Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orsós magnók
 
Témaindító: Rober_4, idő: Feb 6, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   27 / 114
(#) meszi válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Lehet, hogy megteszi valaki pár ezer Ft-ért, de aki megteszi annak nincs olyan pontos gépe ami ezt tudja.
Ez nem olyan cucc, amit a Józsi bácsi a falu végén legyárt a régi esztergán amit kiprivatizált.
(#) Hagens hozzászólása Dec 18, 2011 /
 
Így néz ki a nyávogása, kiengedett monitor kapcsolóval, és benyomva.A bemenetére generátorból megy valamilyen frekijü szinusz jel.

MOV01045.MP4
    
(#) Balaa16 válasza Hagens hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Szia!
Nekem akkor is nyávogott, amikor a bal oldali orsónak túl nagy volt a feszítése.
Üdv! Balázs
(#) Hagens válasza Balaa16 hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Szia!
Az biztos jó mert tudományosan, gyári értékekre van állítva.Mértem a tengelyt, van benne egy kis kóválygás, de csak akkor ha rajta van a cső, úgyhogy az lesz a ludas.
(#) BEAG válasza Balaa16 hozzászólására (») Dec 18, 2011 / 1
 
Szia Balázs!

Nincs is ez annyira leharcolva, szerintem jól néz ki.

Képzeld, tegnap tettünk egy nagy felfedezést: Ny.Á.K. készítéshez a műnyomó papír helyett próbából (és némileg szükségből) színes Lidl reklámújságra nyomtattuk a mintázatot. Kiválóan át lehetett vasalni a rézfelületre és pillanatok alatt leázott róla a papír. Körömmel kicsit megdörzsölve szépen előjött a fekete festék, ami jól tapadt a rezen.

Szerintem egy próbát megér, az újság könnyen hozzáférhető és sok van belőle.

Üdv: Gábor
(#) frázis válasza BEAG hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Csak ne, hogy a LIDL is olvassa az üzeneted, mert át térnes egy mási papírrí! Amúgy gratu.
(#) zolika60 válasza meszi hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Ismerek olyan Józsi bácsit, aki 40 éve ilyen és még precízebb dolgokat gyárt és nem drága. Például gyártott nekem óra alkatrészt is egy veterán autó mechanikus órájához. Tökéletes lett. Szerintem egy ilyen tengely sem jelent neki problémát. :yes:
(#) Balaa16 válasza BEAG hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Szia!
Köszi az ötleted! És az újság eredeti betűi nem mentek át a NYÁK-ra?
Üdv! Balázs
(#) tomi52 válasza BEAG hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Ezt az ötletet régebben olvastam már egy vasalásos technikával foglalkozó fórumon. További ötlet volt a tintás nyomtatóba való teskós fotópapír, azt én is kipróbáltam, az a típus bírta a laser nyomtatót. Áztatni nem kellett, lehúzható volt a nyákról. Másikat nem merek kipróbálni, félek, ha nem bírja a lasert, aztán rásül a hengerre. Amit legutóbb olvastam, de még nem próbáltam, a laser nyomtatóba való etikett hordozó lapja.
(#) tomi52 válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Hol él ez a "Józsi bácsi"? Nekem majd egy kb. 1,5 cm átmérőjű szíjtárcsa kellene.
(#) pjg válasza tomi52 hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
"de még nem próbáltam, a laser nyomtatóba való etikett hordozó lapja"

Ez a legjobb. Még alkatrészoldalra is jó. Nem kell áztatni, csak mikor már csak langyos, lehúzni.
(#) zolika60 válasza tomi52 hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Gödöllőn. Ha kell az elérhetősége írj privátot.
(#) Rober_4 válasza Hagens hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
1. Nekem is akkor nyávog a magnóm amikor ráteszem a csövet. De nekem két csövem is van és mind a kettővel csinálja, tehát úgy tűnik, hogy nagyon rosszul esztergáltak a gyárban, vagy még sem ez a hiba.
2. Hallgattam a hanganyagot, ha akarod, mérek egy frekvenciát és abból számolhatunk egy fordulatszámot, de így fülre szerintem 200at fordulhat az az alkatrész percenként, ami ezt okozza, ebből én a gumigörgőre tippelnék, szerintem a hangtengely gyorsabban forog, de ez csak tipp, ha valaki tud konkrét görgőhöz, illetve hangtengelyhez tartozó fordulatszám értékeket, akkor ne kíméljen minket. Esetleg az átmérőből és a szalagsebességből kiszámolhatjuk.
3. Nekem néha a kezem ügyébe akad egy két kisebb golyóscsapágy a fiókban, és mindig elgondolkodom, hogy az ilyen magnókban, a perselyes csapágyakat nehéz lenne-e kicserélni golyósra. Mert szerintem ha valaki ezt elkövetné, messze a legjobb tulajdonságokkal bírna a magnója, lényegesen egyenletesebb lenne a terheléseloszlás.
(#) Hagens válasza Rober_4 hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Szia!
Én már kivárom hogy megjöjjön a bontott főtengely, meg egy másik használt gumigörgő. Ha azzal is csinálja akkor passz. De biztos vagyok hogy a csővel és a görgővel lesz a baj. Én konkrétan hozzányomtam a hangtengelyhez egy mérőórát, ami őszintén megvalva, nem a legszebb értékeket mutatta. Konkrétan azt mutatta hogy üt a tengely, pontosabban csak akkor mikor rajta van a cső.
Ha leveszem, nem mérhető kóválygás a tengelybe.
(#) BEAG válasza Balaa16 hozzászólására (») Dec 21, 2011 /
 
Szia Balázs!

Nem mennek át, csak és kizárólag a hasznos "jelek".

Gábor
(#) Balaa16 válasza BEAG hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Ok, köszi a segítséget! Ha készen lesz, akkor küldök képeket. 2012-re biztosan kész lesz.
Üdv! Balázs
(#) oregbeatsuhanc válasza Rober_4 hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Erre a célra nem jó megoldás a golyóscsapágy, mert rezgést a tengelyre átviszi. A hangtengelynek a siklócsapágyban futó kopott részét ma már fémszórással meg lehet növelni, és utána méretre köszörülni. A csapágy furatát aztán erre a méretre lehet illeszteni.
(#) meszi válasza Hagens hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Milyen méretű az AKAI GX4000 nyomógörgő?
(#) Hagens válasza meszi hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Szia!
Melyik mérete érdekel?
(#) Balaa16 válasza meszi hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Szia!
Az enyém átmérője: 4cm, vastagsága: 1cm.
Üdv! Balázs
(#) jerynyul hozzászólása Dec 23, 2011 /
 
Hali!
Tudja esetleg vki,hogy A GX 4000-nek mitől olyan erős az áthallása?Vhol olvastam,hogy talán az üvegfej okozza.Anno valyon nem vette volna agyártó ezt?Bár lehet tudták,csak úgy voltak vele,hogy ennyi még belefér?Szerintetek lehet vhogy csökkenteni?Állítólag a 4000DS-nél ez nem volt megfigyelhető,bár ezt nem tudom,mert az nem volt nekem.
HI!
(#) jerynyul válasza Rober_4 hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Hali!
A golyóscsapágyos dolgon én is gondolkodtam,csak lehet azzal az lenne a gond,hogy a golyók miatt kisebb felületen nagyobb a terhelés,plusz általában minden golyóscsapágynak van vmennyi gördülési zaja+rezgése.Gondolom ezért lehet a "siklócsapágyas "megoldás,mint egy autó főtengelynél,mert ha vékony kenőanyag film is van a tengelyés a cspágy között,akkor szinte "úszik" a tengely.Így szinte zajtalan,és minimális a kopás.Legalábbi én erre gondoltam
(#) meszi válasza Balaa16 hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
A tengely milyen átmérőjű? amire a görgő felmegy.
(#) meszi válasza jerynyul hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
A GX fejekről nem volt valami jó véleménnyel sok profi.
Annó a Mech labor fejlesztők is azt mondták, hogy elvileg sok ezer órát bír, de elég rövid idő után felületi kipattogzások lehetnek és több paraméterben is rosszabbak mint a hagyományos fejek. Ezért nem raktak ilyet stúdió magnóba pl. a Mech laborban sem.
(#) Balaa16 válasza meszi hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
5mm.
Üdv! Balázs
(#) pjg válasza jerynyul hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Az üvegfej a ludas. Anno sokan kicserélték és szenzációs lett.
(#) jerynyul válasza pjg hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Szerinted érdemes lenne belefogni egy fejcserébe?
(#) Balaa16 válasza jerynyul hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Szia!
Megpróbálhatod beállítani. Ha sikerül jól, minimális lesz az áthallás. Beállítani a felfogató csavarokkal tudod. Ha visszalapozol jó pár oldalt, akkor megtalálod a szervizkönyvet, amiben le van írva, hogy hogyan kell pontosan beállítani.
Üdv! Balázs
(#) pjg válasza jerynyul hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Nem!
(#) jerynyul válasza Balaa16 hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Hi!
Rendben megnézem,ha majd lesz időm nekiülők.
Köszönöm!
Következő: »»   27 / 114
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem