Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1553 / 3965
(#) NgLovi hozzászólása Jan 15, 2012 /
 
Szörnyen kezdő kérdés, de muszáj feltegyem.
Egy 1K-s potméter az 0 és 1000 Ohm között állít, vagy van egy minimum ellenállása? Az célom az lenne, hogy ebben az áramkörben szeretném az R5-öt fix ellenállásra cserélni.
(#) kadarist válasza havranarpi hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Szia!
Vegyél egyet: Bővebben: Link
(#) havranarpi válasza kadarist hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Köszi
(#) silent15 válasza tomikapc hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Na ezek remélem jók
Idézet:
„Sziasztok , lenne egy ilyen szallagkábelem : Bővebben: Link|szk-szurke-10.jpg.png

És egy ilyen anya csatlakozóm:
Bővebben: Link|szk-10-any-fc-10.jpg.png

Na most az egyetlen problémám az lenne, hogy nem tudom ezeket hogy kell összerakni , kérem valaki segítsen.


Idézet:
„Szia! Nem jók a linkek.”


Itt vannak a jók és bocsi Bővebben: Link
és
Ennél a bal fönti
Bővebben: Link
(#) pucuka válasza silent15 hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Nem könnyű összerakni, és légy óvatos, mert könnyű letörni a rögzítő fülecskéket. Az alap csatlakozóra ráteszed a 10 eres vezetéket érzéssel, hogy a csatlakozó hátulján levő Y formájú pici pengék az erekhez passzoljanak. Ezután ráteszed a hátulját szintén óvatosan, igazítva, majd satuval összenyomod. Ezután ráteheted a rögzítő fület, de óvatosan, nehogy letörjön a rögzítő fül. Sok sikert.
(#) dravecz hozzászólása Jan 15, 2012 /
 
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem.
Kiszereltem egy mérőműszert egy régi szalagos magnóból ZK-140.
Ezt a műszert szeretném 12Voltos akkutöltőre rátenni,mint Amper mérőt. (1Amperig)
A műszer saját ellenállása 1,246 K Ohm
Voltmérőre találtam potit ami 26,8 K Ohm 14Volt áramnál kitér a maximumig a műszer és nem koppan.
Ampermérőnél vagyok gondba mert fűtőbetéttel tudtam
0,7Ohmot csinálni de ezt kiakarom váltani másra mert melegszik.
Maximum 1Amperig akarom kalibrálni és használni a műszert.
Egyszerű konkrét megoldásokat kérek nem képleteket.
A képen látható potiban van ilyen értékű?
Vagy egyáltalán jó ha ilyet keresek?
Nem a szakmám de már láttam aki ilyet csinált.
Köszi.
(#) silent15 válasza pucuka hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Oké , nagyon szépen köszönöm!
(#) balzi válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Köszönöm! Vettem tranzisztort, és működik vele
(#) jdani hozzászólása Jan 15, 2012 /
 
Hali. Hűtőbordára szerelnék fűtő tranzisztorokat. Van átvezető gyűrű, csillám, és az a gumi. (+ paszta) Csillámot, vagy gumit használjak? Vagy mindkettőt? Miért van gumi, és csilám is?
(#) ZsoltyFM hozzászólása Jan 15, 2012 /
 
Sziasztok! Smd szerelt nyákot tervezek. Audió célú alkalmazáshoz. Az a problémám az lenne hogy most kezdenék belekóstolni az smd világba a számtalan előnyei miatt és nem találtam túl sok információt a tervezési szabályokról. Pontosabban elhelyezés, táp vezetékelés (szürőkondik elhelyezése) , test felület kialakítás stb. Ha már smd-zni akarok akkor szeretném tényleg profin
(#) erdgab válasza jdani hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Lehetőleg csillámot és hővezető pasztát használj,természetesen,a csillám mindkét oldalát meg kell kenni.Az a "gumi" teflon lemez,az is jó,de én inkább a csillám alátétet-szigetelőt javaslom.
(#) erdgab válasza dravecz hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Ampermérő előtét ellenállást én zománchuzalból szoktam készíteni,nincs konkrét adatom sajnos,mindig az adott műszerhez szoktam igazítani,készítettem 20A áramra is.Javaslatom, 0,8-1 mm zománcból kb. 2 métert hajts össze középen és így együtt (bifilárisan) tekerd fel 16-20 mm átmérőjű PVC csőre,aztán majd meglátod,számolni is lehetne,de lusta vagyok,tudom ezért meg fognak kövezni,de ez van.
(#) granpa válasza NgLovi hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Helló! Két fix ellenállásra tudod cserélni, mert ez egy fesz. osztó. Beállítod, leméred-alsó,-felső R, és helyettesítheted. Ezt akkor célszerű megtenni, ha nem kell többé állítani az áramkör működését.
(#) granpa válasza erdgab hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Szia Gábor! Én söntöt szoktam csinálni. :hide:
(#) erdgab válasza granpa hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Köszönöm a kiigazítást,igazad van.
(#) blackdog válasza jdani hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Ki mit szeret.
Én azért nem szeretem a csillámot mert a hőtől egy idő után kikeményedik nagyon és törik.
A "gumi" örök darab.
Na meg sehol nem kapok csillám lapot, hogy mindig méretre vághassam pedig amúgy jobb a hővezetése.
(#) zolika60 válasza blackdog hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Hol nincs? Bővebben: Link Mondjuk lehet, hogy a zöldségesnél nem próbálnám.
(#) pucuka válasza jdani hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Ha a tranzisztorokkal fűteni akarsz, akkor felesleges a csillám lemezt használni, teljesen mindegy, hogy mennyi idő alatt adja át a hőt a bordára. Előbb utóbb úgyis megtörténik. Nem a tranzisztorok hűtése (alacsony hőmérsékleten tartása) a feladat, csak elektromos szigetelés. Még a paszta sem fontos.
(#) blackdog válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Idézet:
„Na meg sehol nem kapok csillám lapot, hogy mindig méretre vághassam”


Tudom, hogy van méretrevágott kivitelben.
De lapot ami mondjuk 10x10cm vagy hasonló amit szeretnék.
És így olyan méretre vágom ami éppen kell.

Mint ő csak csillámban:Bővebben: Link
Pl.:
SQL15 tokhoz hol kapok kész csillámot? Vagy SQL11,SIL9,QILP13?[off] Bár a zöldséges még nem jutott eszembe
(#) zolika60 válasza blackdog hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Ez például megfelel?Bővebben: Link
(#) blackdog válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Talán
Esetleg valamelyik elektonikai webáruházban? Hogy ne csak egy lapot kelljen vagyonokért rendelnem.
(#) ZOL94 hozzászólása Jan 15, 2012 /
 
Sziasztok!

A kérdésem az lenne h a 4n25 típusú optocsatoló kimenetére mehet egyszerre relé,1n4148-al?Vagy még egy tranzisztort érdemes közbe iktatni?
(#) ZOL94 válasza ZOL94 hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
150mA-t bír a 4n25 relé felét se zabálja, akkor mehet egyszerre ugye?
(#) zolika60 válasza blackdog hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Ez például jó? Bővebben: Link
:google:
(#) blackdog válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
[off]
Pedig amikor kellett volna akkor náluk is kerestem. Eszembe nem jutott, hogy mikrosütők között keressem. Pedig jogos. :hide:
(#) Stefan válasza ZOL94 hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Ha nem eszik meg annyit akkor mehet persze.
(#) CsemanAttila hozzászólása Jan 15, 2012 /
 
Üdv Mindenkinek. Adott egy elektromágnes ami állandó tápot kap, a testet pedig a motorvezérlő kapcsolja. Így is lehetséges, hogy szakaszosan működtetti? Pl 50%-ra nyitja, 75%-ra vagy 100%. Vagy így csak nyitni meg zárni tud? Előre is Köszönöm!
(#) kadarist válasza CsemanAttila hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Szia!
Ez egy mágnesszelep?
(#) CsemanAttila válasza kadarist hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Helló. Nem, ez egy Egr szelep.
(#) ZOL94 válasza Stefan hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Köszi a gyors választ
Következő: »»   1553 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem