Fórum témák
» Több friss téma |
Szia!
Én most kezdem az ismerkedést az STM32 vel. Tudnál segiteni elindulni. Rendeltem egy fejlesztő panelt. Kicsit zavarban vagyok a IDE környezetekkel. Nagy a választék. Te miért választottad a Keilt?
ez van cegnel, szoval ezt kellett tanulnom. Egyebkent a hasznalatat egy kb 16 oras tanfolyamon bemutattak, nagyon egyszeru kezelni. Mas kornyezetet ARM hez nem ismerek, de ehez nem kell pilotavizsga. Igazabol nagyon kenyelmes alola programozni, a standard library-kben szinte minden megvan. SEGGER fele OS-t hasznalunk alatta, ebbe prima grafikus konyvtarak vannak. Szinte WinCE szeru dialogok...
Indulasnak a SAMPLE-k a legjobbak. Gyakorlatilag minden benne van amie figyelni kell ezeknel. Kell egy startup, ezt gykorlatilag KEIL legeneralja, ha akarod modosithatod. Masik fontos dolog ami ST ARM (lehet masnal is, de ezt ismerem)cuccoknal lenyeges, az RCC, NVIC meg a periferia orajelek beallitasa. Utana mar mehet a tomegy kodolas.. Ha mar programoztal valami mas kontrollert, akkor nem jelenthet gondot ennek programozasa sem. Ezeknel meg azt kell tudni, hogy nem feltetlen a kontroller adatlapja kell, hogy fejlessz ala, hanem a programmers manual (gyarto honlapja)..
Igen programoztam már PIC-et ASM/C-ben.Kezdem kinőni és valami örök dolgot szeretnék meg tanulni végre ,hogy nem kelljen 5 évente váltanom.ARMben van erő forrás és periféria dögivel.
Néztem a segger oldalát és le is töltöttem a Gui-t.Próbálom értelmezni elsőre. Első körben az IDE-t akarom kiválasztani és egy ledet villogtatni vele. Már az órajel beállitása sem egy PIC-é3
Hat, ahogy a tobbi, ez sem orok.. az igenyek az utobbi 5-10 evben szerintem jocsakan megtriplazodtak.. De igy van ez rendjen. Meg ha egyszer megismerkedsz a mikrovezerlokkel / processzorokkal valtani relativ egyszeru ujabbra. Mig ki nem oregszel
KEIL -ben ezek is egyszeruen mennek.. Kesz fuggvenyeket ad. Orajelek allitasara is es pl IO-k konfiguralasara es iras/olvasara is. Sot szoftveres es hardveres periferiakezelesre is. Amit ajanlanek, hogy szedj le eval verziot es probald ki. Veszteni nem vesztesz semmit, esetleg ratalatsz arra amit keresel.. Ha van valami kerdesed szivesen segitek, persze ha tudok...
Meg van a Keil teljes csak még nem tettem fel.
Segger programozót hol vettétek? vagy az nem kényes hogy mit használok. valami low cost JTAG nem jó a KEil-hez? Nem invesztálnék be 30K -t egy JTAG kábelba ha nem muszály. Vagy a debughoz szükséges a segger JTAG?
Cegen belul ULINK -et hasznalunk, itthonra vetettem egy JLINK et (www.segger.com ). Ha jol emlekszem ez olyan 200akarhany euro volt. Mindketto tud programozni es debuggolni is. Kulonbseget nem tudok mondani, amire en hasznalom mindketto tudja. Talan egyik kolegam tudna ebben tobbet hozzaszolni, de sajnos most tavol dolgozik.
Azt nem tartom valoszinunek, hogy WIGGLERT is tamogat, vagy mas open JTAG-ot. Talan Open OCD-t nezzed meg, hatha az tud emulalni valamit a tamogatottak kozott. Annal olcsobb szerintem USB-re nincs. Hat igen, ez mondjuk lehet a KEIL hatranya, de az az igazsag a KEIL-t nem is arra talaltak ki, hogy otthon kikepezze magat az ember. Ilyenre sajnos nembiztos hogy a legjobb valasztas. Ezt egyertelmuen uzletszeru felhasznalasra terveztek nyilvan olyan tamogatottsaggal es olyan lehetosegekkel meg persze arakkal...
Köszi!
Este utána nézek mit is támogat az uKeil. Ha elakadok kereslek.
Sziasztok,
érdeklődnék, melyik a leggyorsabb ARM proci, ami: - Magyarországon beszerezhető, vagy legalább reális szállítási határidővel megrendelhető - nem BGA tokozású - viszonylag kis lábszámú, bár ez nem feltétel, de nincs szükségem sok IO lábra - a Keil ismeri 200 MHz körül már jó lehet, nem baj, ha több.
Vannak routerek amik ARM MCU-val vannak szerelve.
200MHz- is van bőven némelyik. Általában egy linux kernel van rajtuk. És alapból van rajtuk pár interface, meg periféria. LPC sorozat általában 72MHz-t tud. AT91SAM7xxx ált. 55MHz Amit hirtelen tudok mondani: 180MHz, 200MIPS AT91RM9200-QU-002 kicsit drága, és még beforrasztható. E-bay-t érdemes lesni, vannak (viszonylag)elérhető áron devboardok. Esetleg Telefonokat nézegetsz, miben van ARM. (Talán legolcsóbb megoldás) Hirtelen ennyi.
Szia
Nem értem, miért fontos az, hogy Mo.-on beszerezhető legyen. Én rendszeresen rendelek külföldről, előbb ideér mint ha itthon rendelném meg... vagy mire el tudok érte menni. Benzinben is drágább mint posta. A külföldi választék szélesebb. Az LPC-k bőven tudják a 100Mhz-t LPC1764 100Mhz lqfp100 De már jön a 120MHz sorozat. Texasnak vannak jó cortex prociai. Ezek 50-80MHz között vannak. Ha gyorsabb kell, az már BGA és ARM9-ARM11 PL. TI sitara 400Mhz cortex A8 600Mhz-1Ghz De , ha olyan a feladat, akkor FGA-t kell használni. Azokból az alap is tud 200-300 MHz adatfeldolgozást és a tokozás is QFP
Valaki találkozott már a NuMicro termékekkel?
Igen olcsók. Bővebben: Link
Én használom, és jól működnek. Mire vagy kíváncsi?
Atmega után ki szeretnék próbálni valami 32 bitest is és meglepődtem, hogy ezek milyen olcsóak.
Támogatást (dokumentáció, neten található segédanyagok, stb) milyennek találod?
Én PIC után kevésnek találtam, Atmel után te sem leszel elájulva tőlük, bár elinduláshoz elég. Én egy meglevő C programot írtam át PIC-ről Nuvoton-ra, hát megszenvedtem vele...
Láttam van itt, aki látott már LPCXpresso-t, olyan kérdésem lenne, hogy a JTAG ami rajta van az szabvány? Lehet pl: xilinx-ot is programozni vele?
Üdv a Fórúm tagoknak!
Belevágtam az: ARM YAGARTO and Eclipse Project-be http://www.yagarto.de/howto/yagarto2/index.html#download A fenti linken szereplőutasítások szerint, eljutottam a lap közepe táján levő fordítási folyamatig: (Már többször is végigmentem, + az egészet lefordítottam magyarra!) But do not change the file. Now let's build the project using "Project / Build Project": Fordításkór viszont a következő EROR üzenetet kaptam: Error launching external scanner info generator (gcc -E -P -v -dD G:/ARMprog/ARMprojects/.metadata/.plugins/org.eclipse.cdt.make.core/specs.c)SAM7S256TestUnknownC/C++ Problem A ?specs.c? ott van a helyén, viszont csak 1 Byte méretű! A fordítás már nem indul el: ?The project will be build, and the window look like:? Vajon mit ronthattam el? ( A Teszt panel még nincsen csatlakoztatva! De nem is írja sehol, hogy az szükséges lenne!?) Biztos akad valaki, aki jobban ért a ?Eclipse?-hez nálam! Minden ötlet vagy segítség jól jönne!
Az Első linkben Yagarto ?1. GDB Server?-t ajánlja.
Sajnos az csak SEGGER J-Link adapterrel működik egyűt! Nekem viszont ilyenem van: jtag-arm usb v2 http://www.and-tech.pl/en/jtag-arm-usb Ezért megpróbálom az OpenOCD-t telepíteni! Innen lehet letölteni a ?OpenOCD - Open On Chip Debugger. Debugger for ARM cores - compiled packages for Windows.? Binary (lefordítot változatot) : http://www.freddiechopin.info/index.php/en/download/category/4-openocd V.4.0-tól már kezeli az FTDIUSB JTAG-ot. Most ezt kellene hozzáadni az ?YAGARTO and Eclipse?-hez! Ha valakinek már van ebben jártassága, légyszíves segítsen! Ui.: Az idézőjelek helyett itt kérdőjelek jelentek meg?
Közben találtam összeválogatott verziót is itt:
Amontec sdk4arm Software Development kit for ARM http://www.amontec.com/sdk4arm.shtml Sajnos telepítés után ez sem indul el ! Egy hiba történt. Lásd a naplófájlt: (Jó hosszú lista. Sajnos nekem Kinai a szöveg!) Felraktam ide. Ha tudná valaki értelmezni? http://data.hu/get/4525754/1324019896984.log (Nehéz amatőr úttörőnek lenni! Nem találok élő magyar fórumot ahol ARM-al is foglalkoznak!)
Szia, Java7 helyett próbáld meg Java5-tel. ( A stacktrace szerint, amit küldtél a BaseStorage.java osztály 654. sora okozta a hibát, amire a google szerint több, Java 1.7-et használó ember panaszkodott korábban )
Szia!
Köszönöm! Az JRE 6-os bejött! http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/index.html
Hali Mesterek!
Van itt 1 Doksi: AT91SAM ARM! http://www.atmel.com/dyn/resources/prod_documents/doc6175.pdf Sajnos nekem az angol nehezen érthető! Ezért bizonyos részeit be szeretném másolni a Google fordítóba! Esetleg ha tudtok olyan változatát, amiben ez lehetséges, vagy valahol megtalálható? Sokat segítenétek vele! Köszönöm!
Nekem gond nélkül megy a kijelölés/másolás abból a PDF-ből, amire a linked mutat.
Akkor áruld el légyszives, hogyan csinálod?
Nekem Adobe Reader 9 van fent! Mit kel vagy lehet csinálni vele? Nálam csak VÉDET modban fut!
OSX Preview-val néztem, Acrobat valóban nem engedi.
Mi az amit nem értesz a doksiból? Hátha tudok segíteni.
AZ csak MAC OS-on fut?
Nekem Win XP-re kellene megoldás! Köszi az ajánlatodat de 780 oldalas a doksi! Tulajdonképpen a beépítet perifériák működését akarom jobban megérteni. Esetleg ha lesz konkrét kérdésem, itt majd felteszem! Bár jobban szeretek magamban tanulni!
Végül találtam Winre is megoldást!
Foxit PDF Editor! Ez sem akad fent a copi /paszta próbán! Azért mégegyszer Köszönöm!
Sziasztok!
Nemrég vágtam bele ezen mikrokontrollercsalád megismerésébe és programozásába. A kérdésem az lenne hogy foglalkozott-e már valaki a Cortex a9-es sorozatával, és ha igen, mik a tapasztalatai? Üdv.: Bazsi
4 magos processzor használata szerintem már nem oldható meg amatőr feltételek mellet!
Ehhez 1 ember már kevés, itt már többeknek kel megosztani a feladatot. És főleg az alapismeretek megszerzéséhez kel már valami oktatáson részt venni, ami nem kis pénzbefektetést igényel. Vagyis kel már valami üzleti háttér is, ami fedezi a költségeket!
Nem gond, csak el kell döntened milyen OS-t használsz
Android, Linux, WinCE ... |
Bejelentkezés
Hirdetés |