Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   98 / 1679
(#) Márk hozzászólása Aug 4, 2007 /
 
Sziasztok! Elkészült az LM317-es szabályozható tápom. 1.2-30V-ig lehet szabályozni. Mellékelek két képet.
(#) lamalas válasza Márk hozzászólására (») Aug 4, 2007 /
 
Latom kicsit keves helyet hagytal a 2200u-os elko korul, de azert jo lett!
(#) schyber hozzászólása Aug 4, 2007 /
 
hali márk dobbj fel egy kapcs rajzot pllz lehet énis megtom csináálni annyi kacatom van... minyár lökök képet am mosthegytam abba a kiforrasztást és semmi tippem mitcsinálljak ezekkel:SS
(#) Márk válasza schyber hozzászólására (») Aug 4, 2007 /
 
Bontottál PC-tápot? Az alkatrészek alapján úgy tűnik. Amúgy az itteni alkatrészkatalógusban megtalálod a rajzot, "LM317" kulcsszóval.
(#) lidi válasza Topi hozzászólására (») Aug 4, 2007 /
 
Azért ha kész lesz ugye küldesz róla fotót ? Nemtudom mi lesz ebből, vmi időmérő sportcsarnokba ? 160 / 7 az ugye 22 digit re is elég. Jó kis meló.
(#) WD40 hozzászólása Aug 4, 2007 /
 
Heló mindenki! Készen van a sub erősítőm végre valahára.
Kb. 90W-ot képes leadni. Az AHX2530 (hangszóró), amit meghajtani hivatott, ott van mellette az asztalon a képen. A doboz egy még működő Sherwood CD lejátszóé (a "bele" el van rakva csak egy doboz kell neki , átalakítva és lefújva belül.
Maga az erősítő panel majdnem ugyanaz, mint az itt található sub kapcsolás, néhány dolgot át kellett alakítottam rajta. Picit talán a kábelezésen még finomítok egyszer, és vmi "dizájnon" is el kell gonodlkodom, de körül-belül készen van.
(#) watt válasza WD40 hozzászólására (») Aug 4, 2007 /
 
Szép lett, tetszik a színe is! A belső elrendezés is igényes munka! Gratula!
(#) schyber válasza Márk hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
megkérdezném márk hogy ez amit küldtél kapcsolás 230v ról lehet szabályozni h mennyit adjon le pl: 2v-30v ig



http://www.hobbielektronika.hu/katalogus/alkatresz_9.html
(#) Mzolee hozzászólása Aug 5, 2007 /
 
Sziasztok!
Készen vagyok végre a fényorgonámmal, szépen üzemel.
Fő szempont volt a kölcséghatékonyság mellett a leggondosabb kivitelezés ami tőlem tellik a 230V-ra való tekintettel.
A doboz érdekessége, hogy egy katonai rádió szervízdoboz volt (6mm-es falvastagsággal!), ami tartalmazott többek közt 4db GU-50-es adócsövet; egy délutáni munkával sikerült szétforrasztani a belsejét, így hozzájutottam egy rendkívül strapabíró dobozhoz. A szerelésre nagyon ügyeltem és az elrendezésre is, sajna a doboz festése és feliratozása elnapolódott.
Ez volt az első komolyabb munkám cipősdoboz hangfalak és uzsidobozos TDA-2003-as erősítők után.
(#) Márk válasza schyber hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Szia! Az egész trafó kérdése. 37 volt a maximum a stabilizátornak. Ha a 230-at akarod szabályozni ahhoz más módszer kell. Izzó fényerejének szabályzását például fázishasítással oldják meg.
(#) MaSTeRFoXX hozzászólása Aug 5, 2007 /
 
Sziasztok!

Elkészült a haglejátszós csengőm... Van benne egy mikrovezérlő ami egy flash memóriát olvas ki amiben a hang van. Onnan egy egyszerű ellenálláshálós DA konverter, majd egy TDA2003-mas erősítő van a végén. (amin egy autóriasztó hangszórója.) A hangot sorosporton lehet felmásolni rá (8bites,8kHz-es wav fájl-t)
Na de beszéljenek inkább helyettem a képek, és a videó (igen a hangszóróba egy zokni van dugva, hangcsillapításként, még akkor is nagyon hangos ha le van hajtva a hangerő...)
(#) tbence3 válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Jó lett a hang
Egész komoly kis projekt! Gratula. Igényes kivitelezés is
(#) ndavid87 válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Ez aztán
(#) Topi válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Kakas kukorékolás nagyon állati Csak gratulálni tudok hozzá!

Várjuk a cikket belőle
(#) vicsys válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Ez naggggyon komoly!
(már értem miért olyan kelendő a nyugtató...)
gratula
(#) zoly15 válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
ez nagyon szép
erre a kukorékolásra őgy megijedtem mert a füles majdnem fél hangerőn volt
(#) Topi válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Van nekem is egy pont ugyan ilyen kürtöm, és meglátva már alapból lehalkítva indítottam... Tudom mire képes
(#) ndavid87 válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Hány másodpercnyi hangot tud lejátszani?
(#) watt válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Nagyon jó lett! Én is csak Topihoz tudok csatlakozni, várjuk a cikket!
(#) Gory válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Én is csináltam már ilyet, de valamiért eléggé recsegve szólt. Van fent a neten egy hasonló PIC-es hanglejátszó, egy trükkös tömörítési eljárással. Valami 1,5 bites meg 1 bites tömörítési eljárással egy kondin keresztül működik a dolog, meg I2C eeprommal, még szoftvert is csináltam hozzá ami wav-ból tömörít. Aztán nem működött jól és kínomban megcsináltam ezt a fajta megoldást.
(#) MPi-c válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Nagyon jó . Kakas hangja saját felvétel ?
(#) schyber hozzászólása Aug 5, 2007 /
 
hali van 2pc coolerem a proci hűtőn kívül és az egyik egy táp cooler volt anno... és kikopott én beolajoztam helyreraktam és most ugypörög 12v ot nimd 2mint a ....... szal eléggé gyorsxD meg hangja is van a cooler szabályzón amit lehet építenni más módszert nemudtok mondani h pl kevesebb áramot kapjon stbstb??? mert azt megtudnám oldani h 8ledet még rákötök a beépített coolera hogy szebblegyen csak nemtom h akkoris ugyanolyan gyors marad e ha ugyanarról üzemeltetem mint a ledeket???????
(#) MaSTeRFoXX válasza Gory hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Itt nincs semmi tömörítés, csak a hangnak megfelelő 8bites adatot szedem ki a wav-ból, elfér így is

ndavid87: 16Mbites a memória=>2Mbyte, 8kHz-el olvasva kb 4.26 perc. Kicsit el lett túlozva, de ebből még egyszer zenélő ébresztőóra is lesz. Van 1Mbites memória is, de egyszerűbb volt 1 fajtába beletanulni, annyival meg nem is drágább ez a fajta. (kb 100Ft a különbség)

MPi-c: Nem saját felvétel, a miénk még nem kukorékol

Várjuk még a szomszédok észrevételeit Múlkor néhány embernek feltűnt amikor felkerült az autóriasztó

A cikk íródik... a vindóózos szofver is kultúráltabb formában van már

Végül ilyen lett. Egyszerű dizájn, salátás tálkából lett tető neki
(#) schyber hozzászólása Aug 5, 2007 /
 
nemhangos egy picit?
(#) zoly15 válasza Topi hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
és te mire használod?
nekünk is van 1 csak foglalt
(#) csikosgabi hozzászólása Aug 6, 2007 /
 
Sziasztok.Ez egy aprócska Csapadék érzékelő.Az itt nem rég nyílt témába volt egy rajz ami megtetszett és megépítettem.Annyi változtatás kelltt rá hogy a C1 értéke 22nF lett,és nem volt BC109 -es tranyóm és egy BC557-est raktam be,hogy jó hangos legyen a sima kis hangszóró helyére egy kis erősítős hangfalat tettem.Tökéletesen működik.
(#) Frankye válasza csikosgabi hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
És milyen hangja van? Csak "'dudál"?
Amúgy a dobozolás szép, bár szívesen látnék a belsejéről is képet!
(#) csikosgabi válasza Frankye hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
belseéről mindjárt lessz kép és csak dudál de azt vettem észre hogy mikor csöpögtettem rá a vizet (bezzeg most nem tud esni az eső)minél több víz volt rajta annál hangosabban sípolt.
(#) csikosgabi hozzászólása Aug 6, 2007 /
 
itt van
(#) Frankye válasza csikosgabi hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
Köszi az infót és a képeket is!
Következő: »»   98 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem