Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD kijelző PC-re
Lapozás: OK   44 / 52
(#) bbb válasza utyy hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Egy kicsit bonyolultabb ez a dolog annál, hogy kapásból USB-re kösd. Első blikkre láthatod az érintőpanel dolgait, meg a háttérvilágítást (ezek itt jól elkülönülnek), cserébe a szalagkábelen kellene megfejtened melyik láb mégis micsoda. Ha ez megvan, akkor meg kellene tudnod mégis milyen vezérlő van rajta és azzal hogyan kell beszélgetni.

Első körben a javaslatom, hogy kezdj el guglizni a típusszámra. Aztán ha megvan, akkor tuti találsz olyan projektet, ahol pic/avr segítségével meghajtanak egy ilyet.
(#) Marshall-Air hozzászólása Jan 18, 2012 /
 
sziasztok rég mozgolódtam már itt.

nincs már valami jó kis megoldás HD44780 as kijelző win 7 alatti hibamentes üzemeléséhez?... elég elterjedt kütyü, ráadásul szerves része a konfigomnak....
volt hogy működött pár napig lcd smartieval aztán hónapokig semmi.... aztán gondolt egyet megint ment 2 napig... és nem kontakthibás.
(#) pici válasza Marshall-Air hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Szép akváriumod van
(#) pipi válasza Marshall-Air hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Hali!
Nem a lényeget fotóztad a kijelzőt még el tudjuk képzelni , inkább a vezérlődet kellene...
Az sem infó hogy nem megy... mi van olyankor pl az eszközkezelőben? soros, usb, vagy lpt? Másik gépen megy-e? stb. gondold át, mit ellenőriztél, mit nem, vagy csak nézted hogy most jé nem megy?
(#) mkovacs hozzászólása Jan 27, 2012 /
 
Mit gondoltok? Egy ilyennel lehet kezdeni valamit?
erre gondoltam
(#) pici válasza mkovacs hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Ez egy komplett cucc ARM mikrokontrollerrel.
Ez önmagában is fut... akár linux is mehet rá vagy Win CE
(#) pipi válasza pici hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
STM32F103RBT6, ARM Cortex-M3 core,128kB Flash, 20KB RAM, max. operating clock 72MHz
Erre linux/wince? na jó valami uclinux elketyerészik
(#) pici válasza pipi hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Nem mondtam, hogy gyors is lesz
(#) mkovacs válasza pici hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Érdekes kütyünek tűnik, de vajon lehet-e Pc-ről vezérelni valamelyik lcd vezérlő progival?
(#) pici válasza mkovacs hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Mivel ez egy "intelligens" kütyü (nem mint a mosópor), meg lehet tanítani neki minden PC program kommunikációját. Akár több fajta LCD-re is.
Bár nem nézne ki rajta túl jól a 2x16-os alfanumerikus..

De szerintem erre a célra drága a cucc. 13eft
(#) Tetye válasza Sly hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Hali!
Tudnátok nekem segíteni ebben a dologban? Én is megcsináltam ezt az Attiny2313 usb-lcd dolgot de nekem azt írja hogy az usb-s eszközt nem lehet felismerni. A zipben lévő usb-lcd.hex et tettem a uC-re, külső up to 8mhz (12) minden más kikapcsolva. Extended:0xFE High:0xDF Low: 0xFF. Elvileg mindent úgy csináltam de nem jó. Illetve a tápnál nem volt 432R itthon ezért 430R lett de nem hiszem hogy ez számítana annyit hogy ne ismerje fel. Valaki tudna segíteni?
(#) zenetom válasza Tetye hozzászólására (») Feb 4, 2012 / 1
 
Szia!
Az USB-nél a 2db 68ohmot cseréld le 330ohmosokra!
(#) Tetye válasza zenetom hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Köszi szépen! Működik! Legalábbis már felismerte.
(#) zenetom válasza Tetye hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Nincs mit.
(#) Tetye válasza zenetom hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Nincs hozzá esetleg x64 driver? win7 re?
(#) zenetom válasza Tetye hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Nem tudom, én nem foglalkoztam ezzel a projecttel, esetleg nézz utána a googleba, hátha van valahol x64-es driver.
(#) Tetye válasza zenetom hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Most azért örülök hogy ennyi német nyelv ragadt rám kint..
Sikerült Win 7 prof X64 alá feltelepíteni úgy hogy még működik is. Nemsoká publikálom is, hátha kell valakinek.
(#) Tetye válasza Tetye hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Szerettem volna ide feltölteni de sajna 3,2MB lett.
De a tessék itt http://tetye.hu/HE/USB_LCD_LIB.ZIP eléritek szerintem még pár évig de ha felteszitek máshova is az jó lenne hátha sokáig meg marad és nem csak a halott linkek.
(#) TheKingMan hozzászólása Feb 18, 2012 /
 
Sziasztok egy kérdésem lenne mivel még új vagyok az oldalon nem tehetek fel új kérdést/témát ezért ezt a forum részt találtam a legmegfelelőbbnek hogy megkérdezzem!? Vásároltam egy ilyen kis LCD Smartiet a Sureelectronics-tol és nem tudom hogy hogy kell beállítani hogy kiírja pl: a proceszór sebbeségét stb stb! Annyit tudok hogy sok program kell hozzá stb de valamit nagyo elszúrok közben:S találtam egy angol pdf filet de valamit kihagyok belőle és nem értem hogy mit ezért örülnék hogyha valaki leírná nekem pontról pontra hogy mi a teendő nagyon megköszönném!
Bővebben: Ezt az elcédét vettem.
Bővebben: És a pdf!

Egyébként a gépemen Windows 7 Ultimate 64BiT-es van! És USB-n keresztl szeretném összekőni a géppel.
(#) Tetye válasza TheKingMan hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
De hisz a pdf-ben részletesen le van írva, lépésről lépésre.
1. Smartie-t feltolod.
2. Sure-lcd 1.0
3. A cucc driver-e.
4. Bedugod, jön az ablak hogy usb serial port vagy valami hasonló telepíti? next-next-finish.... max még szól hogy biztos hogy akarod-e mert igazából szerinte ez nem annak a drivere. De igen telepítse.
5. Elindítod a smartie-t és beállítod neki hogy azon a comm. porton keresse 9600bps -el a cuccot amire telepítetted. A matrix.dll -t használja. 2x16 os kijelző.
Állítasz kontrasztot és brightness -t, háttér vill. pedig ki úgy látom.
Ennyi kb. Csak el kell olvasni.
(#) TheKingMan hozzászólása Feb 18, 2012 /
 
Már probáltam de valamit még biztos kihagyok ennél kicsit pontosabban
(#) Honki hozzászólása Feb 19, 2012 /
 
Sziasztok!
Megmutatom nekem milyen a kijelzőm. 4x40-es lcd megy lpt portról lcd smartie-val vezérelve.

videó a kijelzőről

pluginok: winamp, weather exchange, bsplayer, bignum
(#) zenetom válasza Honki hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Szia!
Na, erre aztán sok mindent ki lehet írni, gratula!
Nekem is van egy 4x40-es LCD-m, csak még nem tudtam dönteni, mire használjam fel.
(#) Honki válasza zenetom hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Szia!
Ki ám! Köszi! ha kellene pluginok beállítások segítek.
(#) Marshall-Air válasza Honki hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
szia nekem nagyon kellene segítség, már jóideje, hasonló kijelzőm van csak 4x20 as hd44780
és egy ideig ment de labilisan aztán több mint fél éve már semmi. win7 el lehet a gond, a kijelző rendesen meg van építve, nem kontaktos, nem barkács embre csinálta. de csak a háttérvilágítás megy. légyszi adj valami ötletet
(#) cupika97 hozzászólása Ápr 9, 2012 /
 
Hali. Van egy ilyen kijelzőm: 06L8X1B513-BX-0022456. Azt hiszem egy HP nyomtatóból van. Hogy lehetne ezt működésre bírni?
(#) Honki válasza Marshall-Air hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Szia Marshall-Air!

Ha csak tápot kap, akkor a tesztképernyő működik? Csak fekete kockák láthatóak asszem 2 sor.
(#) cupika97 válasza Honki hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Segitsetek már.
(#) elektromania92 hozzászólása Ápr 14, 2012 /
 
Sziasztok.
Nemtudja valaki megszerezni az eurocase ML5412 számítógép doboz kijelző paneljának a kapcsolási rajzát, vagy valami közelebbi információkat?
Van 2 ilyen dobozom javításra. Az egyikkel az a probléma, hogy rövidre volt zárva a szűrőköndi a +V és GND vonalnál, és elégett a vezetsáv.Hozzácineztem egy drótocskát, meg kicseréltem a kondenzátort is.Működött, először, mire összeraktam már nem.
A másikkal az a probléma, hogy semmit sem mutat, csak a háttérfény villog pár Hz el, elég gyorsan.
(#) Honki válasza Marshall-Air hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
SZia Marshall-Air!

Esetleg próbaképpen kicserélhetnéd a kábelt ami a gép és a kijelző között van. LPT vagy USB? lpt-nél előfordulhat hiba a csatlakozók miatt.
Következő: »»   44 / 52
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem