Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   982 / 2500
(#) reloop válasza Mikey051104 hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Szia! A kézi rajzon T7 gate a T5 bázisához van rajzolva a kollektor helyett. Ekkora szarvashiba aggályossá teszi a kapcsolást.
(#) Mikey051104 válasza reloop hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
tehát akkor ez a kapcsolás felejtős szerinted?
(#) reloop válasza Mikey051104 hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Tanácsolom, hogy a fórumtársak által kipróbált kapcsolások közül válassz. Pár sorral visszább pl. Gee Lee ajánlja a sajátját, biztos nem ok nélkül.
Szerk.: ekkora teljesítménynél már a nyákon is állhat, vagy bukhat az erősítő korrekt működése!
(#) pinyó39 válasza Mikey051104 hozzászólására (») Jan 18, 2012 / 1
 
Hali!

Az első rajz(a hibától eltekintve sok nagyteljesítményű gép alapkapcsolása pl: Australian Monitor-é. Itthon is árulták kitben. Kisebb tápról japán félvezetőkkel már láttam drága hifi szerkezetben is felépítve. Ha stabil gépet szeretnél keress rá a Holton féle szimmetrikus erősítőkre. A Silikon Chip(?) -ben jelent meg talán. A másikat még nem építettem meg.
(#) emersys hozzászólása Jan 18, 2012 / 1
 
Az apex elég leleményes konstrukció.
Elég magas minőségű védelemmel.
(visszahajló áramkorlát megfűszerezve relés vezérléssel..)
Mondanom sem kell, hogy az első kéziratos kapcsolás semmi garanciát nem nyújt a feteknek..?!
Nagy teljesítménynél (meg amúgy is) elengedhetetlennek tartom a védelmet..és itt nem a dc , koppanás és más egyéb hangszóró védelméért létrehozott védelmet értek, hanem azt ami magát a végfokot védi!
(#) bajtaig válasza dudassandor1 hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Igen, ESP oldalán jó rajzok vannak.
(#) dudassandor1 válasza bajtaig hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Köszönöm válaszod!
(#) golem hozzászólása Jan 19, 2012 /
 
Sziasztok lenne egy kérésem még hogy az erősitőnek a hangját mélyiteni hogy tudnám itt a kapcsolási rajz.
(#) dave500 válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Hát őszintén ilyet még nem csináltam.:/ Segítenél, hogy kezdjem?(rosszabb úgysem lesz).
Hogyan szedjem ki a tekercset? Hogy szedjen le a "peremet"? Mire tekerjem, és milyen drótból, hogy jó legyen? papírból összeragaszthatom? Vagy tekerjem a gyári csévetestre? Előre is köszönöm.
(#) Mikey051104 válasza emersys hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Köszönöm a válaszokat most úgy döntöttem hogy a vf2 tuningolt verzióját építem meg. Mivel az kipróbált kapcsolás Mellékelem a kapcsolást, szerintetek ez működik és tudja ezt a teljesítményt ?

400w.jpg
    
(#) Ge Lee válasza Mikey051104 hozzászólására (») Jan 19, 2012 / 1
 
Működik, és tudja és tudja. Normális táppal 430W körül jön ki belőle 8 ohmra. Még néhány napig lesz belőle itthon egy, eljöhetsz megnézheted.
(#) Mikey051104 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Most kezdtem el az építését Nagyon bízok benne mert az első fetes végfokom lesz
(#) dani9228 hozzászólása Jan 19, 2012 /
 
Üdv! Van nekem egy KT805 tranzisztorom, és olvastam egy másik témában, hogy a 2N3055 helyettesíthető KT805-tel. Ez tényleg ilyen kicsi teljesítményű lenne, vagy van hozzá másfajta kapcsolás is, mert igen nagy tokozása és hűtőbordája van. A 2N3055 féle kapcsolást mellékeltem.
A választ előre is Köszi!!
(#) K.Laci válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Szia! Érdekelne a kapcsolásod, van egy 300/600 as hangszóróm, jelenleg leégve, vagyis már így szereztem, ahhoz kéne. Szerinted 8, vagy 4 Ohm-osra tekertessem? És mekkora tápfesz kéne ehhez?
Köszi, Laci!
(#) metabo123 hozzászólása Jan 20, 2012 /
 
Sziasztok!

Remélem nem túl rossz helyen teszem fel a kérdésem. Lehet, hogy másnak ez roppant egyszerű, de nekem gondot okozott.
Van egy KIA6210AH IC-ből felépült erősítőm erre szeretnék fejhallgató kimenetet kreálni. Ez egy Dual Audio Power IC. Mivel a hangszórókimeneteknek (jobb és bal oldal) nincs közös föld pontjuk ezért bizonytalanodtam el.
Kérlek segítsetek, hogy hova kössem a fejhallgató jobb és baloldali kimenetét (persze egy ellenálláson keresztül).
És mégegyszer bocs ha rossz helyen zavartam.

Előre is köszönöm!

KIA6210AH.jpg
    
(#) tiggersoft válasza metabo123 hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Szia
Szerintem egy kicsatoló kondin keresztül a soros ellenállással ráteheted az ic 15-11-es lábára a jobb és bal oldalt. A test igy már lehet test, nem fog egyenáram folyni a fülesen.
(#) Ge Lee válasza K.Laci hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Ha rám hallgatsz akkor 8ohmra tekerteted. Ha 4ohmos a láda akkor lejjebb kell menni a tápfesszel (és persze fűteni is jobban fog), 8ohmos esetén pedig lehet akár +/-93V is. Nálam +/-91V-ot kap üresen, ami zenével +/- 88,5V-ra esik vissza.
(#) metabo123 válasza tiggersoft hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Köszi a gyors választ, holnap kipróbálom.
Ellenállásnak én egy 330ohm-ra gondolnék.
Kicsatolókondinak 100µF körül elég?

Metabo
(#) tiggersoft válasza metabo123 hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Igen, szerintem füleshez mindkettő megfelel.
(#) storm hozzászólása Jan 20, 2012 /
 
Sziasztok!
Ennél a kapcsolásnál, megfelelő-e 1n4148-as dióda D2-nek, hogyha kapcsitápot alkalmazok?
(#) reloop válasza storm hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Szia! Nem valószínű. Az R8 és az R6 aránya szinuszhoz van beállítva, arra is ügyelni kell majd, T3 bázisán pár tized voltnyi negatív feszültség jelenjen meg.
Szerk.: pillants rá.
(#) storm válasza reloop hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Skori kicsit másképp figyeli a tápfeszt, ezt a hagfalvédőt meg már használtam párszor, be is vált, csak most a táp miatt vagyok gondba, de ha jól sejtem, akkor R6 növelése, vagy R8 csökkentése megoldaná ezt a problémát ugye?
(#) reloop válasza storm hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
A kapcsoló üzemű táp jelének kitöltési tényezőjétől függ. R6 helyén egy trimmerrel beállítható. A magas frekvencia miatt C1 lehet sokkal! kisebb.
(#) K.Laci válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Köszi a gyors választ, akkor 8Ohm ra tekertetem.
Gondolom egy 600VA-s toroidot illene vennem hozzá, hány voltosat javasolnál, hogy a nekem szükséges teljesítményt adja le a ketyere? A 2x10 000µF puffer elég neki?

Régebbi cikkekbe olvastam, hogy ezeket a feteket párba kell válogatni a boltban mert nem pontoson ugyanolyan az összes, ez még mindig így van?
Én a HEStore ról terveztem beszerezni a dolgokat ők válogatják ilyenkor? Ha valakinek van velük kapcsolatba tapasztalata az írjon légyszi!

Köszi Laci!
(#) Ge Lee válasza K.Laci hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
A toroidok lelkivilágára már nem nagyon emlékszem, egy ideje már kapcsolóüzemű tápot használok mindenhova (nekem olcsóbb, és a toroiddal ellentétben ezt meg tudom itthon is csinálni). A lényeg, hogy 2x66V-nál ne legyen több a trafó feszültsége terheletlenül, szerintem 2x65V-os trafót vegyél, ez kb. +/-91V lesz egyenirányítás és pufferelés után. A feteket nem kell válogatni, az viszont fontos hogy az összes IR gyártmány legyen. Ha más (mondjuk kínai) gyártótól veszel fetet, azok paraméterben jelentősen eltérnek (az IR-től és egymástól is), aminek az eredménye az lesz hogy nem fogod tudni teljesen kivezérelni a végfokot, csak nagyon nagy (2-300mA) nyugalmi áram beállításával. A hestorét pont ezért nem ajánlom, mert sosem tüntetik fel hogy a megrendelendő terméket éppen ki gyártotta. Lomex-ben nézz körül, mondjuk most éppen ott is csak a 9240-ből van IR, a 240 pedig Vishay, azt ne vedd meg. Ha teljesen biztosra akarsz menni akkor személyesen érdemes ezt intézni, vagy telefonálgatni kell. A képen látható a jó.

ir_irfp.jpg
    
(#) cooper85 válasza dave500 hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
"modiktól elnézést. kerestem, de nem találtam más témát!": Pedig nincs elrejtve... Bővebben: Link
(#) Bassmester válasza dave500 hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Dehogy kerestél! Van egy csomó hangszórós téma...
(#) dave500 válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Telefonról talán te sem néznéd végig az összes témát, nemde?
Köszi cooper85 és köbzoli!
(#) dave500 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Rossz szóval kerestem..elnézést még1x.
(#) andriska_13 hozzászólása Jan 21, 2012 /
 
sziasztok,mi a velemenyetek errol? .szerintetek van ez a kitt 2x500w? Bővebben: Link
Következő: »»   982 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem