Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   308 / 607
(#) Szabi1 válasza Máté hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Jah értem de akkor nem éri meg a tda 7294 jobb a tda 2030 vagy tda 1514, máris mondom a 7294 teljesítményét 12 v on de ha kevés volton megy akkor b osztályba dolgozik azért nem ajánlom.
(#) Szabi1 válasza Máté hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
A stanby az =a készenléttel. Az ic kevés áramot kap és hamarabb bekapcsol. 12v on 8 ohmos terheléssel 10 w teljesítményt ad le.
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
A rajzodon a stby érintkezés és a + táp közé kell 1 kapcsoló úgy működik, de lehet állandóan a + tápon ha nem használod.
(#) reloop válasza Máté hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Szia! Alap fogalmakat kéne tisztázni. Gyere ezzel a kérdéssel: ide , vagy ide.
(#) Máté válasza Szabi1 hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
a tda 1514-et kicsit drágának találom 7000ft-ért.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Már úgy is mind1 ha új topicot nyitott nem?
(#) Szabi1 válasza Máté hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Tom en 1 philips tv ból szedtem ingyen 2 db ot 50w teljesítménye van +-24v on
(#) Máté válasza (») Nov 28, 2011 / 1
 
oké!
nem muszáj nekem ez a tda ic ajánlhatnátok valami hasonló teljesítményüt ami rendesen üzemel 12v-on. már ha van ilyen
(#) Bassmester válasza Máté hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Neked valami "autós" ícé kéne, pl: TDA 7384...7386, stb.
4 × 20-22W RMS-t adnak le 4 Ohm-ra, szimpla 12V-ról és a hangjuk is tűrhető.
(#) reloop válasza Máté hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Szia! Az autó 12V (járó motornál 14V) feszültségével közvetlenül csak 5-20W teljesítményű erősítőt tudsz meghajtani. A leadott teljesítmény hídkapcsolással és a hangszóró impedancia csökkentésével növelhető.
Vannak speciális IC-k melyek 12V akkufeszültségből - saját feszültség növelő áramkörük révén - némileg többet teljesítenek: TDA1562Q.
Amit szeretnél, ahhoz egy feszültségátalakító szükséges, mely a 12V-ot váltakozó árammá alakítja és feltranszformálja. Bővebben: Link
A TDA7294 is ilyen táplálást igényel, legalább +/-16V szimmetrikus tápot. Ha felvállalod egy kapcsoló üzemű táp építését/beszerzését, akkor érdemes elmélyülni ezen IC működésében.
Javaslom nézz bele néhány témába, hátha valamelyikben találsz számodra megfelelőbb megoldást: Bővebben: Link
(#) reloop válasza Máté hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Ezt ajánlom: Bővebben: Link, vagy ezt Bővebben: Link
(#) reloop válasza Máté hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
A legjobbat majdnem elfelejtettem: Titi cikke.
(#) Máté válasza reloop hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
köszönöm szépen
(#) reloop válasza Máté hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
Szívesen. Melyikbe fogsz bele?
(#) feccus hozzászólása Nov 30, 2011 /
 
Sziasztok

Tudja esetleg valaki,hogy egy mikroshop-os kapcsolású tda7294-nek mennyi a max. felvett áramerőssége,teljes kihajtás mellett?

Köszönöm.
(#) reloop válasza feccus hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
Szia! A csúcsáram a féltápfesz osztva a hangszóró ellenállással. Az átlag ennek 35%-a durván. Pl. 30V/4 ohm = 7,5A (gyakorlatban ~6,5A). Átlag áram 2,45A (2,3A).
(#) Máté válasza reloop hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
Szerintem a TDA1561Q lesz a nekem legmegfelelöbb.
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
Jelenleg a megépített sztereó végfokban, 2db 100w-os lemezes bando trafó van.(ezeket találtam itthon) Közelítve a teljes kivezérléshez,szépen pislákol a power led,gondolom a nagyon kevés áramerősség miatt. Most tervezek trafó cserét,4 ohm-os hangfalaim vannak.
Találtam egy 330VA-es 2x20V-os toroidot,viszont csak 2.5A-t tud.
(#) reloop válasza feccus hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
A 330VA elegendő, gondolom a szekunder alacsony keresztmetszetű huzallal lett tekercselve. 1,5mm átmérővel kéne megtekerni. Bővebben: Link
(#) reloop válasza Máté hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
A TDA1561Q elég ritkaság, biztos ezt választod?
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
1,5-el van tekerve,engem nem a teljesítménye zavar hanem az hogy elég-e neki a 2,5A terheletlenül amennyit tud a trafó. Találtam még a neten egy termetes méretű és súlyú árnyékolt BANDO trafót több leágazása van 2x22V hasznosítható belőle. méretei : 101 X 85 X 53mm
ez egy sony 2 X 2 csatornás komplett high-tech csúcsmodell trafója.
(#) reloop válasza feccus hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
A toroidot részesíteném előnyben. A 1,5-es huzalt nyugodtan terheld 5A-rel. Ha bizonytalan vagy érdeklődj a trafó információban.
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
Rendben,köszönöm.
(#) sanca2 hozzászólása Dec 1, 2011 /
 
Sziasztok

Egy érdekes kérdésem lenne, hátha valaki próbálta már a tápfeszt szét szedni a 7-13 és a 8-15 ös lábakon A 7-8 as láb kapna +-50V a 13-15 ös láb meg +-25V-ot
Jobb lenne e a dinamikája ( vagyis jobban kihajtaná -e? ) ?

Köszi a válaszokat
(#) reloop válasza sanca2 hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Szia!
Addig jutottam, hogy a 7,8 lábakra 100 ohm 470µF szűréssel adtam tápot. Így az előfok késleltetve kapott feszültséget és az IC tönkre ment.
Az adatlapon van G osztályú kapcsolás az működő képes, valaki legalábbis írta, hogy kipróbálta. Ott az IC-nek kevesebb hőt kell leadnia.
A kihajtásról a feszültségutánhúzó kondi gondoskodik. A TDA7293 kicsit jobb ebből a szempontból, mert ott a kondi külön kimenetről kap meghajtást, amit a hangszóró nem terhel.
Ha a hangján szeretnél javítani ezt ajánlom.
(#) sanca2 válasza reloop hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Szia

Én nem erre gondoltam, egy külön tápot neki, nem ellenálláson keresztül hanem külön trafó megszürve ahogy illik és onnan táplálva.
Mert ugye a feteknek a nyitó feszültsége "nagy", ha csak itt nem valami kis nyitófeszültségű fetet raktak bele (integráltak) amit nem hiszek

Üdv
(#) Máté válasza reloop hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Hogy érted azt, hogy ritkaság?
(#) reloop válasza Máté hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
A TDA1561Q az általam látogatott kereskedésekben nem kapható, és még senki nem nyitott ezzel kapcsolatos témát. Nem lehet számelírás az IC megnevezésében?
(#) reloop válasza sanca2 hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Értem mire gondolsz. Csak leírtam a kalandomat.
A 7,8 lábak feszültségének megemelésétől azért nem várok eredményt, mert a negatív tápoldali végfetnek az elé kötött fázisfordító korlátlanul tud gate feszt előállítani, a pozitív táp oldalon pedig az említett bootstrap a meghatározó. Olvasom a fórumon, hogy terhelés nélkül túlvezérelt IC-t sikerült a másvilága küldeni. Kevés egyéb okot látok rá mint a gate feszültség túllépését. Összességében lebeszélnélek róla.
(#) sanca2 válasza reloop hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Szia

Köszi a választ
Következő: »»   308 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem