Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1534 / 3960
(#) blackdog hozzászólása Dec 29, 2011 /
 
Sziasztok!

Adott a mellékelt kapcsolás.
Tina szerint az AB kapocsfeszültség: -4,67V

Én ezt elhiszem neki, de nem jövök rá, hogy hogyan kell kiszámolni. Tud valaki segíteni?
(#) proli007 válasza blackdog hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
(#) blackdog válasza proli007 hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Igen.
Vagy csomóponti potenciálok vagy hurokáram.
De én úgy emlékszem, hogy erre van egy képlet, hogy ne kelljen különböző módszerekkel keverni. Ezkek mind plusz hiba lehetőség.
Én a legegyszerűbb utat keresem.
(#) levente89 hozzászólása Dec 29, 2011 /
 
kérdeznék már én is elektronikában jártas kollégáktol olyat hogy megoldhato e hogy az akku töltse alapban önmagát? olyan cuccra gondoltam ami kapja az akkurol a feszt és az un. töltőfeszultséget adja vissza neki. esetleg 4 sarus akkunál megoldhato e? probálkoztam inverterrel + akkutöltővel de nem volt teljes a siker. tehát minimális áramfelvétel és annál nagyobb fesz leadás lenne a lényeg. elméletileg megoldhato(szerintem) kiváncsi lennék hogy gyakorlatban is megoldhato-e?(remélem érthetően irtam?!)
(#) blackdog válasza blackdog hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Már nem tudtam módosítani.

Ok. Ebben az esetben tényleg a Szuperpozíció a legegyszerübb.
Végül is csak 2 fesz.osztót kell összegezni.
(#) proli007 válasza blackdog hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Hello!
Jelenleg a legegyszerűbb az, hogy van egy feszültségosztód, amit az U1 és U2 generátor feszültségének összege táplál. Ha így kiszámítod R2-őn a feszültséget, és ehhez hozzáadod U2 feszültségét, kész is vagy.
De a példa szerintem a szuperpozíció tételének gyakorlására hajaz, nem a legegyszerűbb megoldásra..
üdv! proli007
(#) proli007 válasza levente89 hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Hello!
"megoldhato e hogy az akku töltse alapban önmagát?"
Ezt csak Münchausen báró tudja megoldani, aki saját magát a hajánál fogva húzta ki a mocsárból..
(Mondat elején, légy oly kedves, használj nagy betűket..)
üdv! proli007
(#) blackdog válasza proli007 hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Ennek a kapcsolásnak az eredeti változata 6db áramgenerátort és 7db ellenállást tartalmazott.
Én eddig tudtam egyszerűsíteni.
A kérdés a max. kivehető teljesítmény és hozzá tartozó terhelő ellenállás volt.
Így már megvan minden.
Remélem. :hide:
(#) zsolti900 hozzászólása Dec 29, 2011 /
 
Sziasztok! 230v-al hogyan tudnék egy vas rudat melegíteni? (melegszendvics sütőhöz kellene)
(#) proli007 válasza zsolti900 hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Hello!
Két módon. Ha a vasrúdban egy fűtőbetét van, vagy a vasrúd, jó hosszú és vékony..
üdv! proli007
(#) zsolti900 hozzászólása Dec 29, 2011 /
 
tulajdonképen egy kb 60centi hosszú vasrúdról lenne szó ami 0,8 centis vastag. Valahogyan meglehetne oldani?
(#) blackdog válasza zsolti900 hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
És milyen vasrúd? Mekkora az átmérője?
Proli007 azt mondta, hogy jó hosszú.
Itt 10m *x nagyságrendben gondolkodj.
A grill sütókben valamilyen szén alapú vagy mégjobb fűtőszál van. Nem vasrúd!
(#) blackdog válasza zsolti900 hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Édes kevés. Legalábbis szépen grillezni.
Mér meg az ellenállását a rúdnak. Majd számold ki a teljesítményt.
Durván számolva: P = 230^2/rúd ellemállás.
Feltételezem, hogy "brutális" lesz az eredmény.
(#) zsolti900 hozzászólása Dec 29, 2011 /
 
Pedig ugy gondoltam, hogy azon az elven meglehetne oldani, ahogy egyszer jártam a tápegységgel és egy forrasztott kábellel. Valamit véletlenül összeérintettem és akkora hő keletkezett h a forrasztás elengedte a vezetéket. Illetve történt olyan velem kb 3-4 napja, hogy egy multiméterrel ampert szerettem volna mérni egy tápegységen (12volt + föld) és a vezeték annyira felmelegedett h leolvadt róla a gumi bevonat.
(#) blackdog válasza zsolti900 hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Igen. Erről beszélek. Sütni nem eszetlenül kell hanem ésszel.
Vagyis, ha kijön neked egy 10-15 kW fűtőteljesítmény azzal hogyan fogsz grillezni?
És akkor még a hálózat terheléséről nem is beszéltem.
(#) zsolti900 hozzászólása Dec 29, 2011 /
 
Jah értem már de akkor hogyan lehetett az hogy leolvadt a gumi a multiméter vezetékéről? Ami fokozatosan történt, kb 3-4 perc alatt jutott el odáig.
(#) zsolti900 hozzászólása Dec 29, 2011 /
 
Lehet h félre értjük egymást. Nekem olyanra léenne szükségem ami felülről melegíti a szendvicset. Barátnőméknél van egy olyan és annyira felmelegszik az a vas benne hogy vörösen izzik, és néhány helyen fehér színű.
(#) blackdog válasza zsolti900 hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Úgy, hogy nem tudszt multimétert használni.
Félretéve a viccet!
Valószínüleg nem figyeltél oda és vagy rövidzárat okoztál vagy gyenge volt a minősége a mérővezetéknek.
Inkább az utóbbi, ha a multiméter életben maradt.
Hagyományos multikkal 10A-ig lehet mérni és azt is csak pár másodpercig.
Szóval ez is lehetett a gond, hogy "nagy" áramot mértél hosszú ideig.
(#) blackdog válasza zsolti900 hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Nem hiszel nekem/nekünk.
Az nem vas lesz hanem fűtőbetét. Pár 100 forint.
Ha ennyire nem hiszed kapcsolj arra a vasrúdra feszültséget. DE CSAK KÉPZELETBEN!!!
(#) PixYTuN hozzászólása Dec 30, 2011 /
 
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy hogy tudok egy kapcsoló üzemű hálózati adapterrel összekötni egy foglalatot?
(#) peter1995 válasza PixYTuN hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Milyen foglalatot? Milyen adapter? Ezek a kisebb 3-12V-os kis adapterek nem kapcsolóüueműek. Egy trafó van benne meg egy diódahíd és csók.
(#) kadarist válasza PixYTuN hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Szia!
Milyen adapter ez és milyen foglalat? Kicsit bővebben, ha lehet.
(#) erdgab válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Idézet:
„Ezek a kisebb 3-12V-os kis adapterek nem kapcsolóüueműek.”

És ezt ki súgta neked?Szerinted a mobiltöltők 90% hogyan van kivitelezve?
(#) kadarist válasza PixYTuN hozzászólására (») Dec 30, 2011 / 1
 
Rákötheted, csak arra ügyelj, hogy
az adapter elbírja az izzó áramát.
(#) PixYTuN válasza kadarist hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
(#) farkas16 hozzászólása Dec 30, 2011 /
 
Sziasztok !
Rmélem jó helyre teszem fel kérdésemet !
Szóval! Adott egy nyomás szenzor aminek a kimeneti jel szintje +1.6V . A kimeneti jelszintet szeretném megemelni de nem a bemeneti jelszint emelésével !
A lényeg az, hogy van egy másik jeladó ami kapcsolt negatívval indul be ! Ezzel a negativval kellene nekem meghajtanom a kapcsolásomat úgy, hogy a nyomásszenzor kimenetét ne minuszba tolja el, hanem + ba!
Ötleteket szeretnék !
Köszönöm !

Üdv !
(#) erdeidominik hozzászólása Dec 30, 2011 /
 
Sziasztok még kezdő vagyok ilyen téren, hogyan tudom kiszámolni azt, hogy hány ohm-os ellenállásra van szükségem?
(#) erdgab válasza PixYTuN hozzászólására (») Dec 30, 2011 / 1
 
Két választásod van,levágod az adapter végéről a dugót és a két vezetéket a foglalat csavarjaival rögzíted vagy egy a dugóhoz illeszkedő aljzatot kötsz két vezetékkel a foglalathoz.
(#) kaqkk válasza erdeidominik hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Papiron ceruzával , vagy számológéppel , de számítógépen is megoldható . Ilyen kérdésre csak ilyen választ fogsz kapni .
Következő: »»   1534 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem