Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   978 / 2508
(#) Szikra Lacika válasza reloop hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Azért szólna olyan torzan?
(#) reloop válasza Szikra Lacika hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
A torzításon nem segít. Most olvasom, a hibás csatorna jelet azért tud szolgáltatni. Gondolom a hangsugárzókat cserélted már keresztbe.
Ha terhelés hatására esik le az IC kimenetén a feszültség akkor a külső passzív alkatrészek aligha hibásak. Talán még táp hozzá-, kimenet el - vezetés
(#) fantooom hozzászólása Jan 10, 2012 /
 
üdv az az elvetelmült kérdésem lenne,hogy ha nincs pénzem erőitőre akkor csinálhatnám-e azt,hogy az asztali számitógépek többségében van beépitett hangaszóró ilyen kicsike. Namost azt levágom megblankolom a kábeljei végét és rákötök egy pro sal 250w power mélyládát? ugyanazt a teljesitményt adna,mintha erősitőre kötném? elméletileg az is 12v ad. köszi
(#) Edek válasza fantooom hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
ne haragudj de ez tényleg elvetemült gondolat, és szerintem nem is nagyon vagy tisztában a teljesítmény és feszültség elnevezésekkel, ami a számítógépekben van hangszóró az csak az alaplap működését jelző sípolások miatt van benne, nem lehet zenét hallgatni róla, mivel nem azért van benne, sajnos gyűjtened kell egy erősítőre, amit a géped hangkártyájával kötsz össze, sajnos csak így fog működni a dolog.
(#) fantooom hozzászólása Jan 10, 2012 /
 
nem. ez beépitett hangszóró erröllehet zenét hallgatni kb 0.5 wattos tuti láttál már ilyet
(#) Edek válasza fantooom hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Akkor fog szólni fél watt teljesítménnyel de az molyfing annak a hangszórónak gyakorlatilag nem csinálsz vele semmit.
(#) Doncso válasza fantooom hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Lehet, hogy összekevered akkor a számítógépedet a fater házimozijának az aktiv mélyládájával, nem elképzelhető ? Azért itt páran tisztában vagyunk azzal mire képes egy számítógép kimenő jele.
(#) fantooom hozzászólása Jan 10, 2012 /
 
mondom rendben van okoskák elhiszem,hogy jobban tudjátok mint én de én ezt látom és hallom hogy igy mukoik
(#) Doncso válasza fantooom hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Látomásom volt az imént, téged láttalak egy piros jellel, vagy hópihével, nem láttam jól.
(#) Imi65 válasza Doncso hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
A cégnél a gépünkben van egy beépített hangszóró, amin lehet hallgatni a hanganyagot, ez kb. egy zsebrádió hangerejének felel meg. Nem lehet megbontani (le van plombálva), így nem tudom megnézni, mit raktak bele. Lehet, hópihés kollégának is valami ilyesmi lehet........
(#) cooper85 válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Nagyon sok gépbe, főleg irodai használatra szántakba láttam már beépített hangszórót (amit a hangkártya hajt meg). Mondjuk ez a lényegen nem változtat, akkor se tudja meghajtani.
(#) Szikra Lacika válasza fantooom hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Szerintem ha tudna 250W-ot legalább, mindenki alaplapot venne!
(#) rolitechno hozzászólása Jan 10, 2012 /
 
Üdv!
Van nálam egy castoneCPA1200 és az egyik oldal pár perc után leold. Addig normálisan szól, aztán elkezd a védelem led villogni. Arra gondoltam , hogy nem a végfokkal van a baj, hanem a védelemmel.
Mi lehet a baj?
(#) lacek29 válasza rolitechno hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Nembiztos hogy a védelmmel van a gond. Akár a hangszóró,vagy a végfok is lehet a hibás.Én először ellenőrizném a hangszórót és a végfok kimenetét,amikor leold a védelem reléje.
(#) emersys válasza rolitechno hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Üdv válaszd le az erősítő kimenetét a védelemről és rögtön kiderül.
Mérj a kimeneten dc-t.
Leválasztás után a relének a kondi feltöltődése után behúzva kéne maradnia.
Ellenőrzés képen ha behúzva marad a relé köss egy 1.5V elemet rá. (- csillagpontra + fele pedig a bemenetre) -ekkor már oldania kell.
Ha amúgy sem húz be, vagy ki-be kapcsol akkor a védelem a rossz. (kondija stb stb)
Ha amúgy behúzva marad, és az elemmel próbált kísérlet is jó, akkor végpanel átnézése jön.
(#) nasgoon hozzászólása Jan 10, 2012 /
 
Sziaztok!
Elkezdtem az új projektemet! Egy 4X32Wattos TDA2050, és egy 1X100Wattos TDA7294. Egy "dobozban" A nyákok vasalós technikával, Hidrogénperoxidos fűrdőben maratva.
Hogy tetszik?
(#) emersys válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Jó lesz
Esetleg kémiai ónozóval és védőlakkal tehetnéd még biztosabbá, időtállóbbá
(#) nasgoon válasza emersys hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Szia!
Köszi! majd lelakkozom, ha kész
(#) gabesz2011 válasza mindenes hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Ez volna az a bizonyos szivatós erősítő. esetleg valakinek nem ismerős?? ha igen ols 1 kapcsolási rajzot.
(#) Imi65 válasza cooper85 hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Nyilván nem, csak a kollégát azért is támadták, miszerint ilyen nem létezik......
(#) gabesz2011 válasza gabesz2011 hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Nah méricskéltem kicsit, de mindössze annyit véltem fel fedezni, hogy az ik végtranyó bázisán 0,1 volt van a másikon pedig 0,9 a bekapcsolást követően. aztán ez kb 1 perc alatt eltünik mind 2 tranzisztorol és el is halgat a vég. Ötlet valakinek?
(#) mgabor90 hozzászólása Jan 11, 2012 /
 
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni abban, hogy van egy Blaupunkt CD-s rádióm a kocsiban és az a gondom, hogy nincsen jack-es bemenete, de a hátulján a soklábú csatlakozón találtam line in bemeneteket ami a CD-táré lenne. Rátettem szól, de jóval gyengébben. Ha max-on (66) hallgatom, akkor szól úgy, mint a rádió 18-22 körül. És nagyjából ez a hangerő volna nekem jó. De a végfokok * melegszenek. Tudnátok segíteni? Előre is köszi. Ja, mp4-et hallgatnék róla.

névtelen.JPG
    
(#) zolika60 válasza mgabor90 hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
A földelést is bekötötted?
(#) Abukodonozo hozzászólása Jan 11, 2012 /
 
Sziasztok!

Mellékeltem itt egy megoldást a Nelson Pass-féle Zenből. A szerző szerint a bekarikázott R2 ellenállás azért van, hogy lemerítse a kondikat és ne a hangszoró pukkanjon egyet. A kérdésem az, hogy mi alapján számolom ki az ellenállás teljesítményét? Pass bácsi miért 1W-osat használ?
(#) mgabor90 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Természetesen. Működik minden, balance, fader, csak alacsony a bejövő jelszint
(#) gabesz2011 válasza gabesz2011 hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Sikerált új életet lehelni bele De az érdekes az egészben hogy a boltban vásárol új kistranyók jók de mégsem megy vele az erősítő csak a régi sorozatú kis bc-kell.
(#) rolitechno válasza emersys hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Igaz, így biztos kiderül. Kösz..
(#) CHZ válasza Abukodonozo hozzászólására (») Jan 11, 2012 / 1
 
Nem "lemeríti" a kondít, fordítva, feltölti, hogy ne a hangszóró csatlakoztatásakor az töltse fel.
Az erősítő kimenő teljesítményéhez méretezd, 100 ohm ellenálláson 10W-os erősítő esetén U^/R=W, 9X9=81/100=0,8W Nagyobb teljesítményhez is így számolhatsz.
(#) Tetye válasza mgabor90 hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Ha jól látom a rajzodon akkor oda a 1,2V bemenő jelszint kell a teljes kivezérléshez, amit kapsz az mp4- ből az elméletileg 0,775V max. Szerintem csinálj hozzá egy előerősítőt. A végfokok csak ennél melegednek? Nem szednek össze valami zavart? Vagy gerjedés?
(#) bihari laci hozzászólása Jan 11, 2012 /
 
SZiasztok van egy,Pioneer sa620 erősitő és az a ,baja hogy a hangszoro ,védelmi relé nem mindig kapcsol be ,ha ki kapcsolom egymás után többször akkor be ,kapcsol de ha 2-3 perc után, lehet hogy nem ,kapcsol be .
Az erősitő ki probáltam ,rele nélkűl ok mind a ,2 oldala ,mit cseréljek ki már ki kondiztam de semmi
Következő: »»   978 / 2508
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem