Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép tápegység
 
Témaindító: sayd, idő: Júl 13, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 20
(#) mindenes válasza Lalaaa hozzászólására (») Nov 7, 2011 /
 
Nem kell átalakítanod semmit, a zöld szálat a feketével összekötöd és már működik is.
(#) Lalaaa válasza mindenes hozzászólására (») Nov 7, 2011 /
 
Zöld szálat a feketével? kicsit bővebb infót kaphatnék?
(#) mindenes válasza Lalaaa hozzászólására (») Nov 7, 2011 /
 
Igy már remélem érthetőbb tessék:Bővebben: Link
(#) Lalaaa válasza mindenes hozzászólására (») Nov 7, 2011 /
 
Mégegykérdés. Fejegységet rálehetne kötni erre a tápra? vagy esetleg egy autós erősitőt ami 12V-on müködik?
(#) proba válasza Lalaaa hozzászólására (») Nov 7, 2011 /
 
Lásd PC táp átalakítása akkumulátor töltőnek topicot.
Igy simán rákötheted ,de lehet hogy nem fog működni mert a 12 V csak egy elméleti feszültség.Erre nem szabályoz a táp.
(#) Steven84278 hozzászólása Nov 19, 2011 /
 
Hali!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy a PC tápból tudok-e hasznosítani kapcsolóüzemű IC-t a 24VDC 3-4A->12VDC 3-4A előállítására?
Pontosabban, van benne olyan IC amivel ezt Bővebben: Linkhelyettesíthetném?

Várom a válaszokat!

Köszi üdv Stev.
(#) proba válasza Steven84278 hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Ennyire egyszerűt nem találsz bennük.
(#) Inhouse válasza Steven84278 hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
A 24V 3-4A, az 12V 6-8A, vagy a 24V 1,5-2A -> 12V 3-4A...
Meg lehet csinálni egy PC táp alkatrészeivel és némi plusszal, de ennek megfelelő IC nincs benne.

Üdv
Inhouse
(#) marone hozzászólása Nov 23, 2011 /
 
Helló !
Miért jó az hogy a számítógép tápnál a "föld" az féltápon van ?
Ill. alkalmazzák ezt a megoldást máshol is ? Vagy csak itt ?
Kösz !
(#) erbe válasza marone hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Mi az, hogy féltáp?
(#) marone válasza erbe hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Hát úgy van megoldva, hogy a fázis és a nulla 2 kondenzátorral (asszem az) van összekötve, és eközé a kettő közé van kötve a föld.
Szóval ha nincs védőföldelés a konnektorban, ahová a számítógépet kötöd, akkor a számítógép házán és a védőföld között (a radiátor pl. vagy a gázcső csövei, azok le vannak földelve), a hálózati feszültség felét lehet mérni.

A kérdés az, hogy miért jó ez a megoldás ?
(#) proba válasza marone hozzászólására (») Nov 24, 2011 /
 
Elvileg ha a földet rákötöd ,akkor zavarszűrő .
(#) eSDi válasza marone hozzászólására (») Nov 24, 2011 /
 
Üdv!

Azért van így, hogy a primer körben lévő tranzisztorok a primer tekercsen meg tudják fordítani a rajta átfolyó áram irányát, így teljesen kihasználva azt.
(#) proba válasza eSDi hozzászólására (») Nov 24, 2011 /
 
Gondolom azt a GRAETZ után lévő kondik elrendezik.A bemeneten lévő kondik akkor is vannak ha csak egy tranzisztoros a táp,sőt a kondik nélkül is működik a táp.
(#) marone hozzászólása Nov 24, 2011 /
 
Szóval akkor ez valami zavarszűrés-dolog.
Mert más készüléknél nem hallottam ilyen megoldásról.
(#) proba válasza marone hozzászólására (») Nov 24, 2011 /
 
Legtöbb kapcsolóüzemű táppal ellátott berendezésben van,(néha egyszerűsítve csak az egyik ág van lekondizva ) sőt burkoltan külön egységként sok egyéb szerkezetben.
(#) erbe válasza marone hozzászólására (») Nov 24, 2011 /
 
Az nem féltáp, hanem zavarszűrő. PC tápot meg nem illik földelés nélkül működtetni.
(#) marone válasza erbe hozzászólására (») Nov 24, 2011 /
 
Értem, de nálunk a hálózatban nincs mindenhol földelés, sajnos nem lett kiépítve.
Úgyhogy marad a ház radiátorra kötése.
Az le van földelve.
(#) marone válasza erbe hozzászólására (») Nov 24, 2011 /
 
Hát csak azért gondoltam, mert ugye pont a felét lehet mérni rajta mint ami a hálózatban van.
(#) Directors hozzászólása Nov 28, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy FSP400--60PN tápegységem amiben a ventilátor sajnos csapágyas lett. Nagyon hangos. Igaz nem mindég jön elő és ha elő is jön akkor egy 5-10 perc múlva elhallgat.Egy ilyen ventilátor van benne: DC Brushless D12SM-12 12V 0,30A Bővebben: Link
Ebbe szeretnék vásárolni egy új ventit de én olyasmit halottam,hogy olyan venti kell bele ami 5V-tól indul mert ez a tápegység szabályozza a fordulatát a ventilátornak.

Én ezeket nézegettem:
Ez 7V-ról indul csak.
Ezeknél pedig azt sem tudom mennyiről indulnak.
1
2
Ti mit mondtok ezek közül valamelyiket beletehet?
(#) mugab válasza Directors hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Szerintem szedd szét a ventit, olajozd meg a csapágyait, aztán majd 2 év múlva gondolkodj el hogy venned kéne ...egy másik tápot.
Amúgy szerintem nem lesz baja egyik ventitől sem.
(#) Directors válasza mugab hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Kontakt sprayvel már befújtam. Akkor segített 1-2 hónapig de most ismét hallható. Ez is megfelelő vagy rendes kenőanyag kellene oda?
(#) satlokk válasza Directors hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Szia!
Szerintem kell,mert a kontakt spray kiszárítja és ezért nem árt valami olajszerü anyag is.
(#) erbe válasza Directors hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Kontakt spray az nem arra való. Műszerolaj (varrógépolaj), vagy vazelin. Azt legalább minden rendes gyógyszertárban kapni.
(#) sikolymester válasza Directors hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
WD40-et neki, én azt szoktam. Egy-két évig mintha új lenne utána. Persze örökké nem lehet járatni így sem.
(#) Directors válasza erbe hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Vazelin? :O
Azt hogyan kenjem bele?

sikolymester WD40-et adtam neki.
(#) erbe válasza Directors hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Először is tisztítás nélkül semmilyen kenés nem lesz hosszúéletű. Ki kell húzni a tengelyt, a mágnesről (forgórész) le kell törölni a rárakódott port. Egész komolyan meg tudja fogni. A tengelyről és a perselyből is ki kell törölni a belekötött koszos zsírt. Esetenként fekete kemény rétegek jönnek le, ki.
Na utána már belefér a vazelin.
(#) Directors válasza erbe hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
Értem. Hát megpróbálom szétszedni,igaz soha nem szedtem még szét ventilátort. Valami tanácsot tudtok adni,hogy mit húzzak vagy szorítsak össze,hogy szétjöjjön?
(#) laszlokunstar válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
A megoldás amit írtál tökéletes. Nekem a seeger gyűrű leszedésével szokott gondom lenni, ezért én más az előzőekben le nem írt, számomra bevált, szétszedés nélküli módszert használok.
Lapos magas oldalfalú(!!!) tál, picit nagyobb átmérőjű a ventilátornál, petróleumot öntök bele, és az előzőleg külsőleg megtisztított ventilátort beleteszem, és 12V-al meghajtom, járatom egy darabig. A csapágyakból a lerakódott piszokkal keveredett kenőanyagot szépen kimossa. A tálból való kivétel és letörölgetés után a ventilátor seeger gyűrű felőli oldalán alacsony viszkozitású olajat öntök be pár cseppet, majd megforgatom, a ventilátort tengelyirányban is megmozgatom jó párszor és a seeger gyűrű felett levő nyílást új raqasztóval lezárom.
(#) Directors válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
Megpróbálkozom vele,köszi és neked is laszlokunstar .
Következő: »»   8 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem