Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   142 / 308
(#) illesoszkar hozzászólása Dec 4, 2011 /
 
Üdv mindenkinek,van egy oscilocop-om ki tudna tanácsot adni,hogy hol tudok venni olyan konyvet ami leirja a használati utasitást köszi
(#) proli007 válasza illesoszkar hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Hello!
"Van egy autóm. Hogy kell ezt vezetni?" Trabant, vagy kamion?
Ha van ilyen, akkor a gépkönyvét kell felkutatni. Vagy ha a működéséről szeretnél információt, akkor itt megnézheted az alapokat. De van külön topik is a használatukról itt. (kereső)
De elsőként a nevét tanuld meg, mert vagy oszcilloszkóp, vagy oscilloscope..
üdv! proli007
(#) illesoszkar válasza proli007 hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Valóban igazad lehet ,de ciril betükkel van ráirva minden,ezt úgy örököltem egy nagyon kedves barátomtól.De ő meghalt pedig nagyon becsbe tartotta ez a 70.-es évekből orosz katonai müszer soha nem mértem ilyennel ,de szeretném megtanulni igaz csatlakozó zsínórok eltűntek ,de igéretet kaptam,hogy megszerzik hozzá.Egyébként köszi a tanácsot ...oszkár
(#) griff hozzászólása Dec 6, 2011 /
 
Üdv mindnekinek!
Van egy Ok márkájú fúrógépem ami a mai napon egyszerűen leállt semmi égett szagot melegedést nem produkált egyszerűen leállt és azóa sem működik szétszedtem és szomorúan tapasztaltam hogy nem a kábelekkel van a probléma.
Ha feszültség alá helyezem és megnyomom a kapcsolót semmi sem történik.
Szeretném kérni a tanácsotokat. hogy mit tehetek.
(#) elektrorudi válasza griff hozzászólására (») Dec 6, 2011 /
 
Először is ellenőrizd, hogy van-e rá garancia. Ha igen, nyomás vissza.
Valószínűleg vezetékszakadás lesz. Műszerrel ellenörizni kell a hozzáférhető pontokon, hogy hol szűnik meg a táp. Ha kiderül, hogy a fordulatszám szabályzó hibás, akkor passz...
(#) griff válasza elektrorudi hozzászólására (») Dec 6, 2011 /
 
Nincs már rá garancia a vezetékeket pedig kimértem azok is rendben vannak :/ szerintem a fordulatszabályzó lesz a bűnös. Van a kapcsolóban 2 kis pöcök ami közül csak az egyik húz oda az érintkező párjához viszont azt nemtudom hogy gyárilag így van e..
(#) Frankye válasza griff hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Jó eséllyel az lesz a "bűnös". Így, látatlanban azt gondolom, hogy ez egy fázist és nullát is megszakító kapcsoló. Ellenőrizni kellene (pl. sípolós multiméterrel), hogy a kapcsoló benyomása után mind a két vezetéknek van-e "folytatása" a kapcsoló után. Ha csak az egyiknek, akkor az Általad említett "pöcök" a hiba forrása.
(#) proli007 válasza illesoszkar hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Hello!
De így szerinted ki fog tudni segíteni? Mert az írásodból nem derül ki, hogy az "oszcilloszkóppal végzett mérésekben" nem vagy jártas, vagy ennek a készüléknek a használatát nem ismered/nem tudod melyik kapcsoló milyen funkciót takar. Vagy mind kettő feltétel fenn áll. (Ez utóbbi a gyanúm.) De még a készülék típusát sem árultad el. Vagy fénykép, vagy valami támpont.. Mert ez így, csak pusztába kiáltott szó, semmi más!
üdv! proli007
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Elkészült a tárolószekrény. Előlappal, kihúzó fogóval, csiszolva, de felületkezelés nélkül.
További részletek itt.

natúr3.JPG
    
(#) rascal válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Nagyon szép lett!
(#) Frankye válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Egyetértek, valóban profi kinézete van, gratulálok!
(És nem utolsó sorban igen hasznos!)
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Sokak kérésére csináltam egy mintát a felezett rekeszekről. Még nincs megcsiszolva, nincs fenéklemeze, nincs előlapja és kihúzója se, de jól látszik hogyan is kell ezt elképzelni.
Most már ez az opció is rendelhető, akár részlegesen is.
(#) zenetom válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Szia!
Ez nagyon szép lett, gratula!
(#) zolika60 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Nagyon szép, aprólékos munka. Mondjuk én már több tíz éve megoldottam ezt a problémát, de ha most kéne ezt választanám. Igényes és szép.
(#) karesz01 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Nagyon szép, esztétikus,a műhelyben megállja a helyét asztalosokat meghazuttoló munka.
(ha az szakmád nem asztalos persze)
(#) Alkotó válasza karesz01 hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Nem vagyok asztalos. A kényszer szülte ezt a projektet, van két kezem, törtem kicsit a fejem, és így talán még fenyőnk is lesz.
(#) satlokk válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Szép ötletes én külön pontal jutalmaznám! ÜDV!
(#) Frankye válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Ezúton is meg kell dicsérnem a munkádat, tényleg nagyon szép lett. (Ha nem titok: Az osztólapokon a bemarás felsőmaróval készült, vagy fűrészelve van?)
Remélem, ezek után tényleg lesz karácsonyfátok, és alá is kerül "valami".
(#) Alkotó válasza Frankye hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Nehéz diplomatikusan, de mégis korrektül válaszolni, úgy hogy ne bántsam meg a "felsőmarósokat". Kizárólag saját véleményem szerint, a felsőmaró egy olyan szükségmegoldás, amit akkor kell elővenni, ha nincs más "normális" technológia a feladat elvégzésére. Akármilyen gyorsan is forog, nem lehet vele ideális kerületi sebességet elérni.
A hornyokhoz sem ezt használtam, hanem marótárcsát. Ráadásul, sokak tévhite ellenére, a vidiabetétes tárcsák nem igazán jók ehhez a feladathoz. Tehát jól köszörült, gyorsacél tárcsával hornyoltam. A szerszám itt kulcsfontosságú, de hiba lenne azt hinni, hogy a gép nem számít, mert azt is direkt ilyen jellegű feladatokhoz terveztem, hasonlóan a merőlegességet biztosító vezetőberendezéshez. Sőt a tárcsa felfogására is speciális megoldást találtam ki, mert e nélkül ilyen fordulaton és forgácsolási viszonyok mellett beremegne egy hagyományos merev felfogással.
Halkan megjegyzem, a 2mm vastagságú elválasztó lapocskák legyártása (több ezer kell belőle) az igazi kihívás.
(#) Frankye válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Idézet:
„a 2mm vastagságú elválasztó lapocskák legyártása (több ezer kell belőle) az igazi kihívás.”

Nem kétlem. Irigylem a türelmedet, a kézügyességedről és a találékonyságodról nem is szólva.
(#) Gafly válasza Frankye hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Több ezer???
(#) roland0327 hozzászólása Dec 11, 2011 /
 
Sziasztok! Hosszú idő után végre kezd valahogy kinézni a külön bejáratú műhelyem! Már csak polcok kellenek és bepakolni a cuccokat! Még nincs kész egy teljes hete az asztal de már most kupi van Apa beült laptopot szerelni..
már a fúróállványt lefogattam a végleges helyére.. Sikerült szereznem egy Jablotron riasztó egységet a napokba már csak azt kellene beprogramozni, nehogy felnyomják mert nem volt olcsó.. Nagyon nem! Majd teszek még fel képet a végleges kinézetéről.

Üdv. Roli.
(#) patexati válasza roland0327 hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Nekem egy mikrokapcsoló van az ajtóban és az UTP kábelt amin megy le a net azt használom a szobámban lévő buzzer-re rákötve Nekem is több százezer forintom van lent nem beszélve ha értékes javítanivalók is sorakoznak.. Nem volna jó ha ilyen probléma merülne fel,érvágás lenne.. Mai világban kell a riasztó
(#) roland0327 válasza patexati hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Nekem is a mikrokapcsolós dolog volt a tervem, de szinte ingyen sikerült szereznem egy ilyet, csak annyi különbséggel, hogy csak 3 mozgásérzékelő és 2 nyitásérzékelő van hozzá. Azért nem is adtam el, csak még nem volt vele időm foglalkozni de már holnap neki ugrok mert már sok értékes dolog van bent.. Csak hát az a baj, hogy hiába van körbe biztositva, néha az se ér semmit..
(#) brato válasza roland0327 hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Üdv!

Egész szép lett, de nehogy úgy járj mint én.
12 db konnektort szereltem be és így is kevés néha.
(#) roland0327 válasza brato hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Köszi! Vettem 3db 6-os elosztót, csak elég lesz..
(#) satlokk válasza roland0327 hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Ez igen szépen alakul,minden nem lehet meg egyszere.Mindenhez idő és pénz,nomeg kitartás szükséges.
Üdv Egy Öreg Rádiós róka.!
(#) SALáta válasza patexati hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Nekem SK riasztó van, no ha az megszólal... Egyszer próbáltam ki még csak, akkor is fülvédőben. Ha feltörnék valószínű felébrednék rá. A drágább dolgaim mind nagyok, trükközve is nehezen férnek ki az ajtón.
(#) tib12 hozzászólása Dec 12, 2011 /
 
Helló
Már régóta tervezgetem hogy felteszem énis a "műhelyem". Rend az nincs, de én tudom mi hol van és az a lényeg. Ez egyben szoba is. 14 évesen szerintem ez bőven sok nekem, de nem baj. Valamiért nem szeret a rend, ezért én se szeretem őt
(#) Doszpot válasza tib12 hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Helló. A rendetlenségedben egy nem tetszik, a billentyűzet a cuccok tetején. Na attól az egytől tudok kiakadni, ha billeg a billentyűzetem. Ezt leszámítva jó kis műhely ez. Örülj, hogy szobában van. (ilyen téli időben egy hideg garázs pl. nem a legkellemesebb hely)
Következő: »»   142 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem