Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   363 / 1159
(#) elhungaro hozzászólása Jan 14, 2012 /
 
Sziasztok!
Tudnátok segíreni abben hogy ez milyen alkatrész, és hogy mire való?
Köszönöm

P1142158.JPG
    
(#) röntgen válasza elhungaro hozzászólására (») Jan 14, 2012 / 1
 
Ez egy 24V-os feszültség stabilizátor IC.
Bekötése balról->jobbra: Be;GND;KI
A bemenetre max 37-40V is kerülhet.
(#) lac08 válasza vempayer hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
A 108 LED-ből valamelyik meghalt.
Szabad választásod van.
Vagy dobod az áruházak kihelyezett elektromos hulladékgyűjtőjébe,
vagy szétszeded és végignézed mind a 108 LED-et, hogy melyik közöttük a rossz ...

azt kicseréled, összerakod - örülsz!
(#) elhungaro válasza röntgen hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
koszi a segitséget! egy motor végállás kapcsolos,polaritás váltásos vezérlésében van bennt,ami be***t.van benne még pár dioda 2-3 tranzisztor. hogy tudom kimérni hogy ez-e a rossz? mire szolgálhat ebben az esetben ?
koszonom

Káromkodás nélkül nem megy?!
(#) liderces válasza vempayer hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
hali! Azt szeretném megkérdezni mikor rendelted? Menyi üzemórát ment? Menyire voltál megelégedve vele pl a fényerő? Mik a paraméterei, hány led fény stb. Ha nem titok honnan rendelted? Ok ebay de konkrétan? Én is szemezek egy ilyennel Egyet kéne próbára rendelni mit tud. Szerintem simán javitható, ha nem érdekel éngem igen küldök postaköltséget érte. Köszüdv
(#) csoki18 hozzászólása Jan 15, 2012 /
 
Sziasztok!
Van néhány orosz diódám amiről nem találtam semmit a Google-ban. Nem tudná valaki megmondani,hogy ezek mit tudnak és hogy mivel lehet őket helyettesíteni?:
A814B
K A 522B
A 242
A segítségeteket elöre is köszönöm
(#) kadarist válasza csoki18 hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Az "A" inkább orosz D lesz. Keresd ezzel a betűvel. A 814-es egy Zener-dióda: Bővebben: Link
(#) csoki18 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Kösz szépen igy már megtaláltam öket
(#) vempayer válasza liderces hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Szia

Kb.1 éve rendeltem.Fogalmam sincs mennyit ment mert kültéri lámpába volt plusz a kertkapu rá volt kötve nyitásnál 10 percet ment kb napi 100 perc.Fény nem túl erős de 7w hoz képest nem rossz nekem a szine miatt tetszik nagyon (hideg fehér) meg persze a 7w.Ugy épült a házam hogy elöre gondoltam a villágításokra ezert lakáson belül is rengeteg led van.Írták hogy a led égett ki de szerintem nem mert sötétbe minden led világít csak nagon gyenge ép hogy látható de nem értek hozzá.Aposom ért ezekhez egy kicsit megmutatom neki hátha van ötlete ha nem megy szivesen neked adom.Mint irtam a barátom szerint a kondi ment ki nem lehet ilyet kapni csak 500 db kínábol nem éri meg mert 1100ft volt az izzo.Most rendeltem 10w at 2000Ft per darab kiprobálom. http://www.ebay.com/itm/E27-10W-166LED-Pure-White-Energy-Saving-Cor...9f227d
(#) llaci56 hozzászólása Jan 15, 2012 /
 
Ki tudja, hogy ez milyen alkatrész? (Na jó, ez egy varistor, de mi lehetne még? Vagyis mi ilyen még?)
A kép csak illusztráció, de a kérdéses alkatrész pont ilyen, a kövtkező feliratokkal:

70
k030
0049
(#) erdgab válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Ami még ilyen lehet:a varisztort mondtad,de a tárcsa kondi és a termisztor is hasonló.Valamint van amit lágy indításra használnak,nem jut eszembe a neve,Áram hatására változik az ellenállása,bár az általában fekete színű.
(#) llaci56 válasza erdgab hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
No igen, de a számok hátha mondanak valakinek valamit.
(#) granpa válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Helló! A számok nekem se mondanak semmit, de próbáltad mérni (melegíteni-R/NTK)? Vagy 1mA, és fesz. emelés?(varistor)
(#) kadarist válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
A kereső segített adatlapot találni: Bővebben: Link
(#) llaci56 válasza granpa hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Nem, nem próbáltam. 2db van egy panelban, és az egyik csont zárlatot, a másik szakadást mutat. Még nem tudtam rájönni (a környezetből), hogy mi a jó nekem.
(#) llaci56 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
István! Annak az adatlapját én is megtaláltam!
(#) kadarist válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Egy képet mutathatnál erről a különleges kütyüről. Egyébként ha a rajta lévő felirat beírása után nem jön ki valami értelmes a netből, akkor kevés az esély arra, hogy információkat találj.
(#) Parittya hozzászólása Jan 15, 2012 /
 
Hello mindenkinek. Ez egy hajszáritóban lévő kondi (talán). Ha valaki meg tuná mondani, hogy mi lehetett rá írva. Köszi.

Image1.jpg
    
(#) kadarist válasza Parittya hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Ez egy 100nF-os kerámiakondenzátor (volt).
(#) llaci56 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Ezért kérdeztem. Hátha már valaki...
Le fogom képezni, de addg megfejtem a funkcióját...
(#) morgo hozzászólása Jan 17, 2012 /
 
Sziasztok!

Egy USB kábelben találtam egy soros átalakítót, a típusa KQ-U8A. Az lenne a kérdésem, hogy a kivezetéseket hogyan lehetne beazonosítani? Eredetileg 3 szál vezeték jön ki belőle. Gondolom GND-RX-TX. Drivert találtam hozzá, a win felismeri, de jó lenne ismerni az összes kivezetést.
(#) gabryel83 hozzászólása Jan 17, 2012 /
 
Hello mindenkinek!

Egy pc-tápban találtam egy DIP-8 tokozású alkatrészt értéke: HP1005WA ,nem tudom milyen funkciót lát el,és nem találtam semmit róla.Amúgy egy HIPRO HP-M1554F3P típusú tápban van. üdvGÁBOR
(#) kadarist válasza gabryel83 hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Szia!
Ez egy optocsatoló, olyan, mint a 6N135.
(#) Lalle hozzászólása Jan 18, 2012 /
 
Sziasztok ez milyen alkatrész?
(#) gabryel83 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Köszi szépen, akkor megtaláltam a hiha okát.
(#) Johny81 hozzászólása Jan 19, 2012 /
 
Sziasztok!

Milyen Ic az a TD6104P osztó??
Engem legfőképpen az érdekelne,hogy mire
használják és hogy voltaképpen hogy is működik.
Valami olyasmit már kibogoztam,hogy szintézeres
tunerekben használják hangolásra.De hogy működik?
Gondolom valami vezérlő órajelet adhat a processzornak?
Válaszokat előre is köszönöm!!
(#) indi adrián válasza csaby hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
szia Csaby

szerintem is kondenzátor lehet de nem biztos.
(#) indi adrián válasza Takee hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
ja sszerintem is jok
(#) Hp41C válasza Johny81 hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Egy 140 MHz -ig használható, 32-vel vagy 30-cal osztó áramkör. Adatlap Frekvencia előosztó PLL tunerhez, frekvenciamérőhöz.
(#) joseyy hozzászólása Jan 19, 2012 /
 
Üdvözletem!
Van egy WD 555-ös IC-m. Arra lennék kíváncsi, hogy ez helyettesíthető-e NE555-el, illetve valamelyik társával. Google-ön kerestem, de sajnos nem nagyon találtam semmit róla. A segítséget előre is köszönöm!
Következő: »»   363 / 1159
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem