Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1570 / 3960
(#) mrobi válasza szucsip hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Hát nem tudom. Nekem az a 80hz nagyon alacsonynak tűnik.
(#) BárányD hozzászólása Jan 28, 2012 /
 
Üdvözletem!
Csupán érdeklődöm , nem szándékozom megkísérelni az alábbi dolgot.
Iskola rádió, 110 Voltos. Tudtommal párhuzamosan vannak kötve a különböző termek hangszórói. Hogyha egy ilyen iskolarádió dugaljt rövidre zárok, az egész iskolában nem fognak működni a hangszórók ?
Köszönöm
(#) pucuka válasza BárányD hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
100 V -os a hangrenszer. Ha rövidre zárod, egész iskolában nem fogják hallani, de könnyen lehet, hogy az erősítő is tönkremegy.
(#) BárányD válasza pucuka hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Köszönöm válaszod.
(#) BárányD hozzászólása Jan 28, 2012 /
 
Sziasztok!
Segítségeteket kérném.
Szeretnék csinálni csupán unaloműzésből egy olyan LED sort , amelyben egy potméter értékének változtatásával tudom elérni , hogy sorra kezdjenek el világítani a ledek ( 1 tized fordulat: 1 led , 4 tized : 4 led )
Hogy tudnám ezt megoldani?
Köszönöm előre is
(#) mrobi válasza BárányD hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Kivezérlés jelző kell neked. A bemenetre kötöd a potit. Ha jól tudom 7915 a típusa. De nézz utána a kivezérlés jelző topic-ba.
(#) Tomi94 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
De ebből az egész áramkör kell, vagy csak az R5-R6-R7-ből felépülő osztó? Úgy akartam, hogy csak néhány alkatrészből álljon, de ha ilyen bonyolult, akkor egyszerűbb szereznem egy szimmetrikus trafót.
(#) szucsip válasza mrobi hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Ahogy gondolod... Szerintem ez egy ésszerű kompromisszum lenne arra, hogy akkor az egyik lámpa csak a dobra/basszusra legyen érzékeny.
(#) BárányD válasza mrobi hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Van is itthon egy felesleges LED es kivezérlésjelzőm. Mekkora feszültséget kapcsoljak rá , és mekkora potit kössek be?
(#) b-max válasza szucsip hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
tud ilyet csinálni, melegitsd, illetve hűtsd (üzem közben)
(#) b-max válasza BárányD hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
nézd meg milyen ic van venne, és az adatlapján rajt van az üzemi felszültésge, illetve gyanitom van benne egy elko is, a tápon, nos annak az üzemi feszültségéből ki lehet indulni.
(#) szucsip válasza b-max hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Az üzemmel itt gondok lesznek, mert a HIFI-ből csak ezt a részt hoztam el. Szóval tápegység natúr
A műhelyben kint hideg lesz, ámde: megpróbálom.

A 12V-os kimenetére majd kötök egy ventilátort, az majd mutatja hogy működik-e vagy nem. Egyébként ha már egyszer tönkremegy, akkor miért nem marad úgy..? Ami érdekesebb: miért szakadás..? Miért nem "hagyományosan" zárlatba ment?
(#) kendre256 válasza szucsip hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Ha az adatlapja szerint nincs termikus védelme, akkor szerintem a valóságban sincs (ez "jó pont" volna, nem hiszem, hogy nem írnák bele a doksiba). Van pár védelem benne, valószínűleg úgy gondolták, hogy ezek eléggé megvédik. Tranzisztornál találkoztam már egyszer olyannal, hogy tokon belül kontakthibás volt, IC-vel még nem.
(Az elkókat kicserélted? A kapcsolóüzemű tápok gyakori hibája szokott lenni az elkók kiszáradása. De láttam már olyat is több éves tévében, hogy az elkó kapacitása megvolt, ugyanakkor jó nagy 15 kHz-es "brumm" volt rajta, vagyis az ESR-je növekedett meg.)
(#) Fish válasza kadarist hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
És ha házilag akarok csinálni egy USB HUB-ot? Mi van benne?
(#) zaza99 hozzászólása Jan 28, 2012 /
 
Sziasztok!
SMD technikában jártas kollégától szeretném kérdezni, hogy mekkora teljesítményüek a következő ellenállások.
ez
meg
ez
Köszönöm szépen.
(#) kadarist válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Szia!
A gugli szerint az első 0,125 W-os, a második pedig 0,25 W-os.
(#) szucsip válasza kendre256 hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Még semmit nem cseréltem benne, csak mértem. A kondik jónak tűnnek, csak a szekunder oldalon van 2 hibás; ESR érték kritikus. Meg a primer oldalon egy soft-start elko rossz, de attól még be kéne induljon a táp. Persze holnap feszültség alá helyezem, és megnézem, hogy produkál-e valamit. Aztán elko csere, aztán rájövök majd hogy sajnos vehetek 1000Ft < -ért IC -t.
Azért köszönöm az ötletet >
(#) zaza99 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Köszönöm.
(#) blackdog válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Helló.

Ha a megfelelő helyen keresel kérdezni sem kellett volna: Bővebben: Link
(#) zaza99 válasza blackdog hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Köszönöm.
(#) Izeg. hozzászólása Jan 29, 2012 /
 
Sziasztok!
Szerintetek az Attila féle forrasztóállomás működőképes egy fahrenheit pákával?(természetesen 24V 48W hőelemes)
Forrasztó állomás
Páka
(#) batyo73 hozzászólása Jan 29, 2012 /
 
Sziasztok!
Nem igazán vagyok jártas az elektronikában tehát nállam kezdőbb csak egy csecsemő.
A kérdésem az lenne hogy levettem a mosogép panelt és egy kormos égést láttam rajata mikor megforditotam láttam hogy egy ic van megkormosodva.Segitsetek lécci hol tudok utánna nézni hogy hol lehet ilyen ic-t vásárolni és menyiért?Az ic-re ezek voltak irva:CHN VIPer1.2A KD270b 4-4 lába van.A segítségeteken előre is nagyon köszönöm.
(#) erdgab válasza batyo73 hozzászólására (») Jan 29, 2012 / 1
 
VIPer1.2A nem találtam (gugli),de VIPer12A létezik,ez egy kapcsolóüzemű tápegység IC,ára nem vészes,kapható itt,lehet még ott más gond is,meg kell nézni,mielőtt csak az IC-t cseréled.
(#) batyo73 válasza erdgab hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Köszi erdgab! lehet hogy akkor nem jol láttam az 12 elnéztem mert nagyo aprók a betük és számok.
(#) jani1987 hozzászólása Jan 29, 2012 /
 
Helló mindenkinek. Egy egyszerű 2 tranzisztoros előerősítőt szeretnék építeni a gitáromhoz BC 547-es tranzisztorral. Van valakinek egy jó kapcsolási rajza?
(#) slave557 hozzászólása Jan 29, 2012 /
 
Sziasztok!
LiFePO4 akkumulátorokat kéne összeforrasztanom, hol lehet Pesten kapni olyan kis fémet, amit ráforrasztanak, és olyan folyasztóanyagot ami jó ehhez?
Válaszokat előre is köszönöm.
(#) kadarist válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Szia4
Egy egyszerű kéttranzisztoros előerősítő: Microphone Amplifier . Ha túlvezérlődne az erősítő, akkor csökkentsd az R2 értékét. Milyen hangszedője van a gitárnak?
(#) jani1987 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Egytekercses és meglehetősen kicsi (asszem 47 Ohm) ellenállással. házi tekercselés. hangerőszabályzó poti nincs benne. mióta szokás a kimenő jelet az emmiternél kivenni. mert ha jól látom ott jön ki? A túlvezérlés nem probléma, úgyis egy torzító pedálra kötöm. A 22 kioohmos ellenállás helyére egy ugyanekkora potit kötök majd. De várj, rakok fel egy képet. Csak pont az elektronika nem látszik.

gityó.jpg
    
(#) kadarist válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Azóta szokás kivenni, mióta jó dolog a kis impedanciás kimenőellenállás. A földelt kollektoros (emitterkövető) kapcsolás ilyen.
(#) zolika60 válasza slave557 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Pont hegeszteni szokták. Forrasztani csak muszájból.Ha mindenáron forrasztani szeretnéd nem kell fémecske jó a drót is. Folyasztószert sokfelé kapni.Bővebben: Link
Következő: »»   1570 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem