Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   849 / 1681
(#) zenetom válasza vicsys hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Igen, még prototipusok ideiglenes dobozolását se fogom mostmár kókányul kivitelezni, főleg hogy vettem egy ilyet, meg a jövőhéten veszek ilyet
(#) Alkotó válasza solti_imre hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Angol szöveg... kár érte.
(#) zenetom válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Köszi!
(#) davidovics válasza havranarpi hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Nagyon jó lett! ;D
Már fontolgatom,hogy én is csináljak egyet.
(#) skero válasza solti_imre hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Gyönyörű munka! A belsejébe is "bekukkanthatunk"? Szerintem én is angol szöveget használtam volna ,pedig "magyar érzelmű" embernek tartom magam és nem hiszem ,hogy ez a szövegen múlna.
(#) Solt85 válasza solti_imre hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Nagyon szép munka, tényleg szinte gyári kinézete van . Előlap feliratozást hogyan készítetted?

Üdv.
(#) CIROKL válasza solti_imre hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Végre egy igazi profi meló , gratulálok hozzá nagyon igényes , engem még az angol felirat sem zavar !
(#) karesz01 válasza solti_imre hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Szia!Nagyon szép a remekmű! A doboz mérete 440x100-as?
üdv
(#) nagy hoho válasza havranarpi hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Gratulálok! Csak így tovább! Nikola Tesla is így kezdte
(#) Vales válasza havranarpi hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Üdv!
Nagyon Szép lett!
Az pedig főképpen értékelendő, hogy a rádióvevő-építés is érdekel, mert ez egyre ritkább, mit ahogy más is megjegyezte.
(#) solti_imre válasza skero hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Köszi! Természetesen "bele lehet kukkantani" - fotókat már raktam fel (a #1138163-as hsz.ban), a kapcsolási rajzot pedig a bemérés után rakom fel (Csodálkoznék, ha az eredeti tervekhez képest nem kellene pár ponton módosításokat eszközölni!

(A magyar kontra angol feliratokról csak annyit: a diplomáciának francia a nyelve, az orvosoké a latin - az elektronikában pedig általában az angol használatos. Nem hiszem, hogy valaki attól kevésbé lesz magyar, ha ezeket a tényeket elfogadja.)
(#) solti_imre válasza Solt85 hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Gravíroztattam - igazság szerint a betűket valamivel véknyabbra szerettem volna, de így sikerült.
(#) solti_imre válasza karesz01 hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Nem, 330x100 -as, a Lomex-nél 47-00-73 cikkszámon fut - sakkoztam is egy darabig, míg sikerült mindent belegyömöszölni!
(#) Alkotó válasza solti_imre hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Teljesen félre csúszik a feliratok nemzetiségi témája. Ennek semmi köze az identitáshoz, vagy a lelki kötődéshez.
Egyszerűen butaság idegen szövegeket használni, mert önmagunknak nem vagyunk idegenek. Persze jól tudom, azért alakult ez így, mert ettől jobbnak/szakosabbnak gondoljuk a berendezésünket, amely feltételezés alapvetően elhibázott. Olyan, mintha a konyhában a fűszerek nevét mondjuk olaszul írnánk ki, mert akkor hátha jobb lesz az étel...
(#) raw válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
[OFF]Vitatkoznék ezzel! Nekem sokszor a magyar az idegen, mert angol feliratokhoz szoktam hozzá: channel, power, volume, balance, EQ, bass, treble soroljam?! Az, hogy megérted az angol alapszavakat az inkább kultúrális kérdése már, nem nemzetiségi.
pl. magyar windózon ki sem igazodok, gyerekkorom óta angolt használok, mert akkor még nem volt olyan, hogy magyar. Kín volt pl. magyar billentyűzethez hozzászokni, mert teljesen logikátlan és kényelmetlen vele programozni. Akkor most én nem vagyok magyar?
Sőt, mikor dolgozok akkor is mindent angolul feliratozok, mert azt a nem-magyarok is megértik és sajnos(?) ők vannak többen. Ezért a hobbi projekteket is így csinálom, így szoktam meg. Nem feltétlen vagánykodás ez.
Nagyfesz szekrényre sem azt írod, h "nenyújhozzá, nagyfesz!" hanem "danger! high voltage!" és mindenki megérti (másodjára biztosan ).
(#) solti_imre válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Egy elektronikai berendezés működését pont annyira befolyásolja az, hogy a feliratok fehérek, feketék, vagy hupililák, mint az, hogy magyar vagy angol nyelvűek - izlés és megszokás kérdése. (Én jobbára angol feliratú műszereken "nőttem fel" -anno kedvenc EMG1541-es szkópomon is angol feliratok voltak, pedig a Kádár-korszakra a nyugatimádatot igazán nem lehetett rásütni! Nem tekintem ettől sem jobbnak, sem "szakosabbnak" a berendezést - de nem tekinteném a magyar feliratoktól sem annak. Részemről a felirat nyelvének taglalását befejeztem.
(#) Moderátor hozzászólása Jan 16, 2012
 
Na, pont ezt szerettem volna elkerülni. Semmi köze a témához, úgy itt fejezzük is be a polémiát, ha kérhetem.
Köszönöm.
(#) janimester hozzászólása Jan 16, 2012 /
 
Íme a próbaképp elkészített bekapcsolás késleltetés saját módosítások alapján az erősítőmhöz További terveim vele még hogy inaktív állapotban pirosan fog világítani egy led aktív állapotban , mikor meghúzott a relé akkor pedig zölden fog világítani egy led
(#) SALáta válasza janimester hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
van olyan rgb led ami letiltja a zöldet, kéket ha a piros lába is kap feszt, csak piros világít. Típusa ismeretlen de ilyen van a sógorom erősítőjébe (én tettem bele 3-4 éve).
(#) vicsys válasza janimester hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Pókpanel...
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
A pók alatt...
(#) Zoli_bácsi válasza solti_imre hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Na ez szép. Nagyon szép, gratulálok. De az a pók... Az kissé khmm...Attól a póktól, meg a névtől nem profi kinézetű számomra. Persze a mérleg másik serpenyője, hogy így teljesen eredeti. Lehet választani.
(#) interferi válasza SALáta hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Bármelyik rgb led ilyen az eltérő feszültségek miatt ezért kell szinenként tenni hozzá áramkorlátozó ellenállást.
(#) janimester válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Hát ebbe nemigen lehet belekötni Amúgy a kondikkal addig játszottam míg a fél percről levittem kb 3 sec.-re a meghúzási időt , és mindezt bírja az 555-nem melegszik a relé által felvett áramtól , máshol plussz tranyót ajánlgattak hogy azt mindenképp tegyek vele.. de azzal meg be sem húzott
(#) janimester válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Köszönöm a dícsérő szavakat, most már tudom hogy működik a kapcsolás így nyugodtan megtervezem a nyákot aztán ha lessz időm a panelt is megmaratom Nekem ez a pókháló a tesztpanel..sosem szoktam próbapanellal dolgozni így valahogy jobban átalátom.
(#) Davidd hozzászólása Jan 16, 2012 /
 
Udv mindenkinek!Elkeszitettem egy koppanasgatlot.Mivel csak kezzel volt rajzolva igy nementem konkret panelterv utan.Kapcsolasi rajz utan furkaltam es kotottem ossze. A kapcsolasi rajz a oldalon talalhato kapcsolasok kozul van .Elsore mukodott,annyi hogy dupla bemenet van es ket relet kapcsol ezert a kicsi bc tranyo helyett tettem egy bd139 et.itt egy kep rola.A megmaradt nyak ahol nincs semmi onnan lesz a felfogatas.
(#) solti_imre válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Általában a gyártók feltüntetik a nevüket és az emblémájukat - én sem tettem másképp. Nem profi, hanem tetszetős kinézetre törekedtem.
(#) Frankye válasza janimester hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Az 555 IC nem arra szolgál, hogy Ő vezérelje a relét, hanem azt (rendesen) egy tranzisztorral kell meghajtani. Nézd meg ezt a képet. Ebből (is) láthatod, hogyan kell szabályosan vezérelni a relét. Szegény 555 IC persze, hogy melegszik, és előbb-utóbb ki is fog jönni belőle az éltető/működtető füst, ha így megy szegény.
(#) szalkagyuri válasza Dióda hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
jó a cucc nem semmi gratula
(#) pcroland hozzászólása Jan 17, 2012 /
 
Hello! Megépítettem én is az UFO villogót 4 féle színű LED-del. LINK.
Következő: »»   849 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem