé lehetséges kiskereskedelemben beszerezni? Esetleg tud-e valaki "okosban"?
(#) toro válasza wattafilling hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Keresd a MART-nál!
Ámbár, nem tudom, hogy Buda van-e olyan gazdag, hogy eltartson egy MART-ot!
(#) bigpapa hozzászólása Nov 19, 2011 /
 
Sziasztok.
Ugy dontottem, hogy magam tisztitom ki a vaillant valtoszelepet. Sosav kell, vagy vizkooldo? Lattam, hogy ket cso megy bele,plusz egy a hatuljabol. Az egyik cso az egesterbol jon ki, a masik cso megy a radiatorokhoz. Ha itt megbontom, gondolom omleni fog a viz.csak annyi jon ki, amennyi az egester felol jon?vagy omleni fog mindenhonnan?koszi
(#) wattafilling válasza toro hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Annyira drága hely?
(#) apoca68 válasza toro hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Köszi, sajnos nagyon úgy néz ki, hogy kilyukadt a höcserélő. A szerelőt már nem tudom arra rávenni, hogy a vízfelengedő csapnál nézze meg a tűszelepet, pedig egy vizes ezt ajánlotta. Szerinted is lehet még ilyen baj? Folyik a rendszerből a víz, ha elzárom a melegvízet, akkor nem. Egy idő után, amikor minden nyitva, felemelkedik a bar nyomásnál a mutató és ugrálni kezd. Tényleg kuka ez a kazán? Nincs pénz másikra, ha belegebedek sem. Itt maradunk fűtés nélkül 3 gyerekkel?
(#) gyoret hozzászólása Nov 19, 2011 /
 
Sziasztok! Junkers Euroline ZW-23-as cirkó váltószelepének motoros részét hogy kell szétszedni (motort leválasztani), mert rácsöpögött évek alatt a víz és a vízkő miatt most szorul?! Köszi!
(#) toro válasza apoca68 hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Ez a bitermikus kazánok átka!
Ha a betápláló hideg vizet alul elzárod és a kazánban nem megy fel a nyomás - akkor átlyukadt!
(#) toro válasza bigpapa hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
A hátulja a lemezes hőcserélőre csatlakozik.
Jó a sósav is (10-15%-os).
A motor csatlakozót húzd ki. Vigyázz a tömítésre és az "O" gyűrűkre.
(#) toro válasza gyoret hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Ebben sajnos nem tudok segíteni.
Nekem méd sosem kellett ezzel bajlódnom!
Én lebontanám a csőkötéseket, kivenném komplett s asztalon szétszedve minden hozzá férhető!
(#) toro válasza toro hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Fűteni azért tudsz, ha nem kifele lyukadt ki!
"Csak" melegvized nem lesz!
(#) Géza56 hozzászólása Nov 19, 2011 /
 
Sziasztok! Volna egy kérdésem!
Nemrégen költöztözem egy családiházba, és itt RenovaStar kombikazán van. Én ezt a tipust nem is ismertem eddig. Szeretném megkérdezni, hogy miért esik teljesen vissza a vízhőmérséklet, és később mikor újra bekapcsol, felmegy 75 Cfokra, és ismételten visszaejti 35 Cfokra. Így mindig az elhült vizet melegíti, és így nagyon sok gázt fogyaszt!
Nekem azelőtt Cirkóm volt, de az nem ejtette le a víz hőmérsékletét, hanem pl. állandóan 40 Cfokot tartotta, persze a hőfokszabályzó ki-be kapcsolt. Ez nem úgy működik? Vagy hogyan kellene neki működni?
Kérlek benneteket, hogy írjatok a lehetséges problémáról, vagy ez tényleg így működik?
Köszönettel!
(#) gyoret válasza toro hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Amióta kicseréltem a középrészt, azóta van mindkettő, csak a motor néha erőlködik, ezért szeretném kitisztítani és bezsírozni. Csak nem tudom, hogy is kellene szétszedni! Mellékelten képek a bizonyos alkatrészről.
(#) toro válasza gyoret hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
A vízben lévő részt savazd meg egy kicsit!
Zsírozni nem szükséges, mert összeszedi a koszt.
(#) toro válasza Géza56 hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Mellékelem a gépkönyvet. Olvasd el és programozd be a hőmérséklet szabályzást!
Bővebben: Link
(#) gyoret válasza toro hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
OK, köszönöm! Így fogok tenni!
(#) TSKARESZ hozzászólása Nov 19, 2011 /
 
Sziasztok!

Ariston tx 23 MFFI kazánom van,tavaly fűtésszezon előtt kezdődtek a gondok vele:gyujtáshibára állt ki rendszeresen,szerelő jött mondta panel csere 45 000. Szerencsére utánanéztem a neten ennek és itt a fórumban megtaláltam a problémára az orvosságot,100nF kondenzátor csere megtörtént,a kazán jól is működött, szerelő nem örült hisz már megrendelte az alkatrészt és hát azt lemondani... ne is hívjam többet viszlát. Idén júniusban megint elkezdett hibára kiállni,pár hétig a reset gombbal újra indult azután végleg meghalt,bekapcsolás után azonnal hibára állt ki.A termék forgalmazónál egy szervizpartnerükre hivatkozva megvásároltam az új vezérlőpanelt (41000 Ft) egészen mostanáig működött persze ezt is hetente párszor resetelni kellett. Most van két panelem ami bekapcsolás után azonnal hibára áll ki ,esetleg valakinek valami ötlete,hogy ne keljen megint tízezreket kiadni.Előre is köszönöm.
(#) toro válasza TSKARESZ hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
1. Ha új típusú panel, azt a kazánhoz kell párosítani!
2. Valamelyik reteszpont szakadt!
(#) bigpapa válasza toro hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Szia!

Koszi a valaszt. Gondolom a tomitesek kijonnek, utana savazzam ki. Mi ez az O gyuru? Es meddig alljon savban? Par percig,1 orat, vagy aztassam rendesen?
(#) toro válasza bigpapa hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Az "O" gyűrű egy tömítés fajta.
Áztasd be egy 10-15 percre.
A motort a nagy réz csavarral tudod levenni. Akaszd ki a rudazatot.
(#) Bohumil69 hozzászólása Nov 20, 2011 /
 
Sziasztok. Műszaki segítséget szeretnék kérni. Az a tünet , hogy a Baxi eco kombi kazán ugyan melegíti a fűtővizet, de az valahogy nem jut el a radíátorba. A keringető sziv az megy, a rendszer nem levegős, és a visszatérő ágban nem érzem hogy megfordulna a víz., ezért szerintem a korlátozó rendszeresen llekapcsolja a lángot. A fórumban olvasotakból szerintem a háromállásu szeleppel lessz a baj, kérdésem az hogy javíthatóak, vagy ha nem akkor honnan és mennyiért lehet beszerezni. A hmv-nél nincs semmi baj
(#) TSKARESZ válasza toro hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Köszönöm a figyelmet.
Nem tudom ,hogy kellene a panelt a kazánhoz párosítani?
A jumperek ugyanúgy állnak mint az előzőn.
Mikor megvettem a panelt mindenféle külső csatlakozás nélkül tápfeszültséget adtam rá kíváncsiságból, nem mutatott hibát (reteszkör ide vagy oda)
A hibajelenségből kiindulva valami típushiba lehet így a második panel után. Valakinek valami ismerőse aki már javított ilyet?
Következő: »»   60 / 574
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem