Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1518 / 3965
(#) kadarist válasza zsolti900 hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
Szia!
Van ott még egy kapcsolóüzemű hálózati tápegység, egy pufferkondi-csoporttal. Van még egy relés hangszóróvédő panel is, meg egy ventilátorvezérlő kapcsolás.
(#) zsolti900 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
Nagyon köszönöm Azt esetleg megtudod mondani, hogy hogyan nyerhetek ki valamiből is 45 voltot? Mert ennyi kellene ehez az erősítőhöz.
(#) lajcsi1975 hozzászólása Dec 13, 2011 /
 
Sziasztok.

Egy kis lektorálást szeretnék kérni , bár primitív áramkörröl van szó és bár meglehetett volna csinálni próbapanelen én mégis ezt választottam.
Tehát a kapcsolási rajzbol ezt a nyákot alkottam. Bár igyekeztem polaritáshelyesen kötni, főleg a tranyókat , de mégis lehet hogy elszúrtam.

Kapcsolási rajzot linkelem , a nyákot pedig kép formában adom közre.
Kapcsolási rajz
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) Akashi válasza lajcsi1975 hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
Nekem nem jön le a kép.
(#) lajcsi1975 hozzászólása Dec 13, 2011 /
 
A kép
(#) Akashi válasza lajcsi1975 hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
Úgy néz ki jó a tranyó beültetés, de a nyák kicsit keszekuszának tűnik. Mivel tervezted a nyákot?
(#) lajcsi1975 válasza Akashi hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
Lehet nem látszik de ezt egy ígőllel csináltam , lehet keszekusza , de a kapcsolási rajzot nem vittem be neki hanem egyböl a paneltervezővel nyitottam.
De az a lényeg hogy akkor ez így működőképes lesz, és csak ez számít.

Köszi.
(#) marton11 hozzászólása Dec 13, 2011 /
 
Sziasztok.
Nekem nagy dilemma, hogy ha hangszóró xWattos akkor az erősítő hány wattos kell legyen .És hogy ez a két érték között milyen viszony van? Van egy 2x250W-os mélyládám annak mekkora erősítőt kell építsek?
Lehet hogy egy ilyen hülye kérdés miatt kitagadtok a forumról. Előre köszönöm a válaszodat.
(#) pucuka válasza marton11 hozzászólására (») Dec 13, 2011 / 1
 
Egyáltalán nem hülye kérdés. Az a jó, ha a hangszóró terhelhetősége nagyobb, mint az erősítő legnagyobb kimeneti teljesítménye. Ilyenkor az erősítő nem tudja tönkretenni a hangsugárzót, mert mielőtt tönkremenne, már rég torzít az erősítő.
Ha az erősítő kimenő teljesítménye nagyobb, akkor egy kellően át nem gondolt hangerő poti feltekerése esetén a hangszórók leégnek, ill. durva esetben egyszerűen "kiköpi" a lengőtekercset a hangszóróból. Ne áltasd magad azzal, hogy ez nem fog előfordulni, mert odafigyelsz, de bizonyos körülmények között ez nem megy.
(#) SzAndras00 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
Köszi szépen!
(#) lajos1969 válasza kendre256 hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
Köszi megpróbálom letölteni!
(#) dravecz válasza elektromos hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Szia "elektromos"
A segítséged nem akarom minősíteni.
Aki ide fordul segítségért az már megtett egy pár kört,és utána tette fel a gondját ide.
A töltőm az nem mai "gyerek"! Garancia? Telefonszám?
De azért "nagyra" értékelem az "ötletes" segítséged.
(#) zolika60 válasza dravecz hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Valamelyik bringásban nem próbáltad? Ott olyanok olvasgatnak akik jobban értenek hozzá, de nem mindenki olvassa a Kezdő kérdéseket.
(#) Doktor1 hozzászólása Dec 14, 2011 /
 
Szevasztok!
A kérdésem a következő. Az álló lámpámban kicserélném a halogén égőt, ledes égőre. A kapcsoló fényerő szabályzós, gond nélkül cserélhetek?
(#) nedudgi válasza Doktor1 hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Szia!
Ha úgyis leég a LEDes világítótested, akkor minek cseréled le?
Az új LEDes világítótest szabályozható(dimmelhető)? Ha nem, akkor kétesélyes a dolog, talán valamennyire szabályozható lesz.
(#) rozsda hozzászólása Dec 14, 2011 /
 
Sziasztok.
Pici segítség kellene.
Van egy ősrégi Tacskó névre hallgató riasztó és nem akar rendesen múkodni.Van egy pár dolog amit nemértek/nemtudok.
Visszarajzoltam a panelt és feltettem a mellékletben.
A mozgásérzékelő mozgásra nyit és a bemenetre és a testre kötöttem.A szakadás feiratnál két kis drót van a panelba forrasztva és el van vágva.Nemtudom mi volt vagy mi kell ide.A párhuzamosan kötött ellenállások beállitásra szolgálnak mert egy kis vezetékkel vannak párhuzamositva.
Bekapcsoláskor visit mint a disznó amig a C2-C3 fel nem töltődik.NAND kapuk révén ezt értem is.Ez kb fél perc.Igazábol már tejjesen bele vagyok kavarodva a működésébe.
A T jelű csatlakozóra sem tudom mit kellene kötni.
Valaki segitsen tisztába tenni ezt a Tacskót.
Előre is köszönöm.
(#) gkari válasza Doktor1 hozzászólására (») Dec 14, 2011 / 1
 
Szerintem nem teszi tönkre, csak a szabályozható tartomány várhatóan nagyon szűk lesz a kicsi telj.igény miatt(ezek a "dimmer"-ek a max.telj.-t tudják a legjobb felbontással szabályozni).
(#) Soós Antal hozzászólása Dec 14, 2011 /
 
Üdv!
Már próbáltam az opto kapu és triak témakörbe de augusztusi az utolsó hozzászólás

A optocsatolóból létezik negált 6N137 ha nincs jel akkor kapcsol ha van akkor meg nem. Kérdés létezik optotriak ban is ilyen??
pl MOC3063 fordítva működjön arra én is rájöttem hogy 6N137 adom a bementet a kimenettel meg kapcsolom a MOC3063 igy elérve a fordított működést tudom lehetne elé egy sima NAND kapu is

Egyben azért kényelmesebb lenne.
(#) blackdog válasza Soós Antal hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Érdekes levezetés...
Ekkora gondot okoz tranzisztorral vezérelni az opto triakot? Egy NOT kapu kell elé.
Bővebben: Link
(#) jdani hozzászólása Dec 15, 2011 /
 
Szevasztok. Egy tápegységbe kellene KA431Az helyett egy regulátor. Tl431 is jó lenne bele szerinte. Szerintetek?
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Igen, ugyanaz mind a kettő.
(#) kameleon2 válasza elhungaro hozzászólására (») Dec 15, 2011 1 /
 
Sziasztok! Legalább százféle van. AZ EIB a 80-as évek technikája - ma már ugyan KNX-nek hívják, de ez inkább az Amerikai piacnak szólt és a háztartási gép gyártóknak. A tengerentúlon inkább a LON az elterjedtebb. HA tényleg fontos keress meg, mert a fél életem ezekre a rendszerekre ment el - van már némi jártasságom - sőt saját fejlesztésem is. Meg tudjuk keresni melyik rendszer a leginkább neked való, mert ha kórház , akkor akár meglévő nővérhívó rendszer is jó lehet, illetve talán fontos lehet az antibakteriális nyomógombok használata. Legjobb lenne személyesen beszélni, mert akkor katalógusokat is tudok mutatni, konkrét termékekkel, illetve élőben is megnézhetsz ezt-azt. Addig is nézz meg 1-2-t: Saját ISYGLT deemmegi 2wire 4 wire bticino és ami a legjobban érdekes lehet szerintem elsőre: ELSO
(#) janikukac hozzászólása Dec 15, 2011 /
 
Sziasztok!

Nem tudok elmenni rajtuk, ezért kérdem, hogy a KW1-521AGA kijelző használható-e az LD-S056 helyett??!!

ld-s056.pdf
    
(#) DecebaL válasza janikukac hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Szia!

LD-S056X-C helyettesíthető a KW1-521AGA -val mert mindkettőnek az anódja közös. Az LD-S056X-CC viszont nem helyettesíthető mert a katód közös.
(#) janikukac válasza DecebaL hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Köszönöm! Akkor azt jelenti, hogy ugyanaz a lábkiosztás is...?!
(#) DecebaL válasza janikukac hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Igen, ugyanaz a lábkiosztás.
(#) Doktor1 válasza gkari hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Ma vettem 1 landlite 1,5w led lámpát, betettem és elkezdet azonnal világitani, bekapcsoltam- még nagyobb fénnyel világi. Lekötöttem a o-t hozzá éerintettem a fázis ceruzát halványan világi. Ilyenkor mi van
(#) hibbantpasi válasza Doktor1 hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Szia!

Nincs véletlenül a villanykapcsolódban glimmlámpa,ami kikapcsolt állapotban világit? üdv: hp
(#) marton11 hozzászólása Dec 15, 2011 /
 
Sziasztok.
Most egy sokakaknak egyszerü kérdéssel jövök.
Hogy hívják azt a programot amivel virtuálisan kapcsolásokat raktok össze és tesztelitek azokat(csak virtuálisan) ? Mit ajánltok nekem a Googlen kivül mert sokat találtam de nem tudomn, hogy mi mire képes. ?
Köszönöm a választ.
(#) Doktor1 válasza hibbantpasi hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Nincs,
Következő: »»   1518 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem