Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1586 / 3962
(#) havranarpi válasza janikukac hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Mérj rá mulival.
(#) janikukac válasza havranarpi hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Igen, de akkor szét kellene szednem, vagy legalább levágnom a csatlakozóinak a végét. Sajnos még ha levágom sem tudom, melyik lesz az a 2 drót amire mérni kell, aztán nehogy megrázzon..
(#) vladcepes hozzászólása Feb 11, 2012 /
 
Sziasztok. Egy olyan kérdésem lenne hogy (van ez a 3 kép kenyérsütő panelja),kondenzátor belseje tud kifolyni?
Van 3 egyforma kondi ha lemérem ez teljesen mást mutat mint a másik kettő(az értékeik egyforma: 10 mf 25 V. A másik hogy bedugom konnektorba és most pl: megy de gondol egyet aztán semmi nem jelenik meg a panelon. Most 10 x bedugtam mind a 10 x bekapcsolt. Okozhat ez galibát? Nekem ez tűnik bűnösnek. Köszi előre is a válaszokat.
(#) Becsey hozzászólása Feb 11, 2012 /
 
Sziasztok!

A következő kapcsolás-hoz szeretnék tanácsot kérni.
Szeretném megépíteni az invertert,de 24V-ról akarom üzemeltetni.
Kérdésem:mivel helyettesíthető CD4847, a 2N3055 -öt
ha lecserélem FET-ekre,elég kicserélni,vagy kell még valamit beépíteni?Végül pedig,elég Q1..Q2 a FET-ek meghajtására, elhagyható-e Q3 és Q4.

Köszi.

INVERTER.JPG
    
(#) El_Pinyo válasza sgt hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Jobbról a második oszlopban levő D tárolók nem élvezéreltek, hanem szintvezéreltek (latch). A kimeneten a beshiftelt adat akkor jelenik meg, ha a kimenet engedélyezve van és a strobe jel "1" értékű. Tehát, ha a strobe jelet fixen "1"-re kötöd, akkor az IC shift regiszterként fog működni. Ehhez a DATA bemenetre kell a léptetendő adatokat kötni, valamint a CLOCK bemenetet kell billegtetni. A felfutó él hatására shiftelődik be a DATA lábon levő adat. Ha a STROBE lábon levő jel "0", akkor megőrzi a korábbi kimeneti értékeket. Végül is ennek értelme például akkor van, ha soros párhuzamos átalakítást kell végezni. A kezdetben a STROBE jel "0", így megőrzi a korábbi kimeneti értékeket. A DATA és CLOCK bemenetek segítségével beléptetjük a 8 új adatot, majd a STROBE jelet "1"-be állítjuk, ekkor az új adat megjelenik a kimeneteken. A STROBE jelet újra "0"-ba állítva új adatokat lehet beléptetni, miközben az előző változatlanul megmarad a kimeneteken. Remélem sikerült érthetően leírnom!
(#) havranarpi válasza havranarpi hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Újra értelmezési gondok adódtak kérlek segítsetek.
Bővebben: Link
Ami alkatrészek le vannak rakva GND-re oda a -250V megy?
(#) waterbear válasza Becsey hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Rápillantva a kapcsolásra, én annyit csinálnék csak, hogy a trafót cserélném ki 24-0-24/230V-osra.

Minden a 7812-n keresztül kap tápot, így az működni fog 24v-is.
(#) sgt válasza El_Pinyo hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Köszi, értem most már ! Csak az zavart be hogy D tár és szint vezérelt nem pedig él. A többit értettem hogyan működik.
(#) pribike hozzászólása Feb 11, 2012 1 /
 
H *
(#) janikukac hozzászólása Feb 11, 2012 /
 
Sziasztok!
Régebben csináltam BD243-al LED-es ütem villogót. Kérdésem, hogy ugyanez megoldható-e BD135-el ? Bővebben: Link
(#) Denzel22 hozzászólása Feb 11, 2012 /
 
Sziasztok!
Ismét volna egy kérdésem. Van 3 db mély hangszóróm,különböző fajták/teljesítményűek. Ezeket,hogy volna célszerű összekötni? Ha simán sorba összekötöm az mennyire tetszik a AV erősítőnek? Vagy esetleg ehhez kell egy kiegészítő valami amivel szétosztom? Ha kell akkor micsoda?
(#) Becsey válasza waterbear hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Köszi,
Azt tudom én is.Ami pirossal van berajzolgatva,
azt már én tettem hozzá.A tranyóhoz is odaírtam,hogy 24V.Ami fontos lenne,mivel helyettesíthető az IC mert sehol sem találom ezt a típust.Valamint,ha FET-tekkel
helyettesítem a tranyókat mit kell átalakítani rajta?
(#) kadarist válasza Becsey hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Szia!
Keresd a valódi nevén: CD4047.
(#) gkari válasza havranarpi hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Oda a 0V megy!
(#) Hp41C válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Szia!

Igen, az elöregedett elektrolit kondenzátorból ki tud folyni az elektolit, ekkor a kapacitása csökken, tönkre is megy. Cseréld ki. Azokat is cseréld ki, amiknek púpos a teteje.
(#) havranarpi válasza gkari hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Okés köszi.
(#) jandark válasza havranarpi hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Igen jól láttad.Adok egy másik linket,az előző nem az lett amit küldeni szerettem volna..Bővebben: Link
(#) Sick-Bastard hozzászólása Feb 11, 2012 /
 
Helló!

Egy kis segítséget szeretnék kérni a képen látható kapcsolással kapcsolatban. Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen típusú MOSFET-et javasolnátok?
Vin: 4,5-24V Vout: 5-12V Imax: 5A Ezekkel próbálkoztam: IRF4905 IRF1405

BBC.jpg
    
(#) kadarist válasza Sick-Bastard hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Szia!
Amelyekkel próbálkoztál azok nem váltak be?
(#) havranarpi hozzászólása Feb 11, 2012 /
 
Pufferelést és egyenirányítás után hogyan számolom a
feszt?
(#) erdgab válasza havranarpi hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Egyenirányítás és pufferelés után a fesz a benő értéknek a gyök kettő szerese.
(#) havranarpi válasza erdgab hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
pl:
12V váltóbol 6,9V lesz??
Puffernél nem növekszik a fesz?
(#) zolika60 válasza havranarpi hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Hányas voltál matekból? Gyök kettő az megközelítőleg 1,4. Az inkább 16,9 lesz.
(#) erdgab válasza havranarpi hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Valamit mellé olvastál,én ilyet nem írtam!
A gyök kettő=1,41,tehát a 12V egyenirányítva és pufferelve=12x 1,41=16,92V ,ebből még lejön a diódákon elő fesz kb. 1,2V,ennyi.Így már ok?
(#) havranarpi válasza erdgab hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
okés köszi , értem
(#) Hp41C válasza havranarpi hozzászólására (») Feb 11, 2012 / 1
 
Attól függ, milyen jelet egyenirányítasz:
- A fenti megoldás szinuszos esetre jó csak.
- Általános esetben ld. Csúsztényező.
- Legyen a jel egy négyszögjel, ekkor nem növekszik a feszültség, hiszen a csúsztényezője 1.
(#) Becsey válasza kadarist hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Köszi !
Már látom tényleg 0 nem 8-as.
Sajna a ahogy szaporodnak az évek a látás
úgy gyengül.
(#) Endlos válasza X-ecutor hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Az autógyárak, akik kitalálnak, vagyis a kutatóik kitalálják, anno pl. a hibrid hajtást, később a kanyarkövető fényszórót, vagy a tolatóradart, és sorolhatnám még azokat az extrákat, amiket egy idő után már minden új autóban meg lehet találni, mert semmilyen törvények nem védenek olyan másolás ellen, amiben egy kicsit módosítod az eredeti levédett ötletet. Ez nem járható út, kitalálok valamit, abból rögtön prototípust kell csinálnom, nem szabad befektetőket sem keresnem, minél kisebb dolgokkal kell kezdeni, kísérletezni 1-2 évig, próbálgatni magamnak, tökélyre fejleszteni, aztán pedig a munkafázisokat szétválasztva lehetőleg hazai bérmunkába kiadni nagy tételben, és szó szerint berobbanni a piacra, alapból egy minimumra szorított áron, éppen hogy csak legyen hasznod. Ezzel a taktikával még Bangladesből is el lehet indulni. Én 16 évesen megtanultam, anno a BMW-nek küldtem el egy bolygóműves teljesen mechanikus fokozatmentes sebességváltó leírását rajzát, 2 év múlva a Williams BMW-ben nagyon hasonló leírású szuper titkos váltóról számoltak be az egyik forma1-es közvetítésen (1996 körül)
(#) kadarist válasza Becsey hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Ne felejtsd ki a stabkocka ki és bemenetéről a hidegítő kindenzátorokat.
(#) Csupasz hozzászólása Feb 11, 2012 /
 
Sziasztok!
Az alábbi LED fényerőszabályzót szeretnám elkészíteni, de úgy, hogy fényellenállás vezérelje.Kb.50-100% között kellene szabályoznia.
Tudna segíteni valaki, hogy milyen fényellenállás kellene bele, és hová?
Előre is köszönöm
Üdv:
Csupasz
Következő: »»   1586 / 3962
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem