Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF2 végerősítő
 
Témaindító: proksa1, idő: Feb 7, 2007
Lapozás: OK   83 / 163
(#) mrex válasza Geri86 hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Skoritól való persze hogy jó
(#) ABU hozzászólása Nov 18, 2011 /
 
KD mester Conductor V2-ről mi a véleményetek? Bővebben: Link
vagy az Alkotó-féle 130W-os VF2-ről. +-35V-os tápom van és szerintem nem is lesz nagyobb.
(#) mrex válasza ABU hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Légyszi olvass kicsit vissza....
(#) BULL1988 válasza reloop hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Nagyon köszönöm a segítséget! Sikerült így a nyugalmi áramot is beállítanom (60 mA-re), viszont az előtét ellenállásokat még nem változtattam meg. A szimulációnál ott akadtam el, hogy nincs a Multisimben TL431. Időm nem volt, hogy utánakeressek, de valahol le lehet tölteni hozzá? A 10.0-s verzió van fent.
(#) Dzót hozzászólása Nov 19, 2011 /
 
Mit gondoltok az erősítő elbírná valahogy a 2 ohm os terhelést?
(#) reloop válasza Dzót hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Szia! Azt tedd hozzá, hogy +/-24V tápod van
A Conductoron dupláznám a feteket a biztonság kedvéért, úgy mint 270W-oson van.
(#) (Felhasználó 46585) válasza BULL1988 hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Én a 10.1-est használom, ott a Power/Voltage Reference könyvtárban van.Próbáld meg, hátha a 10-esben is ott van.
(#) BULL1988 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Köszi, meglett!
(#) szamóca hozzászólása Dec 8, 2011 /
 
Na ma kidobtam a B5 -öt a dobozából, és betettem az eredeti verziójú VF2-őt. Alapból beindult, semmi gond nem volt vele. Nyugalmi szép lassan kb 10perc alatt stabilizálódott, 60mA-re állítottam. Mindenképpen helitrim. ajánlott ebbe a pozícióba! Yello-Touch lemez berak, hallózás..... No ez sem az a hang amit keresek, ez már első hangok után kiderül. Tömött digitális hangzás, mintha vágnák a hangok végeit. A magasak fémesek bántóak, főleg nagy hangerőn, a sztereó színpadkép sem áll össze. Vissza a kis tesót! (VF3) A kis bélyeg hangján rögtön vigyor az arcon. Megint Ő nyert...
(#) Ge Lee válasza szamóca hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Fene tudja, de egyik sem az a kategória amit szívesen hallgatnék nap mint nap. Régebben volt nálam is mindkettőből, akkor nekem a kettes szebb hangúnak tűnt a hármasnál, persze nem 60 hanem 100mA körüli nyugalmival.

Viszont buliban 3-400W-on király!
(#) bbatka válasza szamóca hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Tömören nekem is ez a véleményem róla. Még addig nem jutottam el sajnos hogy rájöjjek mi okozza. A sztereó képe is beszűkült. Ha lesz rá időm a műveleti erősítők cserélgetésével még adok neki egy esélyt.
(#) saraha válasza szamóca hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Szia.Szabad tudni,hogy a rendszered többi része mi volt?
(#) Tomy1 hozzászólása Dec 8, 2011 /
 
Sziasztok én megépítettem a 24 voltos verzióját de nem akar kinyitni a egyik FET és nem tudok rájönni hogy miért. Tudnátok segíteni légyszi?
(#) reloop válasza Tomy1 hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Szia! Gate-source feszültség rendben, legalábbis hasonlít a párjára?
(#) Tomy1 válasza reloop hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
ahham minden oké csak nem nyit ki a fet ha a potit tekerem fel akkor egy darabig elindul az oszcillon a jel a negatívról a közepére csak útközben lecsapja és lemegy negatívra és minden jó minden működik csak nem nyit ki a fet
(#) reloop válasza Tomy1 hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Pedig csak két utat látok: a gate nem kap elegendő feszültséget vagy rossz a fet. Mekkora ezalatt a gate-source feszültség?
(Kérlek tartsd be a helyesírás és a HE-hez illő fogalmazás szabályait.)
(#) Tomy1 válasza reloop hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
A fet az jó magában kinyit normálisan meg van a 12 volt normálisan ahol írja a rajz. Nem tudok rájönni sehogysem hogy hol a hiba
(#) reloop válasza Tomy1 hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Keressük meg! Melyiket építed Király, KD?
(#) Tomy1 válasza reloop hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
A 30 Voltosat építem
(#) reloop válasza Tomy1 hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Ebből még nem egyértelmű. Ez lenne az?
(#) Tomy1 válasza reloop hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
http://www.freeweb.hu/haromb/audio/vf2/vf2.html Ő lenne az és ebből a 30 voltos
(#) reloop válasza Tomy1 hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Világos! Tehát az a tapasztalatod, hogy a negatív táp van a kimeneten. Sokat segítene, ha megmérnéd a két Ugs-t és megírnád.
(#) Tomy1 válasza reloop hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Nincs nálam a panel most az a baj
(#) reloop válasza Tomy1 hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Semmi gond! A rendelkezésre álló információk alapján a visszacsatolás hibájára gyanakszom, persze lehet bármi más is. Néhány mérésből ki lehet deríteni. A nyák a Király-féle, vagy saját?
(#) Tomy1 válasza reloop hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Nem saját
(#) reloop válasza Tomy1 hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Jó lenne rápillantani. Ha tudod tedd fel.
(#) meszi válasza szamóca hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Biztos minden alkatrész megfelelően működik? Munkapontok?
(#) szamóca válasza saraha hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
A forrás Sony CDP-XB 630QS az IC Kácsa szilverline, a hangsugárzók kábele Qed Original, a hangsugárzók B&W 602 S3-ok.
(#) Lamboo hozzászólása Dec 26, 2011 /
 
Sziasztok
Lenne két láma kérdésem:
-A VF2 +-60V-os változatában mekkora fesz lesz maximum a kimenetén?
-És mivel ez egy végfok gondolom szükség van előerősítőre is igaz?
(#) elektrorudi válasza Lamboo hozzászólására (») Dec 26, 2011 / 1
 
Szia,
Ez nagyjából egy rail to rail erősítő, tehát elvileg közel +/-60V jön ki belőle csúcsban. De...
A valóságban ennél 1-5(10)V-tal kevesebb. Hogy mennyivel kevesebb, ez elsősorban a tápegységedtől függ: a trafó teljesítményétől, kialakításától (toroid vagy hagyományos), a puffer kondenzátor nagyságától, az egyenirányító diódáktól, a jel frekvenciájától és hosszától, a terhelő impedancia nagyságától stb.
Következő: »»   83 / 163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem