Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   144 / 308
(#) roland0327 hozzászólása Dec 14, 2011 /
 
Neki láttam a műhelyem védelme érdekében a riasztó központ élesítéséhez! Fél délutánom elment vele.. Esetleg ha valakinek volt dolga Jablotron riasztó programozásával az segíthetne egy két dologban
(#) roland0327 válasza roland0327 hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Lemaradt..
(#) dizi hozzászólása Dec 16, 2011 /
 
Sziasztok a múltkor feltettem egy képet az új műhely sarkomról most felteszek egyet,hogy milyen mikor nagy projektbe vagyok.

(A zsenik mindig átlátják a káoszt.)
(#) mate_x válasza dizi hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Nem rossz Néha velem is előfordul, de most végre sikerült rendet raknom .
(#) BarnaPili hozzászólása Dec 16, 2011 /
 
Ideális esetben nálam is rend uralkodik,..Műhelysarok
(#) satlokk válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Jó kis szkóp!De azért munka is folyik.?
(#) meszi válasza satlokk hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Melyik szkópra gondolsz?
(#) zolika60 válasza meszi hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Jobb oldalt a páka mögött?
(#) satlokk válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Én is arra gondoltam.
(#) BarnaPili válasza satlokk hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Igazi jóféle orosz technika. *
(#) roland0327 válasza dizi hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
Mennyibe kerülnek azok a tároló dobozok? Pl. az a 4*8-as?
(#) satlokk válasza roland0327 hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
A héten láttam az Obi-ban inkább nem is mondom/5-6000 Ft./
(#) Mzolee válasza roland0327 hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
2700Ft - Let's Doit kisáruházak
(#) Doncso hozzászólása Dec 23, 2011 /
 
Sziasztok.
Nézegettem ezeket a kis DSO szkópokat, aztán ugy döntöttem, hogy én veszek magamnak egyet. Maximum ha nem tetszik eladom. Mindenki 19-20 körül árulja, nekem sikerült 15-ért megvennem, ennélfogva gondolom 12-ért hozhatják be őket. Na lényeg, hogy nem vártam tőle tul nagy sávszélt, meg pontosságot se, inkább indikálásra kell, például tv, erősítő javításnál, hogy egyáltalán van e jel vagy nincs. Meglepően tapasztaltam, hogy majndem 100kHz-ig négyszög az a négyszög és szinusz az a szinusz. Onnantól csak háromszög, viszont pár megáig mutatja, igaz torzan de jól indikálja. Ami tetszik még benne, hogy irtó sokáig megy az akku, a méréseket lehet tárolni, előhívni, és rettentő sokmindent mér, ac,dc, duty cycle, Vrms, frekit, ami nekem fontos volt, sok állítási lehetőség van a triggerre is, van USB-je, 1/10-es a mérőke, nagyon kis helyen elfér és könnyű kezelni is. Persze pontosságba sehol nincs egy analóghoz, ezt aláírom, de amennyi mindent tud, és 100kHz ig még mérésre is jó, na ez nekem elég. Pláne ennyi pénzért. Szóval szerintem megérte ezt a pénzt.
A képen épp a kezem által generált zaj látható, szerintem ismeri mindenki.

DSC03553.JPG
    
(#) bankimajki hozzászólása Dec 23, 2011 /
 
Sziasztok, megérkeztek az alkatrésztárolóim, amelyeket már félig be is laktam. És ma már a kondi KIT-em is megérkezett, úgyhogy még egy tároló felét feltöltöm ma alkatrészekkel. Mindemellett megérkeztek a lánctalpak is az új robotomhoz, így karácsonyra megvan a programom. De a lényeg, íme a képek: Alkatrésztároló A matricázás csak ideiglenes rajta. (Azokat majd lecserélem nyomtatott matricákra.) És a lényeget el is felejtettem csináltam hozzá egy egyszerű excell-es adatbázist is. Amit csatolok is. Akinek megtetszik, az használja egészséggel.
Bár angolul van, de nem bonyolult.
Üdv.: Miki
(#) pinyó39 válasza Doncso hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Hali! Valamilyen kártyát fogad, amire menteni lehet az adatokat?
(#) Doncso válasza pinyó39 hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Igen, microSD fogadóhely van benne.
(#) pinyó39 válasza Doncso hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Köszi! Lehet hogy én is benevezek, hordozgatós szervizműszernek jó lenne.
(#) Doncso válasza pinyó39 hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Nézd, itt az oldalon a "milyen oszcilloszkópot vegyek" vagy mifene topicban eléggé ledegradálták, persze gondolom olyan emberek akik még sose használták, vagy többre tartják a 100Megás tek-et, napersze, azt én is többre tartom, de ennyi pénzért ne hasonlítsák már össze egy analóggal. Szerintem hibát keresni, zsebszervíz műszernek nagyon jó. Abszolut nem pénz érte.
(#) bankimajki válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Nekem mindig szép a karácsonyom. És az életem legtöbb napja is szép. Azt csinálom, amit szeretek. És ennyi.
(#) roland0327 hozzászólása Dec 25, 2011 /
 
Sziasztok! Volt időm foglalkozni a műhelyemmel és pár polcot befaragtam a helyére. Holnap jön majd a folytatás.. Egyenlőre ennyire jutottam.
(#) koczka válasza roland0327 hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Ez a polc speciálisan ide lett tervezve vagy bontott?
(#) roland0327 válasza koczka hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Egy számítógép asztal volt annak idején és azt vágtam össze saját igényeim szerint
(#) janikukac hozzászólása Dec 26, 2011 /
 
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem: Mit ajánlotok, hogyan osszam be az ellenállásokat a 6*6-os fiókos tárolómban? E12-es ellenállásokra kéne felosztani, ám túl sok érték van, ezért gazdaságosan , és okosan kéne felosztani...
(#) Alkotó válasza janikukac hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Esetleg válassz egy direkt erre kitalált "szekrényt", amiben minden elhelyezhető, jól áttekinthető, kis helyet, foglal. A gyári tárolók méretei távolról sem ideálisak, ezért azok használata kompromisszumokat jelent.
A mellékleten egy lehetséges megoldás, ami számos kombinációt tesz lehetővé.
Néhány véleményt itt is olvashatsz: Bővebben: Link
(#) janikukac válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Nagyon csodásak a szekrényeid, többször is láttam már őket..

Én a szekrényemet kaptam születésnapomra, nem is én választottam, és szerintem lehet használni normálisan, csupán kértem ötletet, hogy hogy lenne a legpraktikusabb...

Üdv!
(#) rascal válasza janikukac hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Ha a tárolók elég nagyok, akkor egyben több különböző értékű ellenállást is tarthatsz műanyag tasakokba szétválogatva.
(#) janikukac válasza rascal hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Hú, ez jó ötlet, de túl bonyolultnak tartom.. Valami más?
(#) Ricsi89 válasza janikukac hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Én a tárolókat hosszában kettéosztottam kartonpapírból készült elválasztókkal és egyből egy fiókban két dolog is tárolható összekeveredés nélkül.
(#) janikukac válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Na, erre én is gondoltam, nagyon jónak tartom.. Már csak úgy kellene méretre vágnom a kartont, hogy szoruljon, ne dőljön el. Te ezt hogyan oldottad meg?
Apropó: mivel vágtad? Szkalperral lehet?
Következő: »»   144 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem