Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   126 / 211
(#) babose válasza watt hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Szia!
Elvileg sima MCP6001T-I/OT-t vettem, (ezt kértem és a zacsira is ez volt írva) a mért értékek pedig:
1 láb: 4.12V; 3,4 láb: 1.8V; 5 láb: 5V

A 7314-en ezeket mérem:
1,3 láb: 5V; 2,4 láb: 4.12V 5-8 láb: 3.63V.

Az átkötéseket, és a panelt már többször átnéztem, de nem találok rajta szakadást.

üdv:
babose
(#) Hp41C válasza babose hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
A Vdd mekkorára van állítva a kezelő programban?
(#) babose válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Szia!
A főképernyőn látható Vdd 5V! (Ha erre gondolsz!)
Viszont a gondom, hogy detektálásnál a tüskesor felőli led nem villog. (De keresem a hibát )
(#) Hp41C válasza babose hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Idézet:
„Elvileg sima MCP6001T-I/OT-t vettem, (ezt kértem és a zacsira is ez volt írva) a mért értékek pedig:
1 láb: 4.12V; 3,4 láb: 1.8V; 5 láb: 5V”

A műveleti erősítő működik szépen, a + és a - bemenete között nincs feszültség eltérés. Azonban a bemenetein mérhető feszültség kicsi, 2.5V -nak kellene lennie, ha a beállított Vdd 5.00V. A 7314 is jól működik a feszültségek alapján. Nézd meg, a pic 13. lába, az R25 és C14 nincsen valamivel zárlatban.
(#) babose válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Szia!

Addig jutottam, hogy ha változtatom a Vdd (pl.5V-ról 4.9-re), akkor megjön a 2.65V a 13. lábon, illetve akkor már ugye a 6001-re, és akkor a 7317-en is felugrik a 3,7,8 láb ~5V-ra. Viszont ha felismertetem vele ujra, akkor kezdődik minden előről. Ez normális?

A harmadik ledem továbbra sem villog, ill. a progi is folyamatosan jelzi, hogy a "Vdd voltage level error".

(Zárlatot nem találtam még)

Köszi a segítséget!
(#) Hp41C válasza babose hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
Szia!

A Vdd eljut -e a pic 3. lábára: D7 ill. R1 -en keresztül?
(#) nedudgi hozzászólása Dec 17, 2011 /
 
Most találtam az ebay-n. PICkit2/ICD2 doboz. Már csak 6 napig!
(#) babose válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
Szia!
Igen jó volt a meglátásotok, volt 1 szakadás a dióda előtt.
(+ a diódát mégiscsak elsőre raktam be jól.)

Most már minden ok!
(A 877A-t már fel is programoztam vele, és elvileg minden ok!!)

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! Örök hála!

Üdv.:
babose
(#) babose hozzászólása Dec 18, 2011 /
 
Még 1 kérdésem lenne, mégpedig az, hogy a pickit2-vel való programozáskor is kell a Vpp és a Vss közé az ellenállás vagy azt megoldja a pickit2?
(#) watt válasza babose hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Kell, ha adapterben programozol. Ha áramkörben, akkor Vdd-Vpp közé kell.
(#) babose válasza watt hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Köszi, és köszönöm Neked is a segítséget a pickit2-ben!
(#) pcroland válasza watt hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Szia! Én EZT az adaptert építettem meg és használom. 8, 18, 28 és 40 lábú PIC-hez jó. Ellenállás nincs benne és nem is tettem. Akkor ez gond? Már két PIC-et felprogramoztam vele gond nélkül
(#) watt válasza pcroland hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
A dolgok nem úgy történnek, hogy a tégla rögtön a te fejedre esik...
(#) pcroland válasza watt hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Akkor az az adapter rossz?
(#) Hp41C válasza pcroland hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Nem, csak a Vpp és a Vdd egymás melletti pontjai közé tegyél be egy 10k SMD ellenállást...
(#) Georgee hozzászólása Dec 18, 2011 /
 
Lecseréltem a PICKIT 2 NYÁK-ját, gondoltam azon lesz szakadás, bár nem mértem sehol. Sajnos a hiba ugyan az PC felismeri, de az IC-t nem látja (No Device Found). Illetve ha a progiban állítoma VDD-t akkor a kimeneten nem változik a fesz, hanem stabilan 4.7V. A másik probléma van a CALIBRATE VDD menüpont, ha ott kalibrálni akarom az eszközt, akkor ezt a hibaüzenetet kapom:
Idézet:
„Could not fully calibrate the unit. The USB voltage may be too low to completely calibrate”


A kalibráláson végig megy, a feszültségek rendben vannak, viszont szkóppal nem tudom tesztelni a frekvenciát. (PGC PGD). Valakinek van valami ötlete, merre kezdjem el a hibát keresni?
(#) vicsys válasza Georgee hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Szerintem a PC-dben. APK is arra hivatkozik, hogy túl alacsony az USB-n a fesz.
(#) Georgee válasza vicsys hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Ilyenkor mit lehet csinálni? MErt a laptopon is próbáltam és ugyanez a helyzet.
(#) watt válasza Georgee hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Megmérted, hogy valójában mennyi is az a fesz? Kábel jó?
(#) Georgee válasza watt hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
USB felől 5V.
(#) Georgee válasza watt hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Az egyik kábelt én készítettem, a nyomtatóval kivállóan működik. Illetve a nyomtatóm kábelével is ugyanezt műveli a PICKIT.
(#) pcroland válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Rendben, teszek. Az előző programozásoknál csak szerencsém volt vagy olyan volt a PIC vagy a beleégetett program, hogy nem kellett?
(#) Hp41C válasza pcroland hozzászólására (») Dec 19, 2011 / 1
 
Még egszer összefoglalva:
- A MCLP/Vpp lábon nincs védődióda a Vdd felé, mivel a Vdd -nél magasabb Vpp -t is üzemszerűen el kell viselnie.
- Más kivezetéseken a túl magas feszültségtől való védelem szerves része a Vdd illetve a Vss felé menő belső védődióda.
- Mivel a MCLR lábon nincs meg a Vdd felé menő dióda, ez a kivezetés sokkal érzékenyebb a túlfeszültségre, a statikus töltésre, mint másik kivezetések.
- Ha programozáskor kialakult többlet töltés (a Vpp kikapcsolásakor) nem tud a bemeneti kapacitásról valamerre elmenni, és már a Vdd is ki van kapcsolva, akkor egyes típusok MCLR / Vpp bemenete károsodhat. Ugyanígy, ha a rendszerben diódás reset áramkör van, a lábon mérhető feszültség a Vdd fölé is emelkedhet. Ez nem csak a programozási módba való belépést eredményezheti, hanem szélsőséges esetben a bemenet tönkremenetelét is.

Amennyiben az áramkörben nyomonkövetést is végzünk a MCLR / Vpp kivezetés és a Vdd közé kell egy 10k ellenállás.
Amennyiben csak programozzuk a kontrollert, akkor érdemesebb a Vpp - Vss és a Vdd - Vss közé 1k .. 10k ellenállást tenni. Ekkor az egyes konfigurációkban az utolsó programozási lehetőséget jelentő "Vpp first programmin entry" módszer is haszunálható marad.
(#) babose hozzászólása Dec 19, 2011 /
 
Sziasztok!

Elrontódott a pickitem.
Lelakkoztam, és azóta se kép se hang. Fel sem ismeri a gép. Megmérve az 5V-ok megjelennek, de azon kívül semmi.
(7314: 1-4láb 5V; 5-8láb 0V)
(6001: 1,5láb 5V 3,4láb 0V)
(7317 összes láb 0V)
(Vusb 0V)

Segítenétek, hogy merre keressem a hibát?
(#) Hp41C válasza babose hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Idézet:
„Vusb 0V”

A kontroller nem indul el. A pic órajelgenerátora körül és az 1. lába (MCLR) körül.
(#) babose válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Szia!
Köszi, mükk!
Valami a quartz-nál lehetett, mert levettem, majd vissza és mükk.
Viszont 1 valamit nem értek, mégpedig hogy a PK2V021000.hex-et égettem bele és a progi szól, hogy tegyük fel a PK2V023200.hex-et. Látszólag meg is csinálja, viszont restartnál belehal. Most feltettem az Wlpt-vel a frissebbet így minden ok, de esetleg van valami ötleted, hogy ez mitől lehet? (A múltkor is a progi frissítette, és akkor nem volt gond.)
(#) watt válasza babose hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Nekem is csinált néha ilyet. Nem jártam utána mitől van. A cikkben leírom, hogyan lehet a régebbi FW-t használni, ha ahhoz ragaszkodunk. Egyébként nem kell ragaszkodni, hacsak az újabb nem hibás.
(#) pepe091 hozzászólása Dec 21, 2011 /
 
Üdv!

A következő lenne a problémám/kérdésem. Megépítettem Szilva pic kit2 klónját, és hozzá egy szintén itt a fórumon talált adaptert. A gép egyből felismerte, és fel is ismeri a programozót, viszont ha az adapterbe beleteszek valamilyen pic-et akkor azt írja hogy nem találja. Csatoltam képeket is. Nem tudom, valamit be kellene állítani még a programban?
Az adapteren több helyen is mértem 4,5 V-ot szóval az át jut, csak az adat nem :S
Remélem tud valaki segíteni!

Előre is köszönöm!
(#) pcroland válasza pepe091 hozzászólására (») Dec 21, 2011 /
 
Az egész adapter fordítva van. Ha mindent úgy forrasztasz be ahogy kell, akkor a PK2-őt fordítva kell rádugni az adapterhez képest. Fordítsd meg.

1.JPG

2.JPG
   
(#) HA5AWS válasza pepe091 hozzászólására (») Dec 21, 2011 /
 
Szia!
Ránézésre nekem gyanúsak az "ellenállások. véletlenül nem tekercsek? Zöld alapszínnel nekem induktivitásaim vannak. Ha tévedtem bocs!
Üdv: Gábor
Következő: »»   126 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem