Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   147 / 308
(#) pepe091 válasza KTobi hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Hogy ne volna, csak külön kell telepíteni
(#) Dániel X válasza bankimajki hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Üdv!

Munkahelyen vagy tanintézményben találhatóak ezek az eszközök?
(#) bankimajki válasza Dániel X hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Mindkettő. Mivel gyakornok vagyok. Így számomra tanintézmény. (De a legtöbb embernek munkahely.) Egyébként: National Instruments
(#) huba válasza bankimajki hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Engedélyt kérek irigykedni. :lookaround:
(#) Dániel X válasza bankimajki hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Az jó.Nem egy kis cég.
(#) Frankye válasza huba hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Kérek engedélyt csatlakozni, és tovább sárgulni.
(#) bankimajki hozzászólása Jan 11, 2012 /
 
Nem irigykedni kell, hanem hajtani és bekerülni.
A tesztállomásokat nem engedték hogy feltegyem, de azért így is van látnivaló bőven. Íme: NI 1 fokos
De ha valakit érdekel a céggel kapcsolatban egy remek videó, az ezt nézze meg: Videó
Itt röviden össze van foglalva hogy mivel is foglalkozik a cég. Érdemes jó hangtechnikával kellő hangerővel hallgatni, mert elég jó a zenei alap.
(#) Frankye válasza bankimajki hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Aztaleborultszivarvégitnekije! Nem semmi! Itt aztán öröm lehet melózni. (Bekerülni? Ne viccelj! A mostani munkahelyemen nagyon jól megvagyok. Az elektronika csak hobbi. A tudásszintem meg soha az életben nem lesz akkora, mint a ma huszonéves srácoknak...)
(#) KTobi válasza bankimajki hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Szép, szép. No ilyen se lesz senkinek közülünk a pincében.
Nem lepet meg, múltkor hozzájutottam egy vaskos NI katalógushoz. Egy normális szkóp nem volt benne, de ezek a fiókos analizátorok, a fene tudja mik, az bőven.
(#) bankimajki válasza KTobi hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Van szkóp is. Csak itt minden ilyen rack-es, vagy PCI-os vagy CRIO kivitelben készül. Vagyis általában van egy nagy rack ház, amiben van egy kontroller. (Ezek is általában igen komoly kis PC-k, 2-4mag, 2-8GB RAM, SSD vinyó..stb.)És e-köré épül a mérőrendszer. A chassy-kben (rack-es ház) PXI szabvány szerint kommunikálnak a modulok. És van sokféle chassy. Olyan is amibe csak pár modul tehető, de olyan is amibe nagyon sok. Az NI.com oldalon fennt vannak a termékek. Nagyon szuper cuccok, csak az áruk kicsit több, mint baráti. De gyártunk USB-s cuccokat is. És pl. az Elvis II+ is. (Amivel most is játszok.) Az kimondottan diákoknak lett kitalálva. Szinte mindent meg lehet vele csinálni. De én most nagyon az RF-es műszerek irányába tartok. Ott még rengeteg olyan dolog van amiről nem is hallottam. De kíváncsi vagyok. (És a Kandón nem valószínű hogy fognak ilyesmit tanítani. ) Így gyűjtöm a tudást ezerrel.
(#) janikukac válasza bankimajki hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Így van ! Amúgy ez Debrecenben van, ugye? Nekem is ez az álmom. Még 3,5 év gimi, aztán fősuli-vagy egyetem, és remélem én is leszek olyan okos- és ügyes, hogy bekerülhessek ilyen helyre. Am. te hol tanultál? Remélem én "hobby" szinten meg tudok tenni annyit, hogy felkészítsem magam a villamosmérnökire, mivel nem műszaki suliba járok.. Ja, és most tanulok PIC-ezni..
(#) bankimajki válasza janikukac hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
[OFF]Igen Debrecenben van. Én Kandós vagyok. (Óbudai Egyetem) És ha rám hallgatsz, és sikeres akarsz lenni abban amit szeretsz, akkor 2 megoldás van. Élen jársz minden tárgyban és érdeklődsz a téma iránt. Vagy szakmailag odateszed magad és önképzéssel megtanulod, mivel amit az egyetemen kapsz, az önmagában elég szerény. (És fontos hogy nagyon stabil alapokra épüljön a tudás.) Az nem baj ha vannak benne lyukak, de ha valamit nem tudsz azt ismerd el. És persze talán az egyik legfontosabb, az hogy legyen önbizalmad. (Mert anélkül nem leszel sikeres.)

Üdv.: Miki[OFF]
(#) janikukac válasza bankimajki hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
[OFF] Köszi szépen az információt ! Remélem sikerrel járok..
(#) Ricsi89 válasza bankimajki hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Ismerős volt bent az NI-ban egy nyáron gyakorlaton, maximum passziánszozni engedték őket a számítógépen, nem csinálhattak semmit, nehogy ellessék a technológiát, majd azt használják fel valamihez. Még szerencse, hogy titoktartási szerződést nem kötöttek velük. Szóval neki nincs jó tapasztalata a céggel. Bár lehet az eltelt 3-4 év alatt változott valami.
(#) bankimajki válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Nem tudom hogy melyik részen volt. De a mérnökségen garantáltan nincs ilyen. (Meg a szerződés amit alá kell írni az vagy 50 oldal.) Itt azért ha érdekel az elektronika vagy a szoftverfejlesztés, akkor elég nagy lehetőségek vannak.
(#) Inhouse hozzászólása Jan 12, 2012 /
 
Lassan, de biztosan készül az új műhelyem. A régi helyről (4,3m2) tavaszra elköltöztetem a padlásra (14m2).

Üdv
Inhouse
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Na, még 2:

Üdv
Inhouse
(#) Frankye válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
14m2?! Irigyellek!
(#) roland0327 válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Én is irigykedeme Nyáron jó meleg lesz ott
(#) satlokk válasza Frankye hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Az már szép!Csak állandó villágítás kell,vagy nem?
(#) poros válasza bankimajki hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
A céghez is ilyen oszcilloszkóppal szokott érkezni a német srác aki a mérőgépeket javít vagy karban tart.
Egyszer megkértem a mérnököt aki átveszi tőle a gépet. Mondja már neki elcserélném az én KB 30 éves originál CCCP H313 gépemet erre a kacatra. Nem tudom miért de nem ment bele a cserébe. .Azt viszont nem hitte el,hogy 30 éves körül van a gépem és működik. . Annyi hasznom azért lett a dologból ha jön mindig kér egy kávét.
(#) bankimajki válasza poros hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Lehet az ára miatt. (Ennek valami 40e dolcsi körül van az ára.)
(#) poros válasza bankimajki hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Á nem hiszem. :rinya:
(#) karesz01 hozzászólása Jan 12, 2012 /
 
Szia!
Most már én is 3 kezű lettem !De holnap kap még egy kis átalakítást saját szám íze szerint!
(#) zolika60 válasza karesz01 hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
No meg a szemed is javult. Nekem is kéne már egy hasonló segédeszköz.
(#) karesz01 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Igen mondhatnám a szemem is lényegesen javult!conrad
Még rendeltem pár dolgot de majd mindent idejében!
(#) zolika60 válasza karesz01 hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
A conradtól szokatlan módon nem is rettenetesen drága. Lehet, hogy arra járok és beszerzek egyet.
(#) karesz01 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Megmondom őszintén hogy én is meglepődtem a cég ahol dolgozom rendelt kompresszort na mondom mellé csapjuk!
Kap majd alá egy 6mm-es lemezt hogy stabilabban álljon illetve kap még rozsdamentes csövet hogy kicsit magasabb és szélesebbet tudjon befogni.
De így is megteszi!
(#) Inhouse válasza satlokk hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Hát, azt még nem tudom, hogy télen milyen hideg, nyáron meg milyen meleg lesz...
Lesz radiátor bent, kívülről kőzetgyapot paplan szigetelést kap. Nyáron meg majd ventilátorozok. De nyáron le is költözhetek egy kis sarokba a kinti fészerbe, csak télen ott nehéz lenne megoldani a fűtést. A lényeg, hogy jól be lesz polcozva, szekrényezve, hogy a sok bontott cuccot eltüntessem szem előttről a családi béke érdekében.

Idézet:
„Csak állandó villágítás kell,vagy nem?”


Kell oda még sok minden! Lesz rendes világítás, elektromos hálózat. Van már fenn egy íróasztal, megy még fel egy műhelyasztal is. A mostani műhelyben csak én igazodok el, de ami ott van...

Üdv
Inhouse
(#) satlokk válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Sok sikert az elképzelésedhez,és a megvalósításhoz.nekem jelenleg fütés a legnagyobb gondom.
Következő: »»   147 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem