Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   707 / 1385
(#) pcroland válasza janikukac hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Én lámpafényben dolgozok sötétedés után a Dry fóliával. Ez gond lehet? Eddig nem volt gond. Kéne valamilyen LED-es világítás nekem is?
(#) janikukac válasza pcroland hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Én szeretnék 99%-ban biztonságosan dolgozni, és szerintem ez lenne megoldás. Sokan mondanak sokat. Valaki szerint nem lesz baj a fénytől, valaki szerint igen..
(#) Hp41C válasza Frankye hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Új módszer???
Ha jól nézem, a cikk egy régi Ezermester -ből való... A honlapjukról a múlt évezred számai letölthetők...
Idézet:
„Az ötlet díja 100.- Ft vásárlási utalvány”

Ez kb a 60 -as, 70 -es évekből való... A hibái miatt nem is terjed el...
(#) Frankye válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Nekem új a módszer, nem a közönségnek. (Amúgy nálam is le vannak töltve a régi számok, de ez a cikk valahogy "kimaradt"...)
(#) karaszbandi válasza pcroland hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Egyébként a sárga színű fénycsőre nem érzékeny a fólia sem meg az előre lakkozott sem.
(#) emmzolee válasza karaszbandi hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Én sima sárga izzót használok. Az is tökéletes erre a célra. Még soha nem volt bajom belőle.

A sárga cső drága. Nem?
Hol lehet olyat egyáltalán kapni?
(#) kaqkk válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Én egyszerű izzókat használok a műhelyben , a DRY fólia még "egyszer sem szólt "hogy nem szereti
(#) janikukac válasza karaszbandi hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Elkészítettem 8 PIROS leddel a lámpát.. Holnap szépen bedobozolom, és dobom a képet. Na , meg a levilágítóm is kész lett. 6 perc elegendő a levilágításra 2db 8W-os BLB csővel..
(#) karaszbandi válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Bármelyik villamossági boltban kapsz. Nem sokkal drágább, mint a síma cső.
(#) alfa007 hozzászólása Jan 14, 2012 /
 
Ez a fotópapír nem is rossz.

DSCF1095.JPG
    
(#) storm válasza alfa007 hozzászólására (») Jan 14, 2012 / 1
 
Jól néz ki, ha a leírtak alapján folytatod szépen fog kinézni Maratás előtt nézd át lámpafénynél, és ahol hibádzik javísd alkoholos filccel.
(#) alfa007 válasza storm hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Ok. Köszi a segítséget.
(#) emmzolee válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Én is sima izzót használok. A Sárga cső csigázna föl. Akármilyen csö nem jó, mert lehet neki uv sugárzása. Az asztalom fölötti fénycső is tud levilágítani. gulasoft olyat vett, ami erre a célra való olyat kellene venni. Vagy lehet fölteszem a menyóra a két sárga izzómat, és úgy sokkal hasznosabb lesz a műhely megvilágítása mint most, amikor csak az asztalomat lövi az egyik lámpa.
(#) gulasoft válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Nem én vettem. Simpi hozta, de Tungsram boltban lehet venni chip controll a neve röpke 7400Ft.
Bővebben: Link
Ja a kék fóli tök feketének látszik vele, mert ugye attól kék, hogy kék, hogy kék színt veri vissza, de mivel ebben egy árva kék nincs, nincs mit visszavernie, így marad a fekete.
(#) Csupasz hozzászólása Jan 15, 2012 /
 
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy több helyen is láttam, hogy a NYÁK le van fújva valamivel, és szép fekete, vagy piros.
Meg tudnátok mondani mi az, és hol lehet kapni?
Köszönöm:
Csupasz
(#) Balaa16 válasza Csupasz hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Szia!
Én már párszor láttam ebben a témában. Kereső!
Üdv! Balázs
(#) janikukac válasza Csupasz hozzászólására (») Jan 15, 2012 / 1
 
Szia ! Az lötstop. Házilag elég drága, és nehéz alkalmazni. Ha jól tudom 600ft+ szállíttás egy A4-es maszk , és azt is külföldről lehet behozatni. Ezután azt laminálóval laminálni kell, meg vegyszereket használni.

Van egy másik módszer, amikor viszont festéket kell felkenni. Ezeket a technikákat gulasoft fejlesztette ki, és elég szép eredményt ért el. Szerintem házi használatra túl drága, de mindenki maga tudja, hogy mibe mi fér bele...

Üdv !
(#) tomcsibacsi válasza janikukac hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
A levilágítódat hogy csináltad? Én is gondolkozom, hogy már rám férne egy, de még nem tudom hogy csináljam
(#) janikukac válasza tomcsibacsi hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Hát, a dobozt a nagybátyámmal csináltuk, bútorlapból. Zongorazsanér van rajta, és így könnyen nyitható.. Két üveg van benne. Két 8W-os cső van benne, valamint 2 takarékos izzó gyújtója az elektronika, de még át kell tervezni. Majd lesznek képek is..
Most 5 perc alatt világítok, és szép az eredmény..

Üdv !
(#) pcroland válasza janikukac hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
A fóliát octamex-től lehet venni és 600Ft/A4 az ára+a nlmet posta. Gulasoft-é magyarországról van, kétkomponensű és 1liter jó drága és csak kék volt, viszont Ár/felület arányban 3x olcsóbb.
(#) janikukac válasza pcroland hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Ha jól tudom e-bayről rendelte, ahonnan először én is akartam, de végül nem rendeltem..
(#) gulasoft válasza pcroland hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Először is, nem én fejlesztettem ki, mert ezek bevált technikák. A nyákgyárak a kétkomponensű festéket használják, mert olcsóbb.
Nem csak kék van, van mindenféle szín, zöld, piros, világoskék,fehér, csak a kék volt az amiből egy kilós volt a többi az 2 kilós, ezért drágább. Tesztnek az egy kilóst vettük (660gram festék, és 330g térhálósító), ez is 13.000 forint volt.
Az biztos hogy erősebb mint a fólia, viszont több vele a macera. Be kell keverni, fél órát pihentetni (mondjuk a fóliánál is van 20 perc pihi valamelyik résznél), 30 percig 75-80 fokon szárítani légkeveréses sötét helyen. A levilágítás és előhívás úgy megy mint a fóliánál, beégetni is 160 fokon kell.
Én most a 2.0-ás "régi" cnc-met tettem stabilabbá az y két tengelyes meghajtásával, sok időm nem volt ezekkel szórakozni, és sajnos a bontott epson motor gyenge, kedden kell vennem egy 1.7Nm-est (a másik 1.7-es hajtotta eddig, csak két egyforma kell, abból meg csak epsonbó volt 2 egyforma). Utána tudok nagy biztonsággal nyákot fúrni, most megyek tesztelem ez a 2 kis epson elviszi e, vagy hibázik, mert kéne egy nyák megrendelésre, egy meg magamnak, azon lesz lötstopp. (olyan gyengék, hogy forgás előtt odarakom az ujjam a szorítóbilincs csavarjához, és simán megtartom. Az 1.7-es letépi az ujjam. Ezeknek meg persze nagyon egyszerre kell menniük, nem engedhető meg, hogy az egyik lépést veszítsen, mert elferdül a tengely (egyik 2 milivel előrébb lesz mint a másik)). Emmzolee kapott a festékből, arra gondoltunk kicsit higítjuk, ha Ő tesztel előbb, akkor majd kiderül jobb e a felhordásnál, ha Én akkor majd úgyis mondom mi volt.
(#) Moderátor hozzászólása ZsoltyFM hozzászólására (») Jan 15, 2012
 
Egy kérdést elég egy topicba feltenni!
(#) pcroland válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
A CNC-ről mesélj nekem annyit, hogy hogyan fogod be és hogy állítod be, hogy ne fúrjon egy kicsit sem a forrpontok mellé. Mennyiből jön ki vagy lehet venni?
(#) Csupasz válasza Balaa16 hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Igazad van, de ha nem tudom mi az, mit keressek?
Inkább válaszoltál volna normálisan....
Csupasz
(#) tomcsibacsi válasza janikukac hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Milyen csövet használtál, és milyen távol vannak a nyáktól, illetve egymástól?
(#) Csupasz válasza janikukac hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Köszönöm a válaszod
Üdv:
Csupasz
(#) janikukac válasza tomcsibacsi hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
2db 8W-os BLB-t használtam. Kb 15 cm lehet, vagy még annyi se..
(#) karaszbandi válasza pcroland hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
(#) tomcsibacsi válasza janikukac hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
egymástól, meg a nyáktól is 15 cm?
Következő: »»   707 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem