Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   111 / 3960
(#) schyber hozzászólása Aug 6, 2007 /
 
ehh nagysegítség vólt a winyó motorjámab 4csatlakozó van de nemtom hova kell bekötni az áramforrást h működjön... a jakdugó hát 5ezer körül volt az egész fües szal nemszeretném kidobni
(#) zsoltee0001 válasza schyber hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
(#) zsoltee0001 válasza Balázs hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
sajnos de...... ki tud adni akkora áramot
(#) Balázs válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
Az attól függ! Ha vadiúj, jó minőségű elemekből épül fel, akkor persze kicsi a belső R, ebben igazad van.
(#) mokus hozzászólása Aug 6, 2007 /
 
Remélem a kedves moderátoroknak is feltűnik, hogy ez a schyber gyerek minden problémájára ebben a topikban keresi a megoldást. Nekem őszintén szólva kivanvele a ...
5.9-es napba vele!
(#) schyber hozzászólása Aug 6, 2007 /
 
kösssz...
(#) Moderátor hozzászólása schyber hozzászólására (») Aug 6, 2007
 
Igen, feltűnt. A stílusa is, amiért már kapott egy warn-t, amint az látható.
Legközelebb figyelmeztetés nélküli kizárás következik! :banplz:
(#) _JANI_ válasza schyber hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
Szia. Hacsak maga a motor van meg, akkor a vezérléséről neked kell gondoskodnod! MERT! "CSAK" "három" tekercs van a motortestben, amit csillag kapcsolással kötöttek el és vezettek ki. Ezért van négy kivezetése. Legegyszerübben PL egy johson (CLK --> 4017/Q0-Q1-Q2/Q3-RESET --> tranyós telj. fokozat. ) számlálóval lehetne forgásra kényszeriteni.... De aszem a fórumban már van hasonló "HD vagy winyó"-s kérdés vagy projekt. (Fórum kereső...) Jó keresgélést!

Ha a nyák is megvan, akkor a vezérlő chipet kell megkeresned, (ehez fog menni a HD-motor kivezetése,) és arról az IC-ről kell keresni egy adatlapot. S abból már ki lehet követleztetni a vezérlést...

Jó kisérletezést! [off]Nem olvastam vissza! De biztosan igazatok van...
(#) schyber hozzászólása Aug 6, 2007 /
 
bocs a kérdésért de mindenért büntetést kapok? nemkell ámm pikkelni rám mer kezdő vagyok de azért kössz h állandóan szivattok
(#) Stadi válasza schyber hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
Idézet:
„Csak a sekélyes tudás dölyfös, az elmélyült ismeri fogyatékosságát, ezért szerény.”
- Körösi Csoma Sándor, ha jól emlékszem.

Bocs, ezt nem tudtam kihagyni.
(#) schyber hozzászólása Aug 6, 2007 /
 
megszoktam...
(#) Moderátor hozzászólása schyber hozzászólására (») Aug 6, 2007
 
Idézet:
„mindenért büntetést kapok?”

Nem, csak a viselkedési szabályok megszegéséért. Tessék elolvasni ezt a cikket.
Idézet:
„nemkell ámm pikkelni rám mer kezdő vagyok”

Senki nem pikkel senkire, főleg azért nem, mert kezdő. De bizonyos viselkedési szabályokat illik betartani, különösen a kezdőknek!
Idézet:
„azért kössz h állandóan szivattok”

Ugyan, meséld már el, ki szívat?
(#) pb hozzászólása Aug 6, 2007 /
 
hi
megtudnátok mondani mint tapasztaltabbak hogy hogyan lehet betenni a mini drill-be az 1mm-es fúróhegyet mert alapból kicsi bele és még egy picit sem szorítja össze a tokmánya

köszi
(#) schyber hozzászólása Aug 6, 2007 /
 
próbálld ki azt hogy veszel egy dobozos colat és miutéán joizüen elfogyasztottad tartalmát vágj kibelőle lemezlapot mármint a dobozából és rakd a fúró végére amit a tokmányba raksz... nekem sikerült és nemforog el
(#) maTaKee válasza pb hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
Nem tudom hogy te milyet vettél, de az enyémhez adtak 2db fúrótokmányt is, 1db a 1,5mm alattiaknak 1db a 1,5mm felettieknek, Vagy valami hasonló, lényeg hogy az egyik nagyobb a másiknál
(#) Peti_85 válasza pb hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
Figyu!
Egy jó tipp! Tegyél a fúróra egy zsugorcsövet, és melegítsd rá. Ha kell akkor mégegyet! és így már be tudod fogni, én így fogok bele 0,7-es fúrót a cuccba!!!
(#) Kicsa válasza pb hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
Üdv!
Én úgy csinálom hogy a fúrószárra egy trafótekercsről leszedett rézdrót végét ráragasztottam pillanatrgasztóval (nagyon vékony drót) és szépen elkezdtem rátekerni körbe-körbe...aztán amikor már elég nagy a keresztmetszete hogy hátulról a befogópatronba tolva megszoruljon,akkor leragasztom a drót másik végét is.Nekem bevált bár néha elég macerás megcsinálni jóra,úgyhogy inkább én i ski fogom próbálni a többi remek 5letet...
(#) pb hozzászólása Aug 7, 2007 /
 
hi
enihellt vettem és nekem is attak hozzá két darab olyan tokmányt de egyikbe se birtam belefogatni
de így kipróbáltm a zsugorcsovezést is meg a colás dobozost is és sikerült
köszönöm mindenkinek
(#) AM2k hozzászólása Aug 7, 2007 /
 
Sziasztok,
Mellékeltem egy kapcsolás részletet amit nem teljesen értek, hogy a FET-ek hogyan is működnek ill mi célt szolgálnak.
FIP_xxx - adatvonal,
tápok 5V és 3,3V stabilan mindig rajt van.
A FET-ek fesz illesztést végeznek?
El tudná vki magyarázni?

kapcs.JPG
    
(#) Medve válasza AM2k hozzászólására (») Aug 7, 2007 /
 
Lehet, hogy tévedek, de szerintem itt a FET-nek egy védelmi funkciója lehet. Az eszköz adatvonalait védheti a túl nagy áramtól. A feszültség eltolás inkább lehetséges, de mit kötött össze ez a kapcsilás?
(#) AM2k válasza Medve hozzászólására (») Aug 7, 2007 /
 
Egy BGA-t és egy kijelzőt. Én is vmi ilyet sejtek csak nem igazán értem a mechanizmust.
(#) rcstuning hozzászólása Aug 7, 2007 /
 
Sziasztok!
Össze kellene állítanom egy olyan kapcsolást, ami kb 20V-os kimeneti impulzusokat ad. Jó lenne ha állítható lenne a frekvenciája másodpercenként 1 és 10 között.
Én egy astabil multivibrátorra gondoltam csak nem tudom, hogy milyen alkatrészek bírnák el a max 30V-ot. Persze az RC tag értékeire is kíváncsi lennék. Az R tag természetesen egy potenciometer lenne,hogy állítható legyen. Szóval van valakinek ötlete az alkatrészekre? Vagy az astabil m.vibrátort hülyeségnek tartjátok?
Köszi
(#) burkus hozzászólása Aug 7, 2007 /
 
helo
az oldalon találtam ezt a kapcsolást :ezt
ennek megépítettem a h-hídját és nem ment utána néztem hogy nincsenek e felcserélve a tranyók ?
(#) fureszk válasza burkus hozzászólására (») Aug 7, 2007 /
 
Hát nemtudom mennyire értessz az elektronikához, de nem az kavart meg, hogy NPN és PNP típusú tranzisztorok is vannak a kapcsolásban?
(#) KeserűCukor hozzászólása Aug 7, 2007 /
 
Hali!
Szobámba szeretnék egy ledes lámpát minél olcsóbban...
Eghy fehér led sort szeretnék, középre a mennyezetre, lelógatva valamivel...
Természetesen normális fényerővel, energiatakarékosra. Inéhol láttam komolyabb elektronikát ledekhez az dob valamit rajt?

Hogy lehet kihozni egy fehér ledből a legnagyobb fényt a lehető legalacsonyabb fogyasztással, leghosszabb élettartammal...

Ez a grafikon is érdekesnek tűnik...
Bővebben: Link

Hol lehet venni olcsón fehér ledet? És mennyire fontos az a cmd meg a szöge, egyáltalán az a cmd mi? Meg a lumen?
(#) Norberto válasza KeserűCukor hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Ha nem lennél annyira lusta, egy óra alatt gyönyörű szépen összekutathatnád az infot a netről...........

Mindenre van válasz, csak keresni kell, megfelelő helyen, megfelelő kulcsszavakkal, stb, stb...sőt, azt is elárulom, hogy mindenre van MAGYAR nyelven is válasz a neten! Akár itt a fórumon, vagy akár 1-2 másik fórumon...

http://www.google.co.hu
(#) Norberto válasza KeserűCukor hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Ja igen!

Azt még elfelejtettem említeni, hogy a LED-ek általában elég kis szögben világítanak, tehát nem lesz elég egy sornyi LED ahhoz, hogy úgy tudj vele világítani, mint egy normál izzóval...

A normál izzó ugyanis körsugárzó típus, míg a LED-eknek úgynevezett szúrófényük van általánosságban.

Az meg a másik dolog, hogy a LED-eknek iszonyat hideg fényük van bármilyen hagyományos izzóhoz képest...ÉN tutira nem tudnám elviselni napokon, heteken, éveken keresztül a LED-ek fényét...

Apropó!

A most kapható teljesítményLED-ekből kb. 15 db kellene ahhoz, hogy egy 100W-os izzóval egyenértékű fényt tudj kinyerni végeredményként.
Egy dara ilyen telj.-LED kb 1500-2000 Ft körül van...biztosan megéri ez, mint venni évente 1000 Ft-ért jóminőségű energiatakarékos izzókat?
(#) Gery válasza Norberto hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Csak érdekességkép egy kis off:
Volt a TVben hogy a ledek fényének van olyan hátsa mint a napnak. Ergó egészséges mert a napfény kell a szervezetnek, pl: D-vitamin. És a lényeg hogy azt akarják eelérni elsősörban olyan helyeken mint pl iroda vagy ahol az ember sokat dologzik egy kis szobába, hogy csak ledes lámpa legyen. Meg nemtom még mondtak egy csonó előnyös dolgot (energiatakarékossab) hogy jobb lenne ha mindenhol (lakóházakban is) leddel világitsanak. :yes:
(#) Norberto válasza Gery hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Idézet:
„Volt a TVben hogy a ledek fényének van olyan hátsa mint a napnak.”


A TV-ben sok a mese
(#) Gery válasza Norberto hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
De ez diszkoverin volt ez biztos igaz (sztem van benne vmi , a csávó elég meggyőzőnek tünt )
Következő: »»   111 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem