Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   89 / 577
(#) toro válasza gyulabs hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Keress egy szivattyús boltot és ott nézd meg a letört darabot vidd magaddal!
Az előbb is írtam. Ne a márka szervízbe, mert ott csak eladni akarnak, segíteni nem!
(#) JZoli válasza gyulabs hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Én már többször láttam a Vate.án ilyen szivattyút. Ha nincs más megoldás az is jó lehet!
(#) toro válasza JZoli hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 

Jó az ötlet! A Beretta Ciao-é is ilyen!
(#) pinpista hozzászólása Feb 2, 2012 /
 
Sziasztok!

Új albiba költöztünk, ahol egy Baxi Main 24 Fi kombi van, egy Computherm 091-el kapcsolgatva, ami fél fok kapcsolási küszöbön működik (értitek...). Számomra elég furcsán viselkedik a rendszer Kb 2 percenként kapcsol be, akkor olyan 10-15másodpercig fűt, aztán kicsit megy a szivattyú, aztán leáll megint másfél-2 percre. Gondolom 10mp-es fűtéssel lehetetlen elérni fél fok emelkedést a szobában, úgyhogy gyanús ez nekem nagyon. Mi lehet vajon a baj? Eddig ahol laktam, ott ment a kazán percekig folyamatosan, aztán sokáig csend, ami nekem ésszerűnek is tűnik.
(#) briki válasza pinpista hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Melegvíznél tökéletesen megy?
Fűtési csapok teljesen nyitva, milyen a radiátorok szelepei, fűtési szűrő tiszta, szivattyú forog, hány fokra van véve a fűtővíz hőmérséklete? Hibára nem áll ki? Mennyire megy fel a fűtővíz hőmérséklete?
A termosztát folyamatosan kéri a fűtést?
(#) toro válasza pinpista hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Kicsi - valószínűleg - a fűtésrendszer vagy a kazán nincs rendesen beszabályozva.
A kazán azért kapcsol ilyen sűrűn, mert lassú az átfolyás és gyorsan megmelegíti a rendszert. A hőmérséklet választót tedd kisebb értékre, ezáltal (ha be van a kazán szabályozva) előbb vissza szabályoz alacsonyabb terhelésre, majd kikapcsol. A lényeg lehetőleg ne teljes terhelésen üzemeljen.
(#) Szabó Lajos hozzászólása Feb 3, 2012 /
 
Kérném a segítséget
(#) acappella hozzászólása Feb 3, 2012 /
 
AEG GST macro kombi kazánunk van.
Néhány hete jelentkezett egy olyan probléma, hogy pl. szépen megy a fűtés, aztán elkezdünk melegvizet használni (fürdés, mosogatás ?) a váltószelep átvált, melegíti a vizet.
A vízmelegítés befejeztével, mikor újra indulna a fűtés elkezd a kazán "puffogni". Ez azt jelenti, hogy begyújt a láng, kb. 2 másodpercig ég, majd valami lekapcsolja, begyújt a láng, kb. 2 másodpercig ég, majd valami lekapcsolja ? és ezt addig ismétli, amíg le nem kapcsoljuk a termosztátot. Ha negyed óra várakozás után visszakapcsoljuk, akkor már szépen megtartja a lángot. Olyan is van, hogy fordítva történik, - a vízmelegítést nem tudja elindítani, mert "puffog". Ilyenkor a vízmelegítést kell negyed órára szüneteltetnünk. Eddig történt teljes rendszertisztítás, váltószelep-pucolás, gyújtófej-tisztítás.
Tudna valaki tanácsot adni? Vagy találkozott már valaki hasonló problémával?
Előre is köszönöm!
(#) toro válasza Szabó Lajos hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Hu...
Annyi hibát írtál, hogy most szépen sorjában.
Milyen típusú a kazánod?
(#) toro válasza acappella hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Ez egy 60 literes tárolós kazán?
(#) acappella válasza toro hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Igen, 60 literes tárolós.
(#) Szabó Lajos válasza toro hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Elnézést de a tipust elfelejtettettem, pedig "talán" ez lett volna a legfontosabb: Qadriga T2/23
(#) kapcsrajz hozzászólása Feb 4, 2012 /
 
Sziasztok !
Van a családban egy BAXI ECO3-as gázkazán. (sima kéményes kazán hmv nélküli) A kazán egy egész telet és a mostanit fűtötte végig. Ma reggel a papa felhív , hogy a kazán fura hangokat ad ki. Tényleg olyan volt a hangja , mintha valaki kalapáccsal ütögette volna a csövet. Szétszerelés után megdöbbenve látom ,hogy a szőnyegégő igencsak el van égve. A felette lévő "hőcserélő" pedig teljesen el van rakódva , illetve megégve. Mintha 10 éves lenne a kazán. A hőcserélő kisavazása és teljes külső kitisztítása (vékony eszközzel a lamellák közit is kitakarítva) után a kazán megjavult. Sajnos fényképet nem volt módom készíteni.
A kérdésem az lenne , hogy mi okozhatja a kazán ilyen mértékű szétégését ? Illetve ezekhez a két említett alkatrészt hol lehet beszerezni?
(#) toro válasza kapcsrajz hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
A karbantartás hiánya!!!
A kazán valószínűleg kéményes. Ha a fürdőszobában van felszerelve, az égő és a hőcserélő rendesen eldugul a szálldogáló mikro hámszövet daraboktól. A karbantartás elhanyagolása miatt, csökken az égéshez szükséges levegő = nő a szénmonoxid kibocsátás!
(#) toro válasza Szabó Lajos hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Szia, akkor sorjában írd, mit nem csinál a kazánod?
(#) toro válasza acappella hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Szennyezett a kazánköröd és a HMV fűtőcsöve!
(#) kapcsrajz válasza toro hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Szia !
A kazán nem a fürdőszobában van, hanem egy külön helyiségben. Tavasszal ki volt takarítva. Akkor milyen sűrűn kell ezt takarítani ? Azt gondoltam ,hogy egy szezonban egyszer elég.
(#) toro válasza kapcsrajz hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Fontos a gáz nyomás értékének beállítása, hiszen ezeknél a kazánoknál a levegőt nem lehet szabályozni!
Ha több a nyomás, óhatatlanul kormolni kezd és a láng "ráül" az égőre-, eléri a hőcserélőt!
(#) kapcsrajz válasza toro hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Akkor azt be fogom szabályoztatni egy gázszerelővel. Esetleg azt nem tudod, hogy alkatrészt hol lehet hozzá kapni ? Mert délelőtt telefonos érdeklődésre olyan árat mondtak a "hőcserélőre" ,hogy a Papa szeme felakadt
(#) toro válasza kapcsrajz hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Ne akadjon fel, sajnos aranyárban mérik.
Gondolom 100.000.- körül. Ja, 310.-Ft/Euró áron.
(#) kapcsrajz válasza toro hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
OK Köszi a segítséget. A jövőben majd 2-3 havonta ki fogom takarítani a kazánt. Akkor hátha tovább tart majd .
(#) toro válasza kapcsrajz hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
A gáznyomást mérni kell! Be lehet szemre is, de abból lesz a mostani!
A gyári beállításokat állíttasd be.
Az égőt kiszerelés után - megszabadítva az elektródáktól - kiverethető vízzel.
(#) kapcsrajz válasza toro hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Értem. Ezt feltétlenül a jövő héten meg fogom csináltatni.
Remélem utána azért még egy ideig bírni fogja a kazán.
(#) Hagyesz hozzászólása Feb 4, 2012 /
 
Sziasztok! Van egy Beretta super exluzive 28 C.A.I. cirkónk 07-es hibakódot ír ki. A könyv szerint mag van szakítva vagy zárlatos a fűtőrendszer érzékelő. Ez mit takar, ill. én nem tudnám megjavítani a szerelő csak szerdán tud kijönni, és addig nincs meleg vízünk. Előre is köszi !
(#) acappella válasza toro hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Bocsánat, de egyáltalán nem vagyok szakember. A "kazánkör" azt jelenti, hogy a kazánon belüli vízáramlás? A HMV fűtőcső az hol található, és hogyan lehet tisztítani?
Mint írtam, valami baromi drága folyadékkal most tisztították az egész fűtési rendszert, sőt most is van benne valami szer (spray formájában nyomták a rendszerbe). Lehetséges, hogy egy ilyen "rendszertisztítása" után szennyezett marad a kazánkör, és a HMV fűtőcső? (Lehet, hogy vízkő?)
(#) toro válasza kapcsrajz hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Sok sikert, jelezz vissza!
(#) toro válasza acappella hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Igen, a kazánon belül.
A bojler fűtőcső, egy csőkígyó, ami a bojlerben található.
A benne keringetett - kazán által felmelegített víz - közvetetten adja át a hőt a körülvevő hálózati hideg víznek.
Mivel tisztították ki a rendszeredet?
(#) toro válasza Hagyesz hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Ő, az NTC. Megszakadt vagy zárlatos. Ki tudnád cserélni, ha a kezedben lenne. Mindenképpen venni kell. Ára - boltja, beszerzési lehetősége szerint - 4.000.- 5.000.-Ft.
A kazán alatt az előremenő és visszatérő vezetéket elzárva és a vizet leengedve 14-es kulccsal kitekerve kb 5 perc a csere. Az előremenő csövön található kis fekete müa.-fényes csavarral.
(#) acappella válasza toro hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Sajnos a szer nevét nem mondták (16.000,- Forint volt egy liter!). Ez két hétig keringett a fűtésrendszerben, majd valami spray-t nyomtak bele. Ez utóbbi anyag most is benne van. De ha jól értem, amit írsz, ezek a szerek csak a fűtésrendszert tisztítják, a melegvíz-részt nem. Azt hogyan lehet tisztítani?
(#) Imagepeace hozzászólása Feb 5, 2012 /
 
Tiszteletem!
Duval kombikazanommal van egy kis problema.. Mikor bekapcsol akkor begyujtas utan par masodpercre leall majd ismet berobbant majd megint megy egy par masodpercig majd ismet berobbant.. Es ez igy megy tovabb fokozatosan ritkulo utemben es kb 10 - 15 " berobbanas utan szepen fokozatosan elmulik es utanna a kazan rendesen mukodik. Ez a hibajelenseg csak akkor all fenn mikor a viz meg relative hideg... A hofokmutato sem mutat melegebb vizet a szivattyu es a gaz nem ( es gondolom az orlang sem ) all le. Ezert viszonylag nagyot robban mikor ujra begyujt. Nem ertem miert csinalja... Eleg furcsa es kisse felelmetes is..
Koszonom a tanacsot..
Következő: »»   89 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem