Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Napkollektor házilag
 
Témaindító: Bazsi, idő: Feb 19, 2007
Lapozás: OK   15 / 30
(#) johnny602 válasza csuzmo hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Szia!
Hasonló ötleteket én is láttam. A gőzt és a turbinát ki lehet váltani talán stirling motorral is. Éppen ezt próbálom kísérletezni most, hogy működhet-e. Ennek a motornak nem kell óriási hőkülönbség és már forog is + egy napra forgató elektronika.
(#) nagy hoho hozzászólása Jan 25, 2012 /
 
A sörkollektorba szerintetek jó lenne az alábbi ventilátor? A szállított levegő 260 m3/ óra. Átmérő 150 mm, kicsi a zajtényezője, két sebességes, 230 voltos

Csőventi.jpg
    
(#) b-max válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Sztem nagy. Túl nagy hőteljesitményt vesz el. Hacsak nem raksz rá valami szabályzást, amivel visszafogod a teljesitményét.
(#) nagy hoho válasza b-max hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Szerinted hány lég m3-es kellene. Van kisebb is. az átmérő 120 mm kb 160 m3-es, 4300.- Ft. Még az ára is elfogadható
(#) zsoltee0001 válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Szia
A gond nem a szállított levegőmennyiséggel, hanem a nyomással van.
A nyomáshoz pedig radiál (mókuskerekes) venti a jó, ez pedig axiális.
Használják még ennek a kombinációját, axiál-radiál csőventiket, az állítólag jó.
Üdv
(#) nagy hoho válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Köszönöm! Akkor megyek a bontóba. Van esetleg kocsi típus aminek a ventije kimondottan jó erre a célra?
(#) zakarki válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Szia !

Az auto ventikkel az a baj hogy nagy a fogyasztásuk.
Mikor az enyémet csináltam az volt a célom hogyha kész és múködik, akkor a fogyasztása nekerüljön semmibe, vagy csak minimális legyen.Ha pedig nagy sebességgel fujatod a levegót akkor dec. jan. febr.-inapos idókben pillanatok alatt kihúlik és hideget fuj. ezért szabályzókar kell beletenni ami bonyolit és drágit.
Üdv.

Saját.jpg
    
(#) nagy hoho válasza zakarki hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Szép nagy kollektorok. Neked milyen venti van benne?
(#) zsoltee0001 válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Ford fűtőventit használnak általában.
De bármilyen, főleg két mókuskerekes ventilátor jó.
2 dolog a lényeg:
- Jók legyenek a csapágyak, kiegyensúlyozás (csendes járás)
- meg legyen a ventilátor háza.
Üdv
(#) zakarki válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
12v-os számitógép ventik.
(#) nagy hoho válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Kösz a választ. Még csak a dobozok kivágása előtt tartok. Ma született egy ötletem, holnap próbálom ki ha beválik közkincsé teszem. A fűtő venti nekem zajosnak tűnik legalább is az én kocsimban 4. fokozatban elég erős hangja van.
(#) nagy hoho válasza zakarki hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Már üzemel? Nem tudom a számítógép ventiknek mennyi a légszállítása de olvastam, hogy 200 lég m3 felett a jó.
(#) zakarki válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Nekem 55-65 C-fokos levegő jön be.Ha több a levegő kevesebb a hőmérséklet.Nálam pont bevált mert a napelem ami 20wattos éppen elhajtja a 12 db 0,11 A-os ventiket. Ha nem nagyon süt a nap akkor lassabban forog ha full napsütés van akkor gyorsabban pörögnek a ventik.A bejövő hőmérséklet alig válltozik.Egy ventinek kb30köbméter a szállitása óránként
http://www.netrino.hu/termek_adatok.php?o=szamitastechnika&nr=1937
(#) nagy hoho hozzászólása Jan 28, 2012 /
 
Mivel vágtátok ki a sörös boboz tetejét? Kivágom én is csak összeroppan a doboz.
(#) zsoltee0001 válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
1500 ft-ért kapható koronás fúrókészlet megfelelő eleme befogva asztali fúrógépbe.
Az összeroppanás ellen: alu lemezre ragasztott gumilemez sörösdoboz átmérőjűre hajlítva (gumi van belül) masszívan meg lehet fogni a dobozt és nem roppan össze.
Üdv
(#) zakarki válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
A tetejét lecsiszoltam un. lepkekoronggal az alját pedig sarokcsiszolóra szerelhető 1mm-es vágókoronggal.

dopoz.jpg
    
(#) nagy hoho válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Oszlopos fúrógépen csináltam és is. A koronás fúró nem nagy fogú egy ilyen vékony lemezhez?
(#) nagy hoho válasza zakarki hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Az alját én is flexel akarom.A tetejét... nem tudom még agyalok rajta. Valami termelékeny megoldás kellene, mert a flexelés után sorjázni is kell.
(#) zsoltee0001 válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Igen, bírnia kell (kézre nagyon vigyázni!), pedig alját tetejét is fúrtam.
A következőnél már csak a tetejét fogom, csak még ki kell találnom, hogy fogom be a kisköszörűbe az 1 milis vágótárcsát, mert kicsit túlzásnak tartok ezért egy 1 kW-os flexet járatni órákon át.
Üdv
(#) nagy hoho válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Láttam valahol, hogy egy bútorlapba készítettek egy jókora furatot- amekkora a sörös doboz átmérője. Bele állították a dobozt az aljával lefelé. A tetejét fogva forgatták a lyukba és egy tapétavágó kést alul nekinyomva szépen elvágta az alját. Én ezt gépesíteni szeretném. A tetejére holnap készül egy újabb kiszúró.
(#) nagy hoho hozzászólása Jan 31, 2012 /
 
Ma elkészült egy fémfűrészlap felhasználásával a doboz tető kivágó szerszám. Várakozáson felül teljesített. Egy doboz kivágása 10 mp-ig tartott, és ebben benne van a doboz ide -oda rakosgatása is.Utálom a sorozatmunkát de ezt élveztem. Nem egész két óra alatt kivágtam 410 db-ot.
Ebben benne volt a zsákok bontása dobozok rakosgatása és két sör.
(#) nagy hoho válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
A koronás kivágó nem szép, mert nem lettek a hegesztések leköszörülve. Mivel a
fűrészlap nagyon vékony anyagból van így jobban tartott a heftölés.Nekem a felfogásom az, hogy ne az egyszer használatos szerszám legyen szép ha nem a kész kollektor.
(#) nagy hoho válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Nekem zsákokban voltak a dobozok, ránézésre 600 db körül saccoltam. Nem volt annyi, majd nem egy zsákkal volt vasdoboz. Kivágtam 410 db -ot és maradt kb 40 db.
Számításaim szerint egy kollektorba 195 db fog kelleni.Holnap készítek az alsó részhez egy levágót.
(#) nagy hoho hozzászólása Jan 31, 2012 /
 
AZ alját így akarom levágni, csak gépesítve.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=ysrFmYNEhvA
(#) zsoltee0001 válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Nagyon profi!
(#) zsoltee0001 válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Nem rossz módszer, még annyival lehetne tökéletesíteni, hogy belülre is rakni egy bútorlap korongot ami pár tizeddel kisebb mint a külső átmérő, így nem tudna berogyni a doboz ha esetleg tompul a penge.
(#) zolika60 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Csak azt nem tudom, hogyan tennéd bele. A felső nyílás ugyanis kisebb.
(#) nagy hoho válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Eleve használt fűrészlapból készült és simán vitte a 410 db-ot, alumíniumba nem csorbul ki. És nem is roppant össze doboz mert két oldalról nekifeküdt egy-egy szilikon gumilapnak. A szabad oldalát meg kesztyűs kézzel tartottam, illetve finoman nyomtam a gumis oldal irányába. A jobb kezemmel a doboz alját fogtam a szükületnél és nyomtam a kiszúró irányában. Nem szeretem a dolgokat túlbonyolítani.
(#) zsoltee0001 válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
:bummafejbe:
Következő: »»   15 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem