Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   306 / 607
(#) Keresztes Vitéz válasza reloop hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Hello! Sorba kötném a 4 ohmos mélyközepet meg a 8 ohmos dómot. Csak azzal vagyok gondba, hogy ha simán sorba kötöm és nem teszek a dómhoz kondit, akkor leég a tekercs. Vagy ezt hogyan kerüljem el?
(#) reloop válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
A sorba kötött mélyközepek 8 ohm -ot képeznek, melyekhez az érzékenység miatt várhatóan elég lesz egy dómsugárzó. Már csak hangváltóra lesz szükséged, de ez már nem a TDA7294-ről szól: Bővebben: Link
(#) Keresztes Vitéz válasza reloop hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Hello! Úgy gondoltam, hogy egy ládába lenne egy mélyközép meg egy dóm, ezt a kettőt akarom sorba kötni. Azt nem tudom, hogy a dóm ezt hogyan viseli? Ha sorba kötöm és beteszem a kondit is, akkor az a mélyközép hangját is befolyásolja? Ez így jó lenne? Vagy hova tegyem, kell e egyáltalán az a kondi bele?

bekötés.JPG
    
(#) Alkotó válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Ha eleve két hangszóród van, akkor ne kösd őket se sorba se párhuzamosan és ugyan ezt "ne" tedd az erősítőkkel se. Inkább legyen a híd helyett két külön erősítő, a két külön hangszórónak. Ekkor mehet a 4ohm és a 8ohm is, csak a tápfeszt kell kicsit hozzáigazítani.
(#) Alkotó válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Ezt a rajzot azonnal felejtsd el!
(#) Keresztes Vitéz válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Értem, gondoltam, hogy ez így nem oké. Az a gondom, hogy holnap buliba kéne. Azt hiszem azt csinálom, hajtom 4 ohmon, úgysem fog kelleni a max teljesítmény, aztán majd szerzek 8 ohmos mélyközepet valahonnan. Amikor még csak próbálgattam az erősítőt, akkor is 4 ohmon hajtottam, és nem volt vele gond, azon kívül, hogy a borda melegedett, de a ventilátorral kézmelegnél kicsit volt melegebb.
(#) reloop válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Nov 18, 2011 / 1
 
A dómot és a mélyközepet nem lehet/szabad a rajzod szerint összekötni. A dómsugárzót a megengedettnél alacsonyabb frekvenciájú jelek tönkre teszik. Azért írtam linket a hangváltós topichoz, mert annak alkalmazását nem tudod megkerülni.
Úgy értettem a mélyközépből két hangszóród van, ennek ajánlottam volna a sorba kötését.
A mellékelt rajz félmegoldás, de működő képes.

bekötés.PNG
    
(#) Keresztes Vitéz válasza reloop hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Első körben így gondoltam én is, meg így is fogom járatni, aztán ha nem lesz vele gond, akkor így marad. A kondi értékét kiszámoltam, gyárilag adtak a dómhoz, én kicsit nagyobbat számoltam, de rajt hagyom a gyárit. 2 hangszóróm van, de az erősítő sztereó, lehet azt kéne, hogy sorba kötöm a két mélyközepet és hozzá 1 dómot, ahogy írtad is, aztán legfeljebb lekötöm az egyik végfokot, terhelés nélkül ne menjen.
(#) reloop válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Az IC rendelkezik kellő védelemmel a melegedés és a túláram ellen, mégsem célszerű tartósan ezek határértékén járatni.
(#) Keresztes Vitéz válasza reloop hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
A vége ez lesz, csak nem kettő, hanem egy 8 ohmos hangszóróval + a dóm. Köszönöm a segítséget!
(#) reloop válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Szívesen! Mielőtt építed, látogass el ide.
(#) Keresztes Vitéz válasza reloop hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Igen, már utána olvastam
(#) blackdog hozzászólása Nov 19, 2011 /
 
Sziasztok!

Bal és jobb oldal 1-1 7294IC. A MUE (10) lábak összekötve. Ellenállás+kondi megy földre.
Hogyan tudom LED segítségével visszajelezni, hogy MUTE az IC 'állapota'?
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Szia! Ha precízet akarsz, építs komparátort 3,5V-ra. Talán elegendő a mute-ről egy tranzisztort vagy fetet nyitásba vezérelni, ezzel kisöntölni a ledet, vagy kapcsolni egy led meghajtót.
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Az igazság az, hogy márt megterveztem és mintha pont te linkeltél volna erről valamit. Már nem emlékszem és elbizonytalanodtam.
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Nem én voltam, de írt róla valaki az biztos.
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Deee te voltál.....

Közben megtaláltam.
Bővebben: Link
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Félig jól emlékeztem
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Végre talán holnap tényleg elkészül a nyák és akkor kiderül, hogy működik-e.
(#) Dzót hozzászólása Nov 19, 2011 /
 
Nézegettem különböző oldalakat megoszlanak a vélemények arról hogy az IC-t lehet párhuzamosan kötni?
(#) reloop válasza Dzót hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
TDA7294S köthető párhuzamosan.
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Hogyan működik a MUTE?
Amit készítettél rajzot az alapján a MUTE láb 6,65V feszültséget kap, ha nyitva a kapcsoló. Ha zárom akkor földre viszi.

Viszont mindenhol azt látom, hogy némításkor +tápra kapcsolják a MUTE lábat.

Valamit rosszul értelmezek?
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Szia! Csatoltam az adatlap erre vonatkozó részeit.
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Pont ezért nem értem. A grafikon szerint kb. 3,5V -nál elnémul az IC.
Ezekszerint a te rajzodnál nyitott kapcsoló állás esetén van némítás?
De ott a STBY meg állandóan tápon van.
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
A Mute off jelentése: némítás kikapcsol. Attenuation: csillapítás.
A 3.5V (a gyakorlatban a szórás miatt inkább 3,6V) felett megszűnik a némítás, szól az erősítő. Ez a feszültség elérheti, de meg nem haladhatja a pozitív tápfeszültséget. Alsó korlátja az 1-es láb (STAND-BY GND) potenciálja.
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Köszönöm!
Közben gyanús lett, hogy mintha fordítva gondolkodnék.
(#) mzozo95 válasza kistotti01 hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem: milyen szigetelés megfelelő, ha több ic lesz egy bordán? Egyszerűen csak hűtőpaszta, vagy mivel szokás ezeket elkülöníteni a bordától?

Előre is köszönöm!
Zoltán
(#) reloop válasza mzozo95 hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Szia! Amennyiben az IC maximális teljesítményét ki szeretnéd használni alkalmazz hűtőtönköt. Ennek utána nézhetsz itt a témában. Mivel a hűtőtönkhöz fémesen kapcsolódnak az IC-k, csak a közös biztosítékkal védettek lehetnek közös hűtőtönkön.
50W alatt elegendő szigetelőt (csillám, szilikon) tenni a borda és az IC közé. A hővezető pasztát itt is ajánlott alkalmazni.
(#) Keresztes Vitéz hozzászólása Nov 20, 2011 /
 
Hello! Tegnap este "teszteltem" az erősítőmet egy buliba. 2x TDA7294 híd, 4 ohm-mal terheltem (8 ohm-osat rendeltem, de 4 ohm-osat küldtek...). Azon kívül, hogy cefetül melegedett, semmi probléma nem volt vele. Ha lesz pénzem azért beruházok 8 ohmos hangfalra. Én meg vagyok vele elégedve, még egy kis látványelem kerül bele, aztán kész. Nagyon jó cucc lett, köszönet mindenkinek a fórumban, sokat segítettetek
(#) CosmicAntagonist hozzászólása Nov 22, 2011 /
 
Sziasztok! Valamikor nagyon régen láttam egy olyan TDA tervet, amiből ha több darabot "összedugunk" lehet hídba és párhuzamosan kötni. Így egy panelen csak egy áramkör van, de bővíthető stereo-ra, hídba, párhuzamosan és híd+párhuzamosan ugyan az a panel. Sajna már nem találom az eredeti ötletet. Próbálom összerakni, de jumperek és egyéb trükkök nélkül nem igazán sikerül, pedig úgy szeretném. Ha valakinek volna ideje ránézni a tervre megköszönném, azt hiszem belekeveredtem.
Következő: »»   306 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem