Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanyszerelés
 
Témaindító: kumpl, idő: Júl 16, 2008
Témakörök:
  1. A témában tilos, a villamosenergia termelésének, elosztásának, nagyipari alkalmazásának kitárgyalása! A mélyreható szakmai kérdések, magyarázatok kitárgyalása: Szakmai.
  2. A forrasztott / rossz a wago / jó a wago kötés témakörök többször kitárgyalásra kerültek, ezért arról kérjük ne nyissatok új vitákat. Műszaki tény, hogy gyári vezetékösszekötők (pl. rugós/csavaros kapcsok, stb) a szabvány megfelelősség miatt kerülnek alkalmazásra (MSZ EN 60204-1:1995 15.1 szakasza, illetve MSZ HD 60364-5-52:2011 szabvány 526.2. pontjának 1. megjegyzésében felsorolt követelmények/indokok a forrasztott kötés elkerülésére épületvillamosság esetében) mert tanusítottak, míg a forrasztott kötés alapesetben nem tanusított, csak és kizárólag akkor ha külön bevizsgáltatod az adott forrasztott kötést. Ide kapcsolódó általatok írt hozzászólások: #1, #2, #3, #4, #5
Lapozás: OK   182 / 965
(#) marone válasza gabusman hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Most jöttem rá, hogy túl egyszerűeket kérdezek. Ez a fő probléma.
:bummafejbe:
(#) gabusman válasza marone hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Igazad van.
Megrázhat? igen.
Biztos? -nem
Azt nem próbáltad többszöri rákérdezésre sem leírni, hogy miért akarsz feszültség alatt levő, csupasz drótokat fogdosni!
(#) proba válasza marone hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Volt matektanárom mondta ,a tételeket szó szerint kell megtanulni,mert ha egy és vagy egy ha kimarad minden egészen mást jelent.(itt az életed)
A te esetedben ha a nulla vezetőt megfogod, nem ráz az áram általában, de van egy csomó és meg ha meg vagy amikor viszont rázhat..Így biztos tanácsot nem lehet adni,max annyit hogy ne fogdosd.
(#) marone válasza proba hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Szóval akkor nem ráz.
Ennyi lett volna csak.
Mert például a gitárnál is a húrok a testen vannak és markolássza az ember, aztán nem ráz.
Az lett volna a kérdés hogy AC-nál, meg mondjuk egy izzónál ha a 0-át fogdosom....
De mindegy.
Szálem!
(#) gabusman válasza marone hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Elhatároztam, hogy abbahagyom, de nem hagy a kisördög.
1.A gitárban nincs 230 V.
2.Bekapcsolt izzónál a 0-t sem kell fgdosni. Sőt, egy izzócserénél pl. lekapcsolt lámpánál is megrázhat, ha a villanyszerelő vicces kedvében a kapcsolóval nem a fázist szakítja meg.
3.Úgy látom, mi hiába írunk bármit, Te előbb-utóbb úgyis ki fogod próbálni!
(#) marone válasza gabusman hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Pedig jobb lett volna ha hagyott volna...
A gitárerősítőben viszont 550V is lehet. A gitár testje pedig a közös testponthoz csatlakozik.
De tényleg fejezzük be, mert már látom hogy nekem kell az észt osztanom, pedig eredetileg az volt a célom hogy infót gyűjtsek.
(#) pucuka válasza marone hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
A gitárerősítőben lehet hogy van 550 V, de az hogy tud kijutni a gitárra? Elvetemült tervezőnek kell ahhoz lenni, hogy ilyen megtörténhessen.
Meg kellene tanulnod, hogy a két földnek (a híradástechnikai, és az érintésvédelmi) valamint a nulla vezetőnek, csak egy pontban szabad össze kapcsolódnia, ahol a tényleges fold, vagy nulla potenciál van. (földelő szonda) Sehol máshol. Ha ez nem így van fennáll az áramütés veszélye.
(#) gabusman válasza marone hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Hát akkor osszad bátran, mi meg majd megpróbálunk tanulni belőle...
(#) marone válasza pucuka hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Hát úgy hogy a testre kerül valahogy.
(#) pucuka válasza marone hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Valahogy nem kerül testre, de ha mégis akkor kimegy a biztosíték, leold a FI relé vagy más védelmi rendszer. Ez tervezés kérdése, és nem gányolásé.
(#) Inhouse válasza marone hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Idézet:
„De tényleg fejezzük be, mert már látom hogy nekem kell az észt osztanom...”


Lemaradt a smile...vagy nem?
Írd már meg légszi, hogy mi az igazi szakmád, meg esetleg, hogy hány éves vagy, abból tényleg le tudnánk szűrni pár hasznos információt...

Üdv
Inhouse
(#) tibibalogh520 válasza marone hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Szia!
Idézet:
„...mert már látom hogy nekem kell az észt osztanom...”


Ha ezt olyan szinten vagy képes megtenni, ahogyan "kérdezel", akkor inkább ne tedd!!! ....mert hamar elfogy...

Előbb tanulj meg értelmesen kérdezni, és ha a potenciális válaszadók arra kérnek, hogy kissé írd körül a kérdésed lényegét, akkor ne mellébeszélj, és ne --oda nem illő-- példákkal "hadonássz", hanem válaszolj értelmesen!
(#) gabusman válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Hát, ahogy elnézem, most már elég sokan hányjuk a falra a borsót!
(#) marone hozzászólása Jan 24, 2012 /
 
Pánikra semmi ok ! Tökéletesen ura vagyok a helyzetnek !
:hawaii:
Ha valaki figyelemmel kísérte a beszélgetést, akkor érti hogy ez vicc volt. Ha meg valaki nem akarja...annak meg mindegy.
A szmájlival az a baly, hogy az ember előbb veszi észre mint ahogy a hozzászólást elolvasná, és tudja előre hogy poén (vagy olyasmi) fog következni. Így az már nem "üt" akkorát.
Ezt minden kezdő fórumozú tudja. Alap.
(#) zoli_varga válasza marone hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Akkor ráz meg ha a "nulla" vagy közted vagy a másik érintett tárgy/vezeték között potenciálkülönbség van.
(#) Inhouse válasza marone hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Idézet:
„az a baly”
, hogy nagy a baj...

Nem emlékszem, hogy láttam régebbi hozzászólásod, így igazán nem értem ezeket a pár napban posztoltakat...
Vicc? Na, annak nagyon gyengék voltak...hagyd a szépítést, ez már olyan amilyen, nem jössz ki belőle jól. Szerintem kerüld, ha lehet a következőkben az ilyen "vicceket"!

Üdv
Inhouse
(#) tomikapc hozzászólása Jan 24, 2012 /
 
Üdv. Leszedtem egy lámpát. Földelés nincs kihúzva hozzá csak a fázis és a nulla. Minden rendben a kapcsoló a fázist kapcsolja, a nulla meg tényleg nulla és nincs feszültségkülönbség a nulla és a lakásban lévő többi nulla és föld között. Azonban lekapcsolt állapotban is a lámpába
menő 0 és fázis között 120 voltot mértem. Ez lehetséges, hogy azért van mert olyan a kapcsoló, hogyha le van kapcsolva, akkor világít (mármint a kapcsoló, hogy megtaláljam sötétben is) ? Ezekben úgy van megoldva, hogy ha le van kapcsolva a kapcsoló, akkor ugye a fázis eleve ott van, a nulla meg "visszajön" azon a vezetéken ami a lámpába megy tovább az izzószálon keresztül és ezt használja ki a kapcsoló, hogy tudjon világítani? Akkor ha kicsavarom az izzót, akkor nem világít a kapcsoló lekapcsolt állapotban?
(#) ekkold válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Idézet:
„...inkább ne tedd!!! ....mert hamar elfogy...”

Áhh, már késő, már szétosztogatta....

- Amúgy meg a világon az észt osztották el a leg-igazságosabban!
- Miért?
- Hallottál már valakit reklamálni, hogy neki kevesebb jutott?
(#) tomikapc válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
ÁÁ köszönöm szépen
Így már minden érthető. Tehát ha kicsavarom az izzót, akkor nem világít az éjszakai fény sem. Köszönöm!
(#) gabusman válasza tomikapc hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Tehát azt is látod, hogy nyitott kapcsoló esetén is, - igaz egy igen nagy ellenálláson keresztül, de van feszültség a lámpán. Igy aztán azt is jelzi, ha kiégett az izzó (lekapcsolva nem világít az irányfény)
(#) Mályi László válasza marone hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Ne haragudj hogy meg szólítalak amit kérdés címén csinálsz kegyetlen kekeckedés. Egyetlen kérésem lenne villanyt ne szerelj. Valamikori tanárom azt tanította, jelenleg ezeket a képleteket kell megtanulni sok év múlva lehet hogy más lesz a képlet. A kvantum tudománynak van köze az elektromossághoz, de nincs a villanyszereléshez jelenleg.
(#) marone válasza Mályi László hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Idézet:
„Helló !
Az lenne a kérdésem valami hozzáértőtől. A hangszóró az rövidzárként működik ?
Mert ugye a hatásfoka az csak 2-3 % tehát a rajta átfolyó áram az gyakorlatilag megmarad.
Szóval nem olyan mint egy villanyégő, ahol a nullában nem folyik áram. Itt a fekete vezetékben is folyik, nem ?”

Ez volt az eredeti kérdésem.

Tudom hogy válság van, meg minden egyre drágább, de azért nem kellett volna nekem esniük.
Röviden: az áldozat-marone
(#) proba válasza tomikapc hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Azért ne lepődj meg,ha kicsavarod az égőt akkor is világíthat ,igaz sokkal haloványabban.Attól függ a világítás ,mennyi vezetővel milyen hosszan fut együtt a csőben a lámpaszál.A glimmek nagyon érzékenyek,néhány méter párhuzamos vezeték elég a fázisceruzának (a lámpában is olyan "égő" van.)
(#) tomikapc válasza proba hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Jófajta magyar alumínium vezetékek vannak itt. Persze mindezt iróniával
(#) SzervízMacska válasza marone hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Érdekes dolgokat képzelsz. Ha nem folyik áram, szerinted hogyan fog az izzó világítani? Véletlenül sem akarlak megzavarni, tehát a "villanyégő". Aminek zárójelben megjegyezve, 5% körüli a hatásfoka, már a fénykibocsátást tekintve... És mindez hol kapcsolódik azzal, hogy megráz-e a nulla? :nemtudom:
(#) gabusman válasza Mályi László hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Hagyd *
(#) ekkold válasza gabusman hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Van aki azzal kompenzálja a hiányosságokat, hogy jól bírja az áramütést Egy idősebb volt kolléga azzal tesztelte a 9V-os elemeket, hogy megnyalta a nyelvével, és figyelte mennyire csíp. Akkor szokott le róla amikor egyszer rutinos mozdulatal egy 24V körüli pakkot is megnyalt, és utána kis hijján megfulladt...
(#) gabusman válasza marone hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
[quote]Idézet:
?Helló !
Az lenne a kérdésem valami hozzáértőtől. A hangszóró az rövidzárként működik ?
Mert ugye a hatásfoka az csak 2-3 % tehát a rajta átfolyó áram az gyakorlatilag megmarad.
Szóval nem olyan mint egy villanyégő, ahol a nullában nem folyik áram. Itt a fekete vezetékben is folyik, nem ??

Hát itt kezdődött. Egy értelmezhetetlen kérdés, ami a folyamatos pontosítás során még fokozódik. Ebben a helyzetben az a haladás, hogy egyre többen olvassák, és egyre többen nem értik.
Erős a gyanúm, egyszer kiderül, hogy ez egy pszihológiai teszt, valaki felméri, hogy pl 3 nap alatt hányan nem állják meg szó nélkül. (számolom!)
(#) gabusman válasza (») Jan 24, 2012 /
 
Bocs, igazad van!
(#) gabusman válasza ekkold hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Hát, a mi időnkben csak úgy lehetett! (Kinek volt még műszere? Nagyfeszre saját készitésű potméteres-glimmlámpás csak-csak, de 10-20 voltra?)
9 voltost is, meg laposelemet is. Sajna a Góliátot nem lehetett, annyit tényleg nem lehet érzékelni.
Viszont nem nyaltunk sem 24-est, se anód-telepet.
Következő: »»   182 / 965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem