Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1556 / 3965
(#) blackdog válasza ZOL94 hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
470 ohm jó lesz az opto elé.
Én 1N4004 vagy 1N4007 diódát tennék.
(#) cross51 válasza mate_x hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Nem igazán voltam érthető tehát példázok : ha 5v 580ohm-ot kötök akkor mennyi lesz a ellenállás kivezetésén mekkora lesz a fesz
(#) blackdog válasza cross51 hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
5V.
Majd, ha lesz 2 soros ellenállásod akkor már lesz egy fesz. osztód és akkor van miről beszélni.

Amíg te egy akármekkora ellenállás egyik végére 5VDC-t kapcsolsz addig a másik végév is 5VDC lesz.
(#) zolika60 válasza cross51 hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Az csak attól függ milyen ellenállású fogyasztót kapcsolsz rá.
(#) cross51 hozzászólása Jan 17, 2012 /
 
Már kezdem kapiskálni a dolgot, tehát ha sorosan van kötve akkor az áramorrőségre fejt ki ellenállást ha párhuzamosan akkor az áram nagyságra ugye ?
(#) El_Pinyo válasza ZOL94 hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Szia!
Az opto Led-je elé 1kOhm, a jelenlegi 1k helyére 20k és a bázis és emitter közé 47k ellenállást javaslok. Az 1N4148 jó lehet, ha valóban nem több a relé árama, mint az a 30-40 mA, amit korábban említettél.
(#) blackdog válasza cross51 hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Szerintem meg nem érted.
Te most mit mivel kötsz sorosan vagy párhuzamosan?
(#) kadarist válasza blackdog hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Gondolom az áram nagyság az a feszültségnek felel meg ebben esetben.
(#) blackdog válasza kadarist hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Én is erre a következtetésre jutottam, de ha leírná a gondolatmenetét akkor könyebb lenne magyarázatot adni. És picit látni is lehetne, hogy mit hogyan gondol.
Én tudom, hogy milyen nehéz kikeveredni egy rossz magyarázatból.
(#) cross51 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
sz áramorrőség az A akart lenni az áram nagysága V
(#) blackdog válasza cross51 hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
(#) pcroland hozzászólása Jan 17, 2012 /
 
Hello! LED-eket szeretnék kiváltani LED csoportokra, tranzisztorral. 5V-os PIC vezérli a LED-eket. A kérdés: 5V-ra hány ohm -os ellenállások kellenek bázisellenállásnak? Illetve 15LED-es csoportot elbír egy BC337?
(#) blackdog válasza pcroland hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Kérdés:
A fesz. forrás mekkora áramot tud bizotsíatni?
A LED nyitófeszültsége mekkora?
1db LED-en átfolyó áram?
Itt csak párhuzamos kapcsolásban gondolkodhatsz.
(#) pcroland válasza blackdog hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
A fesz. forrás 1A-t, de az elég mindennek. Egyszerű nagy fényerejű LED-ek, szintén 20mA-esek, mint a normál fényű LED-ek. A collector után még lesz előtét-ellenállás. Szerintem mindenhova ugyanakkora kell, még ha kimenetenként változó a LED-ek száma, akkor is.
(#) blackdog válasza pcroland hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Ez esetben simán kiszámolhatod itt:Bővebben: Link
(#) Nem értek hozzá hozzászólása Jan 18, 2012 /
 
Sziasztok új vagyok itt. Azt szeretném kérdezni, hogy Pesten hol találok olyan boltot ahol egérhez is árulnak mikrokapcsolót?16.000-es egér és most nem szeretnék újat venni. Ha lennél olyan kedves és tudod a választ ide írjál már nekem. Nagyon köszönöm. 3 lába van, de 90 fokban elfordítva, olyan vastagabb láb.
(#) mark.budai hozzászólása Jan 18, 2012 /
 
Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de sokáig gondolkoztam én is, hogy fogok egy elektromos autót csinálni.
Viszont a villany ára is tényleg fel fog menni, az akksik elhasználódása, a vizsgák az autóra, nem kevés pénz. Azon gondolkoztam, hogy egy amúgy is kis fogyasztású (pl Daewoo Matiz (vagy 4L/100km) -és ez most nem a reklám helye) autót kell átalakíttatni LPG-re. Itt ugye kifogástalan gyújtás kell, és benzinnel kell indítani. Ez szerintem nem akkora gond. Az átalakítása is olcsóbb, mint elektromosra, nincsenek akksik, és akármikor mehetünk vele benzinesként. Na meg egyre több kúton lehet LPG-t tankolni. Mivel a motor erősebb lesz tőle egy kicsit, ezért még picivel kevesebbet fogyaszthat (vagy jobban megy ). Én most ezen gondolkozom, és a kis Matiz még jól is néz ki feketében.
(#) qvasz2 válasza Nem értek hozzá hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Szinte az összes elektronikai bolt árul ilyeneket, de nagyon sokféle kivitelű lehet a te kapcsolód.
Bővebben: Link
Ez is pl. 90 fokos.
Fényképezd le jól láthatóan, mérd meg pontosan, és itt kérdezz rá: Bővebben: Link
(#) jani1987 hozzászólása Jan 18, 2012 /
 
Helló mindenki. Inkább figyelmeztető azok számára, akik ezen az oldalon a HÉrtesítő alatti exe fájlt akarja letölteni. Hogy ne csináljak reklámot a ...... vírusírtóm a letöltés után azonnal törölte és nem tudtam használni. Annak aki felrakta üzenem, hogy ha tud nézzen már utánna a problémának. köszönettel: jani1987
(#) nedudgi válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Milyen vírusirtód van?
(#) pcroland válasza blackdog hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Na de nekem nem az előtétet kell számolnom, hanem arra vagyok kíváncsi, hogy mekkora bázis ellenállás kell BC337 (NPN)-hez.
(#) pucuka válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Minden vírusirtó a .exe fájlt alapból veszélyesnek ítéli, merthogy futtatható fájlról van szó. Meg kell mondani a vírusirtódnak, hogy ez nem az. Nekem pl csak figyelmeztetés jön, ha akarom engedélyezem, ha akarom nem. De azt gondolom, hogy ez a probléma a vírusirtó helyes beállításának kérdése.
(#) jani1987 hozzászólása Jan 18, 2012 /
 
Helló.
Honnan lehet a gitár hangszedőjéhez hajszál vékony huzalt venni? A tekercselést magam akartam megoldani. Csináltam már máskor is, működött is, de az egyetlen baja az alacsony kimeneti jel. Ha van tipp, akkor várom őket.
(#) Nem értek hozzá válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Köszönöm válaszodat, de hogyan mérjem ki?
(#) ZOL94 válasza El_Pinyo hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Szia!
Köszönöm a választ,még egy kérdésem lenne. opto LED-jével párhuzamosan mehet sima LED 1 kOhm változtatása nélkül ,illetve opto elé 1n4148 szükséges-e?
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Helló! Ha jól emlékszem: VILLÉRT Kistarcsa; kérdezd meg őket, milyen vékony van nekik.De pl. régi typusú telefontöltőkben is volt 0.04-0.08 mz-vel tekert trafó, és nem volt impregnálva.
(#) El_Pinyo válasza ZOL94 hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Gondolom a Leddel az lenne a célod, hogy vizuálisan is lásd, hogy a port kivezetés be van kapcsolva, vagy sem. Hagyományos (nem nagy fényerejű) Led esetén mehet az opto Ledjével sorban, a soros ellenállás legyen 390 - 470 Ohm körüli (1k helyett). Nem kell plusz dióda.
(#) ZOL94 válasza El_Pinyo hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ!
(#) blackdog válasza pcroland hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
470-1k ohm jó lehet. Kérdés mekkora lesz a LED-ek teljes áramfelvétele.
Csináld meg 470 ohm bázis ellenállással és, ha kész a biztonság kedvéért mérd a tranyó BE feszültségét. 800mV-1V között kéne lennie.
(#) tallerkrisztian hozzászólása Jan 18, 2012 /
 
Sziasztok!

Megmondom őszintén nincs türelmem végig olvasni az eszmecseréket ebben a topicban. Lenne néhány kérdésem:
1. A diódák, elkók folyamatosan engedik át a feszkót vagy időszakosan, esetleg a multiméteremmel van valami hiba?
2. Ha tudna valaki egy magyar leírást róluk belinkelni azt megköszönném.

Egyszer mérek rajtuk feszt. , ellenállást ...stb. utánna meg Nulla,NUlla nulla.
Következő: »»   1556 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem