Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   843 / 1682
(#) kadam válasza tubby hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Nyertél, tényleg az. Nem jutott semmi más könnyen megmunkálható ilyen formájú cucc eszembe. Csak nem tudtam szerezni feketében, ezért festenem kellett.
(#) klemo86 válasza pinyó39 hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Dehogy! Hangfal...
(#) kadam válasza klemo86 hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Nem jól fogalmaztam és kicsit félreértettétek a dolgot. Én úgy értettem, hogy a LED-eket mibe építem be. tubby eltalálta, kábelcsatornába.
(#) Mybuster válasza kadam hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Ötletes, Gratulálok! A Ledek Milyen színűek?
(#) kadam válasza Mybuster hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Lentről felfelé: 3 pont kék, 3 pont zöld, 2 pont narancs, 2 pont piros. Pontok alatt a 25 LED-ből álló csoportot értem.
(#) Mybuster válasza kadam hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Hm.. nemrossz ! Akkor gondolom lesz sok előtétellenálás számítás!
(#) kadam válasza Mybuster hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Kihasználtam az oldalon található segédprogit. Már a beépítés is megvan. Egy kicsit nagyon untam már valahol a háromszázadik LED környékén.
köbzoli: Van kétméteresem is. De az tranzisztoros és csak egy LED van egy ponton.
(#) Mybuster válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Lepipálni! Hm.. Hát nem is lenne rossz ötlet na ,de egy 2,25méter belmagasságú panel házba ! [OFF]
Egy kicsit azért sok Led kéne ahoz!
(#) kadam válasza Mybuster hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Na igen és a kábelcsatorna is maximum két méteres szálakban kapható.
(#) Mybuster válasza kadam hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Az a legkevesebb Flesz és reszelő a Sorjákhoz.
(#) Mybuster válasza kadam hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Amúgy a Ledeket hogyan rögzítetted a furatba ragasztottad vagy szimplán beleszorul a furatba?
(#) kadam válasza Mybuster hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Ötös fafúróval fúrtam meg a műanyagot, annak van hegye és nem tud elcsúszni. A LED nagyon nagyon kevéssel vastagabb, mint 5 mm ezért ha teljesen belenyomom beleszorul, elég nehéz kipattintani.
(#) Mybuster válasza kadam hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Hm.. Gondoltam én is úgy szoktam , szerintem az a legkézenfevőbb!
(#) klemo86 válasza kadam hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Jól fogalmaztál, de van ez így...
(#) patexati hozzászólása Jan 3, 2012 /
 
Sziasztok! Elkészült a dupla labortápom.. 2x30V 3A.Bővebben: Link
(#) zenetom válasza patexati hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Szia!
Szép, precíz munka, gratula! :yes:
(#) klemo86 válasza patexati hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
Ez egyszerűen irigylésre méltó
(#) Frankye válasza klemo86 hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
Valóban szép munka, elismerésem! (Jó látni az ilyen szép munkákat!)
(#) szkrep hozzászólása Jan 4, 2012 /
 
Bemutatom a 2 keréken egyensúlyozó "robotom". A szabályzást még jócskán kell finomítani, de már látszik az alagút vége. >videó<
PIC18F4580 az agya, a szervókból a gyári elektronika kikerült, és sima pwm jelet kapnak egy L293D-n keresztül. A visszacsatolás egy analóg giroszkóp és egy analóg gyorsulás mérő (aki szeret forrasztani, ne hagyja ki...).
A szofterben a kálmán filtert és a PID szabályzást innen vettem át, ez a 2 kódrészlet az alapja az egésznek.
(#) Frankye válasza szkrep hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
Jópofa, és ügyes jószág! Gratulálok.
(#) zsolt20 válasza szkrep hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
* ! ez marha jó!
(#) szkrep válasza zsolt20 hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
Köszönöm az elismerést!
Még egy videó, sík felület helyett szőnyegen. A kerék be tud süppedni kicsit, így jóval stabilabb. Finoman meg is lehet lökni. Ha ideér valaha a kínai bluetooth modul, telefonról lehet majd távirányítani.
(#) Dániel X válasza szkrep hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
Üdv!

Szép munka. Azt lehet tudni hogy mennyi a tervezési, fejlesztési illetve az építési idő?
(#) szkrep válasza Dániel X hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
Összesen olyan 3 hónap volt, de minden nap nem ültem neki hibát keresni. Hogy melyik szakasz mennyi időbe telt, nem tudom megtippelni. Alapvetően a hardver nagyon egyszerű, az sok időt nem visz el. Jellemző hiba volt, hogy a szervó gyári elektronikája lassú, túl kicsi felbontással lehetett sebességet állítani, így a motorjait direktben a kontrollerem pwm-jével kellett kezelni. Hatalmas pufferek kellettek, hogy a rángatózó motor ne zavarja az analóg szenzorokat, stb. Mindenkinél más lesz a gond.
Inkább az idegen szoftver megértése, mértékegységek helyes átváltása volt sok idő (pl ha nekem a 180 fok az 3000 egység a gyorsulásmérőből visszaszámolva, akkor a giroszkóp 9,1mV/°/s jeléből adódó nyers adattal mit kezdjek, hogy az én mértékegységeim közt a fekete dobozként működő kálmán filterben értelme legyen). A fejlesztés 3/4-ed része a szoftver vagy a PID állítgatása (tippelgetése) volt.
(#) nagy hoho válasza szkrep hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Amit alkottál az egy segway alapja, milliós nagyságrendű az ára. Érdemes egy kiforrott gépet alkotnod.
(#) Dániel X válasza szkrep hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Köszönöm válaszod.
(#) blackdog válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Maga az ötlet jó. Én nem hiszek a segway-ben.
Emberi lustaságot ennyire fokozni már beteges.
Látványnak vagy szórakoztatásnak kellene továbbfejleszteni. És főleg, hogy azt mondd: "Igen ezt én készítettem!"
(#) szkrep válasza blackdog hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Nekem is hasonló a véleményem, a segway jópofa dolog, de igazából nincs haszna. Hobbi fejlesztésnek pedig a motorok miatt elég drága, eladni meg szerintem képtelenség lenne egy házilag barkácsolt verziót.
A szórakoztatós vonalon elindulva a távoli jövőben lehet, hogy kap egy grafikus kijelzőt, amin "arckifejezései" lesznek, meg rövid hangparancsokra reagálhat, és máris kész a jópofa mikrokontroller temető
(#) pepe091 hozzászólása Jan 6, 2012 /
 
Sziasztok!

Ma megépítettem egy nagyon egyszerű, de annál pofásabb és hangulatos futófényt.
YouTube
A Picprojets honlapján találtam, ha más is meg szeretné építeni, ott megtalál mindent!
És a múlt héten kész lett a Knight Rider villogóm is amit innen a fórumról építettem meg.
YouTube

Üdv mindenkinek!

DSC_0176.JPG
    
(#) zolika60 válasza pepe091 hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Úgy látom a Knight Rider-t elfelejtetted tükrözni, de különben jó lett. :yes: Hoppá most látom az kétoldalas?
Következő: »»   843 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem