Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szabályozható toroid
 
Témaindító: , idő: Aug 7, 2007
Lapozás: OK   2 / 5
(#) ferci válasza hozzászólására (») Aug 7, 2007 /
 
... és a pálya két végén 240 körül van, azt is le kell ellenőrizned... innen-onnan vissza 1 cm és a 230-as égő rá... megvan-e a 20x volt.
(#) válasza ferci hozzászólására (») Aug 7, 2007 /
 
Na megcsináltam amit mondtál, méregettem, és ahogy húzogattam az égő drótját a pályán, úgy ment fel a fesz 0-ről egészen 130V-ig, ami már a pálya legvégén volt... de azt viszont nem értem, h miért csinálta közben azt, hogy mondjuk épp 100V-nál jártam, és egy pillanatra felugrott 140-re, de rögtön utána vissza 100ra... én arra gyanakszom, h nagyon meg kéne tisztítani a csúszkapályát, lehet h az a baja... de azis lehet h a multiméterem sz@r...

a pálya 2 végét meg elfelejtettem megmérni, de 1 perc és aztis megmondom
(#) válasza hozzászólására (») Aug 7, 2007 /
 
na azt is megmértem, égő meg csúszka meg minden nélkül, és 135V-van ott
(#) ferci válasza hozzászólására (») Aug 7, 2007 /
 
Na... akkor keresd meg a bemenő 230 hol és hogyan veszik el... milyen zeg-zug kapcsolás van a trafóban - az alján pl. több kötés is látszik. Ezt árammentes állapotban nézd meg, forraszd szét és azonosíts minden drótvéget.

Indulj meg a dugótól az egyik drót mentén és hogyan érsz vissza...
(#) válasza ferci hozzászólására (») Aug 7, 2007 /
 
Ok, hát akkor ez így fog történni! Közben lesz még más dolgom is, de estefelé már tutira lesz vmi eredményem. de most pár órára mindenképpen eltűnök...
(#) Fery válasza ferci hozzászólására (») Aug 7, 2007 /
 
Fiúk, mi van akkor ha ezt a toroidot eleve 230/110-re tervezték,gyártották ? Akkor pont jó a 130 V.
(#) ferci válasza Fery hozzászólására (») Aug 7, 2007 /
 
Jó a gondolat... de ha belement a 230, majd Gé megtalálja, hol a "felesleg"... azért írtam neki...
Akkor a többi 100 alá van tekercselve, elszigetelve, de a drótvég ( lóláb ) kilóg, hi...
(#) válasza ferci hozzászólására (») Aug 7, 2007 /
 
Sziasztok!

Híreim vannak!
Tehát az van, h a képen látható módon megbontottam a trafót: van 2 bemenet, amelyből az egyik /ami a tekercs elején van/ össze van kötve az egyik kimenettel. Tehát ez lenne a trafó 0-ja gondolom. A kimenet másik vége az a csúszkáról jön ugyebár. és van még a trafón egy olyan kimenet, ami ugyan sehova sem volt bekötve, de mérhetően megegyezik a feszültsége a trafóból a csúszkán kiszedhető maximummal; tehát ő lenne a tekercs másik vége, 135V van rajta.
És itt jön a lényeg: a tekercs, amin a csúszka van, félig a trafó belsejében helyezkedik el. tehát ezt úgy értem, h van a vasmag, rátekertek valamennyi menetet, aztán rádobtak 1 bakelit burkolatot, és rátekertek mégegyszer ennyi menetet, és ezen fut a csúszka!

Tehát Fery és Ferci, hát igazatok lett a végén

köszi a segítséget nektek, már csak a kapcsolást kell összedobnom hozzá


szerk.: a kép lemaradt mindjárt küldöm csak nemtom hova lett a fényezőgép...
(#) válasza hozzászólására (») Aug 7, 2007 /
 
Na itt a kép is Igazából már Ferci és érdemelne pontot.... télleg sokat segítettetek köszi mégegyszer

DSCN6167.jpg
    
(#) ferci válasza hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
(#) Fery válasza hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Szerintem is
(#) zoly15 hozzászólása Aug 8, 2007 /
 
sziasztok!
én ma kaptam 1 orosz gyártmányú szabályozható toroid trafót csak nem jön ki rajta fesz ill még nem mértem de pl rádiót nem visz
az adatlapján az van hogy: 220 400VA
és elfileg 220V-ig szabályozható ebből lehetne leválasztó trafót csinálni ha 1űltalaán jó?
képek csatolva
(#) zoly15 válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
a hiba megoldva elvileg mert ahogy jobban megnéztem a trf. bekötését észrevettem vmit a fedél alatt 1 biztosítékot ami ki van égve
3.15A-es és akkor 1 kérdésem marad jó leválasztótrafónak ez a cucc?
(#) Collector hozzászólása Aug 8, 2007 /
 
Én arra lennék kíváncsi, mi a még elfogadható hőmérséklet a szénkefének? Nekem van egy 6kVA-es szabályozható toroidom, és amikor megküldöm 5-6kW-on az egyik trafót, szinte ömlik a meleg belőle, és 80 fokra megy fel a szénkefe hőmérséklete (ami amúgy gurulós, és 2 van rajta). Meg persze a beton remeg alattam, mintha csak légkalapács menne
(#) zoly15 válasza Collector hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Idézet:
„beton remeg alattam, mintha csak légkalapács menne”

próbáld meg lelekkozni
(#) Collector válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
'lelekkozni' ez mi?
Gondoltam arra, hogy a hegesztőt bekötöm még mellé sorban, hogy azzal együtt szabályozzak, csak a vasmagját nagyon lassan lehet tekerni.
Ezekről a drágaságokról lenne szó : mázsás cuccok
(#) zoly15 válasza Collector hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
bocsi elírtam
lakkozni-t akartam volna írni
egyépként ezekeeet mire használod?
(#) Collector válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Hát a lakkozás hozzá annyit érne, mint sz*rnak a pofon, most a topikon belül nem térnék ki rá, hogy mire használom őket, de a profilomnál a weboldalamon látható.
Szerintem 80 fok az még elviselhető hőmérséklet, csak az a baj, hogy azt átadja a réznek, az meg kegyetlenül szétviszi a hőt, így a réz is 80 fokra felmegy. Mondjuk annyit minimum bírnia kéne
(#) zoly15 válasza Collector hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
szerintem is birnia kell és nem lehet h azért melegszik mert nem érnitkezik rendesen?
a szorítást a görgőn nem lehet állítani?
(#) válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Szia, kérdezted, h lehet-e 1 ilyen toroidot leválasztóként használni. A válasz: nem!. Ez így azért nem biztonságos, mert mint pár hozzászólással ezelőtt ki lett fejtve, a toroidnak csak egyetlen tekercse van. A tekercs "eleje"- vagy nullája ha úgy jobban tetszik - a 230 egyik bemenete, a másik bemenet az a tekercs "vége", és van 1 kimenet is, az pedig maga a csúszka. A másik kimenet pedig a tekercs 0 vége lenne. A leválasztótrafónak épp az lenne a lényege, h galvanikusan leválasztja a cuccaidat a hálózatról. A toroidnál ilyen ugyebár nincsen. Egyébként ezt énis csak tegnap óta tudom, itt magyarázták el nekem ebben a topicban , utánaolvashatsz
(#) zoly15 válasza hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
szia!
ez kár h leválasztótrafónak nem jó de amikor tekerem felfelé 1re jobban morog és még szikrázik is ez jó jel?
amúgy tudom h mit jelent a galvalikus leválasztás röviden tömören= a 0 nincs földelve-->> a földhöz képest nem ráz
(#) Fery válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Terhelés nélkül ??? Mert akkor gáz van.
(#) válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Idézet:
„a földhöz képest nem ráz”


Így ahogy mondod!

Egyébként ha morog meg szikrázik az soha se lehet túl jó jel... de amint látom ezt már Fery kollega is leírta....
(#) zoly15 válasza Fery hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
igen terhelés nélkül már hasonlí a
Idézet:
„csúszka”
végefelé a hnagja a vésőkalapácshoz és a csillagszóróhor a vákumcső vagy mi még félig sincs kinn akkor ez rossz jel?
maxon még a 6A-es kismegszakítót is levágja
(#) Collector válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Ha terhelés nélkül feltekered, akkor is búg? Akkor ott valamit elkötöttél.
(#) Fery válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Az valahol zárlatos méregesd át. Terhelés nélkül meg sem nyikkanhat. Ott nagy a gáz
(#) zoly15 válasza Collector hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
az lehetetlen h én vmit elkötöttem mert ez gyári orosz cucc
(#) fongab válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Ha orosz nem lehet hogy 127V? Az 230V tud morogni.
Az én szabályozható trafóm csak 12A felett morog, 220V os 250V ig lehet kitekerni.
Ha a szénkerék nincs elégé rányomva a vezetékekre 1A is szikrázik, mi közbe tekerem.
üdv.
(#) Collector válasza fongab hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Ha alapból nem búg, akkor terhelés nélkül sosem szabad neki. De akkor tuti zárlat van valahol, ha nem elkötés.
(#) fongab válasza Collector hozzászólására (») Aug 9, 2007 /
 
Egy tekercsről beszélünk, Lehet bemenet kimenet cserélve van.
Íme az enyém rajzba.
üdv.

trafó.JPG
    
Következő: »»   2 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem